Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 18 of 29 FirstFirst ... 8 16 17 18 19 20 28 ... LastLast
Results 341 to 360 of 568

Thread: Xbox 360 Slim

  1. #341 SP
    Member kosashu's Avatar
    SIncer, nu stiu ce e cu red light-ul asta, dar cu garantia de 2 ani de la gameshop, nu ma doare capul...
    Cat despre consola, singurul lucru deranjant este carcasa glossy, care e un adevarat magnet pentru praf!

  2. #342 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Vai, ce stabila e. Bine ca am ramas la Jasper.

  3. #343 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar


    La fel se poate face si la "slim".

  4. #344 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...eu n-am noul model 360 (și nici n-am să-l cumpăr). Am două Jasper-uri active (merg 24/7) și n-au dat semne de oboseală.

    Dar...sunt curios de două lucruri pe care nu le-am �nțeles:
    1. De la ce vine, cu adevărat, S-ul acela (S series - haha)? Că de la Slim sigur nu vine. (Eu personal �i spun The New Xbox 360 Silly).
    2. Care-i faza cu mesajul acela de supra �ncălzire? Chiar apare așa...c�nd are el chef? Păi măgărie mai mare ca asta nu există!
    Să zicem că am modelul Silly. Mă joc...Tekken 6! (sunt �ntr-un party, etc.) și primesc mesajul (l-am adaptat puțin - oricum esența a rămas):
    • hey, I know you are having fun with your friends over xbox live, but I'm so damn hot you have to shut me down for 30 minutes.
    ...prietene...ești prost? (M. Badea).

    Cum să fie așa ceva.

    Nu există ceva setare (pe propria răspundere) pentru a evita acest mesaj? Cum există acea setare cu 6 sau 8 ore auto shut down dacă nu e activă consola. Sau măcar...YES/NO.

    Bine, nu-i așa important un party cu prietenii dar dacă e ceva mai serios? Ceva competitiv. �ți apare mesajul acela așa...cum crește temperatura? Păi de apare acel mesaj la MLG sau EVO cred că aruncă ăia cu consolele prin sală de zici că-s discuri frisbie.

    Oribil.

    No astea-s cele două nelămuriri. Prima e cam aiurea, știu, dar a 2-a...WTF?!
    Attached Images Attached Images xbox360warning-590x353.jpg

  5. #345 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Nu am primit pana acum acel mesaj. Si a avut reprize lungi. Halo 3 terminat intr-o zi. Gears 2 terminat in 2 zile. Nu a dat nici un semn. La cum arata mesajul din poza, nu cred ca face referire la inclazire, cat face la ventilatie. Este posibil sa primesc acel mesaj, daca pun ceva peste grila.

    Pentru prima intrebare: Xbox 360 Shiny?

  6. #346 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Quote Originally Posted by angelcrying View Post
    YouTube - HOW PEOPLE FAKE XBOX 360 JASPER HAS RROD

    La fel se poate face si la "slim".
    Se vede clar din clip-ul de mai sus, ca omul are bagat HDMI-ul. Oricum, nu conteaza, ca brick-ul se face rosu.

  7. #347 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Si omul cu jasper are cablul video "bagat". Cand nu este, se aprind toate led-urile, nu doar trei. Ma rog. Nu vreau sa degenereze threadul in altceva. Atata timp cat exista garantie, din partea mea sa faca si poc.

  8. #348 SP
    Member kosashu's Avatar
    Quote Originally Posted by angelcrying View Post
    Si omul cu jasper are cablul video "bagat". Cand nu este, se aprind toate led-urile, nu doar trei. Ma rog. Nu vreau sa degenereze threadul in altceva. Atata timp cat exista garantie, din partea mea sa faca si poc.
    Sunt de aceiasi parere! Pana avem garantie la consola 2 ani, poate sa crape... lol

  9. #349 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Ronnan inca a ramas inca blocat la faza cu mesajul cu supraincalzire, de cand a aparut stirea aia !

  10. #350 SP
    Member x F u Z e R's Avatar
    Sincer sa fiu, arata ca si cum cineva a calcat pe el si l-a ceruit...
    Eu prefer elite-ul meu. Inteleg, nu am Wi-Fi si nu e mai mic cu 2 centimetri dar daca iti permiti Xbox-ul si LIVE'ul, cu siguranta iti permiti un adaptor Wi-Fi.
    Despre Kinetic or w/e it's name is , La E3 a aratat ca si cum ar fi fost filmat deja :\ Daca vroiam Wii imi luam wii, let's keep the xbox to the controller

  11. #351 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Bobby View Post
    Ronnan inca a ramas inca blocat la faza cu mesajul cu supraincalzire, de cand a aparut stirea aia !
    ...ce scris lol (trecem cu vederea ).

    Ai �nțeles greșit. Eu aveam o nelămurire despre acel mesaj. Știam de existența lui.

  12. #352 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    macar puteau si ei sa schimbe power bricku

  13. #353 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Cum ar fi trebuit sa fie? In forma de cerc, triunghi?

  14. #354 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by angelcrying View Post
    Cum ar fi trebuit sa fie? In forma de cerc, triunghi?
    Incorporat. Cum e la ps3.

  15. #355 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Incorporat. Cum e la ps3.

    Cum dom-le ... Sa ai sursa integrata in consola? , nebunie curata. Sa folosesti un cablu de alimentare atat de banal ? Xbox360 este special, asa ca trebuie sa aibe o alimentare pe masura.

  16. #356 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Iar s-a spart conducta cu trolli? Un manson, va rugam.

    "macar puteau si ei sa schimbe power bricku" - Analiza: puteau sa schimbe (nu sa elimine) power bricku - Adica sa ii schimbe forma.

  17. #357 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    anyway.. sa stiti ca mie nu mi se pare chiar asa oribil slim-ul in ceea ce priveste faptul ca e lucios, ca doar nu stau cu mana pe el, iar in ceea ce priveste praful, daca este sters cu pronto pamatuf nu ai nici o problema.

  18. #358 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Quote Originally Posted by eXist View Post
    Cum dom-le ... Sa ai sursa integrata in consola? , nebunie curata. Sa folosesti un cablu de alimentare atat de banal ? Xbox360 este special, asa ca trebuie sa aibe o alimentare pe masura.
    , bine spus eXist. Acum gluma, gluma, insa sa trecem la chestiuni serioase, eu cred ca noua consola merita achizitionata nu pentru felul in care arata sau pentru wi-fi-ul intern ci pentru chip-ul Valhalla. Baietii aia angajati de MS la dezvoltare au muncit ceva sa faca consola mai fiabila, e drept ca trebuia de la inceput sa fie asa, dar conteaza ca nu au renuntat si au reusit sa inbunatateasca consola cu fiecare revizie. Si cum altfel sa scoata in evidenta MS faptul ca noua consola are ceva mai deosbit decit printr-un nou design, in felul asta nu mai e doar o alta revizie a unei console ce a fost lansata in 2005.

  19. #359 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by rulzmaker View Post
    iar in ceea ce priveste praful, daca este sters cu pronto pamatuf nu ai nici o problema.
    Inseamna ca al meu era expirat, de a zgariat.

  20. #360 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    dai si tu incet asa, suav (vezi sa nu i se ridice temperatura.. ) si n-o sa ai probleme. la mine arata impecabil.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 18 of 29 FirstFirst ... 8 16 17 18 19 20 28 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts