Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 9 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 41 to 60 of 167

Thread: iPhone 7 & iPhone 7 Plus

  1. #41 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Looks... Appleish!

  2. #42 SP
    Admin MonkY's Avatar
    So... are you ready? Ne vedem maine pe ChatBox la conferinta?

  3. #43 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    La ce ora e? Stiu ca PS meeting e la 10, de aceea intreb

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  4. #44 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Conferintele Apple incepe de la ora 20, ora romaniei.

  5. #45 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Goddamit, iar o prind la munca. Ne auzim pe chat, bagam de acolo


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #46 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Conferintele Apple incepe de la ora 20, ora romaniei.
    Vezi ca iar te ia marvinho in vizor

    ON: Până la urmă începe sigur la 8, eu am găsit altă oră, 7?

  7. #47 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Acum am vz ce am scris am sters la un moment dat si am scris din nou si asta a iesit my bad.

    Dar e ok. Am scuza. Sunt in medical

  8. #48 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Apple accidentally announces iPhone 7, iPhone 7 Plus via own website • Eurogamer.net
    The company will officially reveal its new handsets at an iPhone conference this evening, which starts at 6pm UK time. But the website listing apparently suggested what previous rumours had touted, and many had feared - Apple has indeed dropped the 3.5mm headphone jack.

    Apple's site detailed the smartphones as only offering Airplay, Bluetooth or wireless music connectivity, unlike existing models.

  9. #49 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Huawei Romania face misto
    Attached Images Attached Images screen-shot-2016-09-07-23.28.31.png

  10. #50 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Unii din pacate doar atat stiu sa faca... Dupa ce vor ajunge si ei la 1 miliard de telefoane vandute, atunci au tot dreptul. Meanwhile, tehnologiile sunt cat se poate de diferite. La urma urmei, toate camerele foto au un senzor si o lentila, si nu sunt deloc la fel.

    Anyway, pe scurt mie imi place (era de asteptat, nu?) ce am vazut azi la Apple. Aproape ca au ascultat mai tot ce au cerut fanii. Baterie mai mare, ecran mai bun, stereo speakers, faster cpu/gpu, better cameras, renuntat la modelele de 16GB, rezolvat cu design-ul acela fugly cu antenele, mai multe culori (in special negru), waterproof (in sfarsit!) and so on...

    Da, e mare agitatie cu lipsa jack-ului. Dar nu o inteleg atata timp cat ai un adaptor (moka) inclus in pachet...

    Mai lipsea si wireless charging-ul si era The Only One! Sa vedem acum cat de OK va fi si iOS 10 (sper sa nu fie la fel ca Windows 10)!

  11. #51 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Si totusi MARE atentie pentru cine vrea sa-si ia iPhone 7 jet black care se va zgaria incredibil de usor (chiar ziceau unele persoane ca si cele expuse erau deja zgariate):

    “The high-gloss finish of the jet black iPhone 7 is achieved through a precision nine-step anodization and polishing process. Its surface is equally as hard as other anodized Apple products; however, its high shine may show fine micro-abrasions with use. If you are concerned about this, we suggest you use one of the many cases available to protect your iPhone.”

  12. #52 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Mie fix ala imi placea

  13. #53 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mie ala negru mat imi place la nebunie. Arata la fel ca 6S-u meu cu skin. Ramane de vazut cat de usor se zgarie si ala.

  14. #54 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Clar, **** glossy!

  15. #55 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Totusi, desi au mai dres-o cu liniile alea de la antene, nu cred ca sunt singurul care la fiecare event din ultimii ani asteapta ceva miracol ca apoi sa fie dezamagit per total. Cu telefonul n-au mai facut mare lucru, il tot imbunatatesc si cam atat. Tim Cook nu e Steve Jobs si unele alegeri Apple din ultimii ani clar reflecta asta. Incepand cu antenele de la 6 si 6s, camera bump pe spate, tot felul de gimmicks a la Samsung, care sunt complet inutile si nu te ajuta cu nimic, etc.

    Nu stiu de ce aveam asteptarea ca 7-le sa fie o revenire in forta, dar pare a fi doar o imbunatatire obisnuita a unui produs deja reusit, prin care s-a ascultat de feedback si s-au reparat chestii gen design sau bendgate. Va aduceti aminte trecerile de la iPhone 3G la 4? Sau apoi la 5? Atunci inca se faceau salturi serioase intre generatii, si nu ma refer la performance boost x2 care in viata reala nu il sesizezi.

    Apple nu cred ca va face the next big thing cu telefoanele, imi pare foarte rau ca insista cel mai mult cu ele cand produsele lor cele mai incredibile ca design tehnic sunt tot Mac-urile (Mac Pro si noul Macbook 12). Pacat ca tot cu telefoanele se insista

  16. #56 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar


    cati bani or sa faca astia din casti pierdute....

  17. #57 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Macar le poti incarca direct la priza
    Attached Images Attached Images crxivsqw8aeyr4q.jpg

  18. #58 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Normal ca insista. iPhone-ul a fost si ramane o masina de facut bani care genereaza peste 70% din veniturile lor.

    Dupa parerea mea, e de departe cel mai urat telefon al lor. Ma asteptam la o solutie completa pentru antenele alea, nu sa fie doar pe marginile de sus si de jos. Arata ca porcu', parca incomplet, iar modelul negru e singurul care ascunde aceasta buba majora de design. Desi am fost impresionat de camere, nu mi se pare firesc ca daca iti doresti tehnologia de pe 7 Plus, sa fii nevoit sa dai 100$ in plus si sa iei telefonul mai mare. Discrepanta intre camerele de pe generatia de acum 2 ani era mult mai mica, acum e semnificativ mai mare.

    Partea cu castile mi se pare o mizerie. Am inteles rationamentul lor, bun, e aiurea sa umblam cu cabluri dupa noi in 2016, da' sa spui asta, dupa care sa lipesti un price tag de 160$ pe niste casti normale de iPhone, doar ca fara fir (da, da, stiu, real engineering), mi se pare un pic aiurea.

    Astea ar fi chestiile care ma deranjeaza. In rest, sunt upgrade-urile normale + water proof de data asta, ceea ce e un beneficiu major. Minunat ca s-au adaptat si ei vremurilor in care traim din punct de vedere al storage-ului si am avut o surpriza extrem de placuta cu 32GB si variantele de 128 si 256.

    Una peste alta, e exact ceea ce ma asteptam, cu 80% din tot ce inseamna produsul final leaked inca din iunie. E un upgrade obisnuit. E bine ca tin cont de feedback-ul utilizatorilor, imi aminteste putin de ceea ce am vazut in iOS 8, unul dintre putinele cazuri cand Apple parea ca asculta. Chiar si asa, multe lucruri sunt facute cu jumatate de masura si e simplu de observat ca Apple au intrat foarte tare intr-o zona de confort, din care nu prea pare ca vor sa iasa.

  19. #59 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    nu mai umbli cu cabluri in 2016, doar o cutie in plus sa nu pierzi castile...meh
    in rest... pacat ca sunt sarac si nu voi da 10% din salariu pe un telefon. joke

  20. #60 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Facem pariu ca si alde Samsung & Co. vor renunta la jack-ul audio? Sa vedeti atunci daca mai se plange cineva... Atunci va fi un adevarat feature, nu altceva!

    Eu in continuare nu inteleg de ce se plang unii si altii, intrucat (repet), exista adaptor de la Lightning la jack, inclus in pachet. For free, ffs! Iar daca vrea cineva sa asculte muzica in timp ce isi incarca iPhone-ul (which is silly), exista deja chestii de genul http://griffintechnology.com/us/itri...dphone-adapter, si care mi se par chiar foarte smart... si va transformati castile cu fir in wireless fara sa mai dati 160$ pe altele (costa 19.99$).

    P.S. Da, eu sunt unul dintre cei care se bucura ca incet-incet se termina cu era analogica... Chiar ma intrebam cand or sa dispara treburile astea. Apple got the ballz, and your money too (of course)!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 9 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 8 & iPhone 8 Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 19 Last Post: 07-06-2018, 22:35
  2. Vand iPhone 7 plus black 32Gb By Alex_P in forum GSM & GPS
    Replies: 0 Last Post: 22-11-2017, 22:33
  3. iPhone 6S & iPhone 6S Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 280 Last Post: 06-11-2016, 15:30
  4. iPhone 6 Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 98 Last Post: 08-04-2015, 12:29
  5. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts