Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 27 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 25 ... LastLast
Results 281 to 300 of 540

Thread: iPhone 6

  1. #281 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cam mare pretul la emag, dar era de asteptat. Cat despre "e prea scump"... intotdeauna e prea scump pentru cine nu-si permite. Valabil atat la smartphone-uri, cat si la vile si masini, cum zicea Darkie mai sus.

    Anyway, daca intr-adevar produceti ceva cu iPhone-ul, se poate lua in rate fara dobanda. 4000 / 12 = 333 RON pe luna. Cu alte cuvinte, unii ar putea sa renunte la un joc (sau jumatate dintr-un collectors edition) pe luna si va avea iPhone 6

    Sau asteptati sa apara la Vodafone/Orange... si luati cu discount. Eu ultima oara am iesit la jumatate de pret la telefon, cu acelasi abonament pe care oricum il plateam, indiferent daca-mi luam telefon sau nu. Si RDS/RCS am vazut ca au inceput sa dea telefoane in rate, la pret bun.

    ---------- Post added 22-09-2014 at 10:02 ----------

    iPhone 6 Plus vs 6 vs 5S vs 5C vs 5 vs 4S vs 4 vs 3Gs vs 3G vs 2G Speed Comparison Test


  2. #282 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar

    iPhone 6

    Se pare ca sunt deja destul de multe probleme la unele modele, asa ca cei care l-ati comandat check better
    iPhone 6 & 6 Plus - Problems/Issues - MacRumors Forums

  3. #283 SP
    qdx
    Junior Member qdx's Avatar
    nu inteleg de ce au scos iphone 6 pt ca nu merita sa dai banii pe asa ceva.

  4. #284 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nici eu nu inteleg de ce au scos mai scos astia Porsche 918 Spyder, McLaren P1, Lamborghini Aventador, Pagani Huayra, Koenigsegg Agera R, Hennessey Venom GT sau Bugatti Veyron Super Sport... Nu merita sa dai banii pe asa ceva!

    Serios acum qdx... buna dimineata! Te saluta sutele de milioane de posesori de iPhone care isi doreau iPhone 6

  5. #285 SP
    Senior Member iPaul's Avatar

  6. #286 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Un test comparativ al camerei foto care cred ca este superb facut... intre toate iPhone-urile, inclusiv iPhone 6: iPhone camera evolution: How does the iPhone 6 camera compare to previous iPhone cameras? ~ snap snap snap.

  7. #287 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Adevarul e ca incepand cu 4S toate au fost extrem de bune comparativ cu ce oferea competitia. Diferente enorme nu sunt intre ele, doar ca in low-light chiar pare a fi o diferenta sesizabila intre 6 si cele mai vechi.

  8. #288 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Btw, se pare ca acele 10 milioane le-au vandut nu in prima saptamana, ci in primele 3 zile: iPhone 6 sold 10 million units in three days • Eurogamer.net
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Adevarul e ca incepand cu 4S toate au fost extrem de bune comparativ cu ce oferea competitia. Diferente enorme nu sunt intre ele, doar ca in low-light chiar pare a fi o diferenta sesizabila intre 6 si cele mai vechi.
    Asa cum am mai zis, in daylight majoritatea camerelor de smartphone-uri mai destepte sunt ok (pt. niste senzori si optica atat de mica), insa eu vreau pt. low-light si in-room photography... ceva unde pana si sapunierele duc o viata grea. Indraznesc sa spun ca iPhone 6 se descurca mai bine decat sapunierele upto 1500 RON... dar vom vedea cu adevarat cand va veni. Chiar am de gand sa-l pun face to face cu un Canon G15 (care a fost vreo 2500 RON la vremea lui), sa vedem exact ce si cum

  9. #289 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Sunt singurul caruia i se pare hilar cum se indoaie telefoanele astea? daca era orice alt producator era in faliment acum

  10. #290 SP
    Admin MonkY's Avatar
    x2z: vezi ca ai gresit threadul. Era vorba despre http://www.consolegames.ro/forum/f81...iphone-6-plus/.

    Da, e hilar, pentru ca "Haters gonna hate anyway"... Daca e vreun fan Android pe-aici care doreste, ii pot arata cum se indoaie si telefonul sau, indiferent de model sau producator. Bine, nu garantez ca va crapa inainte sa se indoaie... Just try me

    P.S. Nu ofer garantii, refund-uri sau alte alea, indiferent cat de hilar va arata telefonul sau dupa...

    ---------- Post added 24-09-2014 at 19:09 ----------

    Asa, just for fun... pt. hateri. Nu doar ca se indoaie, dar mai si crapa... E vorba despre Galaxy S4, care nici macar nu e chiar atat de mare...


  11. #291 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by x2z View Post
    Sunt singurul caruia i se pare hilar cum se indoaie telefoanele astea? daca era orice alt producator era in faliment acum
    Da, incredibil, aluminiul se indoaie daca aplici presiune pe el. Absolut incredibil. Da, e hilar ca se indoaie, ce sa zic. Si stii ce e mai hilar? Daca il scapi pe ciment e foarte posibil sa se sparga, ce zici de aia? Daca era un alt producator era SIGUR in faliment daca se intampla asa ceva (sa se sparga telefonul daca il scapi pe ciment).

    Daca ai imaginatie poti sa-l arunci intr-un cuptor industrial incins sa vezi daca se topeste. Eu n-am incercat, dar pariez ca o sa se topeasca. Rusine, Apple!

  12. #292 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ma, gluma, negluma, dar la 4/5 nu era problema atat de mare. Se indoaie atat de usor si pentru ca au renuntat la rama de aluminiu de la cele vechi. Inteleg, 4/4S aveau mai multa sticla/plastic, dar 5/5S erau am 80% aluminiu si tot nu erau in halu asta.

    Oricum, e absurd sa gasesti motivu asta si sa nu-ti cumperi asa ceva.

    Si iPad 2-ul meu, sunt 100% sigur, ca se indoaie la fel de usor. Dar tot il am de 3 ani jumate si face 4 ani pana-l schimb.

    LE: Video demonstrates reported banana bending issues | The Verge

    LE 2: Foarte bine explicat


  13. #293 SP
    Junior Member d@nn's Avatar
    Ca e normal sa se indoaie sint de acord, legile fizicii nu se schimba pentru apple. Trist este ca vorbim despre un dispozitiv mobil creat pentru a fi purtat zilnic in buzunare. Ori cu noul iphone vad doua variante: ori o carcasa zdravana, dar care anuleaza subtirimea si designul terminalului, ori o grija deosebita purtata terminalului, fapt care va cam diminua placerea de a-l folosi.
    Orice s-ar spune, este o greseala din partea apple, solutii se puteau aplica chiar daca ar fi fost cu 1mm mai gros in final, ca pina la urma nu ne luam iphone ca sa taiem ceapa si morcovi cu el.

  14. #294 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Adica tie ti-e frica, sincer, ca ti se indoaie in buzunar in timp ce mergi, stai jos ?

    Toata lumea spune "extreme force applied". Chiar crezi ca daca-l tii in buzunarul de la pantaloni si te asezi 5 secunde pe vine, s-a indoit ?

  15. #295 SP
    Junior Member d@nn's Avatar
    Sincer nu stiu ce sa cred. Se pot crea forte destul de mari in buzunarul pantalonilor, mai ales daca amintitele buzunare nu sint destul de adinci astfel incit telefonul sa stea pe coapsa. Cert este ca 6+ este mult mai predispus la asta datorita lungimii mai mari, dar nici 6 nu-i scutit. Vom vedea in urmatoarele sapt cit de trista este situatia, pe masura ce terminalele vor ajunge in din ce in ce mai multe buzunare.

  16. #296 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pai Razvan, de la situatii de genul au aparut primele plangeri, uz zilnic.

  17. #297 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu Tudor, din cate stiu, prima plangere a venit de la un tip care a stat nush cate ore pe scaun (parca in tren si parca undeva la 8-13h) cu telefonul in buzunarul din spate.

    Ma rog, nu ne obliga nimeni sa-l cumparam, asta e clar.

    E un fail pentru Apple pe partea de proiectare, dar nu-l vad ca un minus. Nu am obiceiul de a tine telefonul in buzunarul din spate (de fapt, cred ca nu l-am tinut absolut niciodata) si nici nu am obiceiul sa ma apuc sa vad cu ce forta pot sa-mi indoi telefonul.

  18. #298 SP
    Junior Member d@nn's Avatar
    Nu-i vorba despre asta. De asta am spus ca ne lamurim in urmatoarele sapt. Pe masura ce intra in uzul zilnic mai multe terminale, daca problema este intradevar grava numarul de plingeri se va mutiplica rapid. Daca in schimb mai apar doar doi trei zece ametiti cu obiceiuri ciudate sau dornici de publicitate, e altceva.

  19. #299 SP
    Senior Member Trefla's Avatar

  20. #300 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Da, e clar, va ajunge si asta ca ice bucket challenge.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 27 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 25 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 8 & iPhone 8 Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 19 Last Post: 07-06-2018, 22:35
  2. iPhone 7 & iPhone 7 Plus By tudyniuz in forum Apple
    Replies: 166 Last Post: 07-04-2017, 14:21
  3. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  4. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts