Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 63 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 55 ... LastLast
Results 81 to 100 of 1241

Thread: Politica - tichie de margaritar

  1. #81 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Facem cheta de-un distonocalm?

  2. #82 SP
    Banned asperas's Avatar
    Hahahaha baieti! Am fost amuzant nu ?
    Attached Images Attached Images where-your-god-now-raptor.jpg

  3. #83 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Quote Originally Posted by asperas View Post
    M_ _ i bLAGA unde ai fost potaie jigarita..? Nu-i admir pe Ponta cu a lui ''ciuma rosie'' dar sa pui presedinte al tarii un fost agent STASI de-al lui Herr Merkel (' pusca-te in cap si gata .. 'pusca-te acum)..am avut de a face cu pdl-ul (partidul delapidatorilor liberi) si stiu ce sunt..lacuste! Diaspora e libera sa vina acasa acum ca e gatat cu ''COMUNISTII"..sa traiasca ea ''bine'' cu guvernatorul matrafoxat!

    Relaxeaza-te.


  4. #84 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Mi-e rusine cand ma gandesc ca o sa-ti platesc pensia.
    Dupa ce ca nu are legatura cu subiectul "presedintie", e a tat de neadecvata reactia ta, ca nu am cuvinte sa-ti spun. Tu si amicul de mai sus, care se exprima vizavi de pensionari in modul: "mor in 2-3 ani si nu le mai pasa" ca si cum daca reusesc vreo 5 ani ii ia aerul domnului, nu intelegeti un lucru EXTREM DE IMPORTANT, covarsitoarea majoritate a pensionarilor au depus o activitate utila timp de multi ani si au contribuit la crearea bugetului de asigurari sociale pentru a avea o batranete decenta care, din pacate, nu se regaseste in viata lor.

    Din aceasta perspectiva a absolut insalubru sa crezi ca pensionarii e frana impotriva prosperitatii tale. Incredibil, nu pot sa cred ca port o dizertatie (suna pretentios dar nu m-am putut abtine ) despre cum trebuie priviti cei in varsta.

    Sunt nervos, dar nu foarte incordat. Iata un banc bun, m-a amuzat :
    Dupa alegeri, la sediul PSD vine unul si intreaba portarul:
    – As vrea sa vorbesc cu domnul presedinte al Romaniei, Victor Ponta.
    Portarul ii raspunde politicos :
    – Domnule, domnu’ Ponta nu e presedinte….
    Omul pleaca si se reintoarce dupa o ora la poarta PSD:
    – As vrea sa vorbesc cu domnul presedinte al Romaniei, Victor Ponta.
    Portarul, usor nervos, ii raspunde:
    – Bai, nene, Ponta nu e presedintele Romaniei…
    Pleaca omul si dupa 10 minute vine iar si zice:
    – As vrea sa vorbesc cu domnul presedinte al Romaniei, Victor Ponta.
    Portarul iritat de-a binelea, zbiara la el:
    – Bai, nene, ti-am spus de o suta de ori ca Ponta nu e presedintele Romaniei!!!
    La care omul, cu gura pana la urechi:
    – Stiu, frate, da’ nu ma pot satura sa aud asta! vai cat de bun e...

  5. #85 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Ce treaba am eu cu pensionarii? Unde m-am luat de ei? Am spus doar ca mi-e rusine sa-i platesc cuiva pensia ca ma gandesc ca n-are nevoie de banii unui idiot. De la asta la "frana impotriva prosperitatii mele" e cale atat de lunga ca nu-i vezi capul. Commentul meu era adresat unei singure persoane, nu pensionarilor la general.

  6. #86 SP
    Banned asperas's Avatar
    Somn usor! Nu am ce face cu pizzi aia de mai sus keep it!

  7. #87 SP
    Member andreiaka's Avatar
    Uitati echipa neamtului ! HOTIIII

    p2_24738500.png

  8. #88 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Vezi ca nu ai voie cu acel avatar. Mai aveam un user cu asa ceva, a fost atenționat. Bafta!

    PS: stiu istoria acelui însemn, dar e interzis si in Romania

  9. #89 SP
    Member andreiaka's Avatar
    Cei de la Ubisoft Romania sa contribuie ,sa scoata un DLC la AC Unity - Daca tot a iesit Iohannis.

  10. #90 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Bine ca nu ai 18 ani

  11. #91 SP
    Member andreiaka's Avatar
    Tinerii sunt viitorul citez domnu Iohannis bai Danke )))))

  12. #92 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Da, dar nu maneliștii

  13. #93 SP
    Member andreiaka's Avatar
    ))))) Eram curios daca iesea femeia la putere cum era. Ceva gen regina Angliei

  14. #94 SP
    Banned asperas's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Vezi ca nu ai voie cu acel avatar. Mai aveam un user cu asa ceva, a fost atenționat. Bafta!

    PS: stiu istoria acelui însemn, dar e interzis si in Romania
    Dant3, eu am pus acel avatar cu gandul la urmatorul drum al assassinului nostru..! Daca insa incepeti cu povesti cu antisemiti si altele asemenea eu sincer ma retrag de aici!

  15. #95 SP
    Senior Member Razvan's Avatar

  16. #96 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Zilele astea chiar ma intrebam daca forumul are thread de politica. Se pare ca era mai bine sa nu . Ce nu inteleg eu e de ce insistati ca Basescu este cu Iohannis, cand presedintele l-a ajutat enorm anul asta pe Ponta. Sa ne amintim doar campania din primavara cand nu existau decat "certurile" dintre cei doi, PDL-ul si PNL-ul fiind complet ignorati. Antena 3, in schimb, avea subiecte. Si nu stiu cati stiti, dar pentru euro-parlamentare, PSD-ul strangea semnaturi pentru Elena Basescu, sa poata candida. (Desigur, asta nu aparea la tv.)
    PDL =/= Basescu de mult timp, de cand nu au vrut-o pe cealalta Elena. Sunt de acord sa fiti impotriva PDL, dar motivul nu trebuie sa fie "pentru ca Basescu". Atunci chiar este exces de Antena 3.

  17. #97 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Quote Originally Posted by asperas View Post
    Somn usor! Nu am ce face cu pizzi aia de mai sus keep it!
    Nuestenicioproblemastailinistitmialuatdouazecidemi nutesaintelegcevreisascrii.

  18. #98 SP
    Member enemigo's Avatar
    L-am votat si pe Basescu, l-am sustinut la fiecare referendum, acum pe Macovei (in turul I) si pe Iohannis (turul II). Toti din clasa politica sunt gretosi, dar cei din PSD sunt cei mai gretosi. Orice, dar nu PSDul la putere! Am obosit de la atatea zile pline de dezbateri, am vrut doar sa exprim un punct de vedere din Timisoara. Ca mine sunt majoritatea de aici (TM). Nu stiu daca urmeaza vreo schimbare majora in bine, dar macar nu ajungem la sapa de lemn cu guvernul ponta.

    Cat despre "Solicităm Botezul Ortodox al Președintelui"...bro', come on! Clar e ceva mai mare ca noi, dar in nici intr-un caz nu e biserica sau ritualurile ei obosite. Noroc cu partea de "renunțarea la actele biometrice", poate asa mai semneaza lumea.

  19. #99 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Quote Originally Posted by Razvan View Post


    Ce e prostia asta?

  20. #100 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Cred ca era sarcastic.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 63 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 55 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 1 Last Post: 28-07-2013, 11:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts