Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 21 to 40 of 53

Thread: Deus Ex: Mankind Divided

  1. #21 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Mayhem View Post
    Nu mi-am mai dorit ceva atat de tare precum editia asta de colectie
    Nu cred ca ai văzut asta
    http://www.consolegames.ro/forum/sho....php?p=1281311

  2. #22 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  3. #23 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  4. #24 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  5. #25 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pfoai... la cat de bine e gandita treaba in trailer, cred ca ar putea scoate si un serial Deus Ex de nota 10! Frumos, n-am ce zice! Si poate ne va da de gandit!

  6. #26 SP
    Junior Member Crixus's Avatar

  7. #27 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar


    They're making real augmentations :

  8. #28 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Jocul ca jocul, dar partea cu Open Bionics+Deus Ex ma bucura enorm. O companie de jocuri sa se implice intr-un domeniu medical ce in curand va schimba vietile multora este absolut fantastic. Nota 10! Voi cumpara jocul numai pentru acest lucru.

  9. #29 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Sunt foarte curios. Voua v-a placut acel demo ? V-a placut ce ati vazut ? Mecanica ? Grafica ? Animatii ?

  10. #30 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Sunt fan al seriei noi Deus Ex si pot sa spun ca demoul mi s-a parut bun, grafica nu ma intereseaza dar arata bine spre foarte bine. Stealth-ul e si el bine realizat din punctul meu de vedere. Animatiile nu prea sunt, cred ca mai lucreaza la ele pana le implementeaza. Per total un demo bun, nota 8 din partea mea.

  11. #31 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Sunt foarte curios. Voua v-a placut acel demo ? V-a placut ce ati vazut ? Mecanica ? Grafica ? Animatii ?
    Nu mi se pare nimic "next-gen", nu il vad peste cel de PS3, dar mai astept, poate compresia, poate altceva. Oricum il cumpar, mi-a placut prea mult Deus Ex HR iar vara asta nu vad ceva mai bun, No man sky nu e pentru mine.

  12. #32 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Gata, aveti aici un rezumat la tot ce s-a discutat ieri cu tot cu videouri: http://www.consolegames.ro/forum/f7-...-pree3-reveal/

  13. #33 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Demo-ul in sine este destul de searbăd, probabil ca voiau sa arate odata in plus cata flexibilitate iti ofera jocul, laudandu-se un pic cu fundaluri realiste - Praga - fata de "schelele" hi-tech aurii omniprezente.

    La fel, despre animatii nu prea am ce sa spun pentru ca nu prea sunt vizibile in acest demo. Insa vizual arata foarte bine, fundalurile sunt extrem de detaliate. Ma supara un pic halourile fumurii din jurul personajelor (umbre rezultate dintr-o implementare SSAO folosind putine resurse) si judder-ul, imaginea sacadeaza putin la panning si de data asta n-are nicio vina YouTube.

    Eu le sugerez celor care-l plaseaza la acelasi nivel vizual cu precedentul aparut pe console sa mai vada odata demo-ul de la E3 2015, aparent tot PS4 si cu aceleasi calitati si defecte. Chiar daca demo-ul asta nu prea demonstreaza nemaivazutele calitati ale lui Deus Ex, pentru mine e un titlu de cumparat si jucat. De asemenea, nu cred ca vom vedea mari imbunatatiri fata de ce-am vazut pana acum, jocul se lansează in august.

  14. #34 SP
    Member Twiztid's Avatar
    Editia de colectie unboxing:


  15. #35 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    În revista Edge a primit nota 9/10. E un topic pe NeoGAF cu revista scăpată un pic mai repede pe net

  16. #36 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  17. #37 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar

  18. #38 SP
    Member Zahpeter's Avatar
    Siiii, l-am terminat. Nu am timp de review foarte pe larg (desi ca fapt divers, m-am intrebat intodeauna daca putem scrie reviews fara sa fie oficiale -sau primite pe threadul de donatii-) dar cateva cuvinte complet nespoileruistice despre ce inca mai consider una din cele mai bune achizitii pe anul asta. Cred ca am deja zeci bune de jocuri in backlog pe cam toate platformele pe care ma joc (masiv pe PC dar si Vita/PS3 si PS4). Cu toate astea am stat lipit ultimele zile (l-am luat la lansare dar din diverse motive nu am avut timp) pana l-am terminat.

    Plusuri
    - story. Jocul continua story ul terminat in HR dar il face ceva mai complex. Nu o sa intru in detalii din motive evidente nici macar referitor la povestea din HR, dar are cam tot ce-i trebuie. Continuitate de la jocul anterior, choice/consequences destul de solide (desi personal le-as fi facut mai importante, adica sunt vizibile, dar inafara de una nu au un impact fantastic asupra povestii) personaje construite destul de bine, side questuri FOARTE dezvoltate si bine lucrate, diferentiate de main strict prin durata si cliffhangers. Nu multi ar pune cliffhangers la plusuri, dar plm, eu mai vreau deus ex
    - gameplay. True to the formula, majoritatea misiunilor au un numar serios de moduri in care pot fi abordate. Nu vorbim doar de shooting/stealth dar chiar si in interiorul uneia din cele 2 abordari apar suficiente diferente de path, item use, etc. Pentru mine asta a fost una din calitatile esentiale ale originalului, ala din 2000. Orasul folosit e relativ mic, dar utilizat la maxim si personal m-am bucurat sa dau de ceva nou. Praga, nu clasicele NY, Washington, Paris, Londra si alte metropole.
    - grafica. Jocul e ajutat inclusiv de settingul futurist, dar arata foarte bine. Rareori sunt interesat de grafica, dar m-am oprit de cateva ori sa ma uit la cladiri sau sa ma amuz de detalii ca picaturi de ploaie pe haina lu' Jensen sau loading screen uri modificate in functie de ce se intamplase in story.

    Minusuri
    - Loading time. Holy **** the loading time.
    - dificulty spikes usor ciudate in unele momente. Majoritatea jocului e relativ usor (l-am jucat pe give me a challenge a.k.a medium) dar am dat de unele zone (cateva aduse inclusiv de story, deci mai greu de reluat cand esti mai dotat - cu praxis points ba, nu cu altceva- )
    - microtransactions. NU, in single player NU sunt necesare, jocul e optimizat strict pe ce primesti ingame, dar jenant din partea lui Square Enix (din cate stiu Eidos nu a stiut decat inainte de lansare)
    - faptul ca am fost jefuit de achivementul cu zero alarme. L-am jucat pacifist si pentru foxiest of the hounds. Primul l-am primit, al 2 lea nu. As modifica achivementul asta sa iti indice unde a fost alarma, daca ai avut doar 1 sau 2. Eu nu-mi amintesc sa fi avut. Ma rog, banuiesc ca o sa mai incerc o data pe NG+

    Overall, o experienta foarte misto intr-o perioada destul de saraca in RPG uri. Nu am fost foarte larg in detalii, dar o sa mai fiu prin thread daca cineva are intrebari mai concrete. Bring on the next one!

  19. #39 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Poate e prea tarziu, dar cel mai probabil ai ratat achievemntul cu zero alarme la inceputul nivelului cu zapada( am uitat cum se numeste misiunea). Cand incepe nivelul, esti pus sa alegi pe cine anunti ca esti acolo. Daca nu o alegi pe tipa, ci pe director, achievementul este pierdut. Exista si o explicatie pentru asta.

  20. #40 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Daca tot nu mai aveam ce juca pana la Battlefield si Ashes of Ariandel am zis sa vad care e treaba cu jocul asta.
    Plusuri:
    +grafica e buna, animatiile de takedown sunt foarte reusite si variaza in functie de augment-urile echipate, cu toate astea cam duce lipsa de AA, dar nu foarte deranjant.
    +level desing-ul mi-a placut foarte mult, rute variate de a termina misiunea, daca explorezi si nu te duci pe prima ruta pe care o vezi poti sa dai skip unei parti destul de mari din misiune si multor inamici (super util pt foxiest of the hounds). Jocul e destul de bogat in resurse daca le cauti.
    +gameplay: sistemul de move from cover to cover, o parte din noile augment-uri foarte utile, sistemul de shooting pare imbunatatit fata de predecesor;
    +story decent, continuat si dezvoltat de la human revolution, daca sunteti fani ai seriei o sa va placa. Voice acting-ul e si el ok;
    +side missions variate, majoritatea mi-au placut, unele influenteaza intr-o oarecare masura main story-ul facand viata mai usoara, in functie de alegerile luate si unele mi s-au parut mai challenging decat o mare parte din misiunile principale.
    Minusuri:
    -AI-ul retardat pe alocuri, m-am urcat si am topait pe un birou de care statea sprijinit un gardian si ala habar nu avea ca sunt acolo, alte dati eram vazut daca faceam un takedown de catre unul care patrula random la 20 de metri de mine, nefiind in campul lui vizual;
    -dificultate destul de scazuta early si mid game, iar pe final, cu anumite augment-uri si o rezerva mare de biocells n-am primit provocari, desi am jucat pe give me a challenge. Cu toate astea am reusit sa ratez cumva foxiest of the hounds
    -hacking-ul terminalelor e ciudat, unele hack-uri de level 1-2 sunt mai grele decat cele de level 5;

    Alte precizari:
    Misiunile secundare se prelungesc in timp pana aproape de final, fiecare are un factor declansator, nu apar random si sunt oarecum legate intre ele. Daca sunteti avizi de trofee, atentie la collectibles, trebuie adunate toate intr-un singur run, e posibil sa nu le adunati pe toate daca nu luati anumite decizii din main story si trebuie terminate toate misiunile secundare. In modul Breach nu am stat foarte mult, dar timpul petrecut a fost fun, nu stiu daca nu devine repetitiv si plictisitor in timp.

    Overall, consider ca jocul e o experienta peste medie, atat pentru fanii seriei cat si pentru cei noi in universul Deus ex, sta bine pe partea de infiltrate and destroy/investigate/capture/etc, cat si pe partea de rpg.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 16-06-2015, 22:39
  2. Replies: 0 Last Post: 12-04-2015, 04:20
  3. Replies: 1 Last Post: 01-04-2014, 09:09
  4. Deus Ex 3 devine Deus Ex: Human Revolution By erik95 in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 12-03-2010, 19:16

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts