Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 17 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 ... LastLast
Results 141 to 160 of 339

Thread: Totul despre accesoriile consolei Sony PlayStation 5

  1. #141 SP
    Manager paul's Avatar
    980 Pro with heatsink - 29 octombrie:
    - 1TB - $249.99
    - 2TB - $449.99
    Samsung has created a new 980 Pro SSD model designed for Sony’s PlayStation 5. The SSD includes a heatsink specifically designed to fit inside the M.2 SSD storage expansion slot inside the PS5.
    Samsung’s new 980 Pro SSD for the PS5 brings its own heatsink - The Verge
    Attached Images Attached Images 980_pro_with_heatsink.0.jpg

  2. #142 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Am observat azi o chestie ciudata- am jucat House of Ashes (disk) fara probleme, dar a trebuit sa trimit un mail si am pus jocul pe pauza, iar atunci am observat ca apar pe TV niste linii, nu foarte lungi, atat pe mijlocul ecranului, cat si pe laterale, ca si cum s-ar face un fel de scalare, refresh. Mentionez ca e prima oara cand observ lucrul asta. La jocurile dinainte (digital), atat cele PS4, cat si PS5 nu am mai intalnit fenomenul.

    A mai patit cineva?

  3. #143 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    https://www.emag.ro/statie-de-incarc...medium=android

    Până acum doar la 200 de lei îl vedeam și vândut de alții
    EMAG îl vinde iar la 150 de lei

    Trimis de pe al meu SM-A528B folosind Tapatalk

  4. #144 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Asta e pretul normal. Asa a fost si la Altex sau eMag cand a fost vandut de ei.

  5. #145 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Asta e pretul normal. Asa a fost si la Altex sau eMag cand a fost vandut de ei.
    Știu,de la Altex nu am vrut să iau ca să evit să le plătesc 20 de lei pentru livrare,că în magazine fizic nu se mai găsea.
    Pe eMAG vindea,pare-mi-se, Flanco sau C&A la 200 de lei și la fel am zis pas și am așteptat momentul ăsta de acum și să livreze la easybox,că doar nu plătesc genius degeaba.

    Trimis de pe al meu SM-A528B folosind Tapatalk

  6. #146 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu il luasem din Flanco, fizic, 150 lei. La Altex m-am lovit de acelasi lucru si refuz sa le dau acei bani pentru transport, indiferent de valoarea comenzii.
    Iar eMag stau fff prost cu toate stocurile, in ultima vreme.

  7. #147 SP
    Member alexxx02's Avatar
    Ca tot veni vorba de statia de incarcare originala de la SONY, are cineva idee daca in momentul in care joystickurile sunt incarcate full, curentul mai intra in ele? Obisnuiesc sa-l scot din priza atunci cand sunt incarcate si sa-l tin pe post de suport, iar daca vreau sa incarca doar un joystick pe celalalt in scot de acolo tocmai pentru a nu-l suprasolicita si sa reduc durata de viata a acumulatorului. Am tot cautat informatii pe net dar nu am gasit nimic concret legat de asta.

  8. #148 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Quote Originally Posted by alexxx02 View Post
    Ca tot veni vorba de statia de incarcare originala de la SONY, are cineva idee daca in momentul in care joystickurile sunt incarcate full, curentul mai intra in ele? Obisnuiesc sa-l scot din priza atunci cand sunt incarcate si sa-l tin pe post de suport, iar daca vreau sa incarca doar un joystick pe celalalt in scot de acolo tocmai pentru a nu-l suprasolicita si sa reduc durata de viata a acumulatorului. Am tot cautat informatii pe net dar nu am gasit nimic concret legat de asta.
    Vezi în link-ul de mai sus în secțiunea recenzii ca zice un tip exact cum să faci ca să nu distrugi acumulatorii în timp

    Trimis de pe al meu SM-A528B folosind Tapatalk

  9. #149 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Teoretic nu ar fi trebuit sa ne facem probleme de genu asta, pentru ca asta este scopul lui. Lasi controllerele acolo cat timp nu le folosesti ca sa le ai mereu incarcate.
    Dar se pare ca nu s-au gandit si la un off switch pt cand sunt la 100% si ar incarca incontinuu, ceea ce clar e BIG no no pentru baterie, deci o stupizenie fara margini din partea Sony, doar ca sa vanda mai multe controllere in timp.

    Personal doar acolo il tin de cand am luat charging station si este cu siguranta, exclus, sa o scot din priza sau sa scot controller-ul de acolo cand este incarcat 100% (de parca putem stii cand este 100%... ).

  10. #150 SP
    Member alexxx02's Avatar
    Am citit acum, e bine de stiut. Totusi, sa nu incarci controlerul cand iti arata "low battery" sau sa-l pui la incarcat daca mai are una-doua linii, nu stiu ce sa zic. Daca de exemplu esti genul care joaca cu prietenii o fifa co-op destul de des sesiuni mai lungi si ramai cu o linie, o sa le pui la incarcat pana data viitoare garantat

    ---------- Post added 04-11-2021 at 13:54 ----------

    Eu mi-am facut un obicei de la inceput sa o scot din priza, mi le-am asezat in asa fel incat sa am acces rapid la stecher, macar atat sa fac pentru acumulatorii aia, pentru ca in general nu prea astept sa se consume total, de multe ori cand scrie low battery ii si dau drumu la incarcare si il folosesc pe celalalt intre timp

  11. #151 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by IlieRazvan View Post
    Vezi în link-ul de mai sus în secțiunea recenzii ca zice un tip exact cum să faci ca să nu distrugi acumulatorii în timp
    Ce spune el:
    Sfaturi pentru mentinerea/prelungirea duratei de viata a acumulatorului:
    - NU bagati controller-ul la incarcat imediat ce vedeti acea iconita, cu low battery, clipocind in meniul din PS5! Din acel moment controller-ul mai functioneaza 4 ore (minim) fara probleme!
    - puneti controller-ul la incarcat DOAR dupa ce se opreste el, automat, in timp ce-l folositi
    - nu lasati controller-ul/ele pe statie in timp ce este conectata la priza, chiar daca s-au incarcat la 100%. Le puteti lasa pe ea DACA acea statie NU este conectata la priza.
    - nu lasati statia conectata la priza daca folositi rar consola (de ex. Doar in week-end). Conectati-o doar cand incarcati respectivele controllere!

    Nerespectand sfaturile de mai sus veti scadea durata de functionare si timpul de folosire al controller-ului, pe termen lung! Ce am scris mai sus scrie si in manualul produsului, dar multi nu-l citesc si se mira dupa aia ca le moare acumulatorul dupa doar 1 an de folosire.
    Chiar scrie chestiile astea in manual?
    M-am uitat in ceva manuale pe net dar nu vad sa scrie asa ceva.
    Mi se pare ca unii fac un ritual fara rost din chestia asta cu incarcatul, de parca sunt leacuri babesti.

  12. #152 SP
    Member iliedobre's Avatar
    Quote Originally Posted by sexbobomb91 View Post
    Mi se pare ca unii fac un ritual fara rost din chestia asta cu incarcatul, de parca sunt leacuri babesti.
    Nu mi-am mai facut probleme de baterii la device-uri de pe vremea nokia 3110. de la telefoane la laptopuri si vreo 20 de ds3 si ds4 si nu a avut niciodata probelme cu bateria. Fara cicluri complete, lasa-l sa se descarc samd.

  13. #153 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Costa 30 de lei o baterie de schimb la chinezi și îți dau și șurubelniță in banii aia. Eu nu mi-aș bate capul cu filosofii de încărcare.

  14. #154 SP
    Member alexxx02's Avatar
    Ideea e ca nu fac "ritualuri" să-i prelungesc durata de viata. Eram mai mult curios dacă atunci când sunt încărcate 100% se face switch off automat. M-am gândit totuși ca fiind vorba de încărcător original Sony ar fi putut beneficia de asa ceva

  15. #155 SP
    Member codpin's Avatar
    La PS4 am tinut controllerul vreo 4 ani doar in standul de incarcare si nu am simtit ca i-ar fi scazut durata de functionare. Ba mai mult, la fel ca si la PS4, controllerele de PS5 se incarca doar cat au nevoie.

    Daca doar il scot din suport sa dau pe netflix, il tin pe masa 2 ore si il pun inapoi, ledurile de pe el clipocesc o singura data si apoi se sting.

    Daca in schimb ma joc un pic cu el, atunci ledurile clipocesc vreo 20-30 de min.

    Deci eu concluzionez ca ele se incarca pana la 100% si apoi nu mai primesc curent. Ca altfel ar sta ledurile aprinse non stop. Mi se pare bull**** ce zice acel comentariu cu sfaturi.

    Si nu e singurul produs electronic care se comporta asa. De ex aspiratorul robot sta in dockul lui non stop si se incarca doar cat are nevoie. Chiar asa recomanda si producatorul sa tii bateria 100% mereu pentru a mentine viata bateriei cat mai mult.

  16. #156 SP
    Member musat's Avatar
    Tot respectul pentru parerile voastre DAR nu putem sa ne intoarcem la acest thread care este despre PS5 ?
    On topic - mi se pare mie sau bateria de la controlere tine cam putin? Nu joc atat de mult odata (1-2h) ca deja arata cum bateria este cu o linie -doua lipsa!

  17. #157 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Il incarci mereu full?

  18. #158 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Chiar și după ce apare mesajul lu battery low,încă funcționează 2-3 ore

    Trimis de pe al meu SM-A528B folosind Tapatalk

  19. #159 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Da, cateva ore de gameplay ai. Un exemplu e Returnal care rupe controllerul de PS5. Baterie full consumata maxim in 4 ore. Marketat ca tine mai mult decat bateria de la dualshock4 se pare ca nu-i asa. Oricum este clar si consumul de energie este mai mare cu tot haptic feedback-ul nou introdus (ce mi se pare smecher) insa in stilul asta sunt curios ce durata de viata au noile controllere. Eu pe acest motiv am doua. Iar jocurile de PS4 instalate le joc cu controllere de PS4.

    ---------- Post added 11-11-2021 at 16:15 ----------

    Quote Originally Posted by IlieRazvan View Post
    Chiar și după ce apare mesajul lu battery low,încă funcționează 2-3 ore

    Trimis de pe al meu SM-A528B folosind Tapatalk
    In jocuri de PS5?

  20. #160 SP
    Member musat's Avatar
    Quote Originally Posted by lucicleric View Post
    Il incarci mereu full?
    Stau amandoua in standul de incarcare si le folosesc pe rand (azi incep cu un controler si maine incep cu celalalt)

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 17 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 ... LastLast

Similar Threads

  1. Totul despre accesoriile consolelor Xbox Series X|S By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 103 Last Post: 24-03-2024, 11:28
  2. Totul despre accesoriile consolei Sony PlayStation 4 By MonkY in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 549 Last Post: 27-01-2024, 20:08
  3. Totul despre accesoriile consolei Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 236 Last Post: 06-12-2019, 23:57
  4. Totul Despre Emulare pe PC... By Strike105X in forum Jocuri PC
    Replies: 3 Last Post: 09-12-2014, 18:08
  5. Totul despre WoW By Razvan in forum Stories & Other News
    Replies: 0 Last Post: 10-12-2009, 20:30

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts