Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 720 of 788 FirstFirst ... 220 620 670 710 718 719 720 721 722 730 770 ... LastLast
Results 14,381 to 14,400 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #14381 SP
    Member j0hnnyReaper's Avatar
    Quote Originally Posted by Marinake View Post
    Stiu ca vazusem o oferta buna la Slim 250GB. Era la 849 de lei in Flanco.
    Cand asta? Meanwhile, at Flanco: Consola Microsoft Xbox 360, 250GB 1.149,99 lei.

    @zazar :
    Nu vreau Kinect la pachet sau Call of Duty BO2.

    @Scotfield91 :
    Voi incerca, dar ma indoiesc ca voi gasi una noua, sigilata.

  2. #14382 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    @j0hnnyReaper Am vazut-o in magazinul Flanco World Buzau cu 3 zile in urma cand am fost sa vad preturile la jocuri. Probabil mai aveau doar pe cele 2 care erau la raft si vroiau sa scape de ele. Don't know. Si cum zicea si Scofield, ai putea sa incerci sa cauti la SH. Succes la cumparaturi.

  3. #14383 SP
    Member j0hnnyReaper's Avatar
    Amazon.com: Xbox 360 4GB: Video Games
    ^ Se gaseste asta pe undeva pe site-urile romanesti? Cel putin eu nu gasesc. Pretul sa fie in jur de 700 lei...

  4. #14384 SP
    Junior Member zazarSm's Avatar
    Daca vrei neaparat modelul nou nu stiu,dar model vechi gasesti sigur

  5. #14385 SP
    Member j0hnnyReaper's Avatar
    Quote Originally Posted by zazarSm View Post
    Daca vrei neaparat modelul nou nu stiu,dar model vechi gasesti sigur
    Nu neaparat model nou. Sa nu treaca consola de 800-700 lei, asta conteaza.

  6. #14386 SP
    Junior Member zazarSm's Avatar

  7. #14387 SP
    Member j0hnnyReaper's Avatar

  8. #14388 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Am un hdd extern de 2tb pe care il folosesc la multe si de toate, la xbox aveam setati 16gb pe post de storage. Cum din februarie se pot folosi 32 ce-am zis eu sa fac, sa conectez un alt hdd la consola, sa dau move la fisiere, sa sterg cei 16gb si sa dau CUSTOMIZE. Dura mult, dura si tot dura. Pana la urma am copiat datele iar pe hdd initial. Cand sa il accesez, surpriza de proportii astronomice, ''space used: 32/1880 gb''. Mi-a sters toate datele. Nu aveam decat 550GB ocupati...

    Concluzie, daca vreti sa folositi o memorie USB ca stocator de fisiere, incercati celalta optiune din dashboard sau gasiti o solutie sa nu patiti ce am facut eu.

  9. #14389 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Am consola de circa un an timp in care am jucat/incercat cam toate jocurile mai populare.
    Vas ruga sa imi recomandati cateva jocuri mai putin cunoscute dar care merita jucate indiferent de gen mai putin cele din genul indie.

  10. #14390 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Braid, Limbo, Mark of the Ninja și Castle Crashers nu trebuie ratate ca jocuri arcade!
    Splinter Cell Conviction, Darksiders, Dante's Inferno, Deus Ex Human Revolution, L.A. Noire, seria Dead Space și AC. - văd că nu le-ai jucat și te-aș sfătui să le-ncerci.

  11. #14391 SP
    Junior Member alexboy97's Avatar
    Salut ! As avea si eu o problema pe care am adresat-o initial pe CG (stiti la ce forum ma refer) , si nu am primit rezolvare pana acum, asa ca m-am gandit sa o adresez si aici, iar ca sa nu mai formulez iarasi, am extras necesarul din discutiile de acolo ... sper ca ma veti putea ajuta

    Salut tuturor ! As avea si eu o intrebare : Am cumparat zilele trecute de pe Xbox Live Red Dead Redemption ,si ,avand o consola cu o memorie interna flash de 4GB ,am downloadat si instalat jocul pe un Stick USB de 16GB ,insa jocul avea cateva caderi constante de FPS ; aceeasi problema o am momentan cu Assassins Creed 3 ,e instalat pe acelasi stick si am la fel ,caderi de FPS constant ,destul de mari ,care pur si simplu imi distrug placerea de a juca ,nu zic ca nu poate fi jucat ,insa nu mai e placerea aia ... Sa fie oare de la faptul ca rulez jocurile de pe Stick ? Stick'ul l-am achizitionat anul trecut si e fabricat de Hama, suporta USB 3.0 si aparent si USB 2.0 atata timp cat e compatibil cu consola ma gandesc ,iar viteza de citire este de 45MB/s . As vrea sa precomand GTA V ,insa nu vreau sa intampin astfel de probleme dat fiind faptul ca GTA V e un open world imens . Tin sa mentionez ca rezolutia setata e de 1080p 50Hz iar tv`ul e setat pe modul "monitor" . Ceva sfaturi cum as putea remedia ?; sau care sa fie cauza exacta ? Daca as achizitiona un HDD Extern as scapa de probleme ?; sau faptul ca unitatea de stocare e conectata la Xbox prin USB incetineste procesarea ?

    Si acum revenind la subiect, am achizitionat acest HDD Extern iar dupa multe incercari esuate cu "Administration Tools" si configurarea automata a consolei, cu care am reusit sa-l formatez FAT32 cu doar 32Gb disponibili, am dat de acest program, numit FAT32Formatter , cu care am reusit in final sa formatez toti cei 465GB daca nu ma insel in format FAT32 ... am selectat allocation unit size 65536 ,denumirea Xbox si i-am dat start cu quick format , dupa care am conectat HDD'ul la Xbox, am instalat ACIII si, ce-i drept, frameurile au crescut umpic, insa tot nu e gameplayul acela "smooth" care il vezi pe internet, deci in concluzie problema nu s-a remediat, poate am facut ceva gresit ?, poate am selectat prea mare "allocation unit size", sau poate nu e HDD'ul destul de performant ? ... Si nu doar atat, insa am conectat acum HDD'ul la pc si nu-l mai pot accesa, adica e detectat ca fiind conectat prin USB la unitate insa nu-mi apare in My Computer sau Administration Tools , si chiar nu-i vad cauza ... Din ce cauza sa nu mai pot accesa HDD'ul si ce as putea face ca sa remediez problema cu FrameDrop'ul ?; care sa fie cauza ?

  12. #14392 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Formateaza HDD in fat32 din PC iar la xbox selecteaza sa folosesti doar 32GB. Va face un folder XBOX360 de 32gb si restu ii poti folosi pentru ce vrei tu.
    Legat de viteza, eu am folosit la xbox pana acum si stick ultra-mega-penibil prost, am jucat de pe stick care are viteza de copiere de 1.80 MB si de citire de cativa MB si rula totul perfect.

  13. #14393 SP
    Junior Member alexboy97's Avatar
    Problema e ca nu-l mai pot formata din PC, pentru ca nu-l mai pot accesa, e ca si cum nu-l citeste, atata tot ca stie ca e ocupat de catre HDD slotul USB ... And still, ce fac cu frameurile ?

  14. #14394 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Il accesezi cu paragon partition manager sau easeus sau din windows, are si windowsul dar nu mai stiu pe unde e setarea.
    Curiozitate, daca joci jocul de pe DVD, se misca corespunzator?

  15. #14395 SP
    Junior Member alexboy97's Avatar
    Nici daca-l joc de pe DVD nu ruleaza chiar cum ar trebui, adica si asa are caderi de fps, foarte foarte mici, insa are ... Sa fie consola devina ? Am cumparat-o noua, tot asa, de pe Emag, model Slim fabricat in 2011 , sau posibil televizorul ? Chiar nu stiu ce sa-i fac , ma gandesc ca HDD'ul n-ar trebui sa fie cauza caci e ca si un HDD normal atata tot ca-l conectez prin USB

    ---------- Post added 14-08-2013 at 11:04 ----------

    S-ar putea sa fi gasit problema, si aceea e HDD'ul extern .. Am urmarit niste teste pe youtube, ideea e ca Xbox'ul suporta doar USB2.0, iar din teste se pare ca viteza de citire a unui HDD pe USB2.0 este de aproximativ 35MB/S , spre deosebire de un HDD intern pe sata care are o viteza tripla de 110MB/s ... De-aici trag concluzia ca e foarte posibil sa fie HDD'ul devina, fapt pentru care ma gandesc sa-l returnez si sa cumpar de bani un HDD intern notebook sata, insa nu stiu cum sa-l instalez in consola, si din cauza faptului ca nu locuiesc in Bucuresti, nu pot apela nici la donely

  16. #14396 SP
    Member cj_quest's Avatar
    Alexboy, cu siguranta vei avea probleme atat cu un memory stick cat si cu un hdd extern. De aceea iti sugerez sa iti iei un hdd intern generos si ai rezolvat problema. Poti avea cel mai bun hdd(Wd black in cazul meu) cu sata3, el tot va fi limitat de caddy si conexiunea usb. Ce incerci tu acolo, sa formatezi discuri si etc...e ca si cum te-ai scarpina la urechea dreapta nu cu mana stanga ci cu piciorul stang. Eu am luat un hdd wd acum cateva luni la slim-ul 4gb meu nemodat alaturi de un caddy de pe ebay, i-am modificat firmware-ul, l-a formatat xbox-ul si de atunci merge brici. fara prea multe complicatii si cabluri si stickuri si hdd-uri externe. Keep it up.

  17. #14397 SP
    Junior Member alexboy97's Avatar
    Pai ma gandesc sa achizitionez HDD'ul asta Hard Disk Laptop WD Blue WD5000LPVX 500GB, 5400rpm, 8 MB, SATA 3 WD5000LPVX - eMAG.ro , insa trebuie sa-l duc la cineva care sa mi-l instaleze in consola si sa-mi instaleze softurile necesare, insa n-am la cine sa-l duc

    Apropo, la ce te refereai cand ai spus ca i-ai modificat firmware-ul ?

  18. #14398 SP
    Junior Member luci927's Avatar
    am o problema,am primit 1 luna gratis Gold dar nu o pot activa pentru ca trebuie sa imi bag payment options, dar nu accepta cardul meu acolo

  19. #14399 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    Din cate am inteles mai bine eviti sa ti pui acolo cardul si iti iei o cartela si gata...

  20. #14400 SP
    Member BatsBike's Avatar
    ultimul model,Xbox 360 E,il are cineva .. ?vreau sa incerc lumea Xbox(vin din aria PS3) .. pana la eventualul Xbox One,ma intereseaza ultimul model .. un link,un PM de la un user binevoitor pentru un novice pe aceasta arie .. nu sunt interesat de modare,doar lucruri oficiale,originale ..
    PS sa incerc un mail -mass catre magazinele de profil dar imi inchipui ca,pana la Xbox One nu se vor incumeta sa mai aduca ultimul model ..

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts