Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 613 of 788 FirstFirst ... 113 513 563 603 611 612 613 614 615 623 663 713 ... LastLast
Results 12,241 to 12,260 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #12241 SP
    Junior Member calinbarcelona's Avatar
    Salut! Voi ce ziceti, merita sa modez xbox-ul?

  2. #12242 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    @calinbarcelona , nu merita!

  3. #12243 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Vinde-o cu 5 mil.

  4. #12244 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Quote Originally Posted by cromad007 View Post
    Salutare, am o consola xbox360 alba,2 joysticuri,cabluri,4 jocuri originale, si cablu hdmi.
    E decodata,merge si cu jocuri copiate,dar fara hdd, in stare foarte buna.

    intrebarea mea este : cam cu cat as putea sa o vand?
    O kombinatzye nu te intereseaza? Iti dau o imprimanta care face dubstep si un sac de cartofi sau branza de burduf. Eu zic ca e ok oferta, acuma depinde de tine.

  5. #12245 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Quote Originally Posted by djdanny View Post
    Iti dau o imprimanta care face dubstep
    Kartushele se poate reinkrk?

  6. #12246 SP
    Member alysefu's Avatar
    HELP !
    Am aprins si eu consola astazi sa ma joc ... si ce credeti ? Mi-a dat o eroare cu un scris in multe limbi. Nu stiam ce sa fac... asa ca am stins consola si am aprins-o cand o aprind vad ca butonul unde se aprindea verde este rosu . Bull****. Consola este Xbox360 Slim cumparata noua din magazin acum 4 luni. Ce naiba sa fac ? Doamne... faza e ca n-am garantie , nu o mai gasesc . De nu imi vine sa arunc cu consola pe geam.. am dat bani degeaba sa ma joc 4 luni .

  7. #12247 SP
    Member angloma's Avatar
    Quote Originally Posted by alysefu View Post
    HELP !
    Am aprins si eu consola astazi sa ma joc ... si ce credeti ? Mi-a dat o eroare cu un scris in multe limbi. Nu stiam ce sa fac... asa ca am stins consola si am aprins-o cand o aprind vad ca butonul unde se aprindea verde este rosu . Bull****. Consola este Xbox360 Slim cumparata noua din magazin acum 4 luni. Ce naiba sa fac ? Doamne... faza e ca n-am garantie , nu o mai gasesc . De nu imi vine sa arunc cu consola pe geam.. am dat bani degeaba sa ma joc 4 luni .
    scoate toate cablurile, scoate hdd , scoate incarcatorul si din priza, baga-le din nou si vezi daca merge. Am vazut de multe ori ca daca hdd nu sta bine da rdod si la fel cu cablurile, daca nu sunt puse bine --> rdod , pana acum am vazut o singura consola xbox slim defecta rdod de la cpu/gpu ca vechile console , deci nu cred ca s-a supraincalzit ,trebuie sa fie de la cabluri ,hdd ,sau incarcator

    ---------- Post added 27-04-2012 at 09:48 PM ----------

    rdod - red dot of death doar la slimuri
    rrod -red ring of death la phats
    cred ca am spus bine

  8. #12248 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Quote Originally Posted by alysefu View Post
    faza e ca n-am garantie , nu o mai gasesc
    Dude, wtf? Ai ramas fara hartie la WC si garantia la xbox a fost la indemana sau ai facut focul cu ea? Eu nu va inteleg ce naiba faceti cu garantiile, si pe aria de bazar sunt multi care zic "am avut garantie dar nu stiu unde e "... Asta e, sa fii sanatos.

  9. #12249 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Quote Originally Posted by adibose View Post
    Kartushele se poate reinkrk?
    Desigur.

    Am luat un cablu de la un play and charge kit si il folosesc la un controller wireless dar nu functioneaza si la PC. Aprind controller-ul si nu se sting luminile din jurul X-ului. Este un driver mai "special" sau nu pot folosi un controller wireless cu play and charge kit la PC ?

  10. #12250 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    atat factura cat si garantia se pot scoate in duplicat de la magazinul de la care a fost cumparata consola.

  11. #12251 SP
    Member alysefu's Avatar
    Quote Originally Posted by djdanny View Post
    Dude, wtf? Ai ramas fara hartie la WC si garantia la xbox a fost la indemana sau ai facut focul cu ea? Eu nu va inteleg ce naiba faceti cu garantiile, si pe aria de bazar sunt multi care zic "am avut garantie dar nu stiu unde e "... Asta e, sa fii sanatos.
    Wtf man... vreti sa ma ajutati sau nu ? Am intrebat daca sunt solutii sa repar consola sau nu .
    @Angloma ... am facut cum ai zis tu a mers... dimineata asta , acum s-a aprins si dintr-o data a aparut iar problema , vad ca jos imi scrie '' E79 ''

    Am gasit garantia ! .... Acum trebuie sa ma duc la magazin de unde am cumparat consola si imi da alta ? Sau cum procedez ? Trebuie sa ii sun pe aia de la microsoft... ?

  12. #12252 SP
    Banned Pr3dator39's Avatar
    Quote Originally Posted by alysefu View Post
    Wtf man... vreti sa ma ajutati sau nu ? Am intrebat daca sunt solutii sa repar consola sau nu .
    @Angloma ... am facut cum ai zis tu a mers... dimineata asta , acum s-a aprins si dintr-o data a aparut iar problema , vad ca jos imi scrie '' E79 ''

    Am gasit garantia ! .... Acum trebuie sa ma duc la magazin de unde am cumparat consola si imi da alta ? Sau cum procedez ? Trebuie sa ii sun pe aia de la microsoft... ?
    Ai 13 ani cumva? N-ai mai dus niciun produs pana acum la garantie? Te duci frumos cu garantia, factura si consola la magazinul de unde ai cumparat-o si le spui ca e stricata. Termenul legal maxim de returnare a produsului e de 15 zile. In maxim 15 zile trebuie sa-ti dea banii inapoi sau alta consola daca aceasta nu poate fi reparata.

  13. #12253 SP
    Member angloma's Avatar
    Quote Originally Posted by alysefu View Post
    Wtf man... vreti sa ma ajutati sau nu ? Am intrebat daca sunt solutii sa repar consola sau nu .
    @Angloma ... am facut cum ai zis tu a mers... dimineata asta , acum s-a aprins si dintr-o data a aparut iar problema , vad ca jos imi scrie '' E79 ''

    Am gasit garantia ! .... Acum trebuie sa ma duc la magazin de unde am cumparat consola si imi da alta ? Sau cum procedez ? Trebuie sa ii sun pe aia de la microsoft... ?
    1. Go to the "system" blade
    2. Select "memory"
    3. Press Y on the HD symbol
    4. Press X,X, Left Bumper, Right Bumper, X,X
    5. A message will appear saying: "Do you want to perform maintenance on your Xbox 360 storage devices?"
    6. Select Yes

    Clear Any Failed system updates that cause the console to error.

    1. With the console off, press and hold the sync up button (the small white one)
    2. While holding the sync button press the power button to turn on the console
    3. Continue to hold the sync button until the Console has booted up completely.
    4. During the boot process the console should clear any failed updates, allowing you to use it normally.
    incearca ce zice aici , probabil s-au acumulat erori si incearca sa-i dai reset la settings , un fel de format , este o combinatie de taste pe care trebuie sa o faci la sistem info .La mine a mers si numai am nici cea mai mica eroare si ma joc cam 7 ore pe zi

  14. #12254 SP
    Member alysefu's Avatar
    Quote Originally Posted by Pr3dator39 View Post
    Ai 13 ani cumva? N-ai mai dus niciun produs pana acum la garantie? Te duci frumos cu garantia, factura si consola la magazinul de unde ai cumparat-o si le spui ca e stricata. Termenul legal maxim de returnare a produsului e de 15 zile. In maxim 15 zile trebuie sa-ti dea banii inapoi sau alta consola daca aceasta nu poate fi reparata.
    Nu , n-am 13 ani , am 16 ... Si nu , n-am mai dus nici un produs pana acum la garantie iar cati ani am nu stiu ce te intereseaza pe tine dude , puteai sa te uiti pe profilul meu.. postez o problema ca nu ma descurc si sariti toti cu gura pe mine , nu uitati ca nu toti ne nastem invatati.

  15. #12255 SP
    Junior Member cats99999's Avatar
    nu merge din pacate merge doar controler cu fir sau wireless la care iti trebuie si receiverul pe usb la pc

  16. #12256 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Quote Originally Posted by alysefu View Post
    Am gasit garantia !
    Uraaa! Acuma dute fuguta cu consola la garantie (asta daca e pe numele tau), explici tot frumos ce are si gata.

    Quote Originally Posted by angloma View Post
    4. Press X,X, Left Bumper, Right Bumper, X,X
    Doar la slim-uri functioneaza? La consola mea grasa nu se intampla nimic.

  17. #12257 SP
    Manager paul's Avatar
    Nu mai e necesar sa apesi tastele acelea. Este optiune acum de selectat: "Clear system cache.".

  18. #12258 SP
    Banned Pr3dator39's Avatar
    Quote Originally Posted by alysefu View Post
    Nu , n-am 13 ani , am 16 ... Si nu , n-am mai dus nici un produs pana acum la garantie iar cati ani am nu stiu ce te intereseaza pe tine dude , puteai sa te uiti pe profilul meu.. postez o problema ca nu ma descurc si sariti toti cu gura pe mine , nu uitati ca nu toti ne nastem invatati.
    Presupun ca nu intelegi ce este aceea ironie... eu zic sa lasi consola aia, ca ti s-a stricat cu un semn. E timpul sa citesti carti multe. Spor la citit!

  19. #12259 SP
    Member angloma's Avatar
    Quote Originally Posted by djdanny View Post
    Uraaa! Acuma dute fuguta cu consola la garantie (asta daca e pe numele tau), explici tot frumos ce are si gata.



    Doar la slim-uri functioneaza? La consola mea grasa nu se intampla nimic.
    sunt foarte multe coduri pt multe versiuni , eu am stat ceva pana sa gasesc codul potrivit. Am dat copy paste , dar acolo spunea doar de system cache , poti sa formatezi tot sistemul ,mult mai bun decat restore default settings, te duci la sistem info si acolo faci o combinatie de taste dupa care se formateaza tot, dupa care formatezi si hdd si e ca nou

    ---------- Post added 29-04-2012 at 09:24 PM ----------

    alta eroare acum , ma joc ninja gaiden si dupa cam 7-8 ore de joaca ,se face ecranul negru , nu pot face nimic, insa nu il sting si scot cdul , isi revine fara sa il sting il bag inapoi si merge perfect , jocul este instalat pe hdd , dar am citit pe alte forumuri ca unele jocuri au buguri si de aceea se mai intampla cate o eroare

  20. #12260 SP
    Junior Member Luparu's Avatar
    Oare... daca nu cer prea mult... are cumva ... cineva ... un cod de trial gold de 2 zile ? As fi suprem recunoscator.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts