Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 404 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 23 63 113 ... LastLast
Results 241 to 260 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #241 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    E posibil sa fie si asa, dar tot e mai mult decat dublu fata de cat au vandut in primele 2 saptamani de PS4, deci ar trebui sa fie destul pentru toata lumea, sau daca nu este fix atunci, sa apara prin stocuri in decembrie a doua parte de inca 5 milioane.

  2. #242 SP
    Junior Member StevenTheCooles's Avatar
    Intrebare rapida, scurta si la subiect
    Eu no o sa iau PS5 la precomanda, o sa o iau pe la 19, 10 Noiembrie ca atuncea e si ziua mea.
    Vor fi stocuri si pentru comanda sau dupa ce precomenzile s-au dat nu o sa mai vedem o luna PS5-ul???

  3. #243 SP
    Member GoroMare's Avatar
    O luna ? , cred ca pana in Martie nu mai vedem Ps5 prin stocuri. Dacă ai noroc sa prinzi online

    Ar mai fi varianta , sigilate pe Olx la 3000 - 4000 lei ������

  4. #244 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Poți să încerci direct în magazin

  5. #245 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Pariu pe un an de premium pe CG că până de Crăciun se refac stocurile și vor fi oameni care și-au luat consola de la raft din Altex. Anyone in?

  6. #246 SP
    Junior Member StevenTheCooles's Avatar
    Mersi pentru raspuns, mi-ai facut ziua mai buna, Espiritus
    Nu de alta dar nu am incredere in precomanda si de aia.
    Mai bine astept o luna pana in Decembrie cand o sa il iau.

  7. #247 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by StevenTheCooles View Post
    Mersi pentru raspuns, mi-ai facut ziua mai buna, Espiritus
    Nu de alta dar nu am incredere in precomanda si de aia.
    Mai bine astept o luna pana in Decembrie cand o sa il iau.
    Oricum, in clipa de fata nu mai ai posibilitatea de a plasa precomanda.

  8. #248 SP
    Member codpin's Avatar
    Quote Originally Posted by StevenTheCooles View Post
    ...
    Nu de alta dar nu am incredere in precomanda si de aia.
    Mai bine astept o luna pana in Decembrie cand o sa il iau.
    Cum adica nu ai incredere in precomanda?

  9. #249 SP
    Junior Member StevenTheCooles's Avatar
    Quote Originally Posted by codpin View Post
    Cum adica nu ai incredere in precomanda?
    codpin, nu de alta, nu ma lua gresit, dar nu mi se pare prea normal sa las blocati 2000/2500 de lei pe ceva ce primesti peste cateva luni (la momentul actual cand scriu asta 4 saptamani ramase). Eu sunt genu' de persoana care da comanda si stie clar ca o va primi.
    Oricum stiu oameni care vor si ei PS5 cu precomanda iar cand nu pot sunt ceva de genu ,,Firar, iar am pierdut precomanda, o sa dureze o vesniciiiiiie ca sa o pot lua!''.

    ---------- Post added 21-10-2020 at 18:26 ----------

    Quote Originally Posted by Altex-Media Galaxy View Post
    Oricum, in clipa de fata nu mai ai posibilitatea de a plasa precomanda.
    Stiu ca nu se mai poate, aparent Sony a tot spus ca au avut loc prea multe precomenzi de PS5 in primele minute de la lansare iar de aceea momentan incearca sa faca fata comenzilor care le au deja.

    ---------- Post added 21-10-2020 at 18:27 ----------

    Quote Originally Posted by Kratos666 View Post
    Poți să încerci direct în magazin
    In perioada 20-27 noiembrie/in Decembrie , zici? sau de 2021?

  10. #250 SP
    Member iErvin's Avatar
    Quote Originally Posted by StevenTheCooles View Post
    codpin, nu de alta, nu ma lua gresit, dar nu mi se pare prea normal sa las blocati 2000/2500 de lei pe ceva ce primesti peste cateva luni (la momentul actual cand scriu asta 4 saptamani ramase). Eu sunt genu' de persoana care da comanda si stie clar ca o va primi.
    Oricum stiu oameni care vor si ei PS5 cu precomanda iar cand nu pot sunt ceva de genu ,,Firar, iar am pierdut precomanda, o sa dureze o vesniciiiiiie ca sa o pot lua!''.
    eMag si Altex au vandut precomenzi pe baza alocatiei primite de la distribuitor, in acest caz cel mai probabil Sony. Daca nu ne ajunge comanda este cel mai probabil vina lui Sony Playstation, iar in acest caz banii nu se vor pierde dar nici pe rafturi sigur nu vor console noi disponibile. Sunt si eu frustrat ca am platit 100% in avans, dar asta e, oricum lasam bani pusi deoparte pentru curier. Sper sa prinzi in noiembrie totusi.

  11. #251 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Mă refer în data lansării pe 19. 11

  12. #252 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Daca se puteau face pre-comenzi fara plata in avans era plin OLX-ul de PS5-uri la suprapret.
    Mie mi se pare cea mai buna solutie in momentul de fata, cu conditia ca toate comenzile platite sa fie onorate la timp.

  13. #253 SP
    Junior Member StevenTheCooles's Avatar
    Tocmai am primit un email de la Altex, Mediagalaxy si Emag. Toti spun aceasi chestie; ca s-ar putea ca numarul precomenzilor sa il depaseasca pe cel al consolelor care vor veni, iar de aceea ei vor primi in fiecare saptamana de la Sony cateva console. Asta inseamna ca va dura ceva pana cand consola va veni in Brasov pe raft daca Bucurestiul va avea primele console.
    Nu ramane decat sa dau comanda online
    P.S. A, da au zis ca s-ar putea decala cateva precomenzi, din nou din cauza numarului mare de precomenzi. Cica pana la sfarsitul lui Noiembrie

  14. #254 SP
    Member iErvin's Avatar
    Quote Originally Posted by StevenTheCooles View Post
    Tocmai am primit un email de la Altex, Mediagalaxy si Emag. Toti spun aceasi chestie; ca s-ar putea ca numarul precomenzilor sa il depaseasca pe cel al consolelor care vor veni, iar de aceea ei vor primi in fiecare saptamana de la Sony cateva console. Asta inseamna ca va dura ceva pana cand consola va veni in Brasov pe raft daca Bucurestiul va avea primele console.
    Nu ramane decat sa dau comanda online
    P.S. A, da au zis ca s-ar putea decala cateva precomenzi, din nou din cauza numarului mare de precomenzi. Cica pana la sfarsitul lui Noiembrie
    Interesant. Ai trimis o solicitare sau ai o precomanda si au inceput sa trimita ei notificari?

  15. #255 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    ^
    Destul de ciudat, de ce ar lua mai multe precomenzi decat numărul transmis de Sony inainte de a da drumul la precomenzi? Adica Altex si EMAG de ce ar risca sa le vina protecția consumatorului pe cap?!

    Dar te mai intreb pe tine acum, ca nu cred ca am inteles prea bine ce ai zis, răspunsurile tale au venit in urma a ce? A unei precomenzi online plătită? Sau a unei intrebari despre noul stoc?

  16. #256 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Asta ma intereseaza si pe mine.
    Poti confirma te rog ce solicitare ai facut catre ei?

    eMAG, sa nu va dea prin cap sa faceti asa ceva ca va reprezenta sfarsitul unei lungi si frumoase prietenii.

  17. #257 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    De acord cu @Espiritus, vor fi destule console de unde să-ți iei una, da anul ăsta.

  18. #258 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by StevenTheCooles View Post
    Tocmai am primit un email de la Altex, Mediagalaxy si Emag. Toti spun aceasi chestie...
    Deci ai primit un email de la toti? Sau de la fiecare cate unu? Si in urma ce? Eu nu am primit nimic de la eMag si nu stiu pe nimeni care sa aibe precomanda la Altex si sa fi primit acest email.
    Nu faci si tu un print screen sa atasezi aici acest/aceste emails?

    LE: Eu am verificat atat cu cineva de la eMag, cat si cu cineva de la Altex si nu s-au trimis astfel de informari absolut nicaieri.

    Am rugamintea sa faci dovada a ceea ce ai spus, aici sau in privat catre un moderator, altfel postarea ta va fi considerata "trolling" si va fi sanctionata conform regulamentului.

  19. #259 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by StevenTheCooles View Post
    Tocmai am primit un email de la Altex, Mediagalaxy si Emag. Toti spun aceasi chestie; ca s-ar putea ca numarul precomenzilor sa il depaseasca pe cel al consolelor care vor veni, iar de aceea ei vor primi in fiecare saptamana de la Sony cateva console. Asta inseamna ca va dura ceva pana cand consola va veni in Brasov pe raft daca Bucurestiul va avea primele console.
    Nu ramane decat sa dau comanda online
    P.S. A, da au zis ca s-ar putea decala cateva precomenzi, din nou din cauza numarului mare de precomenzi. Cica pana la sfarsitul lui Noiembrie

    Noi nu am trimis o astfel de informare catre clienti. Precomenzile au fost in limita alocarii de marfa primita de la Sony PlayStation.

  20. #260 SP
    Junior Member StevenTheCooles's Avatar
    Quote Originally Posted by Altex-Media Galaxy View Post
    Noi nu am trimis o astfel de informare catre clienti. Precomenzile au fost in limita alocarii de marfa primita de la Sony PlayStation.
    Emag-ul a specificat asta...
    La fel si unul dintre cei de la Altex si Mediagalaxy

    ---------- Post added 22-10-2020 at 11:45 ----------

    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Deci ai primit un email de la toti? Sau de la fiecare cate unu? Si in urma ce? Eu nu am primit nimic de la eMag si nu stiu pe nimeni care sa aibe precomanda la Altex si sa fi primit acest email.
    Nu faci si tu un print screen sa atasezi aici acest/aceste emails?

    LE: Eu am verificat atat cu cineva de la eMag, cat si cu cineva de la Altex si nu s-au trimis astfel de informari absolut nicaieri.

    Am rugamintea sa faci dovada a ceea ce ai spus, aici sau in privat catre un moderator, altfel postarea ta va fi considerata "trolling" si va fi sanctionata conform regulamentului.
    Nu, deci ei i-am contactat sa ii intreb daca vor exista stocuri de PS5 pe langa cele de precomanda. Nu am facut precomanda, doar i-am intrebat cu un cod care aparent e legat de stocurile de PS5

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 404 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 23 63 113 ... LastLast

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts