Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 34 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 25 ... LastLast
Results 281 to 300 of 678

Thread: The Order 1886

  1. #281 SP
    Member nire's Avatar
    ReNeGaDe124 cum a fost jocul tinand cont ca l ai platinat in 11 ore ?

  2. #282 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cred ca si-a prezentat concluzia aici: http://www.consolegames.ro/forum/f15...ml#post1219076.

    P.S. Eu sper sa vina cu o optimizare a jocului si sa poti dezactiva borderul acela... e deja de plans.

  3. #283 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Nu vreau sa pun gaz peste foc, a-propos de borders, insa se pare ca-i cea mai rapida metoda de a obtine 1080p. Sigur, o treime din ecran este neagra, but we achieved 1080p!!!

  4. #284 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pai in cazul asta, PS4 cred ca poate si 4K. Bagam o tona de borders si am rezolvat problema. Si daca se plange cineva, spunem ca asa e "cinematic" nene... nu gluma!

  5. #285 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Jocul asa ramane, nu se va schimba nimic

    ---------- Post added 14-02-2015 at 14:21 ----------

    Quote Originally Posted by nire View Post
    ReNeGaDe124 cum a fost jocul tinand cont ca l ai platinat in 11 ore ?
    Dificultatea progresiva a avut un cuvant important de spus - stai linistit ca de erau vreo 4-5 dificultati jocul tinea mai mult ca trebuia s-o deblochezi pe a 4-a si a 5-a, si etc.

    Eu inca nu l-am jucat dar ma bucur c-au ales sa mearga pe dificultatea progresiva asa ar trebui sa fie orice joc aka mereu am apreciat jocurile de genu'

  6. #286 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Pt cine este interesat, vinde cineva jocul pe olx la 260 lei. La un moment dat il avea la 200 lei, dupa care a crescut brusc pretul...

  7. #287 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu va recomand sa nu mai incurajati bisnitarii.... dar in final, voi decideti daca nu mai puteti rezista cateva zile

  8. #288 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    ReNeGaDe124 nu este user aici pe forum ? parca il am si la prieteni, e mentionat intr-un articol pe Dualshockers

    The Order 1886: Early User Reports Over 12 Hours of Gameplay; Screenshot Shows Gruesome Gore Effects | DualShockers

  9. #289 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Am postat poza (ce se regaseste si in acest thread, pe pagina anterioara) pe NeoGAF si de acolo a preluat-o cel care a scris articolul. Daca mai afla ca i-am facut si platina la joc cred ca-mi lua interviu.

    Siteurile astea genereaza prea mult hype pentru acest joc. Se fac articole din cele mai neinsemnate informatii. Iar asta alimenteaza hypeul aiurea si poate fi daunator pentru experienta jucatorului. Oricat de bun ar fi jocul, cand se creaza niste asteptari mult prea mari acesta va dezamagi. De aceea, eu va sfatuiesc sa va temperati putin asteptarile in privinta jocului, mai bine sa fiti impresionati decat dezamagiti.

  10. #290 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    A aparut screenshot-ul tau si la Friendly Ai:

    (2:19)

  11. #291 SP
    Member Viteza's Avatar
    Cum naiba ai gasit tu toate collectibles? Ca deja sunt la ai doilea walkthrough, si inca mai am de gasit ziarele si fotografiile. Sunt la 85% completion rate....si 4 trofee ma despart de platina si ma enervez!

  12. #292 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Bai Renegade asta, pe toate site-urile se vorbeste de el, parca il cunosc de undeva
    The Order: 1886 Leaks to YouTube in Full, Playthrough is Five Hours Long - GameSpot
    also 5 ore...damn, destul de scurt

    I call bull**** pe faza cu 5 ore. Pe secventele de explorare, de cele mai multe ori nu ai run activ. Drept urmare nu te poti deplasa decat la viteza mica.
    Cum adica bull***? Te-au uitat pe link sau vorbesti doar asa, exista video-uri pe Youtube cu un complete walk-trough care tine aproximativ 5 ore

  13. #293 SP
    Member Viteza's Avatar
    I call bull**** pe faza cu 5 ore. Pe secventele de explorare, de cele mai multe ori nu ai run activ. Drept urmare nu te poti deplasa decat la viteza mica.

    LE: am terminat jocul de 2 ori. Cred ca imi pot da cu parerea.

  14. #294 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    cica :

    "Why even buy if you can watch on youtube..."

  15. #295 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by Viteza View Post
    Cum naiba ai gasit tu toate collectibles? Ca deja sunt la ai doilea walkthrough, si inca mai am de gasit ziarele si fotografiile. Sunt la 85% completion rate....si 4 trofee ma despart de platina si ma enervez!
    Cu foarte mare atentie. Totusi, am ceva experienta in materie de trophy hunting.

    Sincer, collectables din The Order mi s-au parut cel mai usor de gasit din orice joc. Majoritatea sunt fix in drum. Doar de unul singur imi aduc aminte ca era ceva mai ascuns si putea fi ratat.

    Quote Originally Posted by kobayashi View Post
    Bai Renegade asta, pe toate site-urile se vorbeste de el, parca il cunosc de undeva
    The Order: 1886 Leaks to YouTube in Full, Playthrough is Five Hours Long - GameSpot
    also 5 ore...damn, destul de scurt

    Cum adica bull***? Te-au uitat pe link sau vorbesti doar asa, exista video-uri pe Youtube cu un complete walk-trough care tine aproximativ 5 ore
    Haha. Nu stiu cum de a devenit asa virala poza aia. De parca nu se stia ca jocul o sa aiba gore. Au aratat de atatea ori in trailere tot felul de dezmembrari.

    Iar legat de playthroughul ala de pe YouTube, m-am uitat peste el asa selectiv si pare sa fie pe bune, fara parti lipsa. Cred totusi ca juca pe Easy.

  16. #296 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Ar trebui si noi sa-i luam un interviu in exclusivitate lui Renegade ala.

  17. #297 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Niste poze super random din locatii 'inutile' sa le spunem, detaliile sunt de domeniul fantasticului.
    Hungry anyone? Random meat, fruits, random NPC de pe strada si o fantana.... Asta in primele minute de joc, n-am impuscat pe nimeni inca

    Sunt luate cu facebook, deci calitatea sufera destul de mult pentru ca COmpresie.
    Attached Images Attached Images order3.jpg order2.jpg order1.jpg order4.jpg

  18. #298 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    PS: oare ma baneaza pe twitch daca fac stream?

    PPS: toate temerile mele privind mecanicile de gameplay au cazut in oblivion. Daca ar fi sa fac o comparatie, e ca si cum gears of war si uncharted au facut secsi mecsi de valentine's day si s-a nascut the order. Aiming, cover, shooting, movement - totul este top notch. Nu uitati sa dati disable la auto-aiming, it's for pussies. Ce m-a surprins foarte placut si este perfect functional, over the shoulder perspective poate fi schimbat apasand stanga sau dreapta pe touchpad. E foarte intuitiv si functioneaza super ok.

  19. #299 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar

  20. #300 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Ma gandesc sa nu fie mai degraba un tech demo acest joc sa arate ce visuals se pot obtine cu ps4 si probabil s-au grabit sa lanseze jocul. Sunt convins ca urmatorul din serie va fi mult mai "mare" dpdv al contentului

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 34 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 25 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 18-02-2015, 12:52
  2. Replies: 0 Last Post: 20-02-2014, 12:16

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts