Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 10 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 ... LastLast
Results 81 to 100 of 182

Thread: PS3: Firmware update v3.42 - no more PSJailbreak

  1. #81 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by catallynn26 View Post
    Aici te contrazic. Sa luam o tara, de exemplu Italia. Acolo un om are un salariu MEDIU de 3000-4000 E. Vrei sa-mi spui mie ca la salariul lui nu-si permite sa-si cumpere un joc de 60 E . E cam si cum ar costa in Romania 20 de lei un joc original. Cine si-ar mai moda consola ??
    Acuma am citit asta. Cine si-ar moda consola ? Pai foarte multi din aia care si-o modeaza si acum. Multi prefera chestii piratate, chiar daca un joc costa 1 euro sau 100 euro. La fel cum multi prefera originalele. E o chestie de principiu. Crezi ca daca in Romania ar costa jocurile 20 lei nimeni nu si-ar moda consola ? Te inseli, sunt multi pustani pentru care 20 lei e o suma deloc de neglijat. La fel si in Italia, nu toti castiga 3000 euro. Si chiar si cei care castiga mult au si cheltuieli - rate, asigurari, etc.

    Hai sa-ti mai dau un exemplu, in multe hypermarket-uri am vazut filme mai vechi pe dvd la 4-5 lei. Originale, carcasa, tot. Cu toate astea majoritatea romanilor n-o sa le cumpere, ci tot la torrente apeleaza, pe principiul : de ce sa dau 5 lei cand ma pot uita gratis ? Eu gandesc asa : daca trebuie, renunt la un suc sau ceva si-mi iau filmul. Altii gandesc fix invers : de banii pe care-i dau pe filmul ala mai bine-mi iau o bere. Sunt oameni si oameni.

    Revenind la jailbreak, eu ii vad utilitatea intr-un caz : daca ai ps3 cu optic defect. In rest prefer sa am jocul original la colectie, chiar daca nu ma joc niciodata online.

  2. #82 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Revenind la jailbreak, eu ii vad utilitatea intr-un caz : daca ai ps3 cu optic defect. In rest prefer sa am jocul original la colectie, chiar daca nu ma joc niciodata online.
    Pai nu te ajuta daca ai ps3 cu optic defect... pentru ca are nevoie sa citeasca un disk original

    Anyway... asta o sa fie un motiv bun pentru ca lansarea PS4 sa fie impinsa mai devreme

  3. #83 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Pai nu te ajuta daca ai ps3 cu optic defect... pentru ca are nevoie sa citeasca un disk original
    Pai nuuuuu. Nu asa. Presupunem ca ai un prieten care are un PS3 cu bluray-ul ok, il rogi pe el sa-ti faca backup la discurile tale pe hdd extern si apoi tu le rulezi pe ps3-ul tau cu bluray defect. E bine asa ?

  4. #84 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Pai nuuuuu. Nu asa. Presupunem ca ai un prieten care are un PS3 cu bluray-ul ok, il rogi pe el sa-ti faca backup la discurile tale pe hdd extern si apoi tu le rulezi pe ps3-ul tau cu bluray defect. E bine asa ?
    Chiar nu vrei sa intelegi ca trebuie sa ai tu (si nu prietenul tau) BluRay-ul ok ca sa citeasca TOC-ul unui disk original ? Deci faptul ca ai busit blocul optic nu e o scuza si nu te ajuta cu nimic jailbreak-ul.

  5. #85 SP
    Junior Member Pitu's Avatar
    Se vede ca s-au miscat baietii...

  6. #86 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Chiar nu vrei sa intelegi ca trebuie sa ai tu (si nu prietenul tau) BluRay-ul ok ca sa citeasca TOC-ul unui disk original ? Deci faptul ca ai busit blocul optic nu e o scuza si nu te ajuta cu nimic jailbreak-ul.
    Asa-i. Ca sa iti merga jocul salvat pe HDD, trebuie ca in consola se se afle un disc cu un joc oarecare.

  7. #87 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Quote Originally Posted by AngelicToucH View Post
    Cred ca cea mai mare ipocrizie posibila sa te dai rotund ca nu iei sticku ca sa piratezi jocu dar il iei ca sa rulezi mkv-uri ( filme downlodate de pe internet ).Ca downlodezi filme..ca downlodezi jocuri ps3...same **** different angle.
    Nu imi spune ca tu iti cumperi fiecare film... ca nu te cred ever!!! Cu muzica sa nu imi zici ca faci tot la fel.
    Acum am vazut postul asta...

  8. #88 SP
    Senior Member RazvyLord's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Acuma am citit asta. Cine si-ar moda consola ? Pai foarte multi din aia care si-o modeaza si acum. Multi prefera chestii piratate, chiar daca un joc costa 1 euro sau 100 euro. La fel cum multi prefera originalele. E o chestie de principiu. Crezi ca daca in Romania ar costa jocurile 20 lei nimeni nu si-ar moda consola ? Te inseli, sunt multi pustani pentru care 20 lei e o suma deloc de neglijat.
    Eu am o consola modata ( ), si ieri am facut update la 3.42 ( si culmea, eram constient ca in curand poti face ce face jailbreak cu un Psp ). In plus, PSJailbreak e perfect daca ai cativa prieteni cu o colectie ca a lui mentorica ( si nu numai ) lol .
    Legat de piraterie... ascult unele trupe de peste ocean ( nu al naibii de cunoscute ), si daca vreau sa ascult cateva cantece pe mp3, afara, sunt obligat sa vin in casa si sa intru pe yt? In plus, nu le-am vazut vreodata albumul prin tara. Cine spune ca nu pirateaza, minte de ingheata apele lol . Sa-ti mai dau un exemplu, cum e cu muzica, asa e si la filme : Am niste filme in japoneza pe care NU le-am gasit si pe care nici nu ma astept sa le gasesc in Romania.
    Si-ti zic eu, ca daca toate jocurile ar costa 30-40 de lei, mi-as lua jocuri uitandu-ma la coperta... Si m-as gandi sa-mi iau si xbox. La fel si la filme - daca cele de 50-60 de lei ar costa 20, as avea o colectie impresionanta. Sunt bucuros ca nu fac parte din "grupa" aia de pustani lol .

  9. #89 SP
    Junior Member claudellus's Avatar
    de ce va certati asa pentru capitolul piraterie?
    eu zic sa ne uitam la platforma PC: e cea mai piratata si totusi se fac cele mai multe jocuri. DE CE?

  10. #90 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Quote Originally Posted by claudellus View Post
    de ce va certati asa pentru capitolul piraterie?
    eu zic sa ne uitam la platforma PC: e cea mai piratata si totusi se fac cele mai multe jocuri. DE CE?
    Nu mai stiu sursa dar din cate am citit acum ceva timp pe internet, industria gaming'ului pe PC e in scadere, cam pe la 15-20% din total si se agata mai mult de MMORPGs. O sa caut sursa si am sa postez ulterior.

  11. #91 SP
    Member PwJBoy's Avatar
    Quote Originally Posted by claudellus View Post
    de ce va certati asa pentru capitolul piraterie?
    eu zic sa ne uitam la platforma PC: e cea mai piratata si totusi se fac cele mai multe jocuri. DE CE?
    Pentru ca sunt persoane care cumpara.
    Unii sunt pirati,altii nu.Mentalitatea nu se poate schimba.

  12. #92 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Quote Originally Posted by consol3 View Post
    Nu imi spune ca tu iti cumperi fiecare film... ca nu te cred ever!!! Cu muzica sa nu imi zici ca faci tot la fel.
    Acum am vazut postul asta...
    Eu vorbeam de cei care acuza de piraterie si arunca cu rosii in cei care downlodeaza jocuri...dar care la randu lor downlodeaza filme si muzica in draci.

    Gen : eu cumpar sticku pentru mkv dar o sa cumpar in continuare jocuri ca sa sustin producatorii and shi*

    Data viitoare citeste de mai multe ori un post inainte sa scoti o aberatie..eventual mediteaza o ora 2.

    Din ciclu "hai sa mai scriu si eu o aberatie ca mai e putin si adorm" start pushing those buttons with letters randomly.

  13. #93 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Mai, partea buna...e ca cei care isi vor moda consolele isi vor vinde jocurile si le pot cumpara la pret bun cei care nu isi modeaza consolele

  14. #94 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Da,si eu daca imi tin respiratia 1 minut planeta are mai mult oxigen...doar pana trag aer in piept ca sa nu ma sufoc..ca dupaia ce am dat am luat dublu.Ma gandeam sa dau si eu un exemplu daca tot suntem la capitolu "hai sa dam exemple inutile si de ***"

    Explica si mie cu ce ii incalzeste pe producatori ca xulescu cumpara un joc dupa care downlodeaza 4 iar dupa vinde jocu cumparat la pret de ca** ? Si la care ofc producatoru nu are nici un procent

  15. #95 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Dude...eram ironic Ofc ca e apa de ploaie.

  16. #96 SP
    Junior Member ilort's Avatar
    ma gandesc sa imi iau ps 3 si nu cred ca e frumos sa piratezi jocurile e pacat de consola sa nu o folosesti la potential maxim

  17. #97 SP
    Member horatiu25air's Avatar
    Eu am dat 1600 lei pe ps 3(oferta 2 joystickuri+fifa 10) si inca 470 de lei pe 2 jocuri.Din ce stiu, daca sunt piratate nu se poate juca pe net.Cat am consola in garantie, voi cumpara jocurile pe care le vreau.

  18. #98 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Quote Originally Posted by horatiu25air View Post
    Eu am dat 1600 lei pe ps 3(oferta 2 joystickuri+fifa 10) si inca 470 de lei pe 2 jocuri.Din ce stiu, daca sunt piratate nu se poate juca pe net.Cat am consola in garantie, voi cumpara jocurile pe care le vreau.
    Cum ai dat atat de mult nu stiu. Eu am dat 1600 in 2008 pe PS3 si GTA4.

  19. #99 SP
    Member horatiu25air's Avatar
    Quote Originally Posted by istrategie View Post
    Cum ai dat atat de mult nu stiu. Eu am dat 1600 in 2008 pe PS3 si GTA4.
    Pai aduna acum preturile de la ps3 slim 250 gb+ joystick+ fifa 10 si ai sa vezi ca iese mai mult de 1600.

  20. #100 SP
    Member weriwulf's Avatar
    Bravo Sony!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 10 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 ... LastLast

Similar Threads

  1. Nu faceti update la ultimul firmware pe PS3! By MonkY in forum Console News
    Replies: 34 Last Post: 29-06-2013, 19:58
  2. PS3 Firmware Update HD 3D By Luparu in forum Console News
    Replies: 13 Last Post: 21-09-2010, 17:32
  3. PS3 firmware update 3.30: 3D gaming By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 19 Last Post: 23-04-2010, 13:51
  4. PS3 Firmware v2.70 update By Solozaur in forum Console News
    Replies: 13 Last Post: 05-04-2009, 22:00
  5. PS3 Firmware (v2.52) Update By Bobby in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 05-11-2008, 23:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts