Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 233 of 283 FirstFirst ... 133 183 223 231 232 233 234 235 243 ... LastLast
Results 4,641 to 4,660 of 5655

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #4641 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by iErvin View Post
    De Horizon Forbidden West Collector's/Regalia se mai aduce ceva? @ATX-MG
    Salut! Nu avem vesti inca despre disponibilitatea editiilor respective. Daca aflu ceva, revin cu informatii. Intre timp, am listat si activat la precomanda urmatoarele titluri:

    FIFA 22 2200 POINTS PC (CODE IN THE BOX)
    TOTAL WAR WARHAMMER 3 LIMITED EDITION PC
    STALKER 2 HEART OF CHERNOBYL PC
    STALKER 2 HEART OF CHERNOBYL XBOX SERIES
    TALES OF ARISE PS4
    TALES OF ARISE PS5
    TALES OF ARISE XBOX ONE
    ARAGAMI 2 PS4

  2. #4642 SP
    Member Johnny's Avatar
    Salut !

    Se pare ca intrebarea mea s-a pierdut pe undeva

    Foarte frumos ca ne anunti cand listati jocurile la precomanda dar le primiti in ziua lansarii? Nu ma incalzeste cu nimic sa fac precomanda la un joc si dupa sa il primesc peste o saptamana, asa cumpar un cdkey sau digital si nu mai imi bat capul cu disc...

  3. #4643 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Pai iti asumi, nu cred ca tine de el daca ajung sau nu day one.

  4. #4644 SP
    Member Johnny's Avatar
    Quote Originally Posted by SeCeX View Post
    Pai iti asumi, nu cred ca tine de el daca ajung sau nu day one.
    Nici macar day one nu e nevoie sa vina. Dar macar sa il pot comanda de pe site la o zi sau doua dupa data oficiala. In momentul de fata nici acest lucru nu pot sa fac.



    La cum vad eu situatia actuala la nici unul din marii retaileri din Romania ( Altex/MG sau Emag ) nu ai siguranta ca mai gasesti un joc nou lansat in ziua respectiva ( pandemie sau nu ) . Banuiesc ca mai exista oameni in RO care sa prefere o varianta fizica la joc ( te mai uiti la coperta , il ai acolo in raft )

    Also nu am zis ca tine de el dar macar un raspuns oficial din partea magazinul care sa explice de ce sunt intarzieri..

  5. #4645 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Eu cumpar doar fizic, deci inteleg perfect, dar din pacate nu putem face decat un singur lucru (sau 2), sa jonglam cu toti retaileri ca sa iesim noi cat mai ok sau sa nu le mai dam bani.

  6. #4646 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by Johnny View Post
    Salut !

    Se pare ca intrebarea mea s-a pierdut pe undeva

    Foarte frumos ca ne anunti cand listati jocurile la precomanda dar le primiti in ziua lansarii? Nu ma incalzeste cu nimic sa fac precomanda la un joc si dupa sa il primesc peste o saptamana, asa cumpar un cdkey sau digital si nu mai imi bat capul cu disc...

    Salut! Ti-am raspuns in pagina precedenta, ca bifasem la multi-quote si intrebarea ta.

  7. #4647 SP
    Member Johnny's Avatar
    Quote Originally Posted by ATX-MG View Post

    Daca apare cu stoc epuizat pe site in ziua lansarii, inseamna ca nu a ajuns marfa. .

    Multumesc pt raspuns. Informatia asta vroiam sa stiu

    O alta intrebare/sugestie : Nu faceti si voi la Altex ceva de genul Emag Genius , un abonament anual care sa asigure transport gratuit? Multe produse le aveti la preturi bune dar daca mai adaug si transportul prin curier deja nu mai e asa de bun pretul . In cazul meu nu am nici un magazin Altex fizic in oras la care sa ajung usor si repede..

  8. #4648 SP
    Member codpin's Avatar
    Nu cred ca au de ce sa faca asta. Sunt lideri la vanzari in magazine fizice, la o diferenta enorma fata de locul 2. Sa faca un abonament cu livrare gratuita ar insemna sa concureze cu Emag pe online si nu ar avea sens.

    Tu ai tine 2 abonamente de genul asta? La emag si altex?

  9. #4649 SP
    Member Johnny's Avatar
    Quote Originally Posted by codpin View Post
    Tu ai tine 2 abonamente de genul asta? La emag si altex?

    Sincer as pastra doar la Altex daca ar exista pt ca Emag ultima vreme cam dezamageste la categoria de produse care ma intereseaza pe mine ( jocurile ).
    Am vazut preturi super umflate la unele jocuri sau un mare Disponibil doar in showroom (in Bucuresti ) fara posibilitatea de alege livrare prin curier.
    Unele jocuri nu le gasesti deloc pe Emag doar la Altex.
    Din ce am vazut eu in ultimile luni si din ce au la precomanda Emag nu mai are nici o legatura cu jocurile...

  10. #4650 SP
    Member Bogdan47xD's Avatar
    Quote Originally Posted by ATX-MG View Post
    Salut! Nu avem vesti inca despre disponibilitatea editiilor respective. Daca aflu ceva, revin cu informatii. Intre timp, am listat si activat la precomanda urmatoarele titluri:

    FIFA 22 2200 POINTS PC (CODE IN THE BOX)
    TOTAL WAR WARHAMMER 3 LIMITED EDITION PC
    STALKER 2 HEART OF CHERNOBYL PC
    STALKER 2 HEART OF CHERNOBYL XBOX SERIES
    TALES OF ARISE PS4
    TALES OF ARISE PS5
    TALES OF ARISE XBOX ONE
    ARAGAMI 2 PS4
    Mulțumim ca ne ti la curent despre editiile ce trebuie sa vina. Sper sa ajungă și pe la noi ceva bucăți.

  11. #4651 SP
    Member lilmonkey's Avatar
    ATX-MG, ai ceva vesti despre Horizon FW - editiile de colectie?

  12. #4652 SP
    Member flaviud's Avatar
    Salutare, Kena Bridge of Spirits o sa aduceti? Ms

  13. #4653 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by flaviud View Post
    Salutare, Kena Bridge of Spirits o sa aduceti? Ms
    Parca iese doar digital. Vezi pe thread-ul jocului ca se discuta despre asta.

  14. #4654 SP
    Manager paul's Avatar

  15. #4655 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by lilmonkey View Post
    ATX-MG, ai ceva vesti despre Horizon FW - editiile de colectie?

    Salut! Nimic in clipa de fata.


    Quote Originally Posted by flaviud View Post
    Salutare, Kena Bridge of Spirits o sa aduceti? Ms

    Salut! Nu se lanseaza in format retail momentan.


    In other news. Am listat la precomanda Tiny Tina's Wonderlands, inclusiv Treasure Trove Edition si am primit o mica reaprovizionare de console Xbox Series X, varianta care include si jocul Microsoft Flight Simulator.

    O veti regasi la vanzare in magazinele Media Galaxy Bucuresti Feeria si Media Galaxy Bucuresti Mega Mall sub forma de pachet cu controller Xbox Series X Robot White la pretul de 2999.8 lei.

  16. #4656 SP
    Member jon209's Avatar
    @ATX-MG Se poate adauga extra garantie si la un an dupa achizitionarea unui produs?In cazul de fata un PS5

  17. #4657 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by jon209 View Post
    @ATX-MG Se poate adauga extra garantie si la un an dupa achizitionarea unui produs?In cazul de fata un PS5
    Salut! Da, merge. Poti sa te duci in cel mai apropiat magazin sa faci extragarantie.

  18. #4658 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    super la faza cu series X. Bucuresti=Romania si FCSB=Steaua

  19. #4659 SP
    Member Bogdan47xD's Avatar
    Quote Originally Posted by ATX-MG View Post
    Salut! Nimic in clipa de fata .

    Pacat ca Sony pe Romania nu aduc vesti mai deloc despre un joc care e asteptat si chiar si pentru editiile de colectie. Poate nu o sa mai dureze prea mult ( sper ) . Multumim pentru update !

  20. #4660 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by 4_2 View Post
    super la faza cu series X. Bucuresti=Romania si FCSB=Steaua
    Tipic noi...

    Daca nu aduc, de ce nu aduc? Daca aduc, de ce aduc doar acolo?

    Voi nu realizati ce costuri extra implica orice mutare de produse.

    Una e sa vina 1000 de console la x saptamani si sa se scoata pretul logisticii din profit si alta e sa vina cateva zeci de console odata la 3-5 luni, unde profitul e clar mai mic si nu se justifica pierderea costului pe logistica.

    Pe langa asta, trebuie sa luati in considerare si faptul ca poate nu Altex a impus lucru asta.
    Also, nu cred ca vreti sa le ia cineva pe toate si sa le vanda la 3500 pe olx, fara controller. Iar cand nu poti sa gasesc nicaieri, garantat omu va vinde fara aprobleme.

    Recomand, pentru cei din tara, sa roage un prieten din Bucuresti sa-i ajute cu achizitie si transport pana la ei. Momentan asta este situatia.

    LE: sa se inteleaga - eu nu iau apararea magazinului. este aiurea si da, daca nu poti trimite in mai multe orase, lasa-l online si pune ceva reguli. Transportul oricum e platit de cumparator.
    Dar daca asta e situatia, e clar mai bine decat deloc.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 233 of 283 FirstFirst ... 133 183 223 231 232 233 234 235 243 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts