Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 54 of 185 FirstFirst ... 4 44 52 53 54 55 56 64 104 154 ... LastLast
Results 1,061 to 1,080 of 3688

Thread: Clubul iPhone & iOS

  1. #1061 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    ...what the hell is this?
    Am facut ce zice acolo si TOT primesc mesajul.

    ...si evident ca se mai blocheaza, din cand in cand, la step 1 of 4 - si asa sta 100 de ani daca nu-i dau un close din task manager:
    Eu ti-as recomanda sa mergi in Add/Remove Programs si sa dezinstalezi toate aplicatiile care apar acolo instalate de Apple incepand cu iTunes si terminand cu drivere si altele. Apoi fa o scanare la PC cu CCleaner la sistem apoi la registri. Fa un restart la PC si pune din nou iTunes 10.5. Ar trebui sa scapi de probleme. Daca tot asa face atunci trebuie sa-i faci un restore la telefon pe curat, fara sa pui backup la loc pe tel. Cea mai buna ocazie va fi azi la ora 20 cand iese iOS 5. Bafta.

  2. #1062 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    La cat de bun e sistemul de operare pe Iphone,proportional invers e Software-ul de management Itunes.Eu am renuntat de mult la el,am trecut pe solutii tird-party.

  3. #1063 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Newsstand e live, NYTimes e free. Cool! Go get it.

  4. #1064 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Quote Originally Posted by Pisboy View Post
    La cat de bun e sistemul de operare pe Iphone,proportional invers e Software-ul de management Itunes.Eu am renuntat de mult la el,am trecut pe solutii tird-party.
    Si eu la fel, cei mai multi nervi din viata mea cu prostia de iTunes mi i-am facut

  5. #1065 SP
    Senior Member mark's Avatar

  6. #1066 SP
    Junior Member Jaak's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    ...what the hell is this?
    Am facut ce zice acolo si TOT primesc mesajul.

    ...si evident ca se mai blocheaza, din cand in cand, la step 1 of 4 - si asa sta 100 de ani daca nu-i dau un close din task manager:
    Folosesti usb-urile din partea frontala a carcasei? Daca da, folosestele pe cele de pe placa de baza; cele din spate, preferabil fara extensii/adaptoare.
    Aveam si eu aceasi problema cand foloseam functia sync/backup si iPad-ul era conectat prin sloturile usb din fata, problema s-a rezolvat odata ce l-am conectat prin sloturile usb din spate.

  7. #1067 SP
    Member iUser's Avatar
    Quote Originally Posted by iTunes
    iPad Software Update (3 minutes remaining)
    ==================-------------------
    Hai mai repede!

    A instalat cineva pe iPad , cum vi se pare?

    ---
    Ce are fratilor? A doua oara cand imi apare eroarea asta.

    ---

    @Jaak, probabil. De la 4 minute ajunge la 6...
    Attached Images Attached Images fuu.jpg

  8. #1068 SP
    Junior Member Jaak's Avatar
    Same here. Presupun ca e mare inghesuiala si serverele nu fac fata. :/

  9. #1069 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Si la mine a facut la fel prima data. Acum e aproape gata

  10. #1070 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Jaak View Post
    Folosesti usb-urile din partea frontala a carcasei? Daca da, folosestele pe cele de pe placa de baza; cele din spate, preferabil fara extensii/adaptoare.
    Aveam si eu aceasi problema cand foloseam functia sync/backup si iPad-ul era conectat prin sloturile usb din fata, problema s-a rezolvat odata ce l-am conectat prin sloturile usb din spate.
    In viata mea n-am folosit alte porturi decat cele din spate

    ...asta e, vad eu maine care-i faza si daca tot asa face ii gasesc un inlocuitor, np.

  11. #1071 SP
    Member Zaktan's Avatar
    Mai are cineva aceasi problema?
    p.s. mentionez ca iPhone-ul este 3GS, si ca nu am mai avut niciodata aceasta problema cand am incercat sa fac update.
    p.p.s. tin sa precizez ca am incercat de vreo 5 ori inainte de a posta
    Attached Images Attached Images untitled.png

  12. #1072 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    Se poate dezactiva cumva Newsstand-ul ? Mi se pare un lucru foarte inutil, in special pentru noi.

  13. #1073 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    In caz ca nu stiati, nu veti avea Siri, este exclusiv iPhone 4S.

    Quote Originally Posted by Zaktan View Post
    Mai are cineva aceasi problema?
    p.s. mentionez ca iPhone-ul este 3GS, si ca nu am mai avut niciodata aceasta problema cand am incercat sa fac update.
    Am patit si eu la fel. Am mai incercat odata si a mers.

  14. #1074 SP
    Member iUser's Avatar
    Quote Originally Posted by Zaktan View Post
    Mai are cineva aceasi problema?
    p.s. mentionez ca iPhone-ul este 3GS, si ca nu am mai avut niciodata aceasta problema cand am incercat sa fac update.
    Si eu am avut aceasta problema. I-am dat ''Sync'' , s-au transferat aplicatiile din iPad in PC, apoi am dat update.
    ---
    Gata! Am iOS 5 pe iPad!!!

  15. #1075 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Sunt ocupate serverele si nu fac fata. Incercati mai tarziu. Daca tot nu merge bagati iDevice-ul in DFU mode inainte de restore.

  16. #1076 SP
    Junior Member Jaak's Avatar
    Done! iCloud's nice, in sfarsit pot sa-mi pastez salvarile/setarile! Also, imi place ce au facut cu playerul de musica/podcasts! ^_^

    Zaktan, daca nu ai reusit, incearca dupa un restart la PC/Mac.

  17. #1077 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by rulzmaker View Post
    Se poate dezactiva cumva Newsstand-ul ? Mi se pare un lucru foarte inutil, in special pentru noi.
    Vorbesti serios? E cea mai asteptata functie (pt. mine cel putin)

  18. #1078 SP
    Junior Member Jaak's Avatar
    De acord, abia astept sa vad mai multe publicati - momentan sunt cam putine. M-a pus umpic in ceata partea cu "in special pentru noi".

  19. #1079 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Jaak View Post
    De acord, abia astept sa vad mai multe publicati - momentan sunt cam putine.
    De-abia s-a lansat... give it time. Eu sper doar sa bata Zinio (si la preturi si la numar).
    Quote Originally Posted by Jaak View Post
    M-a pus umpic...
    Ce Dzeu aveti cu "umpic"? Din ce in ce mai multi scriu asa... Nu e corect! Nu exista in limba romana! Este "un pic" nu "umpic"!
    Quote Originally Posted by Jaak View Post
    M-a pus umpic in ceata partea cu "in special pentru noi".
    Probabil s-a referit la "noi" cei care nu stiu limba engleza... Bine, in Romania multi nu stiu nici limba romana, asa ca...

  20. #1080 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Vorbesti serios? E cea mai asteptata functie (pt. mine cel putin)
    Vorbesc foarte serios. Ma enerveaza la culme iconita aia care nu poate fi pusa in folder si trebuie sa ocupe un loc in homescreen. Si in plus de asta arata si urat. Chiar daca nu sunt fan jailbreak, la iOS 5 voi face doar pentru un tweak care sa ma scape de Newsstand. Asa rau ma enerveaza.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 54 of 185 FirstFirst ... 4 44 52 53 54 55 56 64 104 154 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 6S & iPhone 6S Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 280 Last Post: 06-11-2016, 15:30
  2. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  3. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  4. Update iPhone iOS By freddie91 in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 11-02-2013, 13:35
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts