Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 26 of 78 FirstFirst ... 16 24 25 26 27 28 36 76 ... LastLast
Results 501 to 520 of 1558

Thread: DriveClub

  1. #501 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Babulu se culca azi la ora 20, se trezeste la 04 dimineata si se joaca 4 ore pana trebuie sa plece la munca. Now that's a phokin plan if you ask me.

  2. #502 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by Rasko View Post
    Babulu se culca azi la ora 20, se trezeste la 04 dimineata si se joaca 4 ore pana trebuie sa plece la munca. Now that's a phokin plan if you ask me.
    They DO really ask you, aren't they?

  3. #503 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    E prietenul meu din Destiny. Ala rau si agitat de-ti face capul calendar

  4. #504 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Numa' din Destiny naparstocule? Poti sa-ti iei adio de la palinca de prune!!

  5. #505 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Quote Originally Posted by Rasko View Post
    Numa' din Destiny naparstocule? Poti sa-ti iei adio de la palinca de prune!!
    Mă refeream la ultimele 2 săptămâni terminatule. Unde ai reușit să mă distrugi psihic în ultima perioadă?

    Te rog frumos nu mă priva de pălincă. O să fac tot ce-mi ceri...

  6. #506 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Am jucat si eu vreo doua ore astazi si sunt inclinat sa zic: meh. Grafic jocul arata foarte bine, poate cel mai frumos racer pe care l-am vazut pana acum, insa desi se lua lumea de IGN&Co cand spuneau ca jocul nu are acel ceva, pot spune ca simt acelasi lucru. Cand am jucat GT5 si 6, toata multitudinea de masini si simularea foarte realista a condusului m-au facut sa nu ma opresc din jucat. Cand am vazut grafica perfecta si stilul arcade, dar in acelasi timp cu o doza perfecta de seriozitate, Forza 4 mi-a placut si el enorm. La fel pot spune si despre Grid, care mi-a oferit de multe ori senzatia de viteza mai reusita decat multe alte jocuri, Driveclub in schimb m-a dezamagit aici. E simplu si nu aduce nimic nou, nu are o "atmosfera" proprie.

    Eu l-as incadra undeva intre NFS si Forza/Grid ca si nivel de arcade. Nu e in niciun caz un NFS, dar nici de celelalte doua nu se apropie. Eu ma pot bucura de diverse jocuri auto, indiferent ca sunt arcade sau la polul opus, dar Driveclub dupa parerea mea e fara nicio identitate proprie. A mai spus cineva in urma pe topic, daca aparea la lansare, eram impresionat, acum sunt insa tentat sa astept sa apara ceva mai bun.

    Imi place ca sunt doar masini europene. Cred ca inca am sechele de la GT unde 800 de masini erau japoneze, asa ca ma bucur sa vad europene. Nu ma pot plange de ele, dar ma asteptam totusi sa fie mai multe. Customizarea mi se pare extrem de basic si jocul pare neterminat din cauza asta. Stiti poza aia cu tabloul acela care arata cum s-a schimbat industria gaming-ului? O sa o pun mai jos. Exact asa ma simt eu acum si sunt extrem de deranjat. Sa explic.

    Jocul se lanseaza dupa o prima amanare, insa nu este nici acum complet. Nu e nicio problema, vor veni toate la timpul lor, printr-un update. Nu e nicio problema ca nu sunt destule masini, vor mai adauga, prin DLC. Nu e problema ca dynamic weather inca nu exista, photo mode nici el, etc. Vor veni mai tarziu, fie printr-un patch, fie printr-un DLC. Problema e ca DLC-ul costa. Jocul e deja 60EUR, cu DLC-uri poti ajunge la 80EUR. Adica ala e pretul real al jocului. Ce s-a intamplat cu vremurile cand luai un joc si aveai naibii tot jocul la dispozitie? Nu e singurul si nici primul joc sa se bazeze pe asta, dar cum de COD nu m-am atins niciodata, simt acum ca sunt furat de banii dati pe joc (bine ca e imprumutat). Cand developer-ul cere 60EUR pe un joc neterminat am impresia ca ma crede mai prost decat sunt. Chestia asta se intampla tot mai des, dar acum pe noile generatii parca e si mai in your face. Mai stiti magaria de la Forza 5 cu micro-tranzactiile? Pfff

    Anyway, daca va bucurati de joc, foarte bine. Daca investitia a meritat pentru voi, din nou: foarte bine. Asta e tot ce conteaza. Eu unul ii spun pas momentan si astept un price drop serios sau o versiune peste vreun an care sa includa si toate DLC-urile si ce alta nebunii mai scot ei pe bani pana atunci.
    Ai dreptate cand vine vorba de Season Pass, dar nu uita ca jocul pe PSN te costa 40€ (asa mi-a spus cineva care are cont PSN in EU), cred ca toată lumea care are un PS4 are si PS Plus. Season Pass-ul parca te va costa 20, deci pana la urma ajungi la 60€ .

    Din păcate cam asa e, nu l-au terminat, dar eu cred ca are destul suflet, nu e un joc prost si cu siguranță în viitor o sa fie un joc mai bun.

    Am mai jucat si azi doua ore, îmi mențin părerea, e un joc de 8 iar ce va urma cu siguranță nu va influenta nota intr-un mod negativ. Daca erau băieți deștepți si harnici adaugau conținutul din Season Pass in pachetul de baza, vremea day one si se apropiau de 9. Gaseau ei alta modalitate sa mai mulga dupa...asa e moda mai nou, din păcate

    PS: va aștept cu invitații in club

  7. #507 SP
    Member makiaveliproject's Avatar
    Buna seara comunitate! Ma intereseaza daca va-ti lovit si voi de problema mea: mi-am facut preorder la drive club varianta 49.99 usd (reducere 10 usd cei cu playstation plus) l-am donwloadat pe consola primara iar pe cea secundara ,surpriza, nu merge ba mai mult daca intru in psn nu-mi apare ca in mod normal la celelalte jocuri PURCHASED ,in conditiile in care pe cea primara il joc fara probleme (sincer .dezastru drive clubul asta la organizare) Un sfat pls!

  8. #508 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Ai dreptate cand vine vorba de Season Pass, dar nu uita ca jocul pe PSN te costa 40€ (asa mi-a spus cineva care are cont PSN in EU), cred ca toată lumea care are un PS4 are si PS Plus. Season Pass-ul parca te va costa 20, deci pana la urma ajungi la 60€ .

    Din păcate cam asa e, nu l-au terminat, dar eu cred ca are destul suflet, nu e un joc prost si cu siguranță în viitor o sa fie un joc mai bun.

    Am mai jucat si azi doua ore, îmi mențin părerea, e un joc de 8 iar ce va urma cu siguranță nu va influenta nota intr-un mod negativ. Daca erau băieți deștepți si harnici adaugau conținutul din Season Pass in pachetul de baza, vremea day one si se apropiau de 9. Gaseau ei alta modalitate sa mai mulga dupa...asa e moda mai nou, din păcate

    PS: va aștept cu invitații in club
    O să fac eu un club la noapte și-ți dau invite. Mai e Rasko și Grey cu noi. Posibil și Koba.

  9. #509 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    E un numar maxim? As vrea sa mai invitam un amic

  10. #510 SP
    Member legokid220's Avatar
    Pai stai ba nene ca vreau si eu la voi in club sper ca maine sa primesc si eu jocul

  11. #511 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Vedem la noapte. Sper să putem să intrăm toți.

  12. #512 SP
    Member dinamovistu's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    E un numar maxim? As vrea sa mai invitam un amic
    Maxim 6 oameni sunt intr-un club.
    Momentan pe US nu merge partea de online la Driveclub.
    Aseara a mers nitel cat sa creez un club. Oricum clubul e inactiv daca nu sunt minim 2 oameni in el.
    Si nasol e ca unele masini se deblocheaza cand atingi un anumit nivel cu clubul.

  13. #513 SP
    Member Ramon's Avatar
    Ma anuntati si pe mine cand faceti club. Am jocul full pre-downloadat + volan driveclub + season pass in cateva ore.

  14. #514 SP
    Junior Member Detox's Avatar
    Ramon, astept pareri obiective referitor la T80 sau ce Thrustmaster ai dupa ceva joaca

  15. #515 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Degeaba va faceti planuri... nici macar acum nu merg serverele. Cel mai enervant e ca cele mai bune masini se deblocheaza pe baza de club level. M-am saturat de multiplayer-ul execrabil sau chiar lipsa de pe PS4.

  16. #516 SP
    Member Ramon's Avatar
    Serverele astea sunt region based relativ? Adica daca esti pe US esti afectat altfel decat pe EU? Banuiesc ca o logica au, nu sunt toate random asa.

    ---------- Post added 10-10-2014 at 01:09 ----------

    Mda, am jucat Driveclub.

    Nu ma asteptam sa fiu dezamagit nici dupa ce am vazut toate reviewurile. Cel putin 3 chestii care ma deranjeaza:

    - Masina zici ca e lipita cu superglue de asfalt. E mult prea arcade la faza asta. Si de cele mai multe ori nu e nevoie sa ajustezi directia masinii, ea face snap automat la mers inainte, sa zic asa. Zici ca ma joc un racing game pe mobile

    - Peretii aia invizibili credeam ca sunt la o oarecare distanta de drum, insa de cele mai multe ori pur si simplu nu-ti permiti sa iesi de pe asfalt, decat in unele curbe. Iar ciocnirea e complet arcade

    - Sunetul e numai un scartait de cauciucuri. Zgomotul motorului zici ca e undeva, in surdina. Mentionez ca am jucat la 3rd person, dar totusi, nu am mai intalnit in niciun joc sistemul asta de parca am dopuri in urechi sau sunt sub apa

    Sincer, la toate capitolele astea e mult sub Forza Horizon 2 si chiar si sub NFS Rivals.

    Cat despre grafica, care cica e mare plus al jocului, din cele 5-6 curse jucate doar doua mi-au placut cum aratau: una era pe timp de noapte, cealalta undeva cu zapada. Dar alea cu verdeata sau de circuit par complet de plastic. Si am televizor sony, adica na, playstation... sony... se presupune o compatibilitate.

    Asta e impresia mea initiala. O sa vad maine mai mult. Si voi incerca si volanul, desi nu cred ca va fi mare diferenta. Tot arcade ramane...

    ---------- Post added 10-10-2014 at 01:26 ----------

    Eu unul astept Project CARS acum.

  17. #517 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Well, thanks pt. infos guys. Pacat... dar macar m-ati convins sa astept varianta free. Sa fiu sincer nu ma deranjeaza atat de mult ca e mai arcade (cateodata e nevoie si de asta), sau ca nu are jde mii de masini... insa partea aceea cu zidul invizibil e o limitare demna de anii 2000. Pana si atunci mai puteai iesi un pic in decor... Well, asta e. Asteptam Project Cars si Gran Turismo next-gen

  18. #518 SP
    Member makiaveliproject's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Well, thanks pt. infos guys. Pacat... dar macar m-ati convins sa astept varianta free. Sa fiu sincer nu ma deranjeaza atat de mult ca e mai arcade (cateodata e nevoie si de asta), sau ca nu are jde mii de masini... insa partea aceea cu zidul invizibil e o limitare demna de anii 2000. Pana si atunci mai puteai iesi un pic in decor... Well, asta e. Asteptam Project Cars si Gran Turismo next-gen
    E intradevar mai arcade dar cum spui si tu e foarte bine venit si distractiv ,parca mi-as descretii fruntea incruntata si starea de concentrare maxima de la simulatoare!

  19. #519 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Azi sunt foarte ocupat, am intrat doar sa va spun ca sunteti toti fumati si ca jocul este superb. No bine, hai ca ma grabesc.

  20. #520 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    pana la urma cand va fi disponibil varianta free pentru ps+ stie cineva? Pe store scrie 10/10/2014 dar inca nu l-am gasit.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 26 of 78 FirstFirst ... 16 24 25 26 27 28 36 76 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts