Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 57 of 81 FirstFirst ... 7 47 55 56 57 58 59 67 ... LastLast
Results 1,121 to 1,140 of 1605

Thread: Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale

  1. #1121 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Meama cum e Westworld ala, de cand voiam sa vad un steampunk western

  2. #1122 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Recomand Twin Peaks, desi majoritatea, ma gandesc, ca l ati vazut deja. Mai am putin si il termin

  3. #1123 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    De n ori

  4. #1124 SP
    Member kukenstein's Avatar
    Ce stiti de revenirea Prison Break? Sunt doar zvonuri?

  5. #1125 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    @Dant3, am vazut ca au aparut si ceva filme care se leaga de serial, merita vazute ?

  6. #1126 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    E un singur film, prequel. Nu l-am văzut nici până în ziua de azi. E bine să te uiți la el după ce ai văzut serialul.

  7. #1127 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    Quote Originally Posted by Zero View Post
    Recomand Twin Peaks, desi majoritatea, ma gandesc, ca l ati vazut deja. Mai am putin si il termin

    Ai vazut Wayward Pines?

  8. #1128 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Nope, se aseamana ?

  9. #1129 SP
    Senior Member ilie11's Avatar
    Nu. Inceputul e promitator, spre final e slabut. Merita vazut dar nu il poti compara cu Twin Peaks. Scuze ca m-am bagat in discutie.

  10. #1130 SP
    Member Energizer's Avatar
    Recomand Mr. Robot!


  11. #1131 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Deutschland 83, Penny Dreadful sau Mr. Robot? Pe care din astea sa le incep? Toate trei sunt in top acum din ce vad...

  12. #1132 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Penny Dreadful ii f*ucking awesome. Go for it

  13. #1133 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    A văzut careva Dark Matter și The Strain? Cum sunt?

  14. #1134 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Am vazut 25min din Dark Matter. Desi mi se parea interesanta premisa, mi s-a parut jenant de prost. Actori tineri si fara talent, personaje tipice cu personalitati tipice pe care le-ai tot vazut si revazut in zeci de alte seriale si filme, CGI penibil si o poveste care pare a fi scrisa de ceva pusti din gimnaziu. Horror mi s-a parut.

    Sper ca te-am lamurit.

  15. #1135 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    Quote Originally Posted by Zero View Post
    Penny Dreadful ii f*ucking awesome. Go for it
    same here!

    ---------- Post added 17-08-2015 at 14:11 ----------

    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    A văzut careva Dark Matter și The Strain? Cum sunt?
    Recomand The Last Ship daca esti in cautare de un SF decent.

    ---------- Post added 17-08-2015 at 14:14 ----------

    De asemenea, nu stiu daca a fost mentionat deja: caruia i-a placut Breaking Bad, recomand Better Call Saul (TV Series 2015– ) - IMDb este prequel cu viata lui Saul si a altor cateva personaje. Nu profita de succesul lui Breaking Bad, are propria poveste, dar face ocazionale referiri la acesta (destul de binevenite)

  16. #1136 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Am văzut Last Ship, primul sezon, e ok. Caut în continuare un SF, mai aștept recomandări

  17. #1137 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    Zici ca pe Wayward Pines l-ai vazut?

    Under the Dome mai este iarasi pe lista mea de "in curs". La fiecare inceput de sezon o ia mai alert, mai interesant, ca pe la mijloc sa se lalaie de-a dreptul.

    Minority Report vad ca a scos pilot.

  18. #1138 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Wayward Pines nu, hai ca îl încerc, merci! Am renunțat la Under The Dome după primul sezon

    Văd ca are și ăsta un episod pilot, interesant

  19. #1139 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Under the dome a devenit mai bun in seria a doua... you should give it a try.

    Stitchers - nu e chiar asa rau cum ma asteptam. E si un pic S.F., un pic comic, un pic drama... merge pt. nota 7 or so. Daca va place, puteti incerca si un S.F. de aceeasi factura: Sense8 care primeste un 7.5.

    The Messengers - un fel de hai sa prevenim Apocalipsa, varianta 4.2. Primeste si el un 7.

    Sarim peste "S.F.-uri" si trecem la filme cu vrajitoare. Nu stiu cum am facut, dar am reusit sa vad 3 seriale cu vrajitoare, unul dupa altul. Primul ar fi Salem (seria 2). Foarte bloody si gory, merita un 8. Urmatorul ar fi Penny Dreadful a carui serie a doua mi s-a parut mai putin stralucita. Da, arata al naibii de bine (as spune ca e regizorul s-a interesat mai mult de partea artistica decat de actiune), insa a fost cam boring fata de prima parte. Oricum se duce spre o nota mare, gen 7.5. Al treilea film cu vrajitoare (bonus vamps, werewolves & co.) ar fi The Originals. Desi initial mi s-a parut a fi un fel de "The Vampire Diaries" (for kids), a inceput sa urce si la seria a doua deja e foarte interesant. Nota 8.

    Daca v-a placut de F.U. (Frank Underwood), trebuie neaparat sa vedeti Madam Secretary. Foarte bine facut... primeste si el un 8.

    Enjoy the movies!

  20. #1140 SP
    Vid
    Member Vid's Avatar
    Zero: Mi s-a părut în regulă filmul Twin Peaks, m-a impresionat puternic (văzut pe la 14 ani, după ce citisem cartea), deci recomand.

    Am văzut ambele sezoane din Under the Dome. Deşi m-a captivat şi intrigat în primele episoade ale sezonului întâi, parcă mi se pare trasă de păr povestea în şi spre sfârşitul sezonului doi. Nu cred că voi mai urmări în continuare. Nu ştiu cum e cartea şi ce diferenţe există.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 57 of 81 FirstFirst ... 7 47 55 56 57 58 59 67 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul film vizionat / Recomandari filme By MonkY in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 4861 Last Post: 30-12-2022, 02:04
  2. Canale /Seriale de Comedie By Alex Khan in forum Funny
    Replies: 2 Last Post: 24-11-2020, 17:56
  3. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  4. Variante cablu serial ? By Hitman in forum Hardware
    Replies: 0 Last Post: 14-08-2014, 11:01
  5. Seriale de comedie By zinodaur in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 58 Last Post: 16-02-2014, 01:54

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts