Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 5 FirstFirst ... 2 3 4 5 LastLast
Results 61 to 80 of 98

Thread: Apple lanseaza iPhone 5S, iPhone 5C si iOS 7

  1. #61 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Legat de lansarea Apple

    Apple Stock Turns Ugly After Much-Hyped iPhone Announcement

    si de pe Yahoo

    http://finance.yahoo.com/blogs/the-e...210342168.html

    si daca privim acum

    http://finance.yahoo.com/q?s=aapl&ql=1

    pretul este in cadere in continuare (467 la momentul postarii mele)

  2. #62 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Serios, procesor quad core?

  3. #63 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Care e treaba cu quad core-ul ? Apple nu are nevoie sa introduca asa ceva in telefoanele lor. Concurenta, in schimb, o arde cu quad-core si octa-core, si ca sa vezi...e tot laggy.

  4. #64 SP
    Member Snake's Avatar
    Mie imi place de Apple in continuare. N-au 'pus botul' la quad core, octo core, 40 de megapixeli si alte bull****-uri. Acum poti sa alegi intre sticla, plastic si aluminium. Vrei telefon colorat - no problemo: 5C! Vrei extra securitate - sure thing: 5S! Vrei cheap dar stilat - we have one: 4S!

    Cat despre ce discutati voi despre datele personale sa fim seriosi. Daca va e frica sa nu va afle cineva datele va recomand sa va mutati pe Luna. Altfel trebuie sa taiati cablul de net, sa opriti orice modul radio, WiFi, Bluetooh, GSM, GPS. Opriti alimentarea la curent, acoperiti-va ferestrele si poate atunci va veti simti liberi cu datele confidentiale in brate.

    Sunt oare singurul care se bucura ca e oferita suita iWorks gratuit? Daca nu ma insel altfel m-ar costa 40 EURO.

  5. #65 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Te-ar costa 37$ toate.

  6. #66 SP
    Junior Member d@nn's Avatar
    Hahaha!
    Snake just hit the nail!
    Nu va mai faceti iluzii, cu amprente sau fara, daca deveniti brusc interesanti pentru ceva institutie d'asta cu numele format din diverse initiale, nu o sa le trebuiasca prea mult ca sa stie despre voi si lucruri pe care voi deja le-ati uitat.

  7. #67 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by spooky1 View Post
    Apple inca nu a reusit sa treaca la procesor quad core..
    E bine ca te pasioneaza quad core pe un smartphone. Am avut eu unul octo-core care avea lag in draci. Prefer amaratul de iPhone dual core unde nu am lag. But maybe that's just me
    Quote Originally Posted by spooky1 View Post
    si daca tu chiar le crezi bull****-urile ca datele tale personale raman confidentiale o sa ai un soc la un moment dat cand o sa aflii cum merge treaba
    Oooo, i'm so scared! Serios acum, daca au nevoie de amprentele mele, le pot ridica direct de la Politie, nu e nevoie sa-mi caute mie in telefon. Daca au nevoie de date, se sparge usor Evidenta Populatiei... N-am nimic de ascuns fata de autoritati, dar vreau sa nu stau de fiecare data sa introduc un numar sau sa fac desene pe ecran. Si in plus nu vreau ca orice aurolac care-mi fura telefonul sa-l poata accesa. E asa greu de inteles ca e super facila chestia cu fingerprints reader?
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    Perfect! Acum e momentul sa cumpar actiuni Apple!
    Serios acum... asa a fost la toate lansarile din ultimii ani la Apple. Dupa ce au avut conferintele, au scazut pe bursa. Si in 2-3 saptamani, dupa ce anunta ca au preorder de nu stiu cate zeci de milioane de unitati, sare in sus pretul. Cred ca e cea mai rapida metoda de facut bani. Joaca aia pe bursa in draci.
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Te-ar costa 37$ toate.
    E 36€ daca am calculat eu corect... 8.99 x 3 + 4.49 x 2 = 35.95€. Oricum merita cu varf si indesat. Sunt must have si daca nu ma insel si cele mai vandute aplicatii ever.

  8. #68 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Bine acum la cat costa o actiune mie unul mi-ar fi imposibil sa speculez, ce naibi sa cumpar 10 actiuni cu 467 si sa le vand cu 520 in caz ca-si revine in 2 saptamani - nici nu cred ca vand aia in loturi mai mici de 100

    Oricum ca sa parafrazez - se pare ca Apple a pierdut "memento" ul cu care eram eu obisnuit, dar sunt convins in aceelasi mod cum a vandut 4S/5 va vinde si 5C si 5S, indiferend de cum privim noi (ca si "experti") noile lor creatii.

    Sincer sa fiu (pentru ca tot ma arata lumea cu degetul ca sunt hater) mie chiar imi place cum arata plasticele 5C si daca n-ar exista 5S (sau ma rog daca n-ar fi mai performante) chiar m-as gandi serios sa fie urmatorul meu telefon, insa probabil ca voi merge pe "siguranta" lui 5S, in detrimentul factorului "cool" (poate am si imbatranit).

    Si mi se pare mie sau ios7 e un pic cam prea alb/translucid ? ... presimt ca imi va lipsi "jovialitatea" iOS urilor vechi.

  9. #69 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    E 36€ daca am calculat eu corect... 8.99 x 3 + 4.49 x 2 = 35.95€. Oricum merita cu varf si indesat. Sunt must have si daca nu ma insel si cele mai vandute aplicatii ever.
    De curand le-am luat eu pe toate. MOR de fericire acum

  10. #70 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Uite eu asa ceva as astepta de la Apple: http://www.phonebloks.com/


  11. #71 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Ehh .. ar fi ceva sa poti sa iti faci telefonul ca un LEGO - din pacat edoar un concept. Mi-e frica sa ma gandesc cate telefoane am folosit din prima zi ( 17-18 ani in urma) pana in prezent.

  12. #72 SP
    Member Hitman's Avatar
    Nu este chiar asa de simplu. Ideea este superba (ceva asemanator cu structura pc-ului), dar ce facem cu partea de soft? Cand o sa trec de la un procesor A6 la un A7, OS-ul de unde stie ca am facut schimbarea? Reinstalez OS-ul? Asta este doar un concept si va ramane asa. Plus ca nu o sa ii vad niciodata pe cel de la Samsung si pe cei de la Apple lucrand impreuna la un singur smartphone...interesele sunt pe primul plan.

  13. #73 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mie unul mi se pare realizabil si extrem de interesant. OS-ul ar fi cea mai mica problema a lor (cred ca atat ar astepta Ubuntu & Co).

    Anyway, ca sa nu divagam... sa trecem la glume despre iPhone (era normal sa apara, nu?):








  14. #74 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar

    Apple lanseaza iPhone 5S, iPhone 5C si iOS 7

    Tot din categoria parodii. E de cateva zile pe Youtube.



    edit admin: puneti si voi un text ceva - nu doar link spre youtube ...

  15. #75 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Incredibil, la al 2 lea link postat de MonkY, le-au dat ipad. Doamne fereste, atat de prosti sunt sau erau platiti ceva?? )
    Ahahahah e una care il linge, chiar are gust de ciocolata, WTFFFFFFF.

  16. #76 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Americani

  17. #77 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    iry - dar aia cu if you lick the new iphone you will feel the taste si bovina zice: .. o yeah, I can taste it, it's so weird

    America the land of all possibilities

  18. #78 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by iry View Post
    Incredibil, la al 2 lea link postat de MonkY, le-au dat ipad. Doamne fereste, atat de prosti sunt sau erau platiti ceva?? )
    Ahahahah e una care il linge, chiar are gust de ciocolata, WTFFFFFFF.
    Cel mai tare mi s-a parut "smecherul" cu ochelarii aia de Startrek... cum sa zici ca tu esti fan Apple, dar sa nu stii ca tii in mana un iPad Mini si nu un iPhone? 'MURICA...

  19. #79 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Daaa, Georgdi LaForge real life wtf )))

  20. #80 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Daca tot au lansat 3DMark pentru iOS, sunt curios cum se va descurca 5S in comparatie cu S4/Note 3/Z1/etc. Are cineva ceva benchmarks?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 5 FirstFirst ... 2 3 4 5 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  2. Apple lanseaza noul iOS 7.1 By MonkY in forum Tech News
    Replies: 21 Last Post: 22-03-2014, 02:25
  3. Update iPhone iOS By freddie91 in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 11-02-2013, 13:35
  4. Apple lanseaza in sfarsit iPhone 5 By MonkY in forum Tech News
    Replies: 45 Last Post: 17-09-2012, 18:49

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts