Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 202 of 395 FirstFirst ... 102 152 192 200 201 202 203 204 212 252 302 ... LastLast
Results 4,021 to 4,040 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #4021 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    adica mi l da mai tarziu...?

  2. #4022 SP
    Banned Venom's Avatar
    Da. Yeap.

  3. #4023 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Trebuie sa termine un download ca sa inceapa urmatorul. In cazul in care ala care se downloadeaza e FIFA 15 full (care ti-a venit cu consola) oricum n-o sa-l poti juca pana apare, asa ca du-te pe FM5, apasa pe "Start" si da-i sa downloadeze si abia cand termina asta, o sa continue cu FIFA. Dar ai grija, FM5 are 40 gb, o sa dureze. Eu am stat app 6h sa-l ia.

  4. #4024 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    ala e demo il ia repede..cel full nu e dat spre download..

  5. #4025 SP
    Member fpalexb's Avatar
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    Cred ca asta e anuntul, ma rog daca nu ceva asemanator..XBox One Sighetu Marmatiei • OLX.ro, fostul Mercador
    Din cate am citit pe iFixit (https://www.ifixit.com/Teardown/Xbox+One+Teardown/19718) este posibila scrierea softului hdd-ului de xbox pe un alt hdd, chiar mai mare dar acest lucru duce la pierderea totala a garantiei. In concluzie acea consola luata de tine a fost cea mai proasta investitie ever...

    ---------- Post added 10-09-2014 at 15:10 ----------

    Xbox failed to make Japan the land of the rising One by a long stretch, with Microsoft's latest console mustering just 23,562 units sold in its opening week. The figures, recorded by Famitsu from Thursday, September 4 to Sunday, September 7, fall well behind the two-day 62,135 sold by the Xbox 360 nearly a decade ago. Three years prior, the original Xbox sold 123,929 units in its opening weekend, more than five times the Xbox One's numbers.

    The sales figures are even more unflattering when compared to the more recent launches of the PS4 and Wii U. Sony's console shifted 322,000 units during its first two days in Japan, and the Wii U's launch weekend reaped 308,000 sales back in 2012. According to Famitsu, the PS2 enjoyed the best ever launch in Japan with 630,552 sales across its opening weekend.
    Consola este facuta din "bucati", ma uit la alimentator si observ ca nu este original. Foarte ciudata consola fara HDD, probabil a fost achizitionata din afara Romaniei si a fost verificata in Romania ca nu are HDD si acum o vinde pentru ca nu o poate returna.

    Succes in gasirea unei solutii.


    AlexB

  6. #4026 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Din pacate, unii oameni, pentru a economisii 2-300 ron (pe care oricum ii dau pe 1-2 jocuri dupa aia), prefera sa se riste cu tot felu de dubiosi...

  7. #4027 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    Cand consola este inchisa se mai descarca jocul?

  8. #4028 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Hello my little friend!

    Teste si alte minuni putin mai tarziu...(azi/maine)
    Attached Images Attached Images img_3562.jpg img_3564.jpg img_3565.jpg img_3566.jpg img_3567.jpg

  9. #4029 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Voi mai aveti optiunea: update controller? Eu n-o mai gasesc dupa ultimul update :/

  10. #4030 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    RonaN, poate ca este din cauza programului beta in care ai fost tu? Preview OS blah blah sau cum s-a numit?

  11. #4031 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...pai inca sunt (sunt in permanenta dar pot sa ies din acel program cand vrea eu). Oricum am mai obsercat cateva chestii ciudate:
    • Acum tot incerc sa fac cateva etste comparative (install time, etc) intre normal hdd si external hdd insa nu pot deoarece BARA de install se blocheaza la 31/32% insa install-ul merge in background (deja de 3 ori am patit asta cand am primit mesajul ca: totul e gata dar defapt bara de progres era la 31/32). Am patit asta cu 3 jocuri: Dead Rising 3, Titanfall si Diablo 3 whatever edition.
    • Caractere/forme ciudate ca si cand ar da ceva eroare (romb, inima, steluta) in loc de litere.
    ...no in concluzie dracu stie ce are eu nu mai fac niciun test. Vroiam sa fac un video comparativ, cu timp cu tot, insa vad ca nici cum nu reusesc. Io-mi pun hdd-ul si sanatate buna ...

    ---------- Post added 10-09-2014 at 22:12 ----------

    Ceva de genu' vroiam sa fac si eu dar daca nu se poate...api. nu se poate



    In acel clip sunt cateva informatii eronate (de ex. cea cu porturile USB 3.0 | Get to know Xbox One console | Learn about important buttons and ports - toate porturile sunt USB 3.0) dar in rest e ok ^_^
    Attached Images Attached Images 20140910222133.jpg

  12. #4032 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da care-i faza cu update la controller ? Am vazut ca am optiunea, dar m-a pus sa-l leg cu cablu la consola si mi-e lene

  13. #4033 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Eu zic sa-l faci (cat mai ai optiunea, lol) ca-ti imbunatateste cateva "chestii". Eu mereu m-am asigurat ca am controllerul updatat, imediat dupa fiecare update de dashboard. Din cate stiu eu doar 2 update-uri au aparut...ultimul a fost imediat dupa lansarea titanfall (better response time, etc.)

    Fa-l, nu-ti fie lene, dureaza cateva secunde

    Later edit:

    Inainte imi arata "update controller" sub optiunea "no update available". Acum. dupa cum se poate vedea, nu mai apare. Nu este un lucru rau doar ca no...

    De ce nu este un lucru rau? Pt. ca mesajul "update controller" era eronat. Indiferent ca era conectat un controller updatat (sau nu) mesajul acela tot era activ. Si de multe ori m-a indus in eroare (de aia si incercam mereu, dupa fiecare update de dashboard, sa-mi fac update la controller si evident ca primeam mesajul ca nu exista update-uri)

    ...probabil acum mesajul apare DOAR cand exsta update? Naiba stie

    In poza a 2-a se spatiul. HDD-ului i-am dat nume "Harduletz" si mi-am mutat TOT ce-am avut (apps & games) lasand pe HDD-ul Intern doar OS-ul si app-urile oficiale (pe care nu le poti muta nici daca vrei).

    Dashboard-ul se misca super rapid (inainte agata putin) cat despre timpul de raspuns: am observat schimbari MAJORE la Dead Rising 3. Alte jocuri n-am jucat (doar am mutat) insa cu siguranta s-a imbunatatit timpul de raspuns (ca sa zic asa). Timpul pt. install s-a redus si el (nu foarte mult dar s-a redus).

    Cam atat.
    Attached Images Attached Images 20140910232756.jpg 20140910232819.jpg

  14. #4034 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Cat despre update-ul din octombrie:
    1. Mi-ar placea sa vad optiunea de print screen (eu am placa de captura deci...eu nu prea sunt afectat insa vb. pt. altii care nu au si vor sa dea share la poze and stuff)
    2. Mi-ar placea sa vad o optiunea mai avansate de costumizare a pin-urilor nu doar move to front si gata. Vreau ca jocurile sa-mi fie in partea dreapta iar app-urile in partea stanga (de ex) nu...amestecate. Momentan, pt. costumizare avansata, folosesc spartglass app via iphone insa ma enerveaza ca acolo imi apar pe 3 randuri (ecranul fiind mai mic) Pai treaba-i asta? Ar putea implementa chestia asta super simplu de ex: mergi pe pin, tii apasat -ul (sau oricare buton de pe cel mai bun controlelr din lume) 2-3 secunde dupa care-l muti udne ai tu chef. Gata.

  15. #4035 SP
    Member anduthebest's Avatar
    Ca tot se discuta despre update, chiar nu a incercat nimeni instalarea manuala a updateului de pe un stick cand booteaza consola? Intreb pentru ca eu nu am reusit, desi am urmat pasii de pe siteul microsoft.

  16. #4036 SP
    Member fpalexb's Avatar
    RonanN1 sa inteleg HDD-ul extern se alimenteaza tot prin cablul USB, eu la al meu am cablu de alimentare separata.


    AlexB

  17. #4037 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by anduthebest View Post
    Ca tot se discuta despre update, chiar nu a incercat nimeni instalarea manuala a updateului de pe un stick cand booteaza consola? Intreb pentru ca eu nu am reusit, desi am urmat pasii de pe siteul microsoft.
    Vezi ca stick-ul sa fie FAT 32 nu NTFS (alte info. nu-ti pot da ca pt. ca nu stiu).

    ---------- Post added 10-09-2014 at 23:49 ----------

    Quote Originally Posted by fpalexb View Post
    RonanN1 sa inteleg HDD-ul extern se alimenteaza tot prin cablul USB, eu la al meu am cablu de alimentare separata.


    AlexB
    Da, prin cablul usb primit in cutie. L-am conectat in spate (indiferent de port) si gata. Mi-am lasat potrul din lateral aka n-am vrut sa-l conectez acolo. Hdd-ul meu e de 2.5 probabil al tau e de 3.5 cu alimentate separata (hdd extern classic) si eu am asa 2.

  18. #4038 SP
    Member anduthebest's Avatar
    Nu am incercat cu fat32, pentru ca m-am ghidat dupa articolul asta:
    Xbox One Offline System Update Diagnostic Tool

  19. #4039 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Ah da? No da-i pace atunci, uita ce-am zis (am zis o prostie) am si uitat de marimea fisierelor. Am crezut ca-i ca la X360 ca acolo nu-ti "vedea" stick-ul daca nu era FAT32.

    Pai si ce eroare primesti? sau ce se intampla mai exact? Ai incercat cu alt stick?

  20. #4040 SP
    Member anduthebest's Avatar
    Pai asta e, nu se intampla nimic cand eu tin apasat butonuld de bind + eject. Pe site la microsoft scrie ca aceasta combinatie forteaza din boot xboxul sa vada stickul. Stickul e un corsair voiaher 32gb usb 3.0. Suplimentar, s-a intamplat la cineva sa se loveasca de minimum os version cand incearca sa ruleze un joc? Adica sa zicem ( e doar un exemplu), pot juca destiny pe o consola xbox one care are doar updateul day one instalat?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts