Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 410 of 788 FirstFirst ... 310 360 400 408 409 410 411 412 420 460 510 ... LastLast
Results 8,181 to 8,200 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #8181 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    S-a schimbat și interfața la marketplace?
    Oarecum.. Imi place cum au facut acum... mai putin acel alfabet.

  2. #8182 SP
    Member digitalhater's Avatar
    O intrebare scurta. Poate voi stiti.

    Cum transfer data de pe vechiuld HDD de la un XBOX 360 ELITE la un XBOX 360 Slim Elite (250 GB).

    Aveti vre-un tutorial sau ceva care sa ma ajute?

    Multumesc anticipat.

  3. #8183 SP
    Senior Member tray's Avatar

  4. #8184 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Pentru cei fara net la consola se poate incerca de undeva update-ul ?

  5. #8185 SP
    SnowManiac dadu093's Avatar
    Daca te uitat 2 pagini in urma, vedeai ca....http://www.consolegames.ro/forum/430182-post2621.html

  6. #8186 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Dadu mai citesc zilnic forumul CG, da recunosc ca nu citesc cuvant cu cuvant... Multam fain si nu da cu paru in cap la oameni terminati psihic de clientii de la servici

  7. #8187 SP
    Senior Member tray's Avatar
    DOamne nu pot sa scoata si ei BG&E 2? Stau dupa tot felul de porcarii de jocuri si pe acesta il lasa balta

  8. #8188 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Intrebare pentru cei care au dashboard-ul nou. Va mai apar "avatar awards"? "Avatar marketplace" functioneaza?
    La mine, toate primite, apar cu semnul exclamarii. Daca sunt intr-un joc, care mi-a dat vreunul si dau pe "guide" si "awards", imi apar, dar nu le pot pune pe avatar.

    M-am lamurit:

    Avatar Clothes / Props - Any clothes, or props that have been purchased via marketplace or downloaded from the service will not appear on your avatar and will represent themselves as a "!" in the avatar closet. This content will continue to remain with this account and will be updated with the release of Kinect. Any awards awarded to your account will still be awarded and will be available once updated from the service.

  9. #8189 SP
    Junior Member Luparu's Avatar
    Quote Originally Posted by digitalhater View Post
    O intrebare scurta. Poate voi stiti.

    Cum transfer data de pe vechiuld HDD de la un XBOX 360 ELITE la un XBOX 360 Slim Elite (250 GB).

    Aveti vre-un tutorial sau ceva care sa ma ajute?

    Multumesc anticipat.
    Cel mai usor e cu un fash stick... I did it too.
    < La fel faci si cu jocurile si demo-urile pe care le ai.

  10. #8190 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Am o problemă cu ceasul - mereu am avut-o dar acum s-a umplut paharul lol

    Noi suntem +2GMT, nu? Oki. No eu dacă pun �mi arată mereu cu o oră �n urmă. De ex. acuma �mi arată 23:29 iar dacă pun +3GMT �mi arată 01:29

    ...nicicum nu-i bine - să-mi arate 00.29

    Help?

    Thanks.

    ***later edit***

    Se pare că e ceva bug de ceas - am mutat pe Atena (care e tot +2GMT) și-mi arată bine acum. Le-am testat pe toate (cu +2GMT) și mai sunt care fac figuri...

    Ciudat.
    Attached Images Attached Images 20101001002851.jpg 20101001003217.jpg 20101001003510.jpg

  11. #8191 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Am o problemă cu ceasul - mereu am avut-o dar acum s-a umplut paharul lol

    Noi suntem +2GMT, nu? Oki. No eu dacă pun �mi arată mereu cu o oră �n urmă. De ex. acuma �mi arată 23:29 iar dacă pun +3GMT �mi arată 01:29

    ...nicicum nu-i bine - să-mi arate 00.29

    Help?

    Thanks.
    vezi daca ai o setare pentru ora de vara sau ceva de genul acesta. aceasi problema am avut si eu la PS3.

  12. #8192 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Singura opțiunea pe care o am este Daylight Saving on/off. Normal e pe ON dar indiferent dacă e pe ON sau OFF tot aiurea arată ora

    Am rezolvat cu Atena pănă la urmă...

    ...nimic nu merge la noi, nici ceasul

  13. #8193 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Singura opțiunea pe care o am este Daylight Saving on/off. Normal e pe ON dar indiferent dacă e pe ON sau OFF tot aiurea arată ora

    Am rezolvat cu Atena pănă la urmă...

    ...nimic nu merge la noi, nici ceasul
    Problema asta o am si eu. Bine ca ai zis, ca sa mut si eu pe Atena

  14. #8194 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Singura opțiunea pe care o am este Daylight Saving on/off. Normal e pe ON dar indiferent dacă e pe ON sau OFF tot aiurea arată ora

    Am rezolvat cu Atena pănă la urmă...

    ...nimic nu merge la noi, nici ceasul
    Incredibil...aseara am vazut iarasi tampenia asta pe care nu reuseam sa o rezolv de vreun an cred, m-am apucat sa mut pe GMT +3 , imi baga 2 ore in plus lol

    Bine ca ai gasit asta cu Atena...cred ca si la ceasurile alea cu 14 melodii pe Bucharest ai +2 corect.

  15. #8195 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by muggs View Post
    e MULT mai rapid, nici nu se compara cu asta oldie, imi place si designul asta nou si noua paleta de culori, arata mai fresh.
    Unde? Cum? Cand? Nu exista asa ceva. Se misca la fel ca si cel vechi. Agata in draci, sta 100 ani sa faca refresh la lista de prieteni. Iar despre paleta de culori... sunt orbit de alb-ul predominant. Ma'ntelegi?

    Vad ca acum merge "avatar marketplace", dar cand dau sa imi faca update la "awards", primesc o eroare 8000405.

  16. #8196 SP
    Member Atrium's Avatar
    Si eu am facut update-ul aseara. Nu mi se pare ca se misca mai repede chiar deloc. Se misca ok, nici de vechiul dashboard nu ma puteam plange pentru ca nu mi s-a parut ca avea probleme prea mari.

    Arata ok, insa ma deranjeaza si pe mine alb-ul acela. A trebuit sa reduc luminozitatea la TV ca sa nu mai deranjeze. De-asemenea, cand schimb tema cu una mai intunecata tot nu am vazut vreo imbunatatire foarte evidenta...

    In schimb imi place sortarea in functie de litera in marketplace, insa la restul noutatilor de aranjare in marketplace imi va lua sincer ceva timp sa ma obisnuiesc. Imi mai place ca la my xbox iti arata acum cate puncte MS mai ai, adresa de email, etc. Ce m-a mai distrat a fost schimbarea denumirii de Xbox Live Silver la Xbox Live Free lol.

    Iar la lista de prieteni mie intotdeauna mi-a facut refresh destul de greu dar asta probabil sa fie din cauza conexiunii mele la internet.

    Ce am mai observat eu la unele jocuri la screenshots apar cum ca ar fi de exemplu 200 de poze pe cand ele sunt mult mai putine, repetandu-se de nenumarate ori. Dar asta este, fiind beta trecem peste.

    In general imi place, doar sper sa faca ceva cu paleta de culori.

  17. #8197 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by Atrium View Post
    Ce am mai observat eu la unele jocuri la screenshots apar cum ca ar fi de exemplu 200 de poze pe cand ele sunt mult mai putine, repetandu-se de nenumarate ori. Dar asta este, fiind beta trecem peste.
    Asta se intampla la anumite jocuri si astazi, sub vechiul Marketplace, deci n-are legatura cu beta. La Fallout 3 de pilda vedeam screen-ul 1 din 53 in vreme ce sunt vreo 5 sau 10 toate, nu-mi amintesc exact.

  18. #8198 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Quote Originally Posted by angelcrying View Post
    Unde? Cum? Cand? Nu exista asa ceva. Se misca la fel ca si cel vechi. Agata in draci, sta 100 ani sa faca refresh la lista de prieteni. Iar despre paleta de culori... sunt orbit de alb-ul predominant. Ma'ntelegi?

    Vad ca acum merge "avatar marketplace", dar cand dau sa imi faca update la "awards", primesc o eroare 8000405.
    Daca dai de ex. sus jos direct de pe My Xbox nu ti se incarca instant tot ? La prieteni incarca mai greu dar asta si din cauza ca restul au avataurii pe sistem vechi cred si sta ceva sa ii "randeze".

    N-am din pacate ceva profi sa fac un filmulet dar cel putin pe consola mea ( elite vechi ) chiar se misca mai rapid.

  19. #8199 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    In schimb imi place sortarea in functie de litera in marketplace
    ...păi așa a fost și �nainte, nu? Eu acuma sunt pe marketplace și sunt �n ordine alfabetică (sau tu zici de o altă ordine alfabetică? ).

  20. #8200 SP
    Manager paul's Avatar
    Pe dashboardul vechi e lista, la cel nou e asa:
    Attached Images Attached Images new_xbox_360_dashboard_marketplace_alphabetical_order.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts