Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 34 of 381 FirstFirst ... 24 32 33 34 35 36 44 84 134 ... LastLast
Results 661 to 680 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #661 SP
    Junior Member HarryTriangle's Avatar
    da mie mi s-a intamplat cum nu aveam chef sa ma cert cu ei si nici nu tin la carcase am lasat-o asa

  2. #662 SP
    Member Rblood's Avatar
    Pfff... nasol in cazul asta... multumesc.

  3. #663 SP
    Member Wargasm's Avatar
    Atentie mare la cumparaturi. In 2 saptamani mi-au fost fraudate 2 carduri ING, unul Visa si altul Mastercard. Prin intermediul shopto si the hut.
    Incercati sa va faceti carduri in sistemul 3D secure.

  4. #664 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    How can i do 3d Secure ?

  5. #665 SP
    Member Wargasm's Avatar

  6. #666 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    dar in prealabil trebuie sa faci cererea la banca emitenta. ei trimit fisierul cu datele tale la romcard si apoi poti face via web inrolarea la 3d secure

  7. #667 SP
    Member Wargasm's Avatar
    Nu. TI-l scrie imediat cineva de la banca. Nu trebuie cerere scrisa.
    " Pentru activarea serviciului e-commerce si alegerea parolei dvs. personale pentru plati pe internet este nevoie sa cunoasteti parola initiala de inrolare. Parola initiala de inrolare = codul dvs. client ING Bank + prima litera din nume + prima litera din primul penume"

  8. #668 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    la ing. tu crezi ca toti au la ing?

    ia suna la romcard sa vezi cat de retarzi sunt. cu ceva posturi in urma am mai spus cate ceva cand am facut si eu inrolarea.

    sa il auzim pe studentul la BRD cati nervi o sa isi faca cu cardu

    discutia la romcard pe scurt:

    "am incercat inrolarea la 3d online si da eroare...
    - ati solicitant bancii acest lucru?
    trebuia?
    -da, ei trimit la noi fisierul cu datele dvs si in 24 ore puteti face inrolarea"

    discutia la call center unicredit:
    "as dori sa fac inrolarea la 3d a cardului.
    -trebuie sa faceti o cerere la sucursala emitenta
    ce sa fac? nu am timp de plimbari prin soare, contul este staff - sucursala staff (contul e al sotiei care lucreaza la ei)
    - numai la sucursala trebuie sa faceti
    cu cine pot vb mai sus sa rezolv ca sunt deja la al3lea card si nu mai am chef sa pierd vremea...

    mi se da nr unui coordonator care saracu era stupefiat ca acest lucru trebuia sa fie facut de la call center...dar ma ajuta si primesc tel inapoi cum ca a trimis fisierul cu datele la ei

    a doua zi dupa ora 12 am reusit sa fac inrolarea la 3d online la romcard

    MURITI CU SISTEMELE VOASTRE CU TOT!

  9. #669 SP
    Member Wargasm's Avatar
    Am avut card la BRD, inrolarea s-a facut rapid. Pacat ca acest card nu era acceptat.
    Apropos, Shopto.net a fost spart si luate datele de pe carduri. Visa a sesizat bancile emitente. Am inchis cardul si ma duc astazi sa fac altul.

  10. #670 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Este frectie si 3D Secure ala, eu il am activ. Tocmai ce am fost anuntat astazi de catre BCR Carduri cum ca Visa Electron al meu a fost blocat, pentru ca au fost anuntati de Visa cum ca un site din UK a fost spart si seria cardului meu se afla printre cele leak-uite. Este a doua oara cand se intampla, de abia ce refacusem cardul in ianuarie din acelasi motiv. Faza este ca din UK nu am cumparat decat de ebay (prin paypal), gamepointsnow (google checkout) si shopto (card direct). Suspectul principal este shopto si eu unul renunt la a mai lua ceva de la ei si voi urmari sa platesc doar prin paypal.

  11. #671 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    doar ieri ce am avut comanda pt un user la shopto de 70 lire

    sa inchida si sa re-emita cardul pana se satura. contul legat de cardul asta este in euro si il folosesc numai pt comenzi. nu ma afecteaza decat zilele pe care stau pe bara pana vine cardul nou

  12. #672 SP
    Member Axeaxel's Avatar
    Si pe mine m-au sunat de la ING cum ca au primit o alerta de la Visa in care au fost informati cu privire la identificarea unui procesator de carduri din Marea Britanie a carui baza de date a fost atacata. Banuiesc ca este vorba de SHOPTO. Mi-am inchis cardul, trebuie sa ma duc sa-mi faca altul, bineinteles pe cheluiala lor. Cum spunea si Grey o sa incerc sa platesc numai prin Paypal in viitor.

  13. #673 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Pai si de unde ne luam noi jocuri prin Paypal?
    Sau le luam la pret promotional "din Romania"?
    Mai ramane site-ul lui Mo din Australia, in rest...

    Pana la urma are cineva dovezi ca TheHut e si el cu probleme?Stiu ca toti il invinuiam pe el inainte.

  14. #674 SP
    Member Wargasm's Avatar
    Pai pe the hut aveam mastercard-ul. Iar mastercardul e inchis de-o luna(frauda). Asa ca ramane doar shopto.
    Apropos, dintre cei care-si luau de pe shopto, care aveati raiffeisen, BT si bcr?

  15. #675 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    e bine de folosit un card pe care sa nu tineti bani. daca se fraudeaza nu au ce lua. se inchide cardul si se re-emite.

    daca contul e de salariu, mai faceti un cont pe care sa se faca debitarea pt cardul de cumparaturi, mutand doar fondurile necesare cumparaturilor de moment

    cheers

  16. #676 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Quote Originally Posted by BoDoPSX View Post
    e bine de folosit un card pe care sa nu tineti bani. daca se fraudeaza nu au ce lua. se inchide cardul si se re-emite.

    daca contul e de salariu, mai faceti un cont pe care sa se faca debitarea pt cardul de cumparaturi, mutand doar fondurile necesare cumparaturilor de moment

    cheers
    Pai si asta nu inseamna alt card, alti bani (taxe de maintenanta sau cum naiba se cheama, taxa de re-emitere, etc), alta distractie?

  17. #677 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    nu man. cardul debiteaza un cont (sa zicem acum contul de salariu) poti deschide alt cont si muti debitarea pe contul nou pt a folosi doar pt shopping.

    depinde de fiecare cum are contul +card. eu am separat contul de lei unde tin banii iar shoppingul il fac de pe contul de euro unde schimb cand e cazul online. sunt la al3lea card si nu ma afecteaza decat acele cateva zile pana imi vine cardul nou. in rest nu au ce sa ia din cont.

    din pacate ce am citit pe afara cu ocazia spargerii bazei la shopto aia chiar sunt pagubiti, unii cu sume mari (cea mai mare din ce am citit era 2000 lire)

  18. #678 SP
    Member Wargasm's Avatar
    Tu ce card aveai inrolat pe shopto?

  19. #679 SP
    Member Nonelito's Avatar
    Hop si eu cu frauda ING din Anglia bla bla...shopto e tinta am impresia.

  20. #680 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    Quote Originally Posted by Wargasm View Post
    Tu ce card aveai inrolat pe shopto?
    eu am un visa gold de la unicredit. acum am inrolat si eu la 3d secure. momentan nu m-au sunat pt cardul asta (il am de o sapt re-emis)

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 34 of 381 FirstFirst ... 24 32 33 34 35 36 44 84 134 ... LastLast

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts