Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 276 of 404 FirstFirst ... 176 226 266 274 275 276 277 278 286 326 376 ... LastLast
Results 5,501 to 5,520 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #5501 SP
    Junior Member Leviathan's Avatar
    Quote Originally Posted by Area51 View Post
    Eu am o comanda in asteptare din 1 februarie la eMAG. In statusul "plata acceptata". Imi tot spun ca nu au in stoc nimic si cum o sa vina in stoc o sa imi trimita. Nu stiu cum de tot baga pe site produse ca si cum ar fi in stoc, dar mie nu imi trimit consola.
    Suna-i astazi si spune-le ca au fost pe stoc console si tie nu ti-au onorat comanda

  2. #5502 SP
    Junior Member Area51's Avatar
    Am facut asta si la vechiul stoc, nu am rezolvat nimic. Au trimis consolele celor care au comandat din noile stocuri cred...

  3. #5503 SP
    Member gompo's Avatar
    Quote Originally Posted by Area51 View Post
    Eu am o comanda in asteptare din 1 februarie la eMAG. In statusul "plata acceptata". Imi tot spun ca nu au in stoc nimic si cum o sa vina in stoc o sa imi trimita. Nu stiu cum de tot baga pe site produse ca si cum ar fi in stoc, dar mie nu imi trimit consola.
    Daca ai fi prins-o in 1 Feb, cand a mai fost in stoc, probabil ti-ar fi fost livrata in maxim 2-3 zile.
    Dar ai spus in 29 ian ca ai prins-o "alaltaieri", deci pe 27 ian, cand fie a fost o eroare fie a fost o faza cu "disponibil in pachetul promo", care ti-a permis sa o comanzi daca o aveai deja in cos.
    Daca iti vor onora sau nu comanda chiar nu stiu, suna-i si intreaba-i.

  4. #5504 SP
    WDW
    Junior Member WDW's Avatar
    Am prins si eu consola cu disk, o vanez de mult timp. Multumesc celor de aici care au recomandat Distill, si-a facut foarte bine treaba. Am monitorizat campurile "vezi ofertele" si "x oferte de la x.xxx lei". Toate cele bune tuturor!

  5. #5505 SP
    Junior Member vladutz17's Avatar
    Salut. Trebuie sa ai neaparart cardul pus pe cont sau il poti pune si dupa ce finalizezi comanda? ( in caz ca prinzi ps5). Intreb ca la xbox series s am platit ramburs. Multumesc

  6. #5506 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Quote Originally Posted by vladutz17 View Post
    Salut. Trebuie sa ai neaparart cardul pus pe cont sau il poti pune si dupa ce finalizezi comanda? ( in caz ca prinzi ps5). Intreb ca la xbox series s am platit ramburs. Multumesc
    Cel mai bine il salvezi in cont. Pana completezi toate datele riști sa nu mai fie stoc

  7. #5507 SP
    Member alexandru92's Avatar
    ***, eram la munca, trebuie sa stai ca nebunu' cu ochii beliti, ca sa prinzi una...acceasi poveste..., poate data viitoare

  8. #5508 SP
    WDW
    Junior Member WDW's Avatar
    Salut, eu l-am avut salvat in cont. Daca era cu plata la finalizarea comenzii, nu cred ca o prindeam.

  9. #5509 SP
    Junior Member Erines's Avatar
    Cand fratilor a fost in stoc cand mie nu mi-a afisat nimic cu distill asta (cea cu disc)... pana la urma cred ca imi achizitionez una la 4000 lei si sa se duca drq.

  10. #5510 SP
    Junior Member VIKcentiu's Avatar
    Quote Originally Posted by Erines View Post
    Cand fratilor a fost in stoc cand mie nu mi-a afisat nimic cu distill asta (cea cu disc)... pana la urma cred ca imi achizitionez una la 4000 lei si sa se duca drq.
    Sa iti pui si la cea digitala, eu numai de la aia am primit notificare.

  11. #5511 SP
    Junior Member burceadi's Avatar
    Quote Originally Posted by VIKcentiu View Post
    Sa iti pui si la cea digitala, eu numai de la aia am primit notificare.
    la o luna jumate, mai invat ceva. si eu doar pe cea cu disk am avut distill..

  12. #5512 SP
    Junior Member VIKcentiu's Avatar
    Quote Originally Posted by burceadi View Post
    la o luna jumate, mai invat ceva. si eu doar pe cea cu disk am avut distill..
    Problema e ca cea cu disk are acele oferte, si de multe ori incurca la distill...

  13. #5513 SP
    Member alexandru92's Avatar
    [QUOTE=Erines;1516350]Cand fratilor a fost in stoc cand mie nu mi-a afisat nimic cu distill asta (cea cu disc)... pana la urma cred ca imi achizitionez una la 4000 lei si sa se duca drq.[/

    Fenomenul asta cu 4-5 secunde stocul, o sa tina cel putin pana la vara. Adica daca esti la munca sau ai niste treaba , nu ai sanse sa prinzi prea curand. Iti trebuie boti sa cumpere automat, sau sa stai sa urmaresti nonstop ca nebunul Nici eu nu am prins, eram la munca, dar daca ai rezistat pana acum , eu zic sa nu iei la 4000 ron, lasa-i sa ramana cu stocurile full pe scalperi

  14. #5514 SP
    WDW
    Junior Member WDW's Avatar
    Quote Originally Posted by Erines View Post
    Cand fratilor a fost in stoc cand mie nu mi-a afisat nimic cu distill asta (cea cu disc)... pana la urma cred ca imi achizitionez una la 4000 lei si sa se duca drq.

    Mie la 13:15 mi-a procesat comanda. Am primit notificare de la Distill pentru campul "vezi ofertele", s-a schimbat in "livrare in locatie pe 16.03.2021). Am verificat pagina si era pretul normal cu disponibilitate stoc.

  15. #5515 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Sper sa nu patiti ca la Orange... ar fi al dracu’ de trist.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #5516 SP
    NDM
    Member NDM's Avatar
    Acum asteptam Flanco

  17. #5517 SP
    Junior Member Erines's Avatar
    Cine stie cand o sa mai bage din nou la emag... poate peste 1-2 luni fml.

  18. #5518 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by Erines View Post
    Cand fratilor a fost in stoc cand mie nu mi-a afisat nimic cu distill asta (cea cu disc)... pana la urma cred ca imi achizitionez una la 4000 lei si sa se duca drq.
    Pentru 1500 de lei cat dai in plus iti fac eu un bot ce cumpara automat in cateva secunde. Cred ca am si pus un tutorial de web scripting aici la un moment dat doar pentru voi.

  19. #5519 SP
    NDM
    Member NDM's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Pentru 1500 de lei cat dai in plus iti fac eu un bot ce cumpara automat in cateva secunde. Cred ca am si pus un tutorial de web scripting aici la un moment dat doar pentru voi.
    Da chiar, nu exista asa ceva? Nu gasim si noi?

  20. #5520 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Ai doua optiuni uzuale.

    Prima e sa prelucrezi direct requesturile HTTP, asa cum fac programatorii web. Daca se poate plati cash nu e foarte greu iar tutorialul de mai jos iti va fi suficient sa incepi sa faci singur un bot. Daca plata se poate face numai cu cardul, situatia se complica deoarece apare un gateway intre Emag si banca pentru a confirma plata. In cazul asta nu am idee cum o rezolvi, din pacate nu am experienta cu protocolul de plati online.


    A doua optiune e sa iti automatizezi inputurile calculatorlui (i.e. clickurile de mouse si tastele apasate) astfel incat sa simuleze perfect achizitionarea produsului, asa cum fac cei care programeaza boti in jocuri MMO. Programul pentru asta e Autoit. Are un limbaj al lui de scripting foarte elementar si foarte versatil care controleaza toate inputurile perifericelor tale si cu care poti citi pixeli de pe ecran. Daca se schimba pixelul de pe pozitia NxM din rosu in verde (adica rosu apare undeva cand produsul e stoc epuizat, iar daca e verde acolo inseamna ca scrie ca e in stoc), atunci poti da replay la inregistrarea in care faci achizitia. Pana aici e foarte simplu si nu ar trebui sa iti ia mai mult de o zi, doua, si nici plata cu cardul nu e o problema deoarece introduce botul datele tale ca si cum le-ai introduce tu. Din pacate problema apare atunci cand dai refresh la pagina in mod repetat pentru a analiza stocul, iar Emag vede asta si te blocheaza. Nici pe asta nu vad la momentul asta cum o rezolv pentru ca nu am experienta cu web security.

    Pot sa mai intreb niste prieteni si daca e ceva simplu gen cookies revin cu un raspuns. Daca nu revin inseamna ca e prea complicat ca sa faca cineva asta gratuit pentru mine si nu am interes nici sa platesc pentru un bot, si nici sa cumpar 100 de console cu care sa fac bisnita pe OLX pentru a plati un bot.

    LE: Daca e vreun programator cu mult timp liber (improbabil, stiu ) care citeste asta si stie despre ce vorbesc hai cu o mana de ajutor. Imi curg balele cand ma gandesc cum le-am da peste nas bisnitarilor daca facem public un bot de genul pentru toti oamenii de aici.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts