Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 283 of 283 FirstFirst ... 183 233 273 281 282 283
Results 5,641 to 5,659 of 5659

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #5641 SP
    Manager paul's Avatar
    I-a fost activat contul.

  2. #5642 SP
    Junior Member MotaN's Avatar
    Mulțumesc mult pentru ajutor @LucKos și mulțumesc administratorilor pentru rezolvarea problemei

  3. #5643 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Cum se apeleaza la garantie prin Altex? In cont nu gaseesc optiuni pentru asa ceva, am stat la telefon 20 de minute de m-am saturat sa mai ascult robotii si melodiile alea, nu raspunde nimeni.
    Ar fi fost okay daca am avea optiuni ca si pentru retur, sa explici problema si sa-ti vina curierul pentru ridicare colet si trimis in service dar vad ca nu exista asa ceva.

  4. #5644 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    A sosit. Comandat ieri dupa ce nu am primit nici o info le la Altex si sosit azi. Multumesc jocurinoi. Csf ncsf.
    Attached Images Attached Images img-20240302-wa0001.jpg

  5. #5645 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Alone in the Dark la precomanda?

  6. #5646 SP
    Junior Member Teutzul's Avatar
    S-a rezolvat! Inca o data, thanks ATX-MG

  7. #5647 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Ce frumos arată cutia și imaginea la FF VII. Final Fantasy a avut mereu un stil artistic frumos. Să ne spuneți cum e jocul

  8. #5648 SP
    Member biagyydog's Avatar
    @ATX-MG: veti mai aduce console PS5 fat?

  9. #5649 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Daca am comandat 2 produse din care 1 este in stoc, iar celalalt e precomanda, nu ar trebui sa mi se livreze produsul in stoc asap, iar celalalt atunci cand va fi disponibil?

  10. #5650 SP
    Member biagyydog's Avatar
    Da, asa ar trebui; este o comanda cu livrare partiala, iar detaliile cu privire la livrare si factura sunt in contul tau.

  11. #5651 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Probabil chestia asta e conditionata de pretul produselor?
    Daca ai primit livrare gratuita pentru ca ai comandat 2 produse, e posibil sa se livreze doar impreuna.
    Daca nu te afecteaza costul livrarii ai putea anula comanda si plasa alte 2 separate.

  12. #5652 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Imi scrie la status "Precomanda noua". Astept sa vad, poate azi o vor procesa si imi vor trimite produsul in stoc. Tin minte ca faceam o comanda si in ziua respectiva se dadea la curier.

    Altfel, ar fi destul de dubios sa mai astept inca o luna ca 2 produse sa fie livrate impreuna cand celalalt va fi lansat (jocul Pacific Drive). Adica, la altii, gen Carturesti, trimit curier pentru o carte de 30 de lei de ex, chit ca restul comenzii urmeaza sa ajunga in 2 saptamani din UK. Am patit si sa imi vina o carte din UK in ziua Z, iar cealalta peste Z+5 si mi le-au trimis separat, de 2 ori, desi am mentionat ca nu ma deranjeaza sa astept si sa le primesc ambele in acelasi pachet. Costul de transport nu numai ca a fost inclus, dar practic ei au expediat de 2 ori, deci 2x cost transport pe ei.

    Iar ditamai Altex/MG sa se chitroseasca la transport si sa expedieze produsele doar impreuna?

  13. #5653 SP
    Member biagyydog's Avatar
    Pentru comenzi normale ei le vor livra separat, nu conteaza ca una este precomanda si alta in stoc.
    Normal ar trebui ca precomenzile sa fie lasate separat, necomandabile cu altele in acelasi timp (unii stiu ca fac asa).
    Dar cu siguranta produsul in stoc va fi livrat primul in zilele urmatoare; in toate comenzile cu mai multe produse pe care le-am avut la ei au folosit procedeul de comanda partiala livrate fie de ei, fie de Cargus (gen un produs livrat azi, altul peste 2 zile samd).
    Daca nu se schimba statusul comenzii pentru produsul in stoc pana vineri mai bine ii suni (chit ca stai 10 min in asteptare).

  14. #5654 SP
    Member SkyBorg's Avatar
    Salut,

    Ce pot face in cazul in care am trimis consola in garantie, iar aceasta s-a intors cu urme vizibile de lovire?
    Consola a fost trimisa pentru controller de fapt. In ciuda rugamintilor de a trimite doar controller-ul (aveam un controller de la un prieten deci as fi putut folosi consola in continuare, plus frica de a nu fi lovita la transport), mi s-a spus ca singurul mod in care pot trimite controller-ul in garantie este alaturi de consola.
    Acum cui ma pot adresa pentru daunele provocate consolei?

    Multumesc!

  15. #5655 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Așa mi-au zis și mie în magazin doar tot pachetul pentru un controller și m-am lăsat păgubaș. Merge și cu stick drift, până la urmă imi rup din buzunar și iau altul decât să mă car cu tot pachetul.

  16. #5656 SP
    Member morphine's Avatar
    Am facut pentru prima data o precomanda la Altex, mai exact la castile pulse elite. Am selectat cu ridicare din magazin. Aveti idee daca se livreaza (le pot ridica) din aceeasi zi cu precomandara pentru data de 26 aprilie?

  17. #5657 SP
    Junior Member MotaN's Avatar
    Teoretic și practic da , în ziua lansării sa fie disponibil pentru ridicare , mie precomanda la ff7 rebirth mi-a venit în ziua lansării prin curier și băieților de pe forum la fel

  18. #5658 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Quote Originally Posted by SkyBorg View Post
    Salut,

    Ce pot face in cazul in care am trimis consola in garantie, iar aceasta s-a intors cu urme vizibile de lovire?
    Consola a fost trimisa pentru controller de fapt. In ciuda rugamintilor de a trimite doar controller-ul (aveam un controller de la un prieten deci as fi putut folosi consola in continuare, plus frica de a nu fi lovita la transport), mi s-a spus ca singurul mod in care pot trimite controller-ul in garantie este alaturi de consola.
    Acum cui ma pot adresa pentru daunele provocate consolei?

    Multumesc!

    Ai reușit să faci ceva legat de problema asta? A mea tot de la Altex este cumpărată și nici unul dintre controllere nu are stick drift sau vreo problemă. Ambele au ieșit din garanție deja oricum, dar aș vrea să știu pentru viitor.

  19. #5659 SP
    Junior Member liviuxd's Avatar
    Salut, putem sa gasim maine (26.04) in magazinele Altex / Media Galaxy jocul Stellar Blade PS5?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 283 of 283 FirstFirst ... 183 233 273 281 282 283

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts