Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 12 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 41 to 60 of 234

Thread: Hardest achievements to get

  1. #41 SP
    Member Sanjuro's Avatar
    Quote Originally Posted by Mika View Post
    Dap, desi nu stiu cum sunt unii care au deja achievement-ul ...
    Schimbi data calendaristică din setările consolei și o transformi �n 17 septembrie.

    Quote Originally Posted by muggs View Post
    e chiar penal achievementul asta...
    Dacă era vorba de Gow sau Halo era "incluși", deci nu l-aș cataloga chiar penal.

  2. #42 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    La bad company vad ca au achivements care le iei daca joci pe "normal" sau pe "veteran".

    Sa inteleg ca eu trebuie sa il joc de 2 ori ca sa pun mana pe ambele tipuri de achivements?

    "Complete 'Welcome To Bad Company' on normal / Complete 'Welcome To Bad Company' on hard
    Complete 'Acta Non Verba' on normal / Complete 'Acta Non Verba' on hard
    Complete 'Crossing Over' on normal / Complete 'Crossing Over' on hard
    "and so on....

  3. #43 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    La BC, trebuie sa joci campania si pe normal si pe hard... nu se iau achievement-urile pentru normal daca il joci pe hard

  4. #44 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Ceva cu 100.000 kills la Gears. Mi-a explicat Mo cum sta treaba...

  5. #45 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Am o nelamurire.La Forza Motorsport 2 sunt achivementurile :
    "Achieve a gold medal in every Arcade Race."
    "Achieve a silver medal in every Arcade Race."
    "Achieve a bronze medal in every Arcade Race.'

    Eu daca iau numai Gold imi vor fi deschise si celelalte 2 achivementuri ? cu Silver si Bronze ? Sau tre sa joc pentru fiecare in parte din nou.

    That would be dum .

  6. #46 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    La Forza nu trebuie. Daca iei Gold e de ajuns.

  7. #47 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Lost Odyssey (マーケットプレース)

    Treasure Trove
    Obtain all Treasure Box items in the field. The items you missed may be available at auction houses.
    De O lună și c�teva zile joc Lost Odyssey (マーケットプレース) zilnic ~ (dacă fac o medie la rece) 7-8 ore, oki.

    Cum era și normal...am ajuns la final (Disc 4 - Tower of Mirrors) dar n-am mers să-l umilesc pe Gongora din c�teva hit-uri ci am zis să-mi termin sidequest-urile. Oki, am terminat tot (da tot) și la final c�nd trebuia să primesc achievement de mai sus...pauză. Am zis WTF!?

    (urmează explicația)

    Ce zice la prima vedere achievement-ul?

    Treasure Trove
    Obtain all Treasure Box items in the field. The items you missed may be available at auction houses.
    Oki. Și asta �n traducere liberă - să colecționez toate comorile (mă rog) din joc (de pe teren, etc). Oki. Jocul are �n meniu o opțiune sub Items - Treasures

    Ce �nseamnă asta? Păi �n timpul jocului �n diferite locații �nt�lnești oameni care-ți dau diferite indicii despre diferite comori (obiecte, spells, etc) pierdute prin lume. Mai trebuie să faci rost și de Treasure Locator Lv 1-2-3 (asa cred că-i zice, daca nu-i zice așa eu oricum așa-i zic). Fiecare nivel ajută �n felul lui. Primul Vibrează c�nd ești aproape de o comoară, al 2-lea arată un x mic portocaliu al 3-lea e special, pentru 2 comori �n mare.

    Oki, ideea s-a prins.

    Mă uit �n Treasures șitotul era (și este) Complete!Bun, am zis că trebuie să salvez sau ceva...să ies din joc...naiba știe. Am făcut toate astea...și nimic. Deja a inceput disperarea și spuma la gură

    Caut pe net (xbox360achievements.org) răspunsuri și ce găsesc...

    ...găsesc o listă. Mă uit peste ea...și leșin:

    Treasure Trove Achievement Guide - Xbox360Achievements.org

    Deci cum să existe așa ceva?

    ...vai de %$#^ mea!!!

    Evident c-am luat cam 95% din lista aia...dar acuma partea gay e că trebuie ori să dau New Game+ (50Lv - Mă &^%*# pe el 50Lv că ai mei sunt 99 toți!) ori să iau fiecare regiune �n parte și să caut fiecare chestie din joc și să-i dau un picior, etc (ce se face �n joc).

    Asta-i o mare...mare...prostie.

    Eu de o lună altceva n-am jucat (hai puțin Street Fighter IV să văd cum merge stick-ul) și nici nu joc nimic p�nă ce nu fac 1100/1100!

    Dar așa ceva nu se face...tr�ntești un description aiurea, ba mai pui și poză cu comoară și la final %$^#.

    1080/1100 - tu-ți grijania %$&#% de achievement $#%&%#.
    Attached Images Attached Images 1jc8p2nhbc81cxt0glttvkzbl2fjac8wlzfbaaaaavbqupms-ym-.jpg

  8. #48 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    E ca și cum ai juca Sonic și l-ai pune să adune fiecare inel din joc fără să-l piardă.

  9. #49 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    E ca și cum ai juca Sonic și l-ai pune să adune fiecare inel din joc fără să-l piardă.

  10. #50 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by Sanjuro View Post
    Schimbi data calendaristică din setările consolei și o transformi �n 17 septembrie.
    nu se poate face asa ceva decat offline. Cand esti conectat pe live, consola ia data si ora automat.

  11. #51 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ta-daa!

    ...mă duc la somn că de 22 de ore+ n-am lăsat controller-ul jos din m�nă. Se pare că n-a explodat CD/DVD-Player-ul (X360).

    Treasure Trove
    Obtained all of the Treasure Box items in the field.
    Attached Images Attached Images 0ycligjhbc81cxt0glttvkzbl2fjac8wlzfbaaaaaofn5-5dpim-.jpg

  12. #52 SP
    Member collector's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    ta-daa!

    ...mă duc la somn că de 22 de ore+ n-am lăsat controller-ul jos din m�nă. Se pare că n-a explodat CD/DVD-Player-ul (X360).
    Get a life

  13. #53 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Armored Core: for Answer

    10000 wins
    Win 10000 Online Matches
    ...ha-ha! Cum e asta! lol
    Attached Images Attached Images 0jc8p2nhbc9dfqqzxvbrgerbl2fjac8wlzcaaaabufbq-fgr2g-.jpg

  14. #54 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    e macar pentru 10000G ?

  15. #55 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...neah, are 40G. Cred că-l las pentru vacanța de vară. Că am �n listă un party o scoatem noi la capăt.

  16. #56 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Ronnie,ai uitat de achievmentul din Devil May Cry 4 care ti-a scos peri albi!

  17. #57 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Mask View Post
    Ronnie,ai uitat de achievmentul din Devil May Cry 4 care ti-a scos peri albi!
    Ultimul achievement la DMC4 nu-l pot trece, sorry - mă depășește...

    După cum am mai zis: Am scos de n ori Rank A la Bloody Palace (101) dar Rank S (maxim 80).

  18. #58 SP
    Senior Member mark's Avatar
    1080/1100 - tu-ți grijania %$&#% de achievement $#%&%#.

    Deci asa mult n-am mai ras de cand ma stiu! lollollol

  19. #59 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by mark`` View Post
    1080/1100 - tu-ți grijania %$&#% de achievement $#%&%#.

    Deci asa mult n-am mai ras de cand ma stiu! lollollol
    L-am luat demult și da! Tu-ți grijania %$&#% de achievement $#%&%#

  20. #60 SP
    Member Tsutsy's Avatar
    [QUOTE=Pisboy;29027]La bad company vad ca au achivements care le iei daca joci pe "normal" sau pe "veteran".

    Sa inteleg ca eu trebuie sa il joc de 2 ori ca sa pun mana pe ambele tipuri de achivements?

    te plangi degeaba ca eu am jucat de 3 ori gears of war 2 casual normal hardcore ... dar insane mi se pare imposibil ma depaseste

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 12 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast

Similar Threads

  1. Bioshock 2 achievements By erik95 in forum Console News
    Replies: 8 Last Post: 19-12-2009, 01:49
  2. Left 4 Dead - Achievements By Mika in forum Console News
    Replies: 13 Last Post: 29-09-2009, 00:50
  3. Forza Motorsport 3 achievements By erik95 in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 22-09-2009, 21:05
  4. Fallout 3 Achievements By Bobby in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 02-09-2008, 10:28
  5. Fable 2 Achievements By Bobby in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 02-09-2008, 04:16

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts