Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 25 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 23 ... LastLast
Results 241 to 260 of 496

Thread: Anime Fans Thread !

  1. #241 SP
    Junior Member quarterpunk's Avatar
    Quote Originally Posted by OxygeN View Post
    Trigun nu ia placut nimanui?
    O, ba da! Mie mi-a placut tare de tot. Pacat ca nu l-am vazut pe tot. Cu scoala asta, ce sa-i faci?

  2. #242 SP
    Member awaytokill's Avatar
    trigun era tare de tot mai ales preotu ala care purta o cruce dar era o arma super tare
    death note este si el bestial

    ---------- Post added 22-03-2011 at 10:56 PM ----------

    ma uitam pe animax si a+ dar nu mai am programele alea si mie lene sa le caut pe net

  3. #243 SP
    Senior Member DevilBringer's Avatar
    Am terminat Hakuouki, sunt foarte multumit de acest anime, un anime atat de bun mai rar.

    Momentan urmaresc Trinity Blood, din primele 4 episoade mi-a lasat o parere buna.


  4. #244 SP
    Member slabunator's Avatar
    cum e death note? din poze pare cam emo.

  5. #245 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Esti sigur ca anime-urile sunt pentru tine? Adica... stii ca nu sunt niste desene animate ca pe cartoon network?

    Death Note e foarte interesant. Poate stilistic este "emo", dar cam toate anime-urile au stilul acesta. De aceea si sunt anime-uri...

  6. #246 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Vazut "The book of Bantorra"... interesant dar nu a avut nimic special la el... nu s-a dovedit a fi asa "addictive" cum am sperat eu sa fie. Next on the list - Death Note ca tot se vorbea mai sus. Si da stiu, sunt un noob ca nu l-am vazut pana acum

  7. #247 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by slabunator View Post
    cum e death note? din poze pare cam emo.
    one word: Genial! Stiu ca la primele 10 ep m-am uitat in continuu ca muream de curiozitate sa vad ce o sa se mai intample . Ce idei, ce poveste, ce personaje . Si cand am recomandat Death Note la un prieten care nu se prea omoara cu anime-urile, asa de mult i-a placut ca s-a uitat la toate ep in 2 zile!
    Unul dintre cele mai tari anime-uri ever.

  8. #248 SP
    Member slabunator's Avatar
    @trickz nu stiu daca sunt "pentru mine" dar am vazut cateva care mi-au placut. acum m-am uitat si la vreo 3 episoade din death note iar conceptul e interesant si povestea pare bine scrisa, stie sa mentina interesul. are o forma de mental drug ca prison break. nu poti zice ca e ceva stralucit din pct de vedere intelectual, dar e interesant si iti mentine interesult. totodata, dupa cum am intuit, are o rezonanta mai sumbra, motiv pentru care nu o sa ma uit la el. nu imi place ca se centreaza in jurul unui pers cu motive cretine, si care face tampenii, a.k.a anti-hero. chiar daca e bine scris, si chiar daca dupa jumatea serialului el ar trece printr-un shift de personalitate. totusi, de curiozitate, o sa caut un rezumat la poveste, sa aflu in mare ce se intampla. btw nu trebuie sa fii acid

  9. #249 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    faci o mare greseala dude... uita-te macar la primele 10 ep alea mi s-au parut geniale. dupaia urmatoarele 10-15 au fost medii si dupaia restu au fost din nou misto.

  10. #250 SP
    Junior Member quarterpunk's Avatar
    Imi puteti recomanda si mie cateva anime-uri? Imi plac cele de gen: Naruto, Inuyasha, Trigun, Bleach, Slayers, Cowboy Bebop etc.

  11. #251 SP
    Senior Member DevilBringer's Avatar
    Quote Originally Posted by quarterpunk View Post
    Imi puteti recomanda si mie cateva anime-uri? Imi plac cele de gen: Naruto, Inuyasha, Trigun, Bleach, Slayers, Cowboy Bebop etc.
    Trinity blood, darker than black.

  12. #252 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Hellsing daca vrei extreme gore si Tenjou Tenge care ii cat de cat ok (i-as da un 6.5 din 10...da vad ca te-ai uitat in mare parte la chestiile bune care leam vazut si eu)
    P.S. si mi-am adus aminte.. pe animax e ceva desen misto. Parca i zice Yu Yu Hakuso. nu stiu daca asa se scrie da mi se pare super tare.

  13. #253 SP
    Junior Member quarterpunk's Avatar
    Quote Originally Posted by DevilBringer View Post
    Trinity blood, darker than black.
    Merci! Am sa le incerc.

    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    Hellsing daca vrei extreme gore si Tenjou Tenge care ii cat de cat ok (i-as da un 6.5 din 10...da vad ca te-ai uitat in mare parte la chestiile bune care leam vazut si eu)
    P.S. si mi-am adus aminte.. pe animax e ceva desen misto. Parca i zice Yu Yu Hakuso. nu stiu daca asa se scrie da mi se pare super tare.
    Am uitat sa mentionez in lista chiar Yu Yu Hakuso - my all time favourite. L-am vazut si mi-a placut foarte mult!
    Merci!
    Altele nu mai stiti? Nu se poate sa fie astea singurele. Ceva gen Yu Yu Hakuso/Naruto.

  14. #254 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    @quarterpunk: The Legend of Legendary Heroes, Arc the Lad, Berserk, Black Lagoon, Blassreiter, Burn Up (taote avand in vedere ca ti-a placut slayers), Busou Renkin, Chrno Crusade, Chrome Shelled Regios, Claymore, Code Geass, Coyote Ragtime show, D. Gray-man, Dance in the Vampire Bund, Darker Than Black, Tower of Druaga, Elemental Gelade, Fate/Stay Night (either hate or win), Full Metal Panic, Full Metal Alchemist (sa incepi cu prima serie lasa Brotherhood la urma dupa ce ai vazut si filmul), Gate Keepers, Great Teacher Onizuka, Grenadier (daca ti-a placut Trigun o sa-ti placa asta varianta sexy a lui vash ), Gungrave, Hakuoki, History's Strongest Disciple Kenichi, Demon King Daimao, I***itousen (sezonul 1 meah, sezonul 2 superb, sezonul 3 fanservice, sezonul 4 okay, cu alte cuvinte merita in principal pentru sezonul 2 care este superb si este si destul de conclusiv deci te poti opri si acolo), 12 Kingdoms (o adevarata comoara), Kaze no Stigma, Mai-Hime (inca o comoara), Sorcerer Stabber Orphen (primul sezon numai care este superb ignora cel de-al doilea), Murder Princess, Needless, Nurarihyon no Mago, Queen's Blades, Samurai 7, Samurai Champloo, Samurai Deeper Kyo, Shakugan no Shana, Shikabane Hime, Tears to Tiara, Tekkaman Blade, The Tird, Utawarerumono, X.

    Trebuie sa revizionez Grenadier best reloading ever :


  15. #255 SP
    Senior Member DevilBringer's Avatar
    Quote Originally Posted by quarterpunk View Post
    Merci! Am sa le incerc.

    Altele nu mai stiti? Nu se poate sa fie astea singurele. Ceva gen Yu Yu Hakuso/Naruto.
    Am uitat sa precizez mai sus de Claymore (un anime plin de actiune cu o poveste buna, pacat ca are doar un sezon si este continuat in manga) si RIN daughters of mnemosyne (asta are un continut sexual ridicat si o violenta exagerata)


  16. #256 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Mersi Devil, acesta nu l-am vazut dupa ce termin lucrarea in photoshop am sa-l vizionez XD.

  17. #257 SP
    Junior Member quarterpunk's Avatar
    Quote Originally Posted by Strike105X View Post
    @quarterpunk: The Legend of Legendary Heroes, Arc the Lad, Berserk, Black Lagoon, Blassreiter, Burn Up (taote avand in vedere ca ti-a placut slayers), Busou Renkin, Chrno Crusade, Chrome Shelled Regios, Claymore, Code Geass, Coyote Ragtime show, D. Gray-man, Dance in the Vampire Bund, Darker Than Black, Tower of Druaga, Elemental Gelade, Fate/Stay Night (either hate or win), Full Metal Panic, Full Metal Alchemist (sa incepi cu prima serie lasa Brotherhood la urma dupa ce ai vazut si filmul), Gate Keepers, Great Teacher Onizuka, Grenadier (daca ti-a placut Trigun o sa-ti placa asta varianta sexy a lui vash ), Gungrave, Hakuoki, History's Strongest Disciple Kenichi, Demon King Daimao, I***itousen (sezonul 1 meah, sezonul 2 superb, sezonul 3 fanservice, sezonul 4 okay, cu alte cuvinte merita in principal pentru sezonul 2 care este superb si este si destul de conclusiv deci te poti opri si acolo), 12 Kingdoms (o adevarata comoara), Kaze no Stigma, Mai-Hime (inca o comoara), Sorcerer Stabber Orphen (primul sezon numai care este superb ignora cel de-al doilea), Murder Princess, Needless, Nurarihyon no Mago, Queen's Blades, Samurai 7, Samurai Champloo, Samurai Deeper Kyo, Shakugan no Shana, Shikabane Hime, Tears to Tiara, Tekkaman Blade, The Tird, Utawarerumono, X.

    Trebuie sa revizionez Grenadier best reloading ever :
    Quote Originally Posted by DevilBringer View Post
    Am uitat sa precizez mai sus de Claymore (un anime plin de actiune cu o poveste buna, pacat ca are doar un sezon si este continuat in manga) si RIN daughters of mnemosyne (asta are un continut sexual ridicat si o violenta exagerata)
    Damn boy! O sa-mi ia ceva timp sa le vad pe toate.
    Multumesc!

  18. #258 SP
    Member slabunator's Avatar
    Un anime bun, heavy on the story, cu un cast superb de personaje? ceva captivant, de care sa te atasezi.

    Apropos, care e personaju vostru preferat dintr-un anime?

  19. #259 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Dupa cum sa mai spus Code Geass....

    Cat despre caractere ale mele sunt Kira Yamato si Lacus Clyne din Gundam Seed.

  20. #260 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar



Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 25 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 23 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 01-04-2014, 13:18
  2. Replies: 0 Last Post: 04-10-2011, 14:50
  3. Dragon Age va fi anime By naz in forum Stories & Other News
    Replies: 0 Last Post: 07-06-2010, 21:47
  4. Ghiceste personajul - Anime By Devergo in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 42 Last Post: 05-04-2009, 15:41

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts