Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 168 of 214 FirstFirst ... 68 118 158 166 167 168 169 170 178 ... LastLast
Results 3,341 to 3,360 of 4277

Thread: Clubul PlayStation 5

  1. #3341 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Daca era smecheri il faceau exclusiv PS5.

  2. #3342 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Cred ca se pierde cel mai important lucru: ca pe amabele platforme performanta este aproape indentica în jocurile multiplatform, cel puțin asa pare la lansare. Nu mai trebuie să-ți faci griji ce consola îți alegi din acest punct de vedere. S-au pus accent pe aceste comparații nu ca sa arate cineva ca ps5 e mai bun sau mai tare ca XSX, ci mai degrabă sa infirme zvonurile ca jocurile multiplatform vor rula mult mai bine pe consola verde datorita diferenței de 18% în TFLoPs.

    Ce device nu a avut probleme tehnice (soft și hw) la lansare? Trebuie sa fii complet naiv sa crezi ca nu vor apărea astfel de probleme. Pana și pe pc cu noile carduri din seria 3000 au avut probleme.

    Poate după ce vor fi lansate și la noi vom face ca în generația trecuta o proprie statistica cu rata defectinilor sau sa vedem ce probleme întâlnim.

    Tot acest console Warzone este pueril și e întreținut prin trolling. Când îți alegi o consola sunt foarte multe lucruri la mijloc de care ții cont nu doar de putere sau backward compatibility. De exemplu toți prietenii mei și clanul meu de destiny e pe PS, nu am cum sa aleg alta consola indiferent de diferențe dintre cele doua. În viitorul apropiat voi lua și XSX când vor lansa exclusivitatile promise și sunt linisit ca acum jocurile multiplatform sunt la fel pe ambele console .

    Astăzi îmi ajunge și mie controller-ul și sper sa am șansă să-l testez în weekend cu astroboot, care a primit la unison cuvinte de lauda o experienta cu adevărat next-gen.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #3343 SP
    Junior Member jormungandr86's Avatar
    E plin YouTube de videouri cu Ps5 coil whine...se pare ca frecventele ridicate ale gpu vin și cu efecte secundare. Este și motivul pentru care spun pas la lansare și aștept o revizie la anul. Sa te alegi cu un bâzâit enervant care nu se considera motiv de înlocuire în garanție nu mi se pare deloc next-genish.

    Referitor la așa zisul avantaj Ps5 față de Series X în jocuri multiplatforma, haideți sa avem un pic de răbdare, pana la anul zic. Jocurile nu au fost create din temelie pentru ambele console, sa insinuati ca Series x e pe picior de egalitate cu Ps5 pe GPU e o blasfemie. Vorbim de 52compute units vs 36 ai Ps5, 12 tflops sustained performance vs 10.3 variabil, CPU de 3.8 vs CPU de 3.5.
    Nu trebuie sa fii un guru al tehnologiei să-ți dai seama ca jocurile de la lansare nu sunt în nicio forma indicative pentru performante viitoare.

  4. #3344 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    sincer ii dau mare dreptate lui MonkY, parca este o placere ascunsa sa stricati entuziasmul oamenilor.

    se lanseaza in 2 zile o noua generatie de PlayStation unde am jucat jocuri ca Uncharted, God of War, Spiderman, Horizon, The last of us, The last guardian, demon's souls si multe altele si noi impanzim forumul cu tot feluri de mesaje ca suntem cobai daca le cumparam de la inceput ca suntm beta testeri.. s-a inteles mesajul nu cumparati consola ca se aude un zgomot, ca are un bug de soft si multe altele.

    atata timp cat consola este mult mai silentioasa si nu se mai incalzeste ca un ps4 pro sunt al naibii de multumit.

    btw tocmai mi-a ajuns controllerul ma duc sa-i fac unboxing

  5. #3345 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    Bine spus @AndRewqp , foarte multi nu neaparat hateri dar nu stiu cum sa le spun, nuami sa strice entuziasmul oamenilor.
    Si da, daca se strica ce e atat de mare problema, nu e ca si cand nu am avea 2 ANI de garantie in care se rezolva orice probleme. Unde da, cea mai mare problema e a sta cateva saptamani fara consola pana ar veni un replacement.

  6. #3346 SP
    Member morphine's Avatar
    Vazand cum se desfasoara lansarea la ambele console ma asteptam parca la altceva. Si aici ma refer la jocuri. Nu e nimic care sa rupa gura targului si aici scot din ecuatie demon souls ca ala e remake. Parca nici nu ma mai deranjeaza asa mult ca nu-mi iau consola day one, nu vad niciun regret.

  7. #3347 SP
    Junior Member razzz911's Avatar
    Merita sa o iei pentru cyberpunk, asta daca nu ai deja un pc sa-l duca la detalii si performanta bune

  8. #3348 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Cum am mentionat intr-un alt topic, astazi s-a lansat un update pentru PS5.

    Iata ca apar si reactii:

    https://www.reddit.com/r/PS5/comment...ssmf&context=3


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #3349 SP
    Junior Member DaLord's Avatar
    Quote Originally Posted by iErvin View Post
    Nu imi este frica. Am garantie si retur 60 zile. Au facut deja beta testing americanii, nu folosesc HDD extern sau ethernet. Daca crapa fac retur si revin la anul, apare cyberpunk si pe PC/console intre timp. Cu siguranta nu sunt singurul.
    Daca folosesti cablu de net sunt probleme sau cum?

  10. #3350 SP
    Member iErvin's Avatar
    Quote Originally Posted by DaLord View Post
    Daca folosesti cablu de net sunt probleme sau cum?
    Da, asa se pare din ce am citit.

  11. #3351 SP
    Junior Member razzz911's Avatar
    Pronto baietii, totusi cam mare update-ul. Probabil incearca sa rezolve anumite probleme din soft, inainte sa puna oamenii sa returneze consolele.(calm nu toate sunt cu probleme)

  12. #3352 SP
    Junior Member Xedros's Avatar
    Eu nu mai joc de ceva luni pe PS4, aștept PS5 să continui pe el. Doar faptul ca ai stable framerate și loadings la jumătate fără niciun upgrade la joc e de ajuns. Pentru asta poate să îmi cânte și bobinele, nu ma supăr.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  13. #3353 SP
    Junior Member razzz911's Avatar
    Corect, de asta vreau si eu ps5. Loading times, dupa ce m-am jucat pe un ssd tot anul, efectiv nu mai pot sa ma joc pe ps4, tsushima a fost singurul joc jucat pe ps4 anul asta

  14. #3354 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Ce HDD extern recomandați pentru jocurile Backward Compatible?

  15. #3355 SP
    Junior Member razzz911's Avatar
    Momentan, niciunul, sunt probleme cand folosesti hdd extern. Citrate paginile anterioare si reddit/ps5

  16. #3356 SP
    Junior Member Aresus's Avatar
    PlayStation deja a câștigat generația asta <3


  17. #3357 SP
    Junior Member Xedros's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Ce HDD extern recomandați pentru jocurile Backward Compatible?
    Recomand SSD extern, cât mai rapid, cu atât mai bine.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  18. #3358 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    @razzz911 au rezolvat acum cu update-ul, pai sunt cam scumpe SSD și ma îndoiesc că va fi diferență asa mare pentru jocurile de PS4.

  19. #3359 SP
    Junior Member razzz911's Avatar
    Doamne ajuta, nu am apucat sa urmaresc reddit-ul

  20. #3360 SP
    Junior Member icegrandpa's Avatar
    mor de ras

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 168 of 214 FirstFirst ... 68 118 158 166 167 168 169 170 178 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts