Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 100 of 283 FirstFirst ... 50 90 98 99 100 101 102 110 150 200 ... LastLast
Results 1,981 to 2,000 of 5655

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #1981 SP
    Member Striker09's Avatar
    Eu zic ca trebuie sa-si onoreze oferta in orice circumstante, e usor sa dai lectii. De exemplu eram perfect convins ca la raft n-o sa mai gasesc nimic, nu stiam cum sa dau click mai repede sa prind oferta. Nu toti suntem atat de calmi.

    Sent from my SM-G928F using Tapatalk

  2. #1982 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    Quote Originally Posted by parazitu86 View Post
    Nu inteleg de ce va plangeti si sustineti ca Altex/Mg sunt neseriosi cu aceasta oferta al controalelor. Cand siti ca sunt aglomerati luna asta cu atatea comenzi si transporturi online de ce va complicati si comandati online cate 4 bucati cand puteati foarte bine sa face o plimbare pana la magazin si sa luati tot raftul daca doreati ? Eu sambata cand am aflat ( de la userul iry multumesc frumos )eram la munca, asa ca am facut rezervare la MG Vitan, am iesit frumos seara din tura si la 9:15 pm imi ridicam rezervarea. Este foarte usor sa dam in cap si sa arunca cu , cuvinte grele cand firma asta este singura care a avut acest pret din tara.
    Bine boss si daca esti dintr-o localitate unde nu au magazin fizic sa faci rezervare a "controalelor" sau nu au stoc in localitatea lor asta inseamna ca nu mai trebuie sa il livreze ? Sau toti pot sa isi faca rezervare in Vitan ? Stii ca nu toata populatia Romaniei e din Bucuresti nu ?

  3. #1983 SP
    Member Inuhanyou's Avatar
    Quote Originally Posted by parazitu86 View Post
    Nu inteleg de ce va plangeti si sustineti ca Altex/Mg sunt neseriosi cu aceasta oferta al controalelor. Cand siti ca sunt aglomerati luna asta cu atatea comenzi si transporturi online de ce va complicati si comandati online cate 4 bucati cand puteati foarte bine sa face o plimbare pana la magazin si sa luati tot raftul daca doreati ? Eu sambata cand am aflat ( de la userul iry multumesc frumos )eram la munca, asa ca am facut rezervare la MG Vitan, am iesit frumos seara din tura si la 9:15 pm imi ridicam rezervarea. Este foarte usor sa dam in cap si sa arunca cu , cuvinte grele cand firma asta este singura care a avut acest pret din tara.
    Tipic romanesc...atata timp cat au oferte bune retul serviciilor nu mai conteaza. Si de aceea inca suntem in epoca de piatra cand vine vorba de drepturile clientului

  4. #1984 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Au inceput DEJA sa ieftineasca modelul Slim?! Ok, asta chiar e un gest dragut. Dar face cu atat mai ciudata lipsa reducerilor "mai serioase" pentru modelele din generatia trecuta. Nu e o critica, au absolut tot dreptul sa faca ce vor cu preturile produselor, dar chiar sunt curios. Au trecut 10 ani de cand s-au lansat Xbox 360 si PS3, au aparut console noi, au aparut console mai noi decat cele noi... si totusi, 360 si PS3 sunt relativ scumpe. Primele modele de Xbox One au fost ieftinite foarte mult, pentru a scapa de stocul vechi, in asteptarea noilor modele. Primele modele de PS4 sunt ieftinite, in asteptarea noilor modele. SI NOILE MODELE SUNT IEFTINITE! Asta inteleg, are sens (bine, ieftinirea Slim-ului nu prea are sens, dar e bine-venita, deci... trecem peste). Nu inteleg de ce nu vor sa scape si de modelele de Xbox 360 si PS3. Nu vad cum niste console de 3 ani sunt invechite si trebuie eliminate din depozite, dar consolele de 10 ani, pentru care nu mai apar jocuri, pot sa ocupe spatiu inutil, la preturi... inca prea mari. La 10 ani de cand se lansase PS2-ul ajunsese sa coste 300 ron. Da, era o situatie diferita, pentru ca Generatia 6 nu a durat atat de mult precum Generatia 7, dar totusi... 1000, 1200 ron pentru PS3 este prea mult!

  5. #1985 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    PS3 500gb Slim la 1200: Consola SONY PS3 Slim 500GB, Blu-ray, rosie
    PS4 500gb Slim la 1150: Consola SONY PlayStation 4 Slim, 500GB, negru

    E o alegere grea, inca sunt nehotarat.
    Nu e grea deloc, PS3 ftw, ai ce sa joci pe generația veche. Foarte multe jocuri cu adevărat bune.

  6. #1986 SP
    Member renatoman's Avatar
    au rupt astia site urile, eu de pe swindows ***** phone nu pot face mai nimic pe site.

  7. #1987 SP
    Member Hazer's Avatar
    Ce inseamna daca am statusul comenzii "Preorder - New" la comanda mea de PS4 Pro de pe Altex?

  8. #1988 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Pai presupun ca nu e confirmata. La mine apare Preorder - Confirmed.
    Nu ai primit mail de confirmare ieri?

  9. #1989 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Sper sa nu ma trezesc maine cu pro-ul la usa, nu de alta dar pe 10 intra salariul

  10. #1990 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Eu am mai primit acum inca un mail de confirmare, iar statusul comenzii s-a modificat in Comfirmata Integral.
    Pentru cine vrea consola pana joi inclusiv, sa isi verfice mail-ul pentru a confirma comanda, daca nu ati platit in avans.

  11. #1991 SP
    Member Hazer's Avatar
    @keanustar: nu primisem niciun mail. Am sunat la ei si acum imi apare comanda ca fiind confirmata integral. Astea inseamna ca exista sanse sa le livreze mai devreme?

  12. #1992 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Dante zicea pe forumul de Pro ca e posbil sa ajunga chiar maine. Acum om trai si om vedea. Ce mai conteaza o zi in plus sau in minus?

  13. #1993 SP
    Member kinezu's Avatar
    WTF, precomanda mea NES MINI de la Altex a fost decalata pentru 30-03-2017. Puteau sa-mi spuna mai din timp, nu cu doua zile inainte!!! Asa puteam sa imi iau din alta parte. Urat, foarte urat. Daca nu-mi vine PS4 PRO maine, cel tarziu poimaine de la Altex/MediaGalaxy, unul din cei mai fideli clienti ai lor le spune adio definitiv. E bataie de joc deja!

  14. #1994 SP
    Member kpy_here's Avatar
    Subscriu. Nu ești singurul

  15. #1995 SP
    Senior Member ilie11's Avatar
    Eu am facut comanda la gameshop, sper sa trimita. Daca eram in uk il aveam vineri dar na, asta e...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  16. #1996 SP
    Member eastbason's Avatar
    Am primit si eu mail. Nu cred ca o sa mai ajunga niciodata...

  17. #1997 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Nu vreau sa va stric cheful, dar este Out of stock atat pe amazon.co.uk Nintendo Classic Mini | Amazon, cat si pe store Nintendo Nintendo Classic Mini: Nintendo Entertainment System | Nintendo UK Store
    Asa ca daca distribuitorul din Romania nu a facut o comanda ferma, ma indoiesc ca veti vedea vreo consola NES Mini la data lansarii, respectiv 11.11.2016.
    E posibil sa o aiba maghiarii: Nintendo Classic Mini | Gamerland

  18. #1998 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Quote Originally Posted by Aliosa View Post
    Nu vreau sa va stric cheful, dar este Out of stock atat pe amazon.co.uk Nintendo Classic Mini | Amazon, cat si pe store Nintendo Nintendo Classic Mini: Nintendo Entertainment System | Nintendo UK Store
    Asa ca daca distribuitorul din Romania nu a facut o comanda ferma, ma indoiesc ca veti vedea vreo consola NES Mini la data lansarii, respectiv 11.11.2016.
    E posibil sa o aiba maghiarii: Nintendo Classic Mini | Gamerland
    Scuze ca intervin pe thread, se discuta despre importatorul oficial Nintendo si ne-ati pomenit A fost facuta comanda ferma, unitati vor ajunge in Ro si la Altex in cateva zile. Nu cunosc nr precomenzi, date de livrare Altex/MG, luati legatura cu ei, dar stoc va fi in Romania. Initial va veni o parte din totalul comenzii, cererea fiind onorata in transe.

  19. #1999 SP
    Senior Member ilie11's Avatar
    RvsS, eu am comandat la Gameshop, ai idee cand ajunge?

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  20. #2000 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Exista un thread pentru asta sau adresa de contact, te rog directioneaza intrebarea acolo ca sa pastram threadul pentru scopul lui original - MG/Altex. Multumesc pentru intelegere.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 100 of 283 FirstFirst ... 50 90 98 99 100 101 102 110 150 200 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts