Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 67 of 81 FirstFirst ... 17 57 65 66 67 68 69 77 ... LastLast
Results 1,321 to 1,340 of 1605

Thread: Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale

  1. #1321 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Băieți, cum e Preacher, merită?

  2. #1322 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Începe foarte interesant, te plictisești pe parcursul lui si apoi are un nesimțit gen GoT, care te face să vrei să vezi cum continuă.

  3. #1323 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Preacher e, dupa parerea mea, peste medie. Punctele lui forte au fost atmosfera, pe care eu, cel putin, nu am gasit-o in niciun alt serial, insa cel mai important, acting-ul lui Dominic Cooper. E un rol care i se potriveste ca o manusa. Povestea e cel putin satisfacatoare, cu tot cu momentele ei bizare, insa exista si o oarecare doza de imprevizibil care te surprinde si te face sa vrei sa vezi mai departe. Eu unul nu m-am plictisit la el, are, intr-adevar, indelungate momente de tacere, care pe mine insa nu m-au deranjat (spre deosebire de The Walking Dead, unde totul merge cu incetinitorul si efectiv mori in fata lui). Insa da, tensiunea creste cu adevarat pe la ultimele episoade.

    Chiar daca are un oarecare cliffhanger la final, firul narativ principal ajunge la o concluzie si nu esti lasat total in aer. Iti recomand sa il incerci, iar daca nu o sa iti placa dupa primele cateva episoade, sa renunti. E extrem de probabil sa nu iti placa nici dupa.

  4. #1324 SP
    Member marv's Avatar
    acum vreo cativa ani am citit benzile desenate The Preacher. Cred ca e cazul sa incep sa ma uit la serial doar ca sa vin aici sa va spun ca "eu am citit benzile desenate si sunt mai bune".

  5. #1325 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu am reușit să îl termin, l-am abandonat foarte repede, nu e genul meu. Despre Utopia ce părere aveți?

  6. #1326 SP
    Member Buyk's Avatar
    Recomand The Strain, pentru iubitorii de sci-fi. Este vorba despre strigoi, dar nu are teme despre dragoste ca Twilight sau genul ala de filme.

  7. #1327 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    @ dant3 , utopia ala UK nu? e mito.
    @buyk, vezi ca e si carte, primul volum e si in romana, si e si banda desenata

  8. #1328 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Nu stiu daca s-a mai spus despre The Get Down, dar il recomand celor care sunt interesati de niste muzica buna (70-80s, perioada soul, disco, inceputurile hip-hop-ului, un mash-up cu toate cele + atmosfera de atunci din ghetto-urile americane) si niste caractere amuzante. Este destul de alert si rough on the edges, cum zic americanski, dar are potential. Joaca si niscaiva actori cunoscuti, B list, nimic major. Are 6 episoade cu totul, pilotul tine 1 ora si 30 de minute, destul cat sa va dati seama daca e pe gustul vostru.

  9. #1329 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Va recomand: The Night Of - un nou serial produs de HBO

  10. #1330 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Veep ! Genial, genial este un umor diferit, de genul parks and recreation si mie imi place la nebunie, multe replici sunt improvizate de actori, care repeta foarte mult o scena pana cand iese extrem de amuzant. Si este cu julia louis-dreyfus, elaine din seinfeld, si a castigat cateva premii importante pentru acest rol.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  11. #1331 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Am terminat Peaky Blinders sezonul 3. Superb.

    Are cineva idee pe cand apare urmatorul sezon?

  12. #1332 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    La anul mai mult ca sigur, vestea buna e ca bbc a dat unda verde pentru inca 2 sezoane

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  13. #1333 SP
    Senior Member silvian92's Avatar
    A aparut Sezonul 2 din Narcos si sunt toate episoadele!!!?

  14. #1334 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Pai asa sunt toate serialele Netflix

  15. #1335 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    A vazut cineva The Night Of? Cum e?

  16. #1336 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Eu am vazut primele doua episoade. Mi se pare ca are o premisa foarte interesanta, insa pana in momentul acesta, e destul de slow-paced pentru genul de serial care isi doreste sa fie. O sa ma uit in continuare zilele urmatoare, dar sunt convins ca e foarte OK. Are note foarte bune si e o productie HBO.

  17. #1337 SP
    Member octav's Avatar
    E foarte bun Night Of, recomand. Inceputul e putin greoi, dar isi merita cu prisosinta nota de pe Imdb.

    Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk

  18. #1338 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    The Night Of, cu siguranta o sa va placa evolutia personajelor pe parcursul acestui sezon.

  19. #1339 SP
    Member maudrunk5's Avatar
    S-a uitat cineva la The Expanse? pareri?

  20. #1340 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Eu m-am uitat, il recomand. Nu este "wow", dar daca esti fan Sci-Fi, nu-ti vei pierde vremea cu el.
    Inceputul este mai greoi, dar spre sfarsit devine destul de interesant (nu este ce pare a fi la inceput).

    PS: la un moment dat, n-am stiut ce sa fac cu el (primele episoade era putin plictisitoare, dar povestea mi se parea usor cunoscuta), asa ca am cautat ceva mai mult info pe net. Am avut un "aha moment".. Daca vei fi interesat, mai multe detalii gasesti aici. Te sfatuiesc sa te uiti la serial, si apoi sa cauti una alta, altfel s-ar putea sa-ti strice experienta.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 67 of 81 FirstFirst ... 17 57 65 66 67 68 69 77 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul film vizionat / Recomandari filme By MonkY in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 4861 Last Post: 30-12-2022, 02:04
  2. Canale /Seriale de Comedie By Alex Khan in forum Funny
    Replies: 2 Last Post: 24-11-2020, 17:56
  3. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  4. Variante cablu serial ? By Hitman in forum Hardware
    Replies: 0 Last Post: 14-08-2014, 11:01
  5. Seriale de comedie By zinodaur in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 58 Last Post: 16-02-2014, 01:54

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts