Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 41 to 58 of 58

Thread: E oficial: noul standard TV este UHD

  1. #41 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Da, dar il gasesti si la pret de silver daca il cauti

  2. #42 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Sau si mai haios, GoPro stie sa filmeze in 4K (si e 399 USD)... dar din pacate, la doar 15FPS (au promis un upgrade in viitor pentru 24FPS).
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    Si GoPro Hero 3 Black filmeaza 4K
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    PS: parca black ul este cel mai scump din serie -
    E bine ca vorbim aceeasi limba

  3. #43 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Eh.. bosorogii mai pierd sirul cateodata. Eu tot avion vreau

  4. #44 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Daca il cumparati veti beneficia de consultanta inainte de achizitie si de livrare si instalare gratuit. Deci ce va plangeti ?

  5. #45 SP
    Member Ma_Plictisesti's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Au ajuns televizoarele deja in magazine:
    LG-ul l-am vazut la mediamarkt cam in aceasi perioada cu postul. Poate in poza nu pare, dar e superb mai era un 50-55" la f'o 5000.

  6. #46 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    LG 4k la 5000 euro? Nu cred, singurul tv de la LG la banii aia e un full hd de 189 cm

  7. #47 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    Daca il cumparati veti beneficia de consultanta inainte de achizitie si de livrare si instalare gratuit. Deci ce va plangeti ?
    La banii aia, vorba lui Dj Mo, ar trebui sa mi-l aduca si cu avionul

    Serios vorbind acum... de cand e "consultanta inainte de achizitie" ceva care ar trebui platit? Parca rolul celor de la Sony (sau din orice alt magazin de profil) asta este... sa-ti ofere consultanta la achizitie, indiferent ca e vorba de un Sony de 200 EUR sau de 20.000 EUR. Pentru livrare sunt obligati oricum prin lege sa asigure transport gratuit. Iar instalarea... no comment.

    Un pic off-topic, sa va spun o poveste interesanta cu service Sony la TV-uri. Nu stiu daca mai este de actualitate (ca n-am mai achizitionat un Sony de mult timp), dar daca este... atunci o sa intelegeti cum merg treburile in "Romanica". Deci, acum vre-o 7-8 ani s-a busit TV-ul Sony. Un mastodont (tub Trinitron)... a venit de la firma autorizata de service... a zis ca trebuie schimbat un modul. A mai facut un drum ca sa aduca modulul (pt. ca desigur nu avea la el)... nu a fost ce trebuia. Si inca unul pentru ca nu era cel corect. Eu deja eram stressat si l-am intrebat pe om cam cat ar costa toata distractia (avand in vedere ca facuse atatea drumuri). Mi-a spus zambind ca el e super fericit daca-l chem de cat mai multe ori, pentru ca de la Sony i se plateste ceva de genul 100 USD (la vremea aceea) per interventie. Cum ar veni "diurna si transport". Peste care probabil se punea si manopera (suportata in garantie tot de Sony).

    Acum... stau si ma gandesc... de-asta o avea Sony pierderi asa mari pe partea de TV-uri?

  8. #48 SP
    Member Ma_Plictisesti's Avatar
    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    LG 4k la 5000 euro? Nu cred, singurul tv de la LG la banii aia e un full hd de 189 cm
    Cu prima ocazie cand ajung, trag o poza. N-am inici un interes sa te mint... din pacate, pe siteul mediamarkt nu sunt listate cele UHD.

  9. #49 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Stiu ca cel de 55 se anunţate pe la vreo 10000, de aceea am zis ca nu cred

  10. #50 SP
    Member Ma_Plictisesti's Avatar

  11. #51 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hmm... cei de la PC Perspective au gasit un TV 4K la 1300 USD si l-au pus imediat la teste: Frame Rating: High End GPUs Benchmarked at 4K Resolutions | PC Perspective. Din pacate, datorita limitarii HDMI 1.4, nu au reusit decat 30Hz...


  12. #52 SP
    Member Ma_Plictisesti's Avatar

  13. #53 SP
    Member COD.221's Avatar
    Quote Originally Posted by Ma_Plictisesti View Post
    Samsung[/video]
    - Am vazut tv asta in magazin la samsung, superb,

  14. #54 SP
    Member Snake's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Hmm... cei de la PC Perspective au gasit un TV 4K la 1300 USD si l-au pus imediat la teste: Frame Rating: High End GPUs Benchmarked at 4K Resolutions | PC Perspective. Din pacate, datorita limitarii HDMI 1.4, nu au reusit decat 30Hz...
    Referitor la asta, am vazut prezentat recent un produs de la Panasonic (imi pare rau ca nu am retinut modelul) care desi avea HDMI 1.4 si DisplayPort, reusea sa afiseze 4K la 60Hz. Oare cum au facut asta?

  15. #55 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Apropo de Panasonic, 4K si HDMI 2.0:
    Panasonic WT600 lansat deja in SUA la 6000$.
    Super pret. Acu vreo doua luni parca se vehiculau sume de genul 20.000$
    Se pare ca incepe sa se puna bine si repede in miscare chestiunea cu 4K.

    Panasonic confirms 65-inch Smart VIERA WT600 UHD TV with HDMI 2.0
    Attached Images Attached Images smart-viera-wt600.png

  16. #56 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Snake: nu cred ca au reusit 4K la 60Hz pe HDMI 1.4... probabil ca era pe DisplayPort sau HDMI 2.0.

    cryyo: atata timp cat nu e cu iluminare din spate... si nici OLED, mi se pare frectie la picior de lemn. E ca si cand ai adauga rezolutie mai mare pe o tehnologie cu probleme. Mai ales ca local dimming-ul va fi si mai complicat in rezolutie atat de mare (probabil ca lag-ul va fi la el acasa)...

  17. #57 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Later edit: si LG scade preturile la 4K-uri, seria LA9650 ajungand la 3499$ (pentru 55") si 4.999$ (pentru 65"). Mai multe detalii aici: LG's cheapest Ultra HDTV starts at $3,500, OLED TV drops to $10,000.

    Interesant e faptul ca doar la LG vad ca se continua conceptul de Full LED (pentru seria LA9700 avem tehnologia NANO FULL LED). Un punct in plus pentru LG, si multe in minus pentru concurenta. Pacat.
    Attached Images Attached Images la9700_4k_full_nano_led.jpg

  18. #58 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ce 4K... sau 8K? Bleah... uitati aici la ce e bun un 10K (10328 x 7760) - 80 Megapixeli baby!


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Similar Threads

  1. GameCase este primul controller oficial pentru iOS 7 By MonkY in forum Stories & Other News
    Replies: 7 Last Post: 25-09-2013, 11:38
  2. HDMI 2.0 este oficial: 4K la 60FPS! By MonkY in forum Tech News
    Replies: 12 Last Post: 06-09-2013, 00:56
  3. Replies: 14 Last Post: 01-02-2013, 00:47
  4. E-74 este noul RROD? By SublimingSun in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 171 Last Post: 26-04-2011, 18:54

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts