Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 104 of 185 FirstFirst ... 4 54 94 102 103 104 105 106 114 154 ... LastLast
Results 2,061 to 2,080 of 3688

Thread: Clubul iPhone & iOS

  1. #2061 SP
    Senior Member mark's Avatar

    Clubul iPhone & iOS

    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    ce este acst gevey sim mai exact? imi poate explica cineva va rog avantajele si dezavantajele ? ce-mi recomandati un iphone 4 neverlocked in stare impecabila sau un 4s decodat cu gevey? sunt la acelasi pret
    Gevey la 4S decodeaza orice fw pana la 5.1.1 inclusiv. Daca e facu update la 6.0 nu mai merge. Cel mai ieftin si ok este Gevey AIO care e programabil si se poate introduce orice cartela in telefon fara sa mai faci nimic si in cam 30 sec ai semnal. Am pus unul pe un iPhone 4S si e ok. Acum apar unele probleme: e posibil sa ai probleme cu trimiterea de SMS-uri (unii au altii nu, trebuie sa schimbi numarul de centrala de trimitere din telefon si nu e prea usor), nu va merge functia push (cauta pe net sa vezi ce e) si din cand in cand e posibil sa iti cada reteaua si apoi sa revina ceva mai greut. De asemenea internetul e posibil sa nu mearga din prima si trebuie setat APN-ul. In rest e ok. Cel mai mare dezavantaj e ca nu poti face update la ultimul software.
    Personal recomand doar neverlocked sau codat pe reteaua in care clientul doreste sa vorbeasca.

  2. #2062 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    si cum fac unlock/neverlock si unde cu doar 30 de euro ? banuiesc ca faza cu Sam nu mai merge din pacate, nu? iar sperante pentru ultrasn0w exista?

  3. #2063 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    si cum fac unlock/neverlock si unde cu doar 30 de euro ?
    Eu am facut asta acum cateva zile la un service GSM "de cartier"... la un iPhone4. Atat au cerut pt. "neverlocked", si a durat cateva zile. E un amarat de service LG/whatever else... deci presupun ca oricine poate face chestia asta. Din cate am inteles, de fapt se face o cerere la Apple cu IMEI-ul tau. Dupa ce se accepta (daca nu e declarat furat or else), la sync cu iTunes vei primi un unlocked baseband sau ceva de genul.

  4. #2064 SP
    Senior Member mark's Avatar

    Clubul iPhone & iOS

    Pretul depinde de reteaua pe care e codat telefonul. Preturile variaza intre 70 si 700 ron.

  5. #2065 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    Nu vreau sa fac reclama sau ceva dar eu am vorbit cu cineva de pe idevice.ro
    Acolo la forum sunt cateva threaduri cu persoane care se ocupa de asa ceva si au preturi diferite in functie de reteaua pe care e codat.
    Le dai IMEI-ul si ii intrebi daca se poate si cat costa. (Sunt unele retele pentru care e posibil sa nu se poata face unlock)
    De exemplu al meu era codat pe AT&T si acum o luna costa 400 de ron deblocarea si acum s-a ieftinit si a fost doar 80 ron.
    Preturile scad/cresc, in functie de ce nu stiu exact.

    Eu zic sa ceri IMEI-ul telefonului pe care vrei sa-l cumperi, e ori in settings sau tastand *#06# , si sa vezi daca se poate face unlock si cat costa. La mine a durat in jur de 4-5 ore si cu un sync in iTunes s-a rezolvat.

  6. #2066 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    eu cred ca o sa merg mai bine pe un iPhone 4 sigilat neverlocked sau codat orange, am vazut oferte bune pe okazii pana in 1400-1500 vreau neaparat sa fiu primul user si o sa-mi iau si iPad 3 de la emag in rate, 12 luni fara dobanda. iar jocurile si aplicatile care cer putere mare o sa le folosesc pe iPad. eu cred ca e cel mai bine asa, voi ce ziceti? si poate mai tarziu cand fac rost de niste banuti si scade si pretul o sa fac upgrade la iPhone 4s. oricum acum am 3G si upgrade-ul la i4 o sa fie imens .

  7. #2067 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu zic ca e cam mare bugetul alocat de tine pentru un i4. Eu zic cel mai bine sa nu te grabesti si sa gasesti un 4s pe placul tau si in bugetul alocat.

  8. #2068 SP
    Senior Member mark's Avatar

    Clubul iPhone & iOS

    Vezi ca eu am luat un 4S neverlocked de 16gb la 1500 ron in stare f buna, deci ai grija... Dai prea mult pe 4.

  9. #2069 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Am o problema de o saptamana cu aplicatia de mail pe telefon. Nu mai primeste niciun mail nou, si cand dau refresh ramane in loading. Pe iPad merge perfect, pe telefon nu. E vorba de 4S, dar nu cred ca are vreo importanta. Softul este 6.0. Are cineva vreo idee ce sa-i fac?

  10. #2070 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Incearca prin a reface contul. Stergi pe cel actual si il faci din nou.

  11. #2071 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Am tot incercat sa evit treaba asta ca nu mai stiam parola. Hai ca a mers cum ai zi tu.

  12. #2072 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ce ziceti de asta? Mouse/keyboard support via bluetooth


  13. #2073 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    De ieri, iphone-ul meu 4 refuza sa mai faca sync. Orice as incerca sa pun pe el, nu vrea. Imi apare mesajul din poza. Any ideas?
    Attached Images Attached Images i4444.jpg

  14. #2074 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Schimba portul USB din calc si incearca de mai multe ori, daca iti tot apare eroarea asta, sa scoti si sa bagi mufa in telefon, sa vezi daca tot la fel face. Am patit si eu de cateva ori si dupa 2-3 incercari, a mers fara probleme.

  15. #2075 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Am sters din greseala Tapatalk-ul de pe iPad,dar am aplicatia pe iPhone.
    Din motive pe care nu le inteleg,cand intru pe App Store,trebuie sa o cumpar (iar).

    Nu e nicio problema,deoarece pot sa ii dau sync cu iTunes si voila. Dar stie cineva de ce patesc asta?

  16. #2076 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Si eu am patit la fel cu o aplicatie, dar invers, platita pe iPad si imi cere din nou bani pe iPhone.

  17. #2077 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Si eu am patit la fel cu o aplicatie, dar invers, platita pe iPad si imi cere din nou bani pe iPhone.
    Daca dati buy din nou,nu va v-a taxa.Va scrie ca ati avut o versiune mai veche cumparata

  18. #2078 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    stiti cumva si alte siteuri/forumuri unde as putea sa vand un iPhone si de unde pot sa cumpar unul pe okazii nu am gasit o oferta avantajoasa pentru un 4s neverlocked sau blocat pe orange. voi ce ziceti, as cere mult (400 ron) pentru un iPhone 3g ?

  19. #2079 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    stiti cumva si alte siteuri/forumuri unde as putea sa vand un iPhone si de unde pot sa cumpar unul pe okazii nu am gasit o oferta avantajoasa pentru un 4s neverlocked sau blocat pe orange. voi ce ziceti, as cere mult (400 ron) pentru un iPhone 3g ?
    Am prieten care si-a luat iPhone 3G cu 500RON,deci nu ceri prea mult.

  20. #2080 SP
    Senior Member psypc2's Avatar
    400 lei, parerea mea, este pretul potrivit pentru un 3G ingrijit fara zgarieturi si alta urme de uzura.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 104 of 185 FirstFirst ... 4 54 94 102 103 104 105 106 114 154 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 6S & iPhone 6S Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 280 Last Post: 06-11-2016, 15:30
  2. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  3. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  4. Update iPhone iOS By freddie91 in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 11-02-2013, 13:35
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts