Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 17 of 19 FirstFirst ... 7 15 16 17 18 19 LastLast
Results 321 to 340 of 363

Thread: Final Fantasy XV

  1. #321 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Ceva tips pentru fishing expert?
    La asta si la survival expert mai trebuie sa lucrez, mi se par pierdere de timp.

  2. #322 SP
    Member jacksonikus's Avatar
    Pe mers pe jos, da. Pentru poze poți băga in skillul care îți face si poze in timpul bataliilor, ca să faci mai repede.

  3. #323 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    L-a platinat careva pana acum?
    Eu. acum 2 zile.



    Insa cel mai placut moment nu a fost cand am luat platina....ci atunci cand dupa 4 ore am terminat Pitoss Ruins Dungeon. asta dupa ce am terminat un pachet de tigari. recomand dungeon-ul asta doar daca esti sadomasochist ) nu stiu ce a fost in capul lor cand au facut dungeon-ul asta

  4. #324 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Adamantoise ftw?

  5. #325 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    Adamantoise cred ca e printre cei mai usori de batut. e doar lung fight-ul pentru ca are 5 milioane viata. am folosit 4 potiuni de viata atata in timpul fighting-ului si alea pentru echipa nu pentru mine. iti dai warp strike intr-una in el si cand ti se termina mp dai warp pe stanca si te incarci. Pe departe cel mai greu e Naglfar de level 120. plus adevarat hard e Pitoss Ruins Dungeon deci simteam ca inebunesc acolo

  6. #326 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Băieți, îmi puteți spune va rog cat spațiu pe HDD vă ocupă salvarea pentru acest joc? Nu cred că mai văd bine

  7. #327 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Daca va place ff15 recomand si star ocean:integrity and faithlessness
    Imi da putin batai de cap

  8. #328 SP
    Member sahara's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Băieți, îmi puteți spune va rog cat spațiu pe HDD vă ocupă salvarea pentru acest joc? Nu cred că mai văd bine
    600 si cv de MB

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk

  9. #329 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Astazi am jucat 3 ore, mai intru deseara daca am timp, jocul este frumos pana acum, are grafica f buna, sunet si gameplay bine pus la punct... O sa revin cu o parere dupa ce il termin

  10. #330 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Eu l-am platinat astazi, level 85, dupa 80 de ore si ceva. Povestea am terminat-o dupa vreo 40. Am incercat sa fac cam tot, dar mai am locked dungeons, mai putin una si mai multe Bounty Hunts. Voi mai continua pe masura ce mai scot DLC-uri.
    Cred ca n-am mai petrecut atat de multe ore cu asa placere intr-un joc de la The Witcher si este primul FF pe care il joc.
    Voiam initial sa il joc dupa ce schimba developerii Capitolul 13, dar n-am mai rezistat.
    Din partea mea are nota 9. I-as fi dat chiar 10, dar parca lipseste ceva din poveste.
    L-am jucat pe PS Pro, modul Hi Resolution. Nu am intampinat niciun moment de framerate drop sesizabil si niciun blue screen.
    Ce recomand celor care vor sa joace jocul, neaparat sa se uite la Kingsglaive si episoadele din Final Fantasy Brotherhood inainte. Fara ele, multe parti din poveste ar cam fi fara inteles, la fel si relatia cu cei trei prieteni.
    Ca si concluzie, cui i-a placut The Witcher, sa il ia neaparat.

  11. #331 SP
    Junior Member Chr0m3's Avatar
    L-am terminat si eu acum ceva timp, mai am doar trofeele cu level 10 cooking si fishing pentru platina. Din cate am inteles cam jumatate din poveste a fost taiata pentru ca jocul sa poata fi lansat in 2016. Se observa oricum ca in majoritatea trailerelor care contin parti din story este total altceva fata de ce e in joc, plus un developer care a spus ca s-a macelarit masiv povestea, mai multe detalii aici (some guy leaked FFXV's story six months ago | up: newer 4chan stuff as of Dec 9th - NeoGAF).

    Pe mine personal m-au deranjat urmatoarele:
    - au abordat o poveste mai "childish", probabil ca sa acopere o zona demografica mai mare;
    - au eliminat toate scenele cu Luna pe care l-au aratat in trailere, ca nu da bine la critici daca prezinti un personaj abuzat, de gen feminin. De faptul ca au inlcuit-o pe Stella din Versus XIII nici nu mai zic;
    - desi lupta cu Leviathan a fost superba, nici nu se apropie de ce au aratat in trailere, au taiat mare parte si din asta;
    - ultimul boss trebuia sa aiba un demon form, taiat bineinteles;
    - dupa ce ani de zile ne-au aratat trailere din Versus XIII cu invazia din Insomnia, au decis sa o taie complet si sa faca un film;
    - faptul ca trebuie sa vezi Kingsglaive ca sa poti juca jocul, film destul de slab, cel putin personajele parca sunt luate din tiparele filmelor recente cu supereroi, personaje care au cate o duma de spus de fiecare data cand se intesifica actiunea si cu atitutine tip Steven Segal;
    - traducerea in engleza bate campii in multe locuri;
    - zone mari scoase din joc:

    Se poate observa ce frumos au taiat ei tot Niflheim-ul si ne-au lasat sa-l vedem doar prin fereastra din tren;
    - Tenebrae trebuia sa fie explorabil, dar a fost scos din schema si el;
    - voice acting-ul in engleza e cel putin deplorabil, dar era de asteptat, eu unul nu am vazut un JRPG cu english voice acting decent.

    Ok, acum lucrurile care mi-au placut:
    - au inclus japanese voice acting, un plus enorm pentru mine, daca ar fi facut asta si cu FF XIII as fi fost multumit;
    - boss fights care iti dau un feeling aparte;
    - fighting system-ul, aici n-am nici o obiectie, macar asta a fost facut calumea;
    - povestea, care la inceput nu e cine stie ce, incepe sa fie chiar faina dupa ce parasesti Lucis-ul, incepanad cu Altissia, calatoria cu trenul spre Gralea si pana la sfarsitul jocului. Desi povestea are lipsuri majore, pe mine a reusit sa ma emotioneze la sfarsit;
    - soundtrack genial, ceva de asteptat de la Yoko Shimomura;
    - summon-urile.

    Daca nu iau in considerare cat de haotic a fost dezvoltat jocul, de la mine are 9.5/10 si se afla in top 3 jocuri din generatia asta, peste el fiind Dark Souls III, iar Bloodborne pe primul loc. Dar repet, putea fi un joc mult mai bun. Sper totusi ca Square Enix sa nu o dea in bara asa si cu Kingdom Hearts III sau cu Final Fantasy VII Remake.

  12. #332 SP
    Member sahara's Avatar

    Final Fantasy XV

    Acuma am terminat povestea. Epic! Soția mea a plâns
    Sa speram ca va apărea un dlc/standalone/whatever cu Ardyn

    Urmează platina.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #333 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Si eu l-am terminat, vad ca toata lumea a zis despre el cam tot, una peste alta, recomand jocul

  14. #334 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Director Hajime Tabata announced launch dates for upcoming Final Fantasy XV DLCs during Square Enix’s Final Fantasy 30th anniversary event.

    Booster Pack – February 21, 2017

    Episode: Gladiolus – March 28, 2017

    Episode: Prompto – June 2017
    Attached Images Attached Images ffxv-dlc-1.jpg ffxv-dlc-2.jpg ffxv-dlc-3.jpg

  15. #335 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Quote Originally Posted by solecon View Post
    De obicei nu imi plac "leak-urile" si zvonurile, dar...

    Final Fantasy 30th Anniversary roadmap - VGLeaks 2.0
    Lol, past-me. How foolish you were to believe.

    Asteptam o colectie speciala cu toate jocurile din serie. Am primit aceste 3 poze.

    Atat!
    Attached Images Attached Images ff30th-1.jpg ff30th-2.jpg ff30th-3.jpg

  16. #336 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Am jucat cateva ore si pe bune ca nu sunt impresionat de nimic. Ba din contra, mi se pare un dezastru ambalat in ceva ce doar fani ai seriei pot intelege, fiind dupa parerea mea nimic mai mult decat o involutie a tot ce s-a intamplat in gaming in ultimii 15 ani, si ambalat si cosmetizat totul intr-un 1440p upscalat la 4K. Sunt prea multe probleme in jocul asta, am impresia ca in jocul asta tranzitia intre gameplay si cutscene e la nivelul jocurilor action din anii 2005-2006. Sunt secunde bune pana tranzitia are loc, cea ce dupa standardele de acum e inacceptabil. Cand jocuri mai mari si mai bogate in continut reusesc sa faca trecerea asta fara ca tu sa o remarci, sa vii in 2016 cu o astfel de implementare mi se pare rusinos. Orice faci sau cu oricine interactionezi, iti consuma mult mai mult timp decat ar trebui. Iar de interactiuni, doamne iarta-ma, cine naiba a scris scenariul asta? E absolut penibil. Parca joc un MMO cu Backstreet Boys, ma duc sa omor 3 monstrii, apoi inca 3, apoi dorm, boom -> level up Intr-un diner se aude unul din cei doi NPC's urland: "I'm so hungry I could eat a horse!". E funny rau, nu?

    Misiunile secundare sunt hilare si din pacate lumea jocului desi poate parea interesanta, e 100% goala, nu ai absolut niciun motiv sa explorezi, pentru ca totul e la fel in toate partile. Iar cand ai o misiune sa mergi la 2km prin ceva desert pustiu sau ceva padure nu stiu de care, nu doar ca intregul drum pana acolo e inutil si lipsit de continut, ai impresia ca drumul pe care trebuie sa il parcurgi e acolo doar ca sa se mai adauge cateva ore in totalul de joc. Totul e atat de arcade in prezentare incat devine penibil dupa putin timp, AI practic nu exista, creaturile nu au nicio tactica, ataca la fel mereu indiferent ca sunt diferite unele de altele. Iar boss battles sunt slabe si neinteresante, gasesti slabiciunea si rezolvi de indata problema. Nu zic ca nu e un challenge, zic ca e prea abundent in umplutura si cam atat. De gameplay nu mai iau deloc, nu e deloc pe gustul meu, dar e un altfel de joc si nu il pot blama sau sanctiona pentru asta, aici poate e doar chestie de obisnuinta.

    Dar mi se pare incredibil cum totul e prost in jocul asta, de la grafica goala, animatiile inexistente in miscarea personajelor, fluditate zero, expresii faciale la nivelul unui joc din 2000, voice acting-ul infect si muzica penibila. In viata mea nu am auzit muzica mai proasta decat in jocul asta. Iti vine sa iti iei campii doar cand auzi *****ul ala din meniuri. E de nedescris de horror, e genul de muzica pe care nici intr-un lift sau buda din mall nu o auzi, nu e ambientala, e ceva copyright free sh!t din libraria Youtube.

    Nu inteleg jocul si eram constient inca dinainte sa il cumpar ca fiind prima mea experienta cu un joc din serie exista toate sansele sa nu imi placa. Am jucat cateva ore si voi mai juca cateva. E o franciza prea mare, cu prea multe jocur, asadar vreau sa ii dau o sansa reala, iar din spusele multora e cel mai accesibil joc de pana acum. Asadar, ce va place la jocul asta? Povestea principala, lore-ul, personaje recurente? Ajutati-ma sa inteleg.

  17. #337 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Vorbesti serios? Sunt de acord cu tine la cateva aspecte, dar in rest nu.
    Trebuie sa iei in considerare ca este un joc japonez.
    Ce iti recomand, daca nu ai facut deja, sa te uiti inainte de joc la Kingsglave si la episoadele Brotherhood. Pe cele din urma le gasesti pe youtube.

  18. #338 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Sunt foarte serios in ce am zis, si chiar va intreb serios ce anume ratez din moment ce toata lumea il lauda iar mie mi se pare total opus vorbelor voastre.

    Iar faptul ca e un joc japonez nu inseamna nimic. N-a fost mai ieftin sau mai scump ca e japonez. Exista putin "altfel" in jocurile japoneze, dar aici nu consider ca e cazul de asa ceva, ci o vad doar ca pe o scuza fara argumente.

  19. #339 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Ai imbatranit tu mai tudy, nu-ti mai place anime-ul.
    Da, nu este un joc care sa exceleze la multe capitole, ba e chiar mediocru pe alocuri.
    Insa inca are acel ceva specific FF-urilor, cu toate ca e departe de unul clasic.

  20. #340 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Se pare ca acel Booster Pack programat pentru 21 februarie o sa fie amanat datorita asemanarii cu Power Rangers?

    Square Enix Is Fixing FFXV Costumes Because Of The Power Rangers
    Attached Images Attached Images ffxv-power-rangers.jpg actual-power-rangers.jpeg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 17 of 19 FirstFirst ... 7 15 16 17 18 19 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 03-07-2013, 09:43
  2. Replies: 5 Last Post: 21-03-2013, 19:43
  3. My Final Fantasy By ShpioOn in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 1 Last Post: 07-06-2010, 14:12
  4. Final Fantasy By AndRewqp in forum Apple
    Replies: 0 Last Post: 16-02-2010, 00:29

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts