Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 7 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 ... LastLast
Results 61 to 80 of 134

Thread: Life is Strange

  1. #61 SP
    Senior Member solecon's Avatar

  2. #62 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Citește rândurile din prima postare, titlul e varză, dar o să vezi ca e vorba de acel domn care ar vrea să scrie scenariul și pt sezonul 2. Nu știu cum ajung anumite persoane să scrie, cum poți să spui "Zvon: LoS 2 confirmat"...

    Avez-vous d’autres projets vidéoludiques après Remember Me?

    AD :J’ai contribué modestement, comme Script Doctor, sur Life is Strange développé par le Studio Dontnod. S’il devait y avoir une suite, j’aurais plaisir à y contribuer aussi, bien sûr.

  3. #63 SP
    Member snpz's Avatar
    Nu am jucat încă acest joc, însă am auzit numai cuvinte de lauda. Sper sa apară o versiune pe disc a lui, însă nu știu ce șanse sunt..

    Trimis de pe al meu D6503 folosind Tapatalk

  4. #64 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Uite și o recenzie la fel de bună, nu mai aștepta varianta pe disc
    http://www.consolegames.ro/forum/sho....php?p=1299841

  5. #65 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Vine și pe disc, cu soundtrack inclus, superb. eagle-eye, o veste excelentă, nu?
    uploadfromtaptalk1447341893287.jpg

  6. #66 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    si eu vreau doar o reducere

  7. #67 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Pffff, ma mananca in palma

  8. #68 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    L-am terminat si eu aseara. Absolut superb scris. In mod clar este in top 3 al jocurilor din 2015 pentru mine

  9. #69 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Licensed soundtrack? Asta inseamna ca pot folosii coloana sonora in orice scop vreau? Chiar si comercial?

  10. #70 SP
    Member Mousey's Avatar
    Nope. Nu tu esti licentiat, ci cei care au compilat soundtrack-ul. Ei sunt licentiati de catre artistii originali. Adica echipa Life is Strange a primit drepturile de folosire ale melodiilor, si fiecare artist prezent in soundtrack primeste o parte din incasari. Tu ai dreptul sa-l folosesti in scop personal (sa-l asculti acasa). Are sens ce zic?

  11. #71 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Normal ca are, nici nu mai trebuia sa mentioneze pe disc ca e licensed soundtrack, de aia ma gandeam ca o data ce cumperi editia asta ai licenta de uz a coloanei sonore.

    Zici ca artisti primesc o cota parte din vanzari, asta e discutabil. Poate intelegerea pentru licenta sa facut la o suma fixa, si atat. Exact cum pot cumpara/licentia unele melodi de pe net si apoi sa le folosesc in voie cat vreau si unde vreau. Ok thanks si scuze de off topic oameni buni.

  12. #72 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar

  13. #73 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Tocmai ce am terminat si eu Life is Strange.

    Pot spune ca un story asa bun ca in jocul asta numai in The Last of Us am mai vazut. Chiar va rog sa il jucati, nu as vrea ca nimeni sa piarda aceasta experienta de nota 10+!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #74 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    Pe mine m-a dezamagit foarte mult lumea care este moarta, ce parere ai avut?

  15. #75 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Eu pur si simplu nu pot gasi un defect pentru acest joc, in ceea ce priveste genul jocului (adventure). Poate ca lumea este moarta cum spui tu dar exceleaza prin personajele foarte bine prezentate si repet prin povestea ce te tine cu sufletul la gura.

    L.E: A , era sa uit de soundtrack care si acesta este foarte bun.

  16. #76 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  17. #77 SP
    Member lucas22010's Avatar
    Quote Originally Posted by apbaciu View Post
    Eu pur si simplu nu pot gasi un defect pentru acest joc, in ceea ce priveste genul jocului (adventure). Poate ca lumea este moarta cum spui tu dar exceleaza prin personajele foarte bine prezentate si repet prin povestea ce te tine cu sufletul la gura.

    L.E: A , era sa uit de soundtrack care si acesta este foarte bun.
    pai si until dawn? mai putin soundtrack-ul...

  18. #78 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Until Dawn nu-l scarpina nici la degetul mic de la picior.

  19. #79 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Intradevar este mai slab decat until dawn.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #80 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    La ce capitol, poate la grafică? Jocul asta e cel mai bun joc din 2015, după Witcher 3. Parerea mea, hâc

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 7 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 ... LastLast

Similar Threads

  1. Squre Enix vine cu un nou IP: Life is Strange! By MonkY in forum Console News
    Replies: 6 Last Post: 26-01-2015, 12:40
  2. Replies: 6 Last Post: 26-05-2014, 10:52
  3. Half Life 3 sau continuare la Half Life 2? By SmithyJ in forum Jocuri PC
    Replies: 3 Last Post: 28-03-2014, 13:54
  4. Eight Bit Strange Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 3 Last Post: 12-03-2011, 20:29
  5. SMT: Strange Journey Videos By Nash in forum Videos
    Replies: 1 Last Post: 17-03-2010, 23:41

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts