Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 679 of 788 FirstFirst ... 179 579 629 669 677 678 679 680 681 689 729 779 ... LastLast
Results 13,561 to 13,580 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #13561 SP
    Junior Member funkstah's Avatar
    Ok, si tacerea e un raspuns.
    Am interpretat eu gresit unele lucruri, ma voi tine de regulament. Nu de alta dar am fost moderator ani buni pe un forum mare.
    Abia astept noul val de console, the legit way.
    Gaming placut!

  2. #13562 SP
    Banned Sha.'s Avatar
    Mai demult intrebam pe aici daca se poate lua Collection Pack 3 (chaos pack) de la MW3 inainte sa iei Collection 1&2, si da, a mers.Astazi am reusit insfarsit sa imi iau 1200 MSP, dupa 3-4 saptamani de chinuri Well, imi spusese cineva ca trebuie sa trec de blocarea pe regiuni,dar nu a trebuit, m-a lasat sa descarc tot contentul fara nici o problema, si intrebarea mea era daca se mai aplica chestia asta cu blocarea pe regiuni, ca sa stau si eu linistit.

    P.S: Gamertagul este de UK.

    EDIT: punctele au fost cumparate de pe MMOGA.com, site pe care NU IL RECOMAND deoarece "livrarea" prin mail a durat 5-6 ore si mi-au cerut poze cu pasaportul in mana

  3. #13563 SP
    Junior Member royal3d6's Avatar
    Salut, de unde pot cumpara si eu live pentru US si microsoft point tot pt USA la cel mai avantajios pret. Multumesc

  4. #13564 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by royal3d6 View Post
    Salut, de unde pot cumpara si eu live pentru US si microsoft point tot pt USA la cel mai avantajios pret. Multumesc
    Acolo gasesti TOT ce doresti

  5. #13565 SP
    Junior Member Castor's Avatar
    iar mi sa blocat consola si am pierdut din nou din salvari(si de la alte jocuri nu numai pecel care il jucam)...o fi de la memoria xboxului de 4gb sau de la cd-ul jocului(doar cand joc far cry 3 mi se blocheaza).modat lt 3.0

  6. #13566 SP
    Junior Member alexqw's Avatar
    Nu pot plati prin paypal deoarece mi-au blocat cardul la ei ca am gresit codul acela cand adaugi cardul.Cum sa il recuperez?

  7. #13567 SP
    Senior Member silvian92's Avatar

    Re: Xbox 360 - Pune o intrebare, primeste un raspuns

    scz de off: daca vrea careva jocuri din uk, dati.mi un pm, vine sormea acasa pe 8 februarie, nu va iau nici un ban in plus, o sa va mai coste transportul , Multumesc !

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

  8. #13568 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    @Castor, fa update la ultimul dashboard, cumpara FarCry3 original si vezi daca se mai blocheaza. Am auzit ca doar asa scapi de blocari

  9. #13569 SP
    Junior Member utza's Avatar
    Salutari. Bine v-am gasit.
    Sunt nou membru Xbox LIVE (momentan sunt free member) si as avea cateva nelamuriri. Atunci cand am facut gamertag-ul am rugat pe cineva sa ma ajute si spre rusinea mea nu am fost foarte atent la ce a facut, dar stiu sigur ca nu au fost completate prea multe campuri (doar e-mail, region<UK> si parca state<England>).
    Din ce am inteles, in momentul de fata nu se poate face gamertag cu Country/Region ROMANIA, pentru simplul motiv ca nu avem aceasta optiune (CORECT???).
    OK. In acest caz vreau sa intreb urmatoarele:
    1. Am comandat un cod pentru Xbox LIVE Gold membership pt 3 luni si ma gandesc ca atunci cand voi introduce codul imi vor fi cerute date de contact (Billing??). Pot sa trec adresa de Romania? Mai mult, pot schimba regiunea gamertag-ului?
    2. Chiar daca pot (sau nu) schimba regiunea si voi trece Romania, voi putea cumpara si/sau download anumite chestii de pe market? (am patit ceva asemanator cand am cumparat HDD-ul original Microsoft: nu am putut descarca jocul oferit gratuit pentru ca "nu este disponibil" in zona mea, deci GeoIP cumva???)
    3. Daca atunci cand iau Gold vreau sa fac un gamertag nou, pot sa import setarile si achivitatea de la cel vechi?
    Va multumesc anticipat pentru rabdare si pentru suport.
    P.S.: sunt sanse sa fie Live disponibil si in Romania in curand?

  10. #13570 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    incearca sa ramai strict pe UK! iti treci pe cont si adresa de UK (ori cauti o adresa de Hotel ori folosesti un generator de genul Generate a Random Name - Random, England/Wales, United Kingdom - Fake Name Generator) iti cumperi puncte si gold-uri pe UK, folosesti store de UK, nu ai nevoie de Romania, atat timp pe Romania nu avem Store si multe altele

  11. #13571 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Si ca raspuns la PS tau, @Utza:

    Nu, nu vom avea xbox live prea curand in Romania, de fapt nu in urmatorii 5 ani, as zice eu.

  12. #13572 SP
    Senior Member silvian92's Avatar

    Re: Xbox 360 - Pune o intrebare, primeste un raspuns

    Am luat un joc, si cand il downladez imi zice ca nu valavil pt locatia mea, ce pot sa.i fac?

    Sent from my Galaxy Tab 2 P5100 using Taptalk 2

  13. #13573 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by silvian92 View Post
    Am luat un joc, si cand il downladez imi zice ca nu valavil pt locatia mea, ce pot sa.i fac?

    Sent from my Galaxy Tab 2 P5100 using Taptalk 2

  14. #13574 SP
    Senior Member silvian92's Avatar

    Re: Xbox 360 - Pune o intrebare, primeste un raspuns

    ms frumos, azi cand ies de la munca sper sa.l fac

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

  15. #13575 SP
    Junior Member Castor's Avatar
    pot instala pe hdd si sa il rulez un joc facut pt lt ? sau doar daca il am original?

  16. #13576 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    recomand varianta cu originalele

  17. #13577 SP
    Junior Member XRaSe's Avatar
    Salut, am si eu o problema.. sunt nou in ceea ce priveste consolele si am achizitionat si eu un xbox...si am o nelamurire de ce nu pot intra pe youtube sau alte situri cu consola de fiecare data cand dau search imi da o eroare..mentionez ca e legata la net prin ruter wirless..iar in dashboard nu imi apar decat (home,social,games&apps,setting)
    am vazut ca la unele mai apareau si bing,music ect. Sa fie oare din cauza noului up date pe care l-am facut?

    Astept parerile voastre....MS

  18. #13578 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Probabil ți-ai făcut cont cu adresa din România. Pentru a avea acces la "adevăratul" xbox live, trebui să-ți faci cont pe UK sau US.
    În al doilea rând, pentru a-ți merge Internet explorer, youtube, să te joci online etc., adică pentru a avea acces la acestea, trebuie să ai abonament gold. Înainte se ofera gratis o lună de gold, acum nu știu exact care e procedura pentru a obține acea lună.

  19. #13579 SP
    Member bartonn's Avatar

  20. #13580 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    I smell bull****.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts