Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 15 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 14 ... LastLast
Results 61 to 80 of 288

Thread: Ghid de cumpărături - jocuri și DLC-uri pentru Xbox One

  1. #61 SP
    Junior Member Secu86's Avatar
    Salutare!

    Unde as putea gasi cea mai buna oferta pentru Diablo III Ultimate Evil Edition? Din ce am observat, pe site-urile care vand cd key-uri nu l-am gasit. Vad ca momentan la altex este 100 lei, dar speram sa gasesc un pic mai ieftin online.

  2. #62 SP
    Junior Member DUSCO's Avatar
    https://majornelson.com/2016/06/27/t...light-sale-53/

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk

  3. #63 SP
    Junior Member xbliviu's Avatar
    Rămâi pe Altex, e foarte bine la 100 RON. Ca cd key găsești la 22E, iar din magazinul Xbox găsești la 32E sau pe olx.
    Poți să mai aștepți câteva zile, vor fi reducerile din vară la Xbox, probabil săptămâna viitoare sau următoarea.

  4. #64 SP
    Junior Member Secu86's Avatar
    Mersi frumos!

    Trimis de pe al meu SM-N910C folosind Tapatalk

  5. #65 SP
    Junior Member DUSCO's Avatar
    https://www.vg247.com/2016/06/30/xbo...xt-week-rumor/

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk

  6. #66 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    12 Month Xbox Live Gold Membership (Xbox One/360) - cdkeys.com

    39.49 USD, 37.5 USD (cu 5% discount prin FB) - aproximativ 155 RON.

  7. #67 SP
    Junior Member xbliviu's Avatar
    Au apărut reducerile verii - aici.

    Ultimate Game Sale (05 – 11 July 2016)

  8. #68 SP
    Junior Member Secu86's Avatar
    Daca am card de Romania atasat unui cont setat pe Marea Britanie, pot cumpara de pe Xbox Store linistit?

  9. #69 SP
    Junior Member xbliviu's Avatar
    Da, ar trebui.

  10. #70 SP
    Junior Member andrei.c's Avatar
    Aici si aici cu preturi.

    GTA 5 si The Division par sa fie la minim istoric.

    Spor la cumparaturi

  11. #71 SP
    Junior Member Secu86's Avatar
    Salutare,

    Am nevoie de putin ajutor.
    De exemplu, jocul Unravel este 7,5 lire; m-am uitat pe site-ul BNR si o lira este 5,3 lei.
    Pentru jocul acesta, voi plati 7,5 lire * 5,3 lei la care se adauga TVA sau este fara TVA?

    Multumesc!

  12. #72 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Daca iei jocul dintr-un magazin european in cazul asta uk, si ai consola/cont setate evident tot pe tara respectiva, nu platesti tva. Insa acel curs bnr nu se aplica, se va aplica cel mai probabil cursul visa sau mastercard in functie de cardul folosit sau cel al bancii emitente. Si astea de obicei vor fi mai aproape de cursul la vanzare undeva spre 5.4

  13. #73 SP
    Junior Member Secu86's Avatar
    Mersi fain.

    Oricum, tot este ceva fata de 6,4 lei cat ar fi cursul cu tot cu TVA, dupa cum este afisat pe site-ul BNR.

    Deci nu conteaza faptul ca voi plati cu card emis din Romania, ci sa am contul setat pe UK. Inseamna ca daca pana la urma va iesi din UE, voi plati mai mult.

  14. #74 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by Secu86 View Post
    Mersi fain.

    Oricum, tot este ceva fata de 6,4 lei cat ar fi cursul cu tot cu TVA, dupa cum este afisat pe site-ul BNR.

    Deci nu conteaza faptul ca voi plati cu card emis din Romania, ci sa am contul setat pe UK. Inseamna ca daca pana la urma va iesi din UE, voi plati mai mult.
    De ce nu ai plati 10$ pe cont de US???? 10$ = 41 de lei...... In continuare nu va inteleg de ce mergeti pe conturi de UK, cjquest care sta in Anglia si are cardul in Lire si-a facut cntul de Xbox pe US tocmai din cauza ca chiar si el iese mai ieftin la paritatea Lira / $...

  15. #75 SP
    Junior Member andrei.c's Avatar
    Mai e si varianta de Canada, pentru GTA 5 e cu ~10% mai ieftin - de aici. La fel si Watchdogs, chiar 22% mai putin - aici

    Nu am reusit sa platesc direct cu cardul, dar am reusit cu gift card cu credit, tot pe Canada - aici

    Mi-a mai luat in plus sales tax de 5% din pretul afisat - am pus o adresa din regiunea Alberta, mai sunt inca alte cateva variante cu minimul de 5% - de aici

  16. #76 SP
    Junior Member Secu86's Avatar
    Pai nu este paritate intre prețul în dolari și cel în lire, sau 10 dolari = 10 lire?

    Trimis de pe al meu SM-N910C folosind Tapatalk

  17. #77 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Evident nu

  18. #78 SP
    Junior Member Secu86's Avatar
    Vad că 1 lira = 1,33 dolari (aprox.). Unravel costa 7,5 lire sau 10 dolari asa că, părerea mea, nu are sens sa schimb tara.

    Trimis de pe al meu SM-N910C folosind Tapatalk

  19. #79 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    nu intotdeauna preturile sunt balansate astfel intre regiuni. in cazul pe care il zici tu e o intamplare pentru ca a scazut valoarea lirei in ultiemle doua sapt dupa brexit.

    dar in alte situatii exista diferente notabile.

  20. #80 SP
    Junior Member xbliviu's Avatar
    Eu nu înțeleg de ce nu faci ce scrie în ghid. Dacă ai fi citit, observai că prețul cel mai mic este în Africa de Sud ~ 6 euro - link aici. Sau Canada 14 euro, etc, etc

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 15 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 14 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ghid Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 318 Last Post: 18-03-2018, 10:06
  2. Vand jocuri pentru Xbox One By Alexandru in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 2 Last Post: 13-11-2017, 16:16
  3. Replies: 3 Last Post: 05-11-2014, 10:44
  4. Replies: 3 Last Post: 08-10-2014, 15:22
  5. 4 noi DLC-uri pentru Burnout Paradise By Bobby in forum Console News
    Replies: 11 Last Post: 12-01-2009, 15:16

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts