Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 268 of 283 FirstFirst ... 168 218 258 266 267 268 269 270 278 ... LastLast
Results 5,341 to 5,360 of 5659

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #5341 SP
    Member rzv31's Avatar
    Quote Originally Posted by ATX-MG View Post
    Precomenzile pentru Day One si Pulp Edition au fost confirmate in timp util. La Hell-A Edition a fost intarziere in procesul de receptie a marfii.


    @Parazitu86, Hell-A Edition este exclusiv online. Nu se regaseste in magazine.
    Pai siii nu exista o procedura, un ceva acolo prin care noi, cei care am platit un produs "fictiv" la momentul respectiv, sa fim anuntati ca nu se respecta termenii dati de livrare (din diverse motive), ca poate anulam si luam din alta parte sa ne bucuram si noi de el ca restul lumii, cand trebuie??

  2. #5342 SP
    Member parazitu86's Avatar
    Ehhh, acum mi.a ajuns precomanda care stătea in hubul Cargus București de sâmbătă 22.04 6AM fiind trimis de Altex la ora 11 PM 21.04. In fine suntem in România și nu mă mai surprinde nimic. A și pachetul a venit in plus cu un tricou bonus care nu era trecut in comandă.

  3. #5343 SP
    Member rzv31's Avatar
    Quote Originally Posted by parazitu86 View Post
    Ehhh, acum mi.a ajuns precomanda care stătea in hubul Cargus București de sâmbătă 22.04 6AM fiind trimis de Altex la ora 11 PM 21.04. In fine suntem in România și nu mă mai surprinde nimic. A și pachetul a venit in plus cu un tricou bonus care nu era trecut in comandă.
    La fel si la mine.....Asta e multumirea ca facem precomenzi, 3 zile intarziere.

  4. #5344 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Presupun că Altex are contract cu Cargus, și mie tot Cargus mi-a livrat comenzile Altex. Eu nu mă aștept să primesc precomanda la Diablo IV chiar pe 6 iunie, care e oricum în mijlocul săptămânii, dar vreau să-l joc la sfârșitul săptămânii. Poate cei de la Altex ar trebui să mai vorbească cu Cargus legat de precomenzi. Cei din orașele mari se așteaptă să primească precomenzile așa cum s-a promis.

  5. #5345 SP
    Member rzv31's Avatar
    Quote Originally Posted by tmihai20 View Post
    Presupun că Altex are contract cu Cargus, și mie tot Cargus mi-a livrat comenzile Altex. Eu nu mă aștept să primesc precomanda la Diablo IV chiar pe 6 iunie, care e oricum în mijlocul săptămânii, dar vreau să-l joc la sfârșitul săptămânii. Poate cei de la Altex ar trebui să mai vorbească cu Cargus legat de precomenzi. Cei din orașele mari se așteaptă să primească precomenzile așa cum s-a promis.
    Prima data a fost problema la Altex cu receptia marfii, nu stiu ce incurcaturi au facut pe acolo. Am facut si sesizari la altex si oamenii erau in aer, habar nu au sa ofere o informatie concreta, imi serveau numai mesaje stas pentru clienti prosti, ei saracii nci de termenul de precomanda nu au habar. Singurul care a fost cel mai de ajutor a fost colegul de aici de la altex.
    Cargusul, daca voiau, puteau livra lejer sambata, dar de ce cand se putea si luni. Nu inteleg, deja majoritatea lucreaza maxim 4 ore si sambata, sunt ore la multi ori platite dublu ori recuperabile, se putea rezolva dar in fine..
    De exemplu, intamplare cu baiatul de la cargus azi. Eu fiind la munca (pana la 15:30), nu aveam cum sa ridic comanda de acasa, in niciun caz, nu aveam decat sa fac cale intoarsa la colet. Si l-a sunat prietena pe curier sa mearga ea, din timpul ei, sa il caute pe unde e, adica sa ii faca ea treaba doar ca sa ia coletul, sa fie mai simplu, si dansul nu a fost de acord ca cica are prea multa treaba. Poftim logica.

  6. #5346 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Quote Originally Posted by rzv31 View Post
    Cargusul, daca voiau, puteau livra lejer sambata.
    Aici cred ca depinde de cine le expediază, ce contract are cu curierul si ce opțiuni de livrare dorește. Livrarea sâmbăta e extra la majoritatea firmelor de curierat din ce am văzut. Si cam toate magazinele online trimit fara livrare sâmbăta.

  7. #5347 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Sa țineți cont ca majoritatea curierilor nu lucrează în weekend și dacă astia de la altex preda coletul joi sau vineri îl primiți luni
    Dacă îl preda miercuri sau joi dimineață sunt șanse sa ajungă vineri

  8. #5348 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Eu am avut o dambla cu DPD (nu legat de comanda Altex), iar pe chat mi-au spus ca au termen de livrare 1-3 zile lucratoare. Pachet trimis de joi si ajuns vineri in TM, mi-a fost livrat azi. Am platit 30 de lei pentru mizeria asta de serviciu. Plateam si extra
    pentru sambata, insa m-am gandit ca fiind curier rapid, aduc rapid, dar nu. Idem si la Fan Curier, aceiasi poveste: joi si azi primit.

    Cel mai bine ar fi sa existe jocurile in magazin si mergi personal si cumperi, fara sa iti mai bati capul cu terti, insa aparent, sectorul de gaming nu valoreaza prea mult pt Altex, ca de asta e plin de tigai si cauciucuri in magazine, iar tot ce e gaming e mutat in "disponibil online"

  9. #5349 SP
    Member biagyydog's Avatar
    In multe magazine jocurile se furau foarte usor, astfel au fost nevoiti sa lase doar niste carcase goale la raft, jocurile fizice fiind fie inchise in dulapuri pe raion fie la case.

  10. #5350 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Gamingul contează la Altex pentru că e singurul site care aduce la precomandă în mod oficial tot felul de jocuri. N-au mai prea avut lansări în ultimii ani, dar au fost promoții suficient de multe. Sunt de acord însă că mai trebuie să lucreze puțin la livrarea de precomenzi. Ar fi o idee să putem alege ridicarea din magazin chiar și pentru precomenzi. Am putea elimina firmele de curierat din ecuație. Noi cu siguranță am fi acolo la timp.

  11. #5351 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Quote Originally Posted by biagyydog View Post
    In multe magazine jocurile se furau foarte usor, astfel au fost nevoiti sa lase doar niste carcase goale la raft, jocurile fizice fiind fie inchise in dulapuri pe raion fie la case.
    Nici macar asta. Voisem sa iau un joc - cred ca Dying Light 2 - si era doar pentru online. But why? Vorbim de un joc cunoscut, nu indies la 50 de lei... A, si parca mai era si transportul de platit. Deci eu ca si client, dau cost transport + taxa cash si stau dupa si la mila curierului, cand in 5 minute sunt in MediaG si il ridic de acolo. Crazy
    Stiu faza ca sunt ascunse si trebuie sa te plimbi dintr-o parte in alta, sa il platesti la casa, mergi cu bonul pe interval si scoate produsul din seif - ok. Dar nici asa nu se poate, trebuie mutat totul in online.

  12. #5352 SP
    Junior Member morciu's Avatar
    Deci daca am o precomanda la editia asta noua de nintendo switch cu Zelda, care va fi disponibila din 28, adica vineri, inseamna ca o sa o primesc numai saptamana viitoare?

  13. #5353 SP
    Member VictusG's Avatar
    Quote Originally Posted by morciu View Post
    Deci daca am o precomanda la editia asta noua de nintendo switch cu Zelda, care va fi disponibila din 28, adica vineri, inseamna ca o sa o primesc numai saptamana viitoare?
    Eu am facut precomanda cu ridicare din magazin in Tg Mures, si zice ca in 28 o sa o pot ridica din magazin, deci tin sa cred ca o sa fie livrata si tie pe 28 sa o ai deja.

  14. #5354 SP
    Junior Member morciu's Avatar
    Quote Originally Posted by VictusG View Post
    Eu am facut precomanda cu ridicare din magazin in Tg Mures, si zice ca in 28 o sa o pot ridica din magazin, deci tin sa cred ca o sa fie livrata si tie pe 28 sa o ai deja.
    Se pare ca nu o primesc astazi statusul comenzii nu s-a schimbat. Am sunat sa vad si mi-au spus ca nu este pe stoc deloc si ca o sa o primesc cand va fi pe stoc. Imi suna ca si cum nu o sa o primesc deloc.

  15. #5355 SP
    Member VictusG's Avatar
    Quote Originally Posted by morciu View Post
    Se pare ca nu o primesc astazi statusul comenzii nu s-a schimbat. Am sunat sa vad si mi-au spus ca nu este pe stoc deloc si ca o sa o primesc cand va fi pe stoc. Imi suna ca si cum nu o sa o primesc deloc.
    Si eu am fost azi in magazin si mi-au spus ca nici nu le rezulta ca am facut comanda, ca nu apare in sistem, desi am mail de confirmare si banii mi-au fost trasi...mi-au facut poza la confirmarea comenzii si tot si au spus ca o sa trimita la Bucuresti sa vada ce s-a intamplat.
    Sincer mi-ar place sa avem si noi niste magazine care in ziua lansarii sa fie produsele la noi...Nu sa fim nevoiti sa tot intrebam daca intram in posesia produsului in ziua lansarii, de exemplu mie, a aparut ca data de livrare 28 Aprilie....

  16. #5356 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Au redirectionat produsele catre tari mai importante ������

  17. #5357 SP
    Junior Member Kremmell's Avatar
    amuzant ca pe OLX deja este o bucata de vanzare. Daca sunteti din bucuresti v-ati scos. Aparent e picata din camion de pe la noi, are cutia steagul romaniei in colt.

  18. #5358 SP
    Junior Member morciu's Avatar
    ar fi urat sa nu le primim deloc

  19. #5359 SP
    Junior Member Trane's Avatar
    Macar voi nu ati primit nimic, eu am primit de ieri ca, coletul a fost preluat de cargus (precomanda la Star Wars Jedi Survivor), azi dimineata am primit mesaj ca se livreaza astazi, dar pana la ora asta 18:11 nu a ajuns/sunat nimeni, presupun ca nici nu mai vine.

  20. #5360 SP
    Member VictusG's Avatar
    Quote Originally Posted by morciu View Post
    ar fi urat sa nu le primim deloc
    Pai nu cred ca nu o sa le primim deloc, e o chestie ca probabil o sa mai dureze o saptamana sau ceva de gen, cred.\
    LE:
    La mine s-a schimbat statusul din "precomanda noua" in "Confirmata Integral" si vad ca a reaparut pe stoc cu livrare in 4 mai.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 268 of 283 FirstFirst ... 168 218 258 266 267 268 269 270 278 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts