Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 145 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 14 54 104 ... LastLast
Results 61 to 80 of 2894

Thread: PS4 - discutii despre comenzi si precomenzi

  1. #61 SP
    Member bobolac's Avatar
    Norocosule.

  2. #62 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Quote Originally Posted by dtancu View Post
    Nu ca vreau sa isi faca lumea sange rau, dar Amazon UK a ugradat toate PS4 preordered pana in August la bundle-uri.
    Al meu e un Gamer Pack: PS4+2xcontrollere+camera+Killzone = 449 GBP
    pai e bine, dar nu extrem de bine. 449GBP la 5.3 vine 2380 RON. eu de ex am apucat sa comand la pcg consola cu jocul la 2000. daca mai adaug 470RON (200+270 cat listeaza altex acum) pot sa iau inca un controller si camera, deci totalul ar fi 2470 RON, cu doar 90 RON mai mult decat vei plati tu. intr-adevar, pentru cei care nu au apucat pretul ala "special" de la pcg si/sau vor lua de la alti retaileri, diferenta creste la 150RON.

    intrebarea pe care nu ti-am pus-o insa este daca acel 449 GBP include transportul sau nu? daca ala e pretul final, atunci tu esti de doua ori in avantaj. platesti mai putin (dar nu e o diferenta mare) SI cel mai important este ca vei avea consola la lansare, ceea ce in cazul nostru este un mare semn de intrebare. rezulta ca, de fapt, cel mai important lucru nu e pretul, ci garantia livrarii pe care o ai din partea Amazon

  3. #63 SP
    Member dtancu's Avatar
    Nu, nu include si transportul. Deci nu e mai ieftin decat pcg dar sincer ....stai sa o vezi adusa de pcg mai intai.

  4. #64 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by dtancu View Post
    Nu ca vreau sa isi faca lumea sange rau, dar Amazon UK a ugradat toate PS4 preordered pana in August la bundle-uri.
    Al meu e un Gamer Pack: PS4+2xcontrollere+camera+Killzone = 449 GBP
    Exact la fel e si pe amazon.de (dar la 499 EUR): http://www.amazon.de/PlayStation-Kil...dp/B00EYZW58W/. Bizar e ca pe amazon.co.uk nici nu gasesc bundle-ul acesta.

  5. #65 SP
    Member dtancu's Avatar
    Amazon UK nu are si nici nu va avea anul asta bundle-uri la vânzare, sunt numai pentru cei care au făcut preorder la PS4 pana pe 04/08 si se selectează dintr-o pagina specială accesibila printr-un link trimis pe mail, in baza nr. de comanda.

  6. #66 SP
    Junior Member most20's Avatar
    Am sunat ieri la DOMO si au spus ca in data de 5-6 decembrie imi va fi livrata consola PS4 + aveti cadou un voucher de 5% la un joc pentru PS4. Tot nu imi vine sa cred ca emag si altex nu vor face rost de consola anul acesta, foarte bizar cum DOMO poate face rost....

  7. #67 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    hai ca am bagat o comanda si la astia. am 4 deja (altex, emag, pcg si domo). daca vreti sa va complicati si mai tare exista si kauf.ro care o au si ei la precomanda.

  8. #68 SP
    Junior Member drrakku11's Avatar
    Am 5 precomenzi la ps4. Emag, altex, pcg, kauf si domo. S-a uitat cineva pe regulamentul de la Domo? Acolo scrie ca poti face precomanda si pe 31 decembrie 2013:

    "Articolul 2. Denumire. Durata. Locul desfăşurării.
    Art.2.1. Campania promoţională poartă denumirea “Precomanda noua consola PS4 si
    primesti un voucher de 5%”
    Art.2.2. Campania promoţională se desfăşoară în perioada 21 iunie 2013 – 31
    decembrie 2013"

    Sau cel putin asa se intelege. Si daca poti face precomanda si atunci, inseamna ca nu vor aduce consola mai devreme de 2014. Zic si eu asa...

  9. #69 SP
    Member palflo's Avatar
    si eu am precomenzi la Emag, mediagalaxy,pcgarage,gameshop,ventumgames,domo care suna primul are banutul meu

  10. #70 SP
    Member Ramon's Avatar
    Eu am 7: la Altex, emag, domo, kauf, pcgarage, game-shop si shop.to

    ---------- Post added 10-10-2013 at 09:28 ----------

    Oricum, e trist, cu Romanica noastra. Am ajuns sa facem precomenzi intr-o suta de locuri...

  11. #71 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    este intr-adevar trist. cred ca ar trebui facuta o scrisoare deschisa semnata de cat mai multi membri pe care sa o trimitem apoi retailerilor nostri si sa le comunicam ca vom achizitiona consola de la primul retailer care o aduce pe stoc. daca semnam cateva sute de persoane cred ca se vor da peste cap sa confirme (macar de frica sa nu isi piarda clientii daca nu de altceva). am face ceva valuri, intr-adevar, dar as fi curios sa vad ce se intampla

  12. #72 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Am fost sunat de la DOMO ca sa imi confirme comanda de PS4 si m-au asigurat ca la inceputul lui Decembrie o vor avea pe stoc si mi-o pot livra. Nu a stiut omul sa-mi zica o data exacta dar a zis ca o aduc cu siguranta la inceputul lunii. So eu zic ca e destul de ok, nu e viata chiar asa amara, si o saptamana in plus acolo daca asteptam nu murim.

  13. #73 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Am confirmat si eu comanda la Domo. Astea sunt informatiile pe care am reusit sa le obtin:
    • Consola va fi livrata la inceputul lui decembrie
    • Nu mi-au putut confirma termenul de garantie al consolei
    • Programul de extindere a garantiei este valabil doar la cumpararea din magazin
    • Voucherul de 5% poate fi folosit doar online
    • O sa apara si jocuri pe site, aproape de lansarea consolei

  14. #74 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Am facut si io 2 precomenzi d-astea, la PC garage si Domo. Intrebare: nu am facut pre-order in viata mea, la ce te obliga astfel de actiune? De exemplu: ajunge mai repede de la Domo si nu mai vreau de la PC Garage. Cum procedez in acest caz? Tanka yewwww.

    PS: la PC Garage am ales optiunea "impachetare cadou"

    PS2: Koba borbeste pentru tine, io mor daca n-o am de Mos Nicolae!!!

  15. #75 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Rasko, merci, dar nu trebuia

    Atat timp cat nu trebuie sa dai un avans, nu cred ca te obliga la nimic altceva. Nu vrei sa o mai cumperi de la ei, ii contactezi si anulezi comanda.

    Momentan, cel mai bun pret a fost la PCG. Luati in calcul ca, la DOMO, voucherul cu reducerea de 5% va fi trimis pe email la 2 zile dupa livrarea consolei, caz in care achizitia jocului la pret redus depinde puternic de disponibilitatea lui in momentul respectiv.

    In plus, DOMO nu a listat si preturile la care vor fi disponibile jocurile. Reducerea va fi de 90 RON (5% din pretul consolei sau cel putin eu asa inteleg din regulament), iar in cazul in care DOMO va lista jocurile la acelasi pret cu cel afisat de Altex acum (260 RON), atunci vom putea lua un joc la 170 RON. Pretul final al achizitiei va fi de 1970 RON (cu 30 RON mai mic decat la PCG unde consola cu un joc au avut un pret de 2000 RON), insa cum ziceam totul depinde si de disponibilitatea jocului pe care il doresti la 2 zile DUPA livrarea consolei.

  16. #76 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    I-am intrebat pe cei de la PC Garage data estimativa de livrare. Iata ce au raspuns:


    Buna ziua, Termenul estimativ este de 50 de zile. Veti fi notificat de indata ce vom primi noi informatii! - Asta inseamna exact data de 29 noi. Ar fi prea frumos...

  17. #77 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    NASPA! SOC! Am imbulinat-o!
    Attached Images Attached Images grumpy-cat-precomanda-ps4.jpg

  18. #78 SP
    Member asari's Avatar
    Am facut si eu precomanda la Domo
    Attached Images Attached Images tumblr_m6cnug28at1qkod8lo1_500.gif

  19. #79 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Parca suntem tara precomenzilor... sper sa nu fie si a iluziilor

  20. #80 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Am inteles ca se poate cumpara de pe amazon.de garantia extra pt inca 3 ani si ca ar fi valabila si in România. Cel putin asa mi-a spus un prieten care a vb in Germania cu cei de la Ergo. Trebuie doar sa adaugati in cos ambele produse

    http://www.amazon.de/gp/aw/d/B00EYZW...6&pf_rd_t=1201

    http://www.amazon.de/gp/aw/d/B004TFY...sr=8-2&pi=SL75

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 145 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 14 54 104 ... LastLast

Similar Threads

  1. Discutii despre box (pugilism) By tudyniuz in forum Health, Food & Sports
    Replies: 195 Last Post: 29-08-2017, 09:37
  2. Discutii generale despre scoala By AndRewqp in forum Offtopic
    Replies: 1401 Last Post: 07-07-2015, 18:26
  3. Xbox One - discutii despre comenzi si preturi bune By Snake in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 98 Last Post: 13-05-2015, 00:01
  4. ShopTo - comenzi PS4 By Rasko in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 198 Last Post: 09-01-2014, 23:13
  5. Replies: 18 Last Post: 10-10-2013, 02:02

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts