Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 14 of 14

Thread: Detalii noi despre PS3 motion control

  1. #1 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Detalii noi despre PS3 motion control

    Cred ca stim cu totii ce sta in spatele succesului consolei Wii, motion controllerul. Acest nou controller era o inovatie in lumea gamingului deoarece iti dadea senzatia ca faci parte din joc. Vazand succesul consolei Wii, cei de la Microsoft si Sony incearca sa intre in concurenta cu Nintendo. La sfarsitul conferintei de la E3 Sony a prezentat un motion controller ce semana cu cel folosit de Wii, doar ca avea o bila in varf. Astazi am aflat detalii noi despre acest controller: va putea fi folosit in orice joc si orice gen de joc, va fi echipat cu force feed back rumble si vor putea fi conectate 4 controllere la aceasi consola. De asemenea produsul final va avea si Face Tracking si Head tracking.
    According to Sony's newly reported comments to developers, the PlayStation Eye motion accessory will come equipped with force feedback rumble, and up to four of the new motion controllers can be tracked at once.
    In addition, the "face-tracking and head-tracking capability already in the PS3 SDK" will also work with the supplied camera.
    Attached Images Attached Images ps3_motion_controller.jpg

  2. #2 SP
    Banned ShowTime's Avatar
    cam cat va costa motion controllerul?

  3. #3 SP
    Senior Member eXistenZ's Avatar
    cred ca va fi interesant

  4. #4 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Eu unul sunt pentru "motion-control" si ma bucur ca Sony scoate asa ceva, dar imi pare destul de rau ca ataca piata Nintendo. "Nerver the less" nu cred ca imi va lipsi din casa acest accesoriu.

  5. #5 SP
    Member no_m3rcy's Avatar
    soooper... atat acesta cat si natal de la microsoft.Totusi imi cam fac griji pentru wii deoarece la aparitia celor doua va fi lasat in ceata ....... in orice caz Natal mi se pare cel mai original....amandoua sunt superbe dar Natal a iesit in evidenta dupa parerea mea

  6. #6 SP
    Banned ShowTime's Avatar
    spui asta deoarece ai xbox?

  7. #7 SP
    Member zaice's Avatar
    Bine gandita abordarea acestei teme prin articolul prezent.Si eu spun faptul ca Wii s-a detasat pe o piata nisa,unde datorita controlerului a reusit sa detina monopolul.Gigantii Sony si Microsoft ,au sesizat si ei ca exista un potential deosebit pe aceasta piata a Wii,atacand prin cele 2 gadeturi prezentate in cadrul E3 .Sunt tare curios la ce pret vor fi evaluate ambele gadgeturi (atat de la Playstation cat si de la Xbox).

  8. #8 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Oare va veni cu ceva accesoriu gen wii nunchack pt movement sau cum va fi posbila miscarea deplasarea de exepmplu intr-un shooter? Tare curios sunt, cant wait.

  9. #9 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Tocmai am (re)vazut conferinta Sony de la E3 si am vazut iar maneta asta . Concluzia mea : e geniala . O sa te poti juca un RPG ntr-un mod complet diferit fata de experiente precedente ( numai daca nu teai jucat Zelda :d). De asemea ideea aia cu schimbarea culorii la bec , care ar reprezenta schimbarea une vraji mi s-a parut de asemena super tare :X. I can't wait to get my hands on one of these so i can fireball a goblin

  10. #10 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Mi se pare destul de overhyped modul asta de control. Nu neg ca ar fi distractiv sa omor un mob folosind controllerul ala. Dar cum va fi dupa 10 monstri, dupa 100, dupa 1000. Poti juca mai mult de 1 ora stand in picioare si dand din maini non-stop? Ma cam indoiesc.

    Daca luam de exemplu un rpg, de cate ori poti face miscarea ridica scutul, coboara-l, loveste cu sabia, ridica-l, pana sa te plictisesti de a da atata din maini.

  11. #11 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cred ca targetul nu sunt RPG-urile si alte jocuri serioase. Targetul este axat pe jocurile family, sports, fun... Nu se compara un baseball-ul pe un astfel de controller cu cel de pe DS3... Sau pescuitul... Sau trasul cu arcul, etc...

  12. #12 SP
    Member no_m3rcy's Avatar
    Quote Originally Posted by ShowTime View Post
    spui asta deoarece ai xbox?
    Swowtime .... dupa cum am spus este o parere personala , fa si tu o comparatie si spune-mi ce crezi.Asta nu inseamna k este neaparat cel mai bun, vom trai si vom vedea insa recunosc k demonstratia celor de la sony mi-a placut mai mult deoarece nu sa axat numai pe jocuri casual si intradevar ideea de a ma juca rpg-uri cu respectivele controllere ar fi bestiala

  13. #13 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by Witchalok View Post
    Mi se pare destul de overhyped modul asta de control. Nu neg ca ar fi distractiv sa omor un mob folosind controllerul ala. Dar cum va fi dupa 10 monstri, dupa 100, dupa 1000. Poti juca mai mult de 1 ora stand in picioare si dand din maini non-stop? Ma cam indoiesc.

    Daca luam de exemplu un rpg, de cate ori poti face miscarea ridica scutul, coboara-l, loveste cu sabia, ridica-l, pana sa te plictisesti de a da atata din maini.
    Nu ai jucat niciodata pe un wii? E destul de fain si crede-ma ca poti juca si ore in sir, un pic de miscare nu strica nimanui.

  14. #14 SP
    Member weriwulf's Avatar
    Imi imaginez un duel cu controllerele alea

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Detalii noi despre NGP By Mika in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 27-05-2011, 14:39
  2. Noi detalii despre Mass Effect 2 PS3 By erik95 in forum Console News
    Replies: 13 Last Post: 01-12-2010, 17:34
  3. Noi detalii despre Resistance 3 By erik95 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 11-11-2010, 12:27
  4. Noi detalii despre Conviction By erik95 in forum Console News
    Replies: 8 Last Post: 10-12-2009, 13:24
  5. Noi detalii despre USB 3.0 By MonkY in forum Stories & Other News
    Replies: 9 Last Post: 31-10-2009, 21:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts