Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 21 to 40 of 156

Thread: Alan Wake 2

  1. #21 SP
    Senior Member dark18's Avatar

  2. #22 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Pentru mine a fost prezentarea #1 din conferinta de aseara.

    Totusi, viitorul nu suna bine deloc, sigur vor mai adopta si altii acest trend.
    Alan Wake 2 Will be Digital-Only to Keep Price Below $70

  3. #23 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Da. Arata f interesant si imi place tonul mai dark fata de primul. Da intr-adevar frica mea cea mai mare se adevereste (si nu, nu-i legat de poveste/gameplay): digital only release . Daca jocul ajunge sa fie unul foarte bun, e chiar pacat sa nu il ai in colectia fizica. Oricum: looking forward to this one!

  4. #24 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Digital Only? Astia merita boicotati, cica sa tina preturile sub 70, ce povesti!! Sa-l joace developerii atunci, eu mi-am luat consola cu disc nu digital only!! Consum indie-uri scurte digitale, altceva nimic!

  5. #25 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mie mi se pare ca s-au trezit foarte tarziu cu lucru asta si ma asteptam de cel putin 6-8 ani sa nu mai doreasca sa suporte si costurile pentru bluray recording, printing, packaging samd, iar alea sa fie un extra adaugat jocului de "la raft".

    Asta vedem de atatia ani la carti, unde cartile digitale sunt ~15$, iar fizic, eventual cu hardcover sunt la 20-25$.

    Probabil vor face acelasi lucru si aici, daca va fi cererea mare - adauga un 5-10$ jocului strict pt editia fizic si aia va fi.

    Oricum asta vad sa fie viitoru, asa cum nu avea sens nici pentru noi, ca jocurile digitale sa fie la acelasi pret ca cele fizice.

  6. #26 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Nu am inteles ce a vrut sa zica autorul. Daca sunt asa marinimosi de ce nu l-au lansat digital la $60 si fizic la $70 sau cat considera ei? Imi pare mai degraba o incercare penibila de a descuraja vanzarea ulterioara. Mi-a placut mult primul joc si l-as fi cumparat la pret intreg, asa ma vad nevoit sa il iau din alte surse mai putin etice. Pacat de ei. Sper sa nu vanda nimic.

  7. #27 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai eu vad asta ca pe ceva foarte simplu - ei vor profit cat mai mare, iar la editia fizica, chiar si day 1, profitul este mai mic decat la digital.
    So...eliminam fizic si atunci avem profit mai mare...la toate vanzarile. Si asa ei controleaza ce si cand sunt reducerile.

    Nu spun ca este ceva bun, doar ca mi se pare ca s-au trezit tarziu cu "schema" asta. Eu ma gandeam la asta de multi ani si nu intelegeam de ce nu o implementeaza nimeni.
    Plus ca noi mereu intrebam - de ce editia digitala e la acelasi pret cu aia fizica, pentru ca nu exista costurile aferente. Doar ca ei in loc sa mearga pe ce ne doream noi - adica sa scada pretul editiei digitale, vor merge pe cealalta parte - sa elimine editia fizica.

    Desigur, probabil era mai ok pentru consumator sa creasca putin pretul la editia fizica, dar probabil nu mai vor sa-si bata deloc capul cu printing + distributie in toata lumea. And that's that...

  8. #28 SP
    Manager paul's Avatar
    De luat in considerare ca e publicat de Epic Games Publishing. Nu prea au motiv sa sustina mediul physical.

  9. #29 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Doar ca este invers, copiile fizice le gasesti la preturi mai bune la ceva timp dupa lansare dar pe store jocuri in format digital raman la pretul initial de lansare mult mai mult timp.
    Sper sa nu-si scoata nici banii bagati in productie si sa fie nevoiti sa scoata si format fizic, sa se invete minte.

  10. #30 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Si pentru mine Alan Wake 2 a fost cel mai bun moment din PS Showcase, de fapt singurul.
    Am o slabiciune pentru Max Payne 1, il asociez cu copilaria, vacanta de iarna, atmosfera noir, Matrix etc. Faptul ca Sam Lake si James Mcaffrey (voice acting) fac parte din joc, imi provoaca o stare nostalgica.

    Dar nu voi cumpara digital decat cand va fi maxim 10 euro. Am mai zis-o, orice joc digital reprezinta bani arsi dpmdv. Nu poti revinde, nu poti imprumuta, nu iti garanteaza nimeni cat va mai exista magazinul digital. Si nu exista scuza pentru faptul ca gasesti jocuri in format fizic de 2-3 ori mai ieftine decat alea digitale.
    Cum a zis si razvanrazy, treptat, "problema" asta o vor rezolva prin disparitia formatului fizic.
    Detest era digital-only, si tot ce tine de X as a service. Nu mai detinem nimic. Si apetitul corporatiilor pentru bani a devenit din ce in ce mai scarbos (vezi Netflix password sharing).

    Si ca sa mai dau exemplu de ce digital games sunt o mizerie, recent am inceput un playthrough de Forza Horizon 1 pe X360.
    Il detin pe disc si am vrut sa cumpar si DLC-urile. Surpriza, absolut TOATE au fost scoase din store, inclusiv alea gratis, pentru ca deh, licentele auto costa si Microsoft a decis ca nu mai merita. Legal, eu nu am acces la DLC-uri, asa ca sunt fortat sa iau un X360 si sa-l modez. Talk about game preservation...

    Regret totusi ca nu se mai aude nimic de remake-urile MP1,2.
    As fi dorit si un remaster la Quantum Break pe PS5 (un joc incredibil), poate o sa se indure Microsoft de noi in viata asta.

  11. #31 SP
    Manager paul's Avatar
    Introducing Saga Anderson:

  12. #32 SP
    Manager paul's Avatar
    Gameplay trailer:

  13. #33 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ma asteptam sa arate ceva mai interesant sau mai...intens, dar au mers pe ceva safe si cunoscut fanilor.
    Au aratat o secventa tipica de gameplay si atat...

    Sa vedem ce mai arata pana la lansare.

    Momentan suna interesant, faptul ca poti schimba oricand intre cei 2 si ca poti juca toata povestea din perspectiva unuia daca vrei.
    Daca chiar asa este - daca nu am inteles eu gresit - atunci ar trebui sa aibe ceva rejucabilitate.

  14. #34 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Eu sunt in continuare nostalgic, si imi plac prea mult atmosfera si setting-ul. E foarte rar genul asta de jocuri atmosferice, eerie.
    Dar privind obiectiv gameplay-ul, pare destul de AA+, cu indulgenta. Are un iz de "ieftin", de ex. un NPC gliseaza pe teren/trepte, efectiv vezi ca pluteste, nu e contact intre talpa si pamant. Animatiile si expresiile faciale sunt si ele cam slabe, iar mecanicile cu lanterna nu as fi vrut sa le mai vad. Inteleg ca e sequel, dar hai sa le mai schimbam...
    Overall, nu pare ca s-a investit suficient de mult in IP-ul asta. Sper sa ma insel.

  15. #35 SP
    Manager paul's Avatar
    Amanat cu 10 zile pentru 27 octombrie.
    Attached Images Attached Images f3vozk7ayaiveee.jpg

  16. #36 SP
    Manager paul's Avatar
    The Dark Place:

  17. #37 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Gameplay nou de la 1:25 in dialogul lor:



    Si un video de la nVidia referitor la DLSS 3.5:

  18. #38 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Deci amanarea cu 10 zile a fost ca sa evite clash-ul cu Spider-Man 2.
    Remedy Entertainment has put its heart and soul into Alan Wake 2, and the game is ready to be released next month. However, the studio recently announced a small delay, pushing the game back by 10 days to October 27.

    Previously, it was set to release on October 17, but the studio decided to delay it to ensure Alan Wake 2 receives the attention it deserves. According to Remedy Entertainment, the game was delayed to avoid big releases like Marvel’s Spider-Man 2.

  19. #39 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Behind the scenes:

  20. #40 SP
    Manager paul's Avatar
    Gameplay nou de 11 minute:

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast

Similar Threads

  1. Alan Wake / Remastered By erik95 in forum Console Club
    Replies: 363 Last Post: 17-05-2022, 10:13

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts