Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 54 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 17 ... LastLast
Results 121 to 140 of 1068

Thread: iOS Games

  1. #121 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Avand in vedere multitudinea de jocuri care sunt atat pe iPhone si iPad (universale - one app to fit them all), cred ca ar fi bine sa unim threadurile. Anyway, Order & Chaos (World of Warcraft clone) e disponibil deja: iOS App Details - Order & Chaos� Online for iPhone and iPad | iOSnoops
    Attached Images Attached Images 414664715xscreen1.jpg 414664715xscreen2.jpg 414664715xscreen3.jpg 414664715xscreen4.jpg 414664715xscreen5.jpg

  2. #122 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Immigrant-smuggling game rejected by Apple - Yahoo! News

    An iPhone game developed by a Boston company that allows users to drive a truck full of immigrants through the desert while trying to prevent them from getting thrown out of the vehicle has been rejected by Apple Inc.

  3. #123 SP
    Admin MonkY's Avatar


  4. #124 SP
    Admin MonkY's Avatar

  5. #125 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Rog posesorii de iPad-uri (1 si/sau 2) sa vina cu idei de jocuri (de orice fel) care sunt la reducere/promotii sau care sunt mai ieftine (pana in 2-3 euro). Nu prea am banuti acum si am chef sa ma joc ceva fun pe iPad si m-am saturat de ce este free

    Astept sa vina salariu sa-mi iau GTA-ul (8 euro) si Dungeon Hunter 2 (5.5 euro)

  6. #126 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pai man... tocmai s-au incheiat promotiile de Paste... Cred ca am trambitat peste tot de jocuri care de la 9.99 au cazut la 0.99. Acum s-a cam terminat cu ele... Eu zic sa astepti tot asa vreun "black friday" or something

  7. #127 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Stiu ca le-am ratat. Astept urmatoarele. Momentan am dat banii doar pe multipong ca e mult prea tare in grup. Pentru restu...astept salariu si reducerile

  8. #128 SP
    Junior Member Jaak's Avatar
    N-as recomanda Dungeon Hunter 2. De fapt n-as recomanda nici un joc Gameloft...

    In schimb recomand: Infinity Blade, Pefect Cell, Death Rally, Dead Space, Infinity Field (If you like Geo Wars), Fruit Ninja HD, World of Goo, Battleheart, Real Racing (am doar 1 si n-am testat 2-ul, so check some reviews first) si Reckless Racing. Inainte de a le achizitiona sa te asiguri ca sunt versiunile HD - iPad vers, unule sunt fara HD(ex. Infinity Blade sau Perfect Cell) altele au si HD in titlul jocului(ex. Dead Space HD sau Reckless Racing).

    Also cateva free: Tap Tap Radiation (Guitar Hero clone), Harbour Master, A Monster Ate My Homework (physics puzzle) , Angry Birds HD free, 10 Pin Lite, Labyrinth HD (physics puzzle), bitFlip HD, Creatonary si Palm Heroes 2 (Heroes clone)

  9. #129 SP
    Junior Member Jaak's Avatar
    Final Fantasy III - 13.99 Euro






    On a side note, ar trebui redenumit threadul sau facut un merge la thread-urile iPhone/iPad games sub unul singur: iOS Games. :/

  10. #130 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Jaak, de ce n-ai recomanda jocurile Gameloft? Mie mi se par chiar ok. Mai ales Chaos & Order... care este chiar World of Warcraft varianta "mobila". Chiar m-a mirat ca nu a crashat, a mers perfect (cel putin cat am jucat eu, pana la level 15). Si cel putin pe iPad 2, a facut fata cu brio si in situatiile in care erau peste 50 de players plus NPC-uri pe ecran... fiecare cu shielduri si spell-uri active. Si chiar fara lag...

  11. #131 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    @jaak, ms de recomandari, dar stai linistit ca stiu despre ce e vb. Am jucat tot ce a iesit cat de cat bun pana acum si stiu ce-mi place si sa pe ce sa dau banii. Dungeon Hunter 2 m-am jucat cel putin 3-4h pe iphone pana nu am mai avut timp de el. La fel si GTA.

    Cat de jocurile de la Gemloft, mi se par chiar foarte bune. Cele mai noi exemple mi se par Shadow Guardian, Splinter Cell Conviction si Sacred Oddysey. Alte jocuri bune de la ei mai sunt: Brothers in Arms, Modern Combat, NOVA, Assassin's Creed, Prince of Persia, Hero of Sparta si mai noul aparut Rainbow Six si sunt sigur ca mai sunt dar nu-mi vin mie in minte acum.

  12. #132 SP
    Junior Member Jaak's Avatar
    MonkY, pentru ca au jocuri cat se poate de shalow si nu depun nici cel mai mic efort sa le imbunatateasca sa sa faca ceva interesant. Spre deosebire de alti developeri(Chair sau Remedy) care isi sustin produsul cu update-uri si le aduc constant imbunatatiri si continut nou, Gameloft lanseaza un produs si merg mai departe la urmatorul sequel. Am impresia ca la baza jocurilor Gameloft sta crezul "cloneaza cele mai populare jocuri de pe alte platforme fara prea mult efort pentu ca oricum nu au concurenta pe platformele vizate".
    Am jucat primul Dungeon Hunter si mi-a placut, dar avea minusurile sale care speram sa fie rezolvate in DH2. Well, n-au facut asta. Ba mai au adus un minus in plus, cel putin pentru mine, si anume au scos minimap-ul si au introdus o harta in meniu care e groaznica. MA indoiesc ca sunt singurul jucator deranjat de lipsa unui feature care e cat se poate de banal si exista deja in prequel. Nu si-au batut capul sa scoata un update pentru asta, nu, presupun ca imbunatatirile, daca vin, vin in jocul urmator. Valabil pentru toate jocurile lor, daca vrei imbunatatiri, pregateste-ti banii pentru ca acestea vor veni sub forma de sequel si in nici un caz sub forma unor update-uri pentru un produs de pe urma caruia ei si-au scos banii si nu mai au nici un interes sa-l sustina.
    But my rant is useless, atata timp cat nu au concurenta (c'mon Torchlight for iPad! >.<) si lumea le cumpara produsele, nu se vor obosii sa-si imbunatateasca produsele/serviciile.

  13. #133 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Aici nu te pot contrazice. Chiar azi mi-am luat Prince of Persia HD si am constatat cu stupoare(imediat ce omorasem un mini-boss) ca nu are multytasking si a trebuit sa reiau lupta.

    In rest, nu ma deranjeaza ca "se inspira", cat timp este o experienta placuta (vezi Shadow Guardian, clona Uncharted, care este un joc chiar bun, chiar ma bate gandul sa-l iau si HD pentru iPad sa-l mai joc odata).

    Dar inafara faptului ca nu scot update-uri, jocurile lor sunt chiar bune si sunt foarte multumit de asta.

  14. #134 SP
    Junior Member Jaak's Avatar
    De acord, nu ma deranjeaza o clona atat timp cat e bine facuta, dar am impresia ca cei de la Gameloft nu tin cont de asta si mizeaza pe faptul ca daca cloneaza ceva popular vor vinde oricat de prost sta clona la capitolul calitate. Ar trbui sa tina cont de faptul ca jocurile pe care ei le cloneaza au avut succes datorita nivelului calitativ ridicat, si aparent quality is not something Gameloft can clone yet.

  15. #135 SP
    Member AVoF's Avatar


    Arata bine!

  16. #136 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Vezi ca esti pe thread de iPad games, nu iPhone

  17. #137 SP
    Junior Member Jaak's Avatar
    ...about that,
    Quote Originally Posted by Jaak View Post
    On a side note, ar trebui redenumit threadul sau facut un merge la thread-urile iPhone/iPad games sub unul singur: iOS Games. :/

  18. #138 SP
    Member AVoF's Avatar
    Daca ceva merge pe IPHONE, merge si pe IPAD, nu? chiar unele aplicatii stiu ca ai si rezolutia refacuta...

  19. #139 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Stiu... m-am gandit si eu la asta, am si postat ca ar trebui unite... dar mai bine nu. Nu este acelasi lucru. Nu putem incurca tablets cu smartphones. Unde mai punem ca unele jocuri nu exista in varianta de tablet (si invers). Eu chiar nu joc "double sized" games... Daca nu sunt in rezolutie nativa, chiar nu merita.

  20. #140 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Toate merg si pe iPad, dar aici vorbim strict de cele de iPad.

    Btw, Battlefield este destul de vechi, chiar dinainte de Decembrie 2010 daca nu ma insel.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 54 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 17 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ce te joci acum (iOS) By Trefla in forum Apple
    Replies: 8 Last Post: 13-12-2016, 20:44
  2. iOS 8 By MonkY in forum Apple
    Replies: 158 Last Post: 10-04-2015, 13:43
  3. iOS 7 By MonkY in forum Apple
    Replies: 245 Last Post: 25-08-2014, 18:28
  4. IOS updates By AndRewqp in forum Apple
    Replies: 5 Last Post: 19-02-2013, 21:19
  5. Update iPhone iOS By freddie91 in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 11-02-2013, 13:35

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts