Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 110 of 364 FirstFirst ... 10 60 100 108 109 110 111 112 120 160 210 ... LastLast
Results 2,181 to 2,200 of 7269

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #2181 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by tray View Post
    ai dvd benq?pt xbox?
    Nu, numai LiteOn

  2. #2182 SP
    Banned 4rm4's Avatar
    Da are garantie , exact la plastic mam gandit si eu , dar la sursa este o problema grava?

  3. #2183 SP
    Junior Member ioja.vlad's Avatar
    Bonely cea mai buna alegere

  4. #2184 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by 4rm4 View Post
    Da are garantie , exact la plastic mam gandit si eu , dar la sursa este o problema grava?
    Nu

  5. #2185 SP
    Junior Member covaci adrian's Avatar
    don si bani cum ti dau cand ti dau? P.M

  6. #2186 SP
    Junior Member v4sii's Avatar
    Am modat astazi un Xbox la donely. Adevarat CHIP master. Tks pentru tot.

  7. #2187 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by ioja.vlad View Post
    Bonely cea mai buna alegere
    Multam mult.

  8. #2188 SP
    dLt
    Junior Member dLt's Avatar

    Exclamation

    :d Am modat un mai de mult acum vreo 2 ani cred la donely un ps 2 pana acum a mers perfect ..... dar acum incepe sa nu mai imi citeasca unele dvd-uri o fi de la dvd ? [pentru ca e alta marca decat foloseam eu pana acum] sau sa stricat consola plm ajutatima"D"

  9. #2189 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by dLt View Post
    :d Am modat un mai de mult acum vreo 2 ani cred la donely un ps 2 pana acum a mers perfect ..... dar acum incepe sa nu mai imi citeasca unele dvd-uri o fi de la dvd ? [pentru ca e alta marca decat foloseam eu pana acum] sau sa stricat consola plm ajutatima"D"
    Un bloc optic are cam o viata de 2 ani daca este exploatat intens. Trebuie sa il vad, eventual sa il curatam un pic si este posibil sa isi revina. Daca nu trebuie alt bloc optic.

  10. #2190 SP
    dLt
    Junior Member dLt's Avatar
    Pai unele dvd mi le citeste foarte bine unele nu..... si nu cred ca l-am "explotat intens"

  11. #2191 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Incepand de astazi disponibila modare XBOX 360 cu drive LiteOn toate versiunile ( 7485, 83850, 83850cV2 si 93450 ), cu noul FW iXtreme v1.61 - suport pentru waves 4 si 5. Nu mai necesita Activate .ISO

  12. #2192 SP
    Junior Member norbynorby2's Avatar
    Salut tuturor.Sunt nou pe forum,m'am inscris ca sa ma tin la curent cu totul in materie de psp'uri,si tocmai azi mi l'a lovit dezastrul dar numai vina mea e .Am vrut sa pun un 5.50 gen D3 pe un 5.50 gen C(am mai pus la altii si a mers).Cand am copiat fisierele la 5.50 gen D3 pe card am fost in graba si am scos USB'ul inainte sa se copieze toate datele,ca un prost mare ce sunt .Am intrat pe urma la instalare,a mers pana pe la jumate si desigur s'a blocat.L'am aprins,ledul verde aprins,ecran negru,se stinge singur in 20 secunde aprox.Fara discutie e un full brick,si as vrea sa va intreb cum il pot repara.Stiu de baterii pandora si lucruri de genul,dar vreau niste sfaturi ce si cum si ce ar trebui sa fac daca ma poate ajuta cineva...

  13. #2193 SP
    Member Imperatore's Avatar
    Donely

    am un ps3 varianta de 60Gb cumparata de cand a aparut ps3-ul in Romania si de 2 luni blocul optic face figuri la blu ray-uri (nu le citeste intotdeauna,in rest citeste orice format tot timpul doar la jocuri se intampla);cateodata mai curat lentila si merge o perioada scurta de timp dupa care nu mai merge. da-mi un sfat,ce pot face pls sau spune-mi te rog daca poti schimba blocul optic cu unul nou nout si cata garantie oferi pentru acesta. mersi , o seara excelenta!

  14. #2194 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by norbynorby2 View Post
    Salut tuturor.Sunt nou pe forum,m'am inscris ca sa ma tin la curent cu totul in materie de psp'uri,si tocmai azi mi l'a lovit dezastrul dar numai vina mea e .Am vrut sa pun un 5.50 gen D3 pe un 5.50 gen C(am mai pus la altii si a mers).Cand am copiat fisierele la 5.50 gen D3 pe card am fost in graba si am scos USB'ul inainte sa se copieze toate datele,ca un prost mare ce sunt .Am intrat pe urma la instalare,a mers pana pe la jumate si desigur s'a blocat.L'am aprins,ledul verde aprins,ecran negru,se stinge singur in 20 secunde aprox.Fara discutie e un full brick,si as vrea sa va intreb cum il pot repara.Stiu de baterii pandora si lucruri de genul,dar vreau niste sfaturi ce si cum si ce ar trebui sa fac daca ma poate ajuta cineva...
    Treci cu el pe la mine ca sa il debrickuim.

    ---------- Post added 29-12-2009 at 08:59 AM ----------

    Quote Originally Posted by Imperatore View Post
    Donely

    am un ps3 varianta de 60Gb cumparata de cand a aparut ps3-ul in Romania si de 2 luni blocul optic face figuri la blu ray-uri (nu le citeste intotdeauna,in rest citeste orice format tot timpul doar la jocuri se intampla);cateodata mai curat lentila si merge o perioada scurta de timp dupa care nu mai merge. da-mi un sfat,ce pot face pls sau spune-mi te rog daca poti schimba blocul optic cu unul nou nout si cata garantie oferi pentru acesta. mersi , o seara excelenta!
    Bloc optic de schimbat cu manopera cu tot costa 390 Ron. Se face proba la mine dupa reparatie. Nu dau garantie pe el, pentru ca nu stiu fiecare cum il exploateaza acasa. Putem sa facem asta dupa sarbatori.

  15. #2195 SP
    Junior Member norbynorby2's Avatar
    problema este ca nu sunt din bucuresti speram ca nu e asa grav si se poate face cu cunostinte medii ... nu ai putea sa-mi spui cat ma costa sa-l repar? sau sa-mi spui daca as putea sa-l fac eu...

  16. #2196 SP
    Junior Member !nsomn!A's Avatar
    Salutare.
    Spune-mi si mie te rog dupa modare ramane dashboardul original (ultimul updatat)?
    Cu stima.

  17. #2197 SP
    Junior Member xbox 360's Avatar
    va salut pe toti va urez sarbatori fericite .Donely in curand peste 1 luna imi voi cumpara un xbox 360 dami un exepmlu care este mai bun:core,arcade sau elite si daca m-as juca circa 2 ore pe zi pe el in cat timp voi lua RROD.De asemenea detin un ps2 slim 77004 modat il am de 2 ani si deja face fite la jocurile noi fifa 2010 svr 2010 si altele care ar fi problema?

  18. #2198 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by norbynorby2 View Post
    problema este ca nu sunt din bucuresti speram ca nu e asa grav si se poate face cu cunostinte medii ... nu ai putea sa-mi spui cat ma costa sa-l repar? sau sa-mi spui daca as putea sa-l fac eu...
    NU. Treb sa punem pandora pe el

    ---------- Post added 30-12-2009 at 09:22 AM ----------

    Quote Originally Posted by !nsomn!A View Post
    Salutare.
    Spune-mi si mie te rog dupa modare ramane dashboardul original (ultimul updatat)?
    Cu stima.
    Da ramane la fel

    ---------- Post added 30-12-2009 at 09:27 AM ----------

    Quote Originally Posted by xbox 360 View Post
    va salut pe toti va urez sarbatori fericite .Donely in curand peste 1 luna imi voi cumpara un xbox 360 dami un exepmlu care este mai bun:core,arcade sau elite si daca m-as juca circa 2 ore pe zi pe el in cat timp voi lua RROD.De asemenea detin un ps2 slim 77004 modat il am de 2 ani si deja face fite la jocurile noi fifa 2010 svr 2010 si altele care ar fi problema?
    CUmperi ce gasesti in comert. La PS2 este posibil ca blocul optic sa necestite o curatare si daca face la fel va trebui inlocuit.

  19. #2199 SP
    Junior Member xbox 360's Avatar
    ms mult am aici uefa euro 2008 original o sa-l incerc dar totusi care model de xbox 360 imi recomanzi sa imi cumpar:arcade sau elite?

  20. #2200 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by xbox 360 View Post
    ms mult am aici uefa euro 2008 original o sa-l incerc dar totusi care model de xbox 360 imi recomanzi sa imi cumpar:arcade sau elite?
    ELite este OK

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 110 of 364 FirstFirst ... 10 60 100 108 109 110 111 112 120 160 210 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts