Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 9 FirstFirst ... 6 7 8 9 LastLast
Results 141 to 160 of 172

Thread: E-74 este noul RROD?

  1. #141 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Multumesc, m-am uitat, e Falcon.

  2. #142 SP
    Member Merdiso's Avatar
    Nu e un lucru chiar atat de pentru ca Falcon este deja o platforma destul de invechita.
    Jasper-ul avea mult mai multe avantaje, dar RROD pe Jasper se pare ca exista ... Totusi, daca ai garantie, nu trebuie sa-ti faci nici cea mai mica problema .
    Garantia e pe 2 sau 3 ani ?

  3. #143 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    3 ani garantie, hdd de 120 Gb... Sunt super multumit .

  4. #144 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Chiar nu inteleg care e fas'ul asta cu Falcon/Jasper...am Falcon de ~ un an si nu am avut nici cea mai mica problema..

  5. #145 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Eu l-am avut pe cel dinainte peste 1 an si jumatate .

  6. #146 SP
    Member Merdiso's Avatar
    Quote Originally Posted by muggs View Post
    Chiar nu inteleg care e fas'ul asta cu Falcon/Jasper...am Falcon de ~ un an si nu am avut nici cea mai mica problema..
    Pai nu e o problema mare, dar daca se gasesc deja Jasper-uri la acelasi pret de ce sa nu iei Falcon ?
    Probabil sunt si cu Xenoane care nu au probleme, dar de ce sa dai un Falcon pe un Jasper ?
    E falcon, e falcon, garantie sa ai, ca la un 360 asta e cel mai important.

  7. #147 SP
    Member sentyno's Avatar
    Quote Originally Posted by Merdiso View Post
    , dar daca se gasesc deja Jasper-uri la acelasi pret de ce sa nu iei Falcon ?
    Chiar vorbesti serios ? Cred ca ai vrut sa zici invers .
    Daca tu vrei sa`ti cumperi un lucru, orice gama . Ti`ai lua un model mai nou sau mai vechi ? acelasi pret !

  8. #148 SP
    Member Merdiso's Avatar
    Quote Originally Posted by sentyno View Post
    Chiar vorbesti serios ? Cred ca ai vrut sa zici invers .
    Daca tu vrei sa`ti cumperi un lucru, orice gama . Ti`ai lua un model mai nou sau mai vechi ? acelasi pret !
    Ai dreptate, vroiam sa zic chiar invers. (daca ai Jasper la pret de Falcon de ce n-ai lua Jasper ?)

  9. #149 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    De curiozitate, cum se procedeaza daca moare consola si pe hard sunt date importante? Ai voie sa le ceri sa-ti lase hardul vechi in noua consola, poti cumpara cumva hardul consolei, sunt obligati sa-ti dea cumva informatiile de pe hard?

  10. #150 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    nu sunt obligati sa-ti dea nimic, deoarece gamertagul se updateaza in timp real, content-ul este downloadabil din nou de pe XBLA, iar jocurile le poti instala din nou. in ceea ce priveste salvarile si etc, nu e problema lor.
    totusi, iti poti tine profilul si salvarile pe un stick usb, iar pe hdd instalezi doar jocurile.

  11. #151 SP
    Junior Member adymeshter's Avatar
    Am si eu un XBOX 360 din 2006 care a dat RRoD acum o luna. Inainte de asta a inceput sa apara artefacte in grafica si sa se blocheze. O am doar de cateva luni, dar m-am jucat destul de mult, adica vreo 30 de jocuri. Prince of Persia: The Forgotten Sands
    l-am terminat. Am rezolvat problema RRoD-ului cu eliminarea clemelor care preseaza pe GPU si CPU si dupa cateva zile iar au aparut artefactele si acum are eroarea E74 de care nu am mai reusit sa scap.

  12. #152 SP
    Junior Member norbi's Avatar
    sal,am o consola din 2006,am primit-o cadou si mi-a dat E74 .nu pot zice ca am abuzat de ea,maxim 2 ore pe zi.va rog sa imi spuneti daca se poate remedia problema definitiv,daca merita sa ma ocup de ea.ms

  13. #153 SP
    Member Dasani's Avatar
    Doar temporar.I-a legatura cu Donely de pe forum.

  14. #154 SP
    Member rZvFTW's Avatar
    Quote Originally Posted by Christien View Post
    Daca ai foarte mare grija de consola ta si o iubesti, nu cred ca o sa primesti rrod sau E74.
    rrod se poate intampla din cauza heatsinkului

  15. #155 SP
    Junior Member jorjica's Avatar
    Salut,am cumparat un xbox360 de la altex.Am schimbat carcasa si mi s-a rupt o eticheta.Mi-o vor primi?

  16. #156 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Pierzi garantia daca ii rupi sigiliul, cred ca e scris inclusiv pe consola lucrul asta.

  17. #157 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Quote Originally Posted by jorjica View Post
    Salut,am cumparat un xbox360 de la altex.Am schimbat carcasa si mi s-a rupt o eticheta.Mi-o vor primi?
    In mod normal nu or s-o mai primeasca.
    Daca te-a mancat..

  18. #158 SP
    Junior Member AnDu_alex95's Avatar
    URAAA.Scapam de rrod si vine altceva dupa asta ce urmeaza? hai sa banuim facem o lista
    -Explozia consolei
    -Implozia consolei
    -Combustie Spontana
    -Disparitia consolei(cine locuieste prin pantelimon poate suferi cel mai usor de aceasta problema)
    etc

  19. #159 SP
    Senior Member mark's Avatar
    E-74 si RROD sunt de mult pe meleagurile xbox-ului ce e asa mare problema. Vreti rrod free? Slim is your new best friend.


    Sent from Romania!

  20. #160 SP
    Junior Member adrian82's Avatar
    pana acuma nici unu nu a patit sa pice un pc sau un laptop de cand au aparut consolele pe piata mai toata lumea se plange de n probleme tehnice nasolo . Un amic a primit E74 la un slim xbox si noroc ca a avut consola in garantie trecuse doar 4 luni.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 9 FirstFirst ... 6 7 8 9 LastLast

Similar Threads

  1. E oficial: noul standard TV este UHD By MonkY in forum Tech News
    Replies: 57 Last Post: 12-02-2015, 03:18
  2. Noul Walkman de la Sony este o... casca! By MonkY in forum Tech News
    Replies: 6 Last Post: 15-10-2013, 15:22
  3. Xperia Z1 este noul flagship Sony! By MonkY in forum Tech News
    Replies: 50 Last Post: 06-10-2013, 11:27
  4. Zvon: Noul joc Bioware este... By erik95 in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 22-11-2010, 03:46
  5. Noul joc al Platinum Games este... By erik95 in forum Console News
    Replies: 12 Last Post: 30-01-2010, 15:52

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts