Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 20 of 36 FirstFirst ... 10 18 19 20 21 22 30 ... LastLast
Results 381 to 400 of 714

Thread: Game of Thrones

  1. #381 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Bun episod deși au nenorocit ăștia cărțile...De unde dracu scot atâtea aberații?

  2. #382 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Scena aia mie mi s-a parut a fi CGI. Stiti cred cu totii la care ma refer

  3. #383 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Bun episod deși au nenorocit ăștia cărțile...De unde dracu scot atâtea aberații?
    Probabil ca producatorii si scenaristii nu au citit cartile

  4. #384 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Bun episod deși au nenorocit ăștia cărțile...De unde dracu scot atâtea aberații?
    Cred că anumite lucruri se vor întâmpla și în următoarea carte, dar de acord cu tine... au cam nenorocit povestea din cărți.

  5. #385 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Ce final de *****, I'm so over this ****

  6. #386 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Wtf is this??? N-am citit cartile, banuiesc ca is not dead at all, dar hey, daca e sa fie asa, juma de mapamond cu mine in frunte il dam dracu de serial

    Hai cu un spoiler ceva, care aveti memorie mai buna, si citirati cartuliile: cine e bestia de 3m, noul cavaler?
    @Dant3, tnx man, acum mi-am amintit

  7. #387 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  8. #388 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Hai lasati-o ca a fost bun episodul. Mie mi-a placut. Si ma bucur ca se indeparteaza de carti, in felul asta vad doua "playthrough"-uri diferite. Iar scena de la final se intampla si in carti, n-aveti de ce sa va plangeti de ea.
    Attached Images Attached Images 11257936_10205659087169268_4026232040369863059_n.jpg

  9. #389 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu stau sa fac o lista, nu am zis de final, eh, fiecare cu parerea lui.

    PS Nu a spus nimeni ca e un serial prost, doar ca pt mine nu e ok acest mod de a... cartile. Eu am spus ca e cel mai slab sezon din cele 5.

  10. #390 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Eu chiar vad numai avantaje in faptul ca se indeparteaza de carti. E ca si cum ai juca un joc, iar la al 2-lea run iei alte decizii cu alte consecinte. Iar in felul asta serialul nu da spoilere din carte, iar cartea nu da spoilere din serial. Win-win!

  11. #391 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Da, dar de ce nu au facut asta incepand cu primul sezon? Sau mai bine scoteau ceva gen Telltale

  12. #392 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Pentru ca daca schimbau chestii inca de la inceput, s-ar fi schimbat TOTUL si deja s-ar fi indepartat MULT prea mult de la carti. Or schimba ei chestii, dar sunt unele elemente lasate la locul lor. Pana la urma au si zis ca sfarsitul va coincide cu cel din carti.

    Singurul lucru care nu imi place este ca nu prea s-a pus accent pe casa Greyjoy, in carte mi se pare foarte interesant si ce se intampla pe-acolo. Puteau sa renunte linistiti la aventurile lui Jaime si Bronn pentru asta. Dar banuiesc ca trebuiau sa scoata *acel personaj* din peisaj cumva si in acelasi timp sa ne prezinte casa Martell si cele 4 surori. Trust me, nimic din ce se intampla nu se intampla fara un motiv.

  13. #393 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ok, repet, mie nu imi covine acest lucru, nu stau sa fac o lista, vezi ca e un articol pe ign legat de acest sezon, cu ale sale devieri.
    E normal sa avem pareri diferite, nu incerc sa iti schimb parerea, dar nu incerca nici tu Nu ai sa reusesti, trust me

  14. #394 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Ce anume ti-a dat impresia ca incerc sa-ti schimb parerea?! Nu incerc sa-i schimb nimanui parerea. Am spus doar cum stau lucrurile din punctul meu de vedere.

  15. #395 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Poate e ca la The Shining. Celor carora le-a placut cartea au urat filmul pentru modul in care s-a distantat de carte, iar cei care nu au avut rabdare cu o asemnea lectura (myself included) au adorat filmul pentru felul in care a fost facut, atentia la detalii, prestatii, Kubrick, etc.

    Pe la jumatatea sezonului asta eu am zis ca il dau naibii ca e deja plictisitor, sezonul 4 fiind si el slab dupa parerea mea, insa ultimele 3 episoade au fost chiar reusite si ii voi mai da o sansa si cu sezonul 6.

  16. #396 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Uite ca mie mi-au placut cartile foarte mult, dar si serialul imi place la fel de mult

  17. #397 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Uite ca mie mi-au placut cartile foarte mult, dar si serialul imi place la fel de mult
    Same here, ar trebui tratate în mod distinct poveștile. Unele lucruri sunt realizate mai bine în carte, altele mai bine în serial.

    Deși sunt supărat din cauza ultimului episod, deoarece nu mai am cu cine să țin (și nu mă refer la ultima scenă), voi urmări până la final acest serial. Cu toate acestea episodul 10 mi s-a părut prea înghesuit, gen să introducem cât mai multe lucruri șocante într-un timp cât mai scurt. Și din această cauză sunt de părere că firele narative ale personajelor nu au fost dezvoltate așa cum se întâmpla în primele trei sezoane...

  18. #398 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Mie mi s-a parut ca au compensat pentru monotonia din prima jumatate a sezonului.

  19. #399 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Nu am citit cartile si nici nu ma intereseaza cum e in carti. Pt mine sezonul asta a fost cel mai slab, 7 episoade in care nu s-a intamplat mai nimic si 3 in care au murit toti. Eu unul m-am saturat sa tot omoare personaje interesante din film si sa ramanem numai cu personaje slabe de care I don give a **** about. Sa-i omoare naiba pe toti odata si sa incheie ca m-am saturat. Sezonul urmator nici nu am sa-l mai urmaresc cand se lanseaza...nu ma mai intereseaza pur si simplu...au ramas in show prea putine personaje de care sa imi placa. O sa ma mai uit la serial cand decid sa-l incheie de tot si la revedere.

  20. #400 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Așteptam să clipească or sth

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 20 of 36 FirstFirst ... 10 18 19 20 21 22 30 ... LastLast

Similar Threads

  1. Game of Thrones By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 108 Last Post: 22-11-2015, 21:41
  2. Replies: 0 Last Post: 16-03-2012, 11:38
  3. Replies: 0 Last Post: 26-12-2011, 09:16
  4. Replies: 0 Last Post: 25-12-2011, 06:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts