Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 10 of 10

Thread: Net prin UPC

  1. #1 SP
    Junior Member shroom's Avatar

    Net prin UPC

    Sunt din Cluj si timp de 3 ani am avut net prin UPC metro, care nici in ruptul capului nu m-a lasat vreodata sa ma conectez la xbox LIVE , nici sa joc orice joc online instalat pe PC. Am incercat cam tot ce se putea, degeaba. Evident, degeaba am sunat la ei, nu au rezolvat nimic.
    Acum am trecut pe UPC fiberlink de 100 mbps si sunt curios daca voi mai avea astfel de probleme. M-am saturat sa tot imprumut laptopul colegului de camera sa ma conectez prin netul lui wireless de tot ***ul.
    Este cineva din Cluj care are net prin UPC fiberlink ? Poate sa spuna cineva daca a avut probleme sau nu ?

  2. #2 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    nu vrei mai bine sa incerci rds fiberlink?
    e mult mai ieftin si sincer mai bun decat upc fiberlink?!

  3. #3 SP
    Member raptorscream's Avatar
    io's din cta si sunt la upc, am abonamentu ala de 12mb si nu am probleme cu liveu, peering bun, conexiune buna cu europa (cu us e altceva)

  4. #4 SP
    Member stanzor's Avatar
    la fel si eu!!!! am netu de 20 mb de la upc si no problem

  5. #5 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Io`s din Cj si de 2 sapt. am si eu fiberpoweru' de 100. O picat de 2 ori pe tot orasu' lol. In rest, merge bine si pe psn.Si eu recomand RDS'u numai ca in blocul meu nu este momentan.
    Nu se poate sa fie routeru' de bai la tine ? Ai incercat sa bagi cablu din modem direct in consola ?

  6. #6 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by shroom View Post
    Sunt din Cluj si timp de 3 ani am avut net prin UPC metro, care nici in ruptul capului nu m-a lasat vreodata sa ma conectez la xbox LIVE , nici sa joc orice joc online instalat pe PC. Am incercat cam tot ce se putea, degeaba. Evident, degeaba am sunat la ei, nu au rezolvat nimic.
    Acum am trecut pe UPC fiberlink de 100 mbps si sunt curios daca voi mai avea astfel de probleme. M-am saturat sa tot imprumut laptopul colegului de camera sa ma conectez prin netul lui wireless de tot ***ul.
    Este cineva din Cluj care are net prin UPC fiberlink ? Poate sa spuna cineva daca a avut probleme sau nu ?
    nu e de la UPC.
    eu am de multi ani UPC abonamente de 10 mbs apoi de 20mbs si nu am avut nicodata probleme.
    nu sunt rupti din stele, dar sigur nu e de la ei problema, e una locala la tine, deci daca treci pe o alta conexiune s-ar putea sa se repete.

  7. #7 SP
    Junior Member shroom's Avatar
    nu am modem in casa, e lunga povestea. Inainte sa preia UPC partea asta, mai demult era IT4WEB, inainte de aia ere AMnet, iar inainte de aia era asa numitul "net de cartier". Si nu stiu cum dar mie in casa imi intra numai un cablu si gata n-am de unde sa-l resetez si alea.

    Prima data la rds m-am gandit si eu, dar dupa ce m-am gandit un pic, am ales UPC-ul fiindca si televiziunea si telefonia e de la ei, si e mai convenabil sa pot sa platesc toate trei la un loc, in loc sa mai fac un drum in plus.

  8. #8 SP
    Member Cata96's Avatar
    @shroom :sunt din cluj si la mine aceeasi poveste doar ca la mine se conecteaza dar merge foarte prost...
    si eu am tot de la it4web care a fost preluat de UPC dar ei si-au batut joc de el
    problema NU ESTE DE LA TINE trebuie sa schimbi netul cat mai repede
    apropo in ultimele 5 min m-a deconectat de 3 ori...

  9. #9 SP
    Member stanzor's Avatar
    oooooo cata prietene, cmf??? are drepate 100% (el)

  10. #10 SP
    Junior Member shroom's Avatar
    azi l-au conectat, merge ca uns
    XBL here i come

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Probleme internet UPC Fiber Power 500 By katan_10 in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 35 Last Post: 27-02-2016, 02:52
  2. Televiziunea HD de la UPC By ffocus in forum HiFi
    Replies: 60 Last Post: 20-10-2014, 18:30
  3. Internet 200Mbps UPC By pooaul in forum Software
    Replies: 9 Last Post: 27-09-2013, 20:52
  4. Cine e are net bun sa joace online prin Xlink Kai? By fylipdan in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 1 Last Post: 06-08-2010, 01:28
  5. GSPTV versus UPC By Chifteluta in forum Health, Food & Sports
    Replies: 38 Last Post: 08-01-2009, 23:19

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts