Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 138 of 788 FirstFirst ... 38 88 128 136 137 138 139 140 148 188 238 638 ... LastLast
Results 2,741 to 2,760 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #2741 SP
    Capitanul Dan dancapitan's Avatar

    Unhappy Pinball xbox 360

    salut! stie cineva daca exista vreun pinball pt xbox 360? si daca da cum se numeste?

    ---------- Post added at 05:29 PM ---------- Previous post was at 05:22 PM ----------

    salut! mi-am cumparat mai demult un adaptor pt controllerul de xbox 1 pt usb si l-am folosit pt calculator-vreau sa stiu daca merge sa- l conectez la 360 prin acest adaptor usb (imi e frica sa-l probez sa nu se intample ceva la soft) mentionez ca am controller original de xbox 1

  2. #2742 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by dancapitan View Post
    salut! stie cineva daca exista vreun pinball pt xbox 360? si daca da cum se numeste?

    Da, există un singur joc. Se numește Pinball FX și-l poți cumpăra de pe XBL Marketplace. E super fun, �l am deci știu ce vorbesc, ai c�teva mese pe post de DLC, efectele de lumină c�t și combinația de culori sunt foarte bune...etc.

    Merită.

    Quote Originally Posted by dancapitan View Post
    salut! mi-am cumparat mai demult un adaptor pt controllerul de xbox 1 pt usb si l-am folosit pt calculator-vreau sa stiu daca merge sa- l conectez la 360 prin acest adaptor usb (imi e frica sa-l probez sa nu se intample ceva la soft) mentionez ca am controller original de xbox 1
    N-ai rezultate cu așa ceva. Buy the real thing și gata.

  3. #2743 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Subscriu si eu... Pinball FX e genial

  4. #2744 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    Incearca sa modifici, daca are jocul asa ceva, sensitivitatea pe steering si eventual sa mai reduci din force feedback. Deadzone exprima miscarea directiei masinii in momentul in care rotesti de volan. La 20% inseamna ca tu rotesti de volan 20% din cursa si directia masinii din joc nu se misca deloc.
    din pacate, volanul nu dispune de alte setari/butoane, pentru a regla sensibilitatea vibratiilor. referitor la deadzone, stiu exact ce inseamna, d-aia am umblat si pomenit de el aici. ce mi se pare ciudat, e ca doar in jocul asta am probleme... si culmea, exact jocu asta m-a facut sa-l cumpar

    cine a mai jucat pe x360 jocu asta cu volan ? ati intampinat vre-o problema in rulare ?

  5. #2745 SP
    Senior Member G3ox's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    eu sunt un mare fan al pescuitului si chiar im plac jocurile de pescuit , daca va aparea si in Romania sigur il voi cumpara

  6. #2746 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    din pacate, volanul nu dispune de alte setari/butoane, pentru a regla sensibilitatea vibratiilor. referitor la deadzone, stiu exact ce inseamna, d-aia am umblat si pomenit de el aici. ce mi se pare ciudat, e ca doar in jocul asta am probleme... si culmea, exact jocu asta m-a facut sa-l cumpar

    cine a mai jucat pe x360 jocu asta cu volan ? ati intampinat vre-o problema in rulare ?
    Ma refeream la setarile din joc, nu din volan. Eu ma joc cu acest volan Race Pro si nu am niciun fel de problema.

  7. #2747 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    acum poti copia de pe xbox live pentru atmosfera camerei tale un... semineu MAXCONSOLE - XBOX 360 - LOL: Xbox Fireplace now available to download.

  8. #2748 SP
    Junior Member bxbox1979's Avatar
    Quote Originally Posted by bxbox1979 View Post
    Of nici acum nu am reusit sa rezolv problema netului in consola am incercat toata noaptea dar cred ca imi scapa ceva .Totusi o sa trec aici exact ce am eu in pc caci cineva poate sesizeza unde este problema! deci am 2 placi de retea in pc!
    1 Placa in care intra net(am ip dinamic)
    ip: 89.114.xx.xxx
    sm: 255.255.255.192
    dg:89.114.xx.193
    dhcp:172.31.x.x
    dns.192.168.101.xxx
    A 2 placa de retea are urmatoarele setari(are mac-ul ei)
    ip:192.168.0.1
    sm:255.255.255.0
    dg----NIMIC
    dns.192.168.101.xxx(ca cel de la prima placa)
    xbox360 are urmatoarele setari(la mac nu am umblat ,cred ca are mac-ul ei)
    ip:192.168.0.2
    sm:255.255.255.0
    dg:192.168.0.1
    dns:192.168.0.1
    Ideea este cand dau ping pe 192.168.0.1 vine imediat replay ,insa cand dau pe 192.168.0.2 imi vine replay decat atunci cand dau din consola test conection(cu pc se vede consola,merge si media center,dar nu am net in ea,mi-a mers pana mi-a umblat sa imi instaleze un adaptor usb wireless care nu a mers dar mi-a stricat si jucaria)Daca ar putea cineva sa puna un print cu setari ar fi super.Am vista daca conteaza asta! Va multumesc!
    Gata am cumparat un router wireless si s-a rezolvat problema de la sine.Recomand tuturor care vor sa dea net prin ICS la consola sa isi cumpere un router si scapa de o gramada de nervi.Ne vedem pe live

  9. #2749 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Ce router ai luat? Ma gandeam si eu la solutia asta (decat sa stau sa bag/ scot cablul din pc in consola). Iti merge ok dload-ul (daca ai luat vreun dlc sau demo)?

    Thanks!

  10. #2750 SP
    Member Axeaxel's Avatar
    Se pare ca cei de la Criterion s-au "trezit". Ca sa joci online trebuie sa descarci patch-ul de Party, 800 micro****s. Am I right ?
    Bine, cred ca am observat si eu cam tarziu treaba asta. Evident este vorba de Burnout Paradise

  11. #2751 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by Axeaxel View Post
    Se pare ca cei de la Criterion s-au "trezit". Ca sa joci online trebuie sa descarci patch-ul de Party, 800 micro****s. Am I right ?
    Bine, cred ca am observat si eu cam tarziu treaba asta. Evident este vorba de Burnout Paradise
    Dimpotriva, DLC-ul Party aduce modalitati de joc noi EXCLUSIV offline.

  12. #2752 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Quote Originally Posted by Axeaxel View Post
    Se pare ca cei de la Criterion s-au "trezit". Ca sa joci online trebuie sa descarci patch-ul de Party, 800 micro****s. Am I right ?
    Bine, cred ca am observat si eu cam tarziu treaba asta. Evident este vorba de Burnout Paradise
    Axel ti-am trimis si mesaj. Trebuie descarcat Burnout Paradise 1.7 care e gratis.

  13. #2753 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Ziceti-mi si mie va rog jocuri de xbox360 split screen preferabil cu masini.Nu am gasit o lista pe wiki...

  14. #2754 SP
    Member Axeaxel's Avatar
    Mda, scuze pentru greseala de aseara Acum am vazut pe site, l-am bagat la download.

  15. #2755 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Hmm..vi se intampal si voua atunci cand vreti sa downloadati orice demo/arcade/dlc sa astepte un pic mai mult decat de obicei pana se incarca "meniul" ? Adica in jur de 20-30 secunde cateodata si mai mult

  16. #2756 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Da, mie mi s-a intamplat de cateva ori cu vechea consola.

  17. #2757 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Hmm eu speram sa fie ceva legat de conexiune :/

  18. #2758 SP
    Senior Member G3ox's Avatar
    Quote Originally Posted by muggs View Post
    Hmm..vi se intampal si voua atunci cand vreti sa downloadati orice demo/arcade/dlc sa astepte un pic mai mult decat de obicei pana se incarca "meniul" ? Adica in jur de 20-30 secunde cateodata si mai mult
    mie mi se intampla destul de des si am o conectiune foarte buna......

  19. #2759 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Quote Originally Posted by muggs View Post
    Hmm..vi se intampal si voua atunci cand vreti sa downloadati orice demo/arcade/dlc sa astepte un pic mai mult decat de obicei pana se incarca "meniul" ? Adica in jur de 20-30 secunde cateodata si mai mult
    din fericire niciodata mai mult de 5 secunde.Net de la RDS abonament de mijloc ,2 placi de retea pe PC si dat share intre placi.Merge de rupe cand intru pe marketplace.Fara routere de nu stiu mai care.M-am dus si am cumparat o placa ethernet de 12 ron.

  20. #2760 SP
    Member Mindscrewy's Avatar
    Si uite asa am intrat si eu in clubul xbox360 in sfarsit, cu un Xbox360 Pro-Jasper ! Multumita gameshop si pachetului xbox360pro + burnout paradise&Trivial pursuit, care a venit extrem de rapid comandat joi venit vineri !

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts