Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 101 of 283 FirstFirst ... 51 91 99 100 101 102 103 111 151 201 ... LastLast
Results 2,001 to 2,020 of 5655

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #2001 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Cu cine lucreaza naparstocii astia? Iar am uitat...Urgent Curier cumva?

  2. #2002 SP
    Member Hazer's Avatar
    Cred ca Nemo.

  3. #2003 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Nemo Express da, au contract cu ei.

  4. #2004 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Quote Originally Posted by Rasko View Post
    Cu cine lucreaza naparstocii astia? Iar am uitat...Urgent Curier cumva?
    Nemoexpress garbage, cu aia lucreaza.
    Cu aia care nu vin in ziua respectiva (el nu ajunge la Unirii, ca unde parcheaza el? O sa vada zilele viitoare cum are drum. Asa mi-a raspuns unu' cand l-am sunat, unu' din ala plictisit de viata si de job), chiar daca tu primesti mesajul de livrare.

    Se rezolva cu sunat la ei in centrala, facut reclamatie, sunat curierul respectiv, bla bla.
    Vai mama lor.

    So, good luck!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #2005 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by iry View Post
    Nemoexpress garbage, cu aia lucreaza.
    Cu aia care nu vin in ziua respectiva (el nu ajunge la Unirii, ca unde parcheaza el? O sa vada zilele viitoare cum are drum. Asa mi-a raspuns unu' cand l-am sunat, unu' din ala plictisit de viata si de job), chiar daca tu primesti mesajul de livrare.

    Se rezolva cu sunat la ei in centrala, facut reclamatie, sunat curierul respectiv, bla bla.
    Vai mama lor.

    So, good luck!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Cred ca se rezolva usor cu 20 de lei promisi curierului

  6. #2006 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pentru ce bacsis? Nu am dat in viata mea de un curier ok in toata Romania, sunt de regula niste scarbe care isi bat joc in ultimul hal de jobul lor. Au minimul pe economie si motivatie zero sa isi faca treaba cum trebuie. Nu raspund la telefoane, nu te anunta ca vin, sau te amana de pe o zi pe alta ca nu au drum pe la tine, etc. Ce firme mai sunt si astea?

    Iar aici intra toate firmele de curierat cu care am avut neplacerea sa interactionez, fan curier, nemo, cargus.

    Nu le dati nimic bacsis, faceti reclamatii repetate ca poate doar asa se mai filtreaza din ei.

  7. #2007 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    De ce, de ce să-i dau ăluia 20 lei? Și aici nu punem problema banilor.
    De ce să nu-și facă treaba pentru care este angajat? Am ajuns să-i sunăm noi pe ei (în cazul meu, la două comenzi diferite, am sunat după ora 16.30, același curier sictirit) să ne milogim să ne aducă coletele.
    Altă firmă nu găseau și ei? Controller-ul de ps 4 crystal sau cum îi zice, mi-a ajuns făcut praf, și nu cred că e din vina celor din Altex care au ambalat (ambalat mult spus, că ambalaj fizic nu există, în afara de punga aia jenantă în care a fost băgat).

    Asta e, e păcat. Ar trebui să învețe în plm de la emag și alții, cum se livrează un colet, cum se ambalează, etc.

  8. #2008 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    La mine a ajuns acum. De la altex
    Attached Images Attached Images 1478693783968.jpg

  9. #2009 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    A ajuns si la mine
    Foarte ok omu de la curierat a venit si m-i la adus la munca
    Abia astept sa ajung acasa 'am asa o bucurie parca as fi iar la 10 ani si am primit o jucarie noua'

  10. #2010 SP
    Member razu's Avatar

    Ce se intampla cu Altex / MediaGalaxy?


    primit de la altex (via abc) pentru o precomanda la CE. tehnic, altex n a prea participat activ la tranzactia asta, dar e un gest dragut pentru o precomanda care tot intarzie.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #2011 SP
    Member Striker09's Avatar
    Au venit pana la urma in loc de albe, 4 controllere crystal. E ok dpmdv. Nu au mai cautat sa anuleze comanda. Acum daca vrea cineva crystal pentru orice alta culoare m-ar ajuta sa le diferentiez prin casa... Astept PM

    Sent from my SM-G928F using Tapatalk

    ---------- Post added 10-11-2016 at 18:00 ----------

    Quote Originally Posted by Striker09 View Post
    Au venit pana la urma in loc de albe, 4 controllere crystal. E ok dpmdv. Nu au mai cautat sa anuleze comanda. Acum daca vrea cineva crystal pentru orice alta culoare m-ar ajuta sa le diferentiez prin casa... Astept PM

    Sent from my SM-G928F using Tapatalk
    Asta inseamna ca vreau sa fac schimb cu alte culori, daca e cinvea interesat.

  12. #2012 SP
    Junior Member ButchX's Avatar
    Ati returnat ceva achizitionat din magazin in rate? Oare primesc?

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk

  13. #2013 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Da, banii se vireaza direct pe card.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #2014 SP
    Junior Member ButchX's Avatar
    Ai returnat sau presupui?

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk

  15. #2015 SP
    Member flamer's Avatar
    Am returnat eu produs luat in rate. Dupa am transferat suma platita inapoi pe card sa nu inceapa ratele pana imi returna emag banii. Returnarea banilor a durat vreo 2 sapt. si au fost virati in contul personal. Probabil se poate returna si pe card.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk

  16. #2016 SP
    Junior Member ButchX's Avatar
    Intrebarea este pentru Altex.0

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk

  17. #2017 SP
    Member flamer's Avatar
    Ar trebui sa fie similar

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk

  18. #2018 SP
    Member swenkyk9's Avatar
    Știe cineva care sunt condițiile de retur la MediaGalaxy, as vrea sa returnez o consola ps4 cumpărata de 10 zile, am totul la ea evident, se mai poate face acest lucru?

    Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

  19. #2019 SP
    Junior Member ButchX's Avatar
    Eu am rezolvat acum, am completat un formular in magazin, iar in termen de 14 zile ar intra banii in cont.

  20. #2020 SP
    Member biagyydog's Avatar
    Am auzit-o si pe asta de la Media Galaxy: "Am dat startul la Private Black Friday!"

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 101 of 283 FirstFirst ... 51 91 99 100 101 102 103 111 151 201 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts