Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 38

Thread: Sony lanseaza mouse si tastatura pentru PS3

  1. #1 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Sony lanseaza mouse si tastatura pentru PS3

    Cei de la Sony au anuntat ca incepand din 2 Noiembrie 2011 vom putea achizitiona mouse si tastatura pentru consola PS3. De data aceasta vor fi licentiate de Sony Computer Entertainment iar japonezii de la HORI se vor ocupa de acest set. Acesta va purta numele de Tactical Commander 3. Sony nu a anuntat inca o lista cu jocurile compatibile, dar mai mult ca sigur printre jocurile compatibile se vor numara cele din seria Resistance, Killzone, Crysis. Pretul acestui set va fi in jur de 9800 yeni (aproximativ 130 dolari). Cum vi se pare?
    Attached Images Attached Images ps3_mouse_keyboard.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mie personal mi se par "horrible"... dar ma gandesc ca Hori nu face totusi lucruri de mantuiala. Pe de alta parte, am mai spus-o si o repet: mouse-ul nu are ce cauta pe console! Din pacate Sony in ultima vreme parca a intrat in vrie... nu mai stie din ce sa scoata bani, indiferent de cum sau cat vor fi afectati anumiti gameri consolisti... posibili ex-clienti, actuali "hacked users"

    According to Gameranx, Sony has announced plans to release a mouse and keyboard set of gaming controllers for the PlayStation 3.

    The “Tactical Assault Commander 3” will consist of an optical right-handed mouse and left-handed keypad with WASD-style keys, complete with an easy-access D-Pad and comfy looking palm rest for prolonged use.

    Awesome! It's already confirmed that Counter Strike on PS3 will support mouse and keyboard.

  3. #3 SP
    Soldier Matiutu Silviu's Avatar
    Mi se pare tare,dar scump.

  4. #4 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    Ar face bine sa faca servere dedicate pt cei cu keyboard/mouse cum era in UT3.

  5. #5 SP
    Member Dante's Avatar
    Deci 30$ in plus doar ca scrie Sony pe el? Pt ca daca iei unu pe care scrie HORI e 99.99$

  6. #6 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Daca nu vor exista servere separate, vor ruina online-ul. Sau mouse-ul ala nu e foarte bun,deci nu-si merita banii.

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

  7. #7 SP
    Member Dante's Avatar
    si acum sunt foarte multi care joaca cu alt fel de device-uri decat controllerul clasic si nu prea se simte diferenta in online. manevrabilitatea nu e nici pe departe ca pe PC pentru ca se emuleaza ,cu un succes limitat, sixaxisul. se schimba lucrurile daca producatorii de jocuri vor folosi suportul nativ pt mouse si tastatura in versiunile de consola.

  8. #8 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Cred ca Sony vor sa mai 'fure' dintre jucatorii de PC ca altfel mi-e greu sa cred ca unul care are deja 1-2-3 ani in spate de controller se apuca acu sa joace cu mouse. Plus pretul astronomic...
    Nu in ultima instanta, cei obisnuiti cu un controller se vor intreba si: "iara cablaraie dupa mine?", ca din poza parca iasa niste mataraie.
    Pe mine m-ar fi interesat asa ceva, dar asta cu mult timp in urma. Acu...too late.

  9. #9 SP
    Member MENTATAL0R's Avatar
    Nu se compara un shooter jucat cu mouse-ul cu un controler..Trageti voi concluzia

  10. #10 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    N-arata rau, dar pretul ... Mai ales cand exista de mult FragFX.

  11. #11 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    Cred ca Sony vor sa mai 'fure' dintre jucatorii de PC ca altfel mi-e greu sa cred ca unul care are deja 1-2-3 ani in spate de controller se apuca acu sa joace cu mouse. Plus pretul astronomic...
    Nu in ultima instanta, cei obisnuiti cu un controller se vor intreba si: "iara cablaraie dupa mine?", ca din poza parca iasa niste mataraie.
    Pe mine m-ar fi interesat asa ceva, dar asta cu mult timp in urma. Acu...too late.
    In poza se vede ceva "mataraie" dar cred ca va folosi tehnologia bluetooth

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

  12. #12 SP
    Member OxygeN's Avatar
    Daca ar fi fost facut de Razer, Steelseries sau Roccat puteam explica pretul.

  13. #13 SP
    Member Dante's Avatar
    HORI Tactical Assault Commander 3 and Fighting Commander 3 Pro in High Definition

    are fir si costa 99.99$. cica apare in acelasi timp cu MW3 la 1.11.11

  14. #14 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Ati testat un produs pana sa va dati cu parerea?Uite eu de exemplu am un convertor eagleeye si pot spune ca unul cu experienta in consola ma bate cu tot cu acel dispozitiv deci acel produs nu dezechilibreaza cu nimic modul online.

  15. #15 SP
    Member maravela's Avatar
    Eu ma gandesc la jocuri de strategie, sau gen diablo nu la shoter-e. Pentru astea e nevoie de mouse.

  16. #16 SP
    Junior Member gehaste's Avatar
    Mi se pare o mare tampenie.Multi nu isi vor permite sau nu vor dori sa cumpere asa ceva.
    Cred ca va crea un handicap in anumite jocuri pentru cei cu controller si nu este normal asa ceva la o CONSOLA.
    Daca au de gand sa transforme consola in asa ceva atunci sa dea si tastatura si mouse cand cumperi consola.

    Nu am PS3,am Xbox.Da doamne sa nu faca o tampenie din asta si pe xbox.Si asa in anumite jocuri sunt cativa care folosesc mouse si tastatura si sincer se vede diferenta.Sper pentru cei de pe PS3 sa nu mearga la fel de bine ca pe PC.
    Dupa cum spuneau si altii...este evident o manevra prin care sa faca bani in detrimentul unor principii.Consola=controller.PC=Mouse+taste.PUNCT.

  17. #17 SP
    Member Bogdan's Avatar
    O mișcare care se vedea de departe, SONY urmărește profitul maxim �n dauna altor aspecte, trist... dar uman!

  18. #18 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by gehaste View Post
    Cred ca va crea un handicap in anumite jocuri pentru cei cu controller si nu este normal asa ceva la o CONSOLA.
    Daca au de gand sa transforme consola in asa ceva atunci sa dea si tastatura si mouse cand cumperi consola.
    Nu inteleg ideea. Exista deja Frag FX. Exista Max Shooter. Care e problema daca mai exista inca un "device" similar ?

    Quote Originally Posted by gehaste View Post
    Consola=controller.PC=Mouse+taste.PUNCT.
    Asta e o prostie, o idee preconceputa si gresita. Tot aud chestia asta : PC = tastatura + mouse + monitor, Consola = controller wireless + TV mare.

    Uite, eu folosesc monitor si la console si la PC pentru ca-mi place sa stau aproape de "actiune" si nici n-am spatiu pt un TV mare. La console folosesc si controller, dar si Frag FX la anumite jocuri (joc Killzone 2 si 3 mult mai bine cu Frag FX). La PC folosesc tastatura si mouse, dar si controller wired de XBOX 360 la anumite jocuri. Care e problema in asta ?

    E ca si cum ai spune ca unii care au mousi scumpi si precisi au un avantaj fata de cei care nu-si permit asa ceva...

    Quote Originally Posted by Bogdan View Post
    O mișcare care se vedea de departe, SONY urmărește profitul maxim �n dauna altor aspecte, trist... dar uman!
    Daca nu te superi poti sa detaliezi ? Care asspectele alea ? Ce daune aduce Sony prin introducerea acestui device ?

  19. #19 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    E ca si cum ai spune ca unii care au mousi scumpi si precisi au un avantaj fata de cei care nu-si permit asa ceva...
    Pai chiar au - un avantaj chiar foarte mare. Degeaba ai skill daca n-ai si echipament.

  20. #20 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Pai chiar au - un avantaj chiar foarte mare. Degeaba ai skill daca n-ai si echipament.
    Uhmm...chiar trebuie sa explic ce am vrut sa zic ? Logic ca au un avantaj, dar n-am auzit pe nimeni sa se planga de asta, acum aud prima data ca nu e "corect" sa fie disponibile anumite produse care ofera un avantaj pt ca ... ... unii nu-si permit sa le cumpere si sunt astfel dezavantajati. Eu zic sa nu se mai scoata niciun accesoriu pt nici o consola, sa fim toti egali, nu cumva sa aibe unul un avantaj "necinstit" doar pt ca-si permite sa cumpere ceva mai performant.

    Sper ca s-a inteles ideea acum.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Adaptor pentru tastatura/mouse By RaverX in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 26 Last Post: 05-10-2009, 13:12

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts