Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 404 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 22 62 112 ... LastLast
Results 221 to 240 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #221 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Exista Netflix al jocurilor - se numeste Xbox Game Pass

    Cat de pretul jocurilor, sa stii ca se plangea lumea absolut peste tot de aceasta majorare care, culmea, la Xbox nu exista si nu are nicio baza inafara de profitul lor.

  2. #222 SP
    Junior Member nicugoalkeper's Avatar
    Nu compara Xbox Pass cu ce zic eu, da are el ceva dar pana la un Netflix e cale lunga.
    Netflix functioneaza pe aproape orice Xbox nu si tot asa si pentru alte servicii.
    Daca nu ai decat un TV si un controler fara PC sau Xbox si ai putea juca mii de jocuri, atunci am vorbii de un serviciu gen Netflix.
    In rest vorbim de servicii dedicate unui anumit hardware.

    Chestia la ei e ceva de genul: Azi de ce s-a scumpit , maine asta e , apoi cumpara fara sa se mai planga (si aici vb la propriu in zile). Gen doi vechi prieteni din Uk se plangeau in 24 de preturi marite la jocuri si in 26 au dat precomanda la toate care se pute-au precomanda, deci "veni, vidi, vici".

  3. #223 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai stai putin ca daca e sa o luam asa, Stadia este acel Netflix al jocurilor, dar trebuie sa cumperi jocurile individual. Sau Game Pass este cu jocurile incluse, dar doar pe console, PC si Android Phones.
    Ai rabdare. Vor ajunge in curand si pe iOS (cum a ajuns Luna de la Amazon) si usor usor, va putea fi jucabil din orice browser de TV sau cu aplicatie dedicata pe TV-uri.

    Si da, daca te plangi nu inseamna ca nu mai cumperi. E absolut firesc. La urma urmei, nu te fac 10$, dar este nesimtire din partea lor, din moment ce doar ei o fac, iar Xbox pe langa ca nu scumpeste jocurile, ba chiar ofera acel smart delivery (nume fancy) pentru majoritatea jocurilor 3rd party si pentru toate jocurile 1st party.

  4. #224 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Streamingul nici la filme nu face față încă și noi vorbim de jocuri. In continuare Netflix 4K HDR arată mult mai rau decât un bluray. La naiba, până și după ce am descărcat filmul de pe Netflix la cea mai buna calitate, tot am văzut diferențe față de bluray. Vor mai trece multi ani până când streamingul va fi relevant, până atunci abonamentele precum cel de la Microsoft, care nu elimina investiția în hardware, sunt singura alternativa. Mă rog, sau putem cumpăra Little Big Planet cu 400 de lei de la Sony.

  5. #225 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai da si again, astea nu sunt pentru toata lumea. Pentru acei oameni care se uita si vad pixelii intr-un video si-i deranjeaza, se recomanda achizitia de bluray si rularea local.
    La fel si la jocuri.

  6. #226 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    De fapt, singurele servicii care se apropie de Netflix sunt PSNow si Luna! Platesti un abonament lunar de 6€-10€ si ai acces la toate jocurile prin streaming.
    Daca zvonurile se vor adeveri, privind îmbunătățirea calității serviciilor pentru PSNow si afilierea cu PSPlus, se prea poate ca acesta sa fie marele jucator pentru Sony in viitorul apropiat.

    STADIA este gestionata prost! Nu poti sa ceri un abonament si apoi sa mai ceri si preturi întregi pentru jocuri, chiar nu poti face asta. Cum ar fi sa platesti catre Netflix 12€ si apoi sa mai dai 10-20€ sa vizionezi un film, pai ar însemna faliment! Noroc ca au bani astia de la Google ca altfel era deranj mare....

  7. #227 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai si xCloud? Si nu, Stadia nu este gestionata prost, e doar model de busines diferit.
    In Luna vom vedea alt model de business si anume platesti un abonament care-ti va oferi cateva jocuri incluse (ca Game Pass) si pe langa ala, te mai poti abona si la alti publisheri (gen Ubisoft) unde vei da un alt abonament pentru a avea acces la alte jocuri incluse in acel pachet.

    La Stadia e cam la fel sa stii. Daca vreo doar 1080p e gratuit, dar jocurile trebuiesc cumparate. Daca vrei mai mult, platesti si este absolut firesc sa faci asta.

    In schimb, fix PS Now este cel mai in urma si nu ofera literally nimic diferit de restul. Dar da, urmatorul pas firesc este actualizarea PS Now (aducerea la zi a acestui serviciu deplorabil) si integrarea lui in acel PS Plus. E ceva ce spun de vreo 2 ani

  8. #228 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Now GameStop.IE is telling some PS5 pre-order customers they’ll have to wait until 2021

    RETAILER CITES “CIRCUMSTANCES OUT OF OUR CONTROL,” A DAY AFTER SONY INFORMED EU RETAILERS OF STOCK

    via @VGC_News

  9. #229 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ar fi "interesant" daca chiar ar fi asa si nu pentru ca ar ramane userii fara consolele deja achitate, ci pentru ca s-ar lamuri colegul @Dant3 ca precomanda nu este = cu certitudine 100% in primirea produsului respectiv, nici macar in tarile cu apa calda

    Desi personal nu cred ca se aruncau mai mult decat aveau stoc de la Sony si in cel mai rau caz, nu vor mai avea in magazine la lansare day 1, dar vor onora precomenzile achitate in avans.
    Altfel, inseamna ca sunt cretini daca au luat precomenzi platite in avans, mai mult decat aveau alocare.

  10. #230 SP
    Junior Member nicugoalkeper's Avatar
    Legat de partea cu streaming, an de an se fac pasi frumosi inainte pe partea hardware pentru imbunatatirea vitezelor la nivel global. In fapt aici este cea mai mare problema a acestui gen de servicii.
    Si eu zic ca tot ce e precomanda si sa achitat va fii onorat de Sony sau MS, cel putin cele de la magazinele online importante din diferite tari. Pe de alta parte am impresia ca mai ales Sony dar si MS au cam subestimat cererea de console noi, nu m-ar mira sa ne minunam daca vor da publicitatii numarul de console vandute cu precomanda.

  11. #231 SP
    Member ExocrathX5's Avatar
    Având în vedere că încep iar să închidă restaurante, cinematografe, etc. din cauza coronavirusului, știe cineva dacă se poate modifica adresa livrării a unui produs de la Showroom la o adresă personală? Vorbim de eMag aici, la Altex mi-au zis ceva de genul că "în ziua în care primiți mesaj că vă ajunge produsul, sunați pe curier și spuneți adresa nouă". Ceea ce mi se pare BS plain and simple. Din câte știu curierii sunt alocați pe zone/cartiere, dacă eu vreau să îmi aducă la o adresă nouă, pun pariu că nu face drum în plus pt. mine nici un curier.

    La eMag sper să fie diferit. Momentan am comanda de ps5 la showroom și în caz de se închid și alea (cum s-au închis în prima carantină) mă gândeam să îmi schimb metoda de livrare. Presupun că va trebui să plătesc în plus sau ceva, dar e ok atâta timp cât e de încredere că nu îmi dau comanda peste cap și se pierde printre showroom și curier. A mai avut cineva experiențe legat de schimbarea metodei de livrare? Cum a decurs? Aveți emoții în ceea ce privește perioada următoare?

  12. #232 SP
    Member codpin's Avatar
    In ziua in care primesti mesaj, suni curierul si te intalnesti cu el intr-o zona care va convine la amandoi. In felul asta te intalnesti cu o singura persoana. Simplu si eficient.

  13. #233 SP
    Member iErvin's Avatar
    Quote Originally Posted by ExocrathX5 View Post
    Având în vedere că încep iar să închidă restaurante, cinematografe, etc. din cauza coronavirusului, știe cineva dacă se poate modifica adresa livrării a unui produs de la Showroom la o adresă personală? Vorbim de eMag aici, la Altex mi-au zis ceva de genul că "în ziua în care primiți mesaj că vă ajunge produsul, sunați pe curier și spuneți adresa nouă". Ceea ce mi se pare BS plain and simple. Din câte știu curierii sunt alocați pe zone/cartiere, dacă eu vreau să îmi aducă la o adresă nouă, pun pariu că nu face drum în plus pt. mine nici un curier.

    La eMag sper să fie diferit. Momentan am comanda de ps5 la showroom și în caz de se închid și alea (cum s-au închis în prima carantină) mă gândeam să îmi schimb metoda de livrare. Presupun că va trebui să plătesc în plus sau ceva, dar e ok atâta timp cât e de încredere că nu îmi dau comanda peste cap și se pierde printre showroom și curier. A mai avut cineva experiențe legat de schimbarea metodei de livrare? Cum a decurs? Aveți emoții în ceea ce privește perioada următoare?
    Adresa se poate schimba online cat timp nu este facturata comanda, asta mi-au raspuns cei de la eMag. Daca se inchide showroomul presupun ca vom fi anuntati ca este nevoie de o alta adresa, cu siguranta no vor sta cu ele in depozit.

  14. #234 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Se mai aude ceva de cand se pot precomanda accesoriile? Vreau sa ma asigur ca prind si un PULSE 3D la lansare.

  15. #235 SP
    Junior Member nicugoalkeper's Avatar
    Cred ca nu va fii asa o problema cu accesoriile la lansare, poate mai repede cu consola.

  16. #236 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Castile vor avea cautarea cea mai mare dintre toate accesoriile, dar nu cred ca vor fi probleme de stoc. Si eu vizitez paginile eMAG si Altex destul de des sa vad daca au dat drumul si la precomanda pe accesorii.

    Daca ar fi sa ne luam dupa ei, multe modele de casti vor fi compatibile cu Tempest, trebuie doar sa scoata o lista oficiala sa vedem ce si cum, poate avem deja o pereche de casti compatibila, deci investitia nu ar mai avea rost. Vazusem ieri niste SteelSeries Arctis 7 care sunt facute special pentru noile console, aratau bine si cred ca la nivel audio s-ar putea sa fie peste cele Sony, care de obicei mai lasa de dorit, atat din punct de vedere al sunetului cat si din punct de vedere al materialelor si constructiei.

    Daca sunteti audiofili, o suma putin peste cei 500 pe care Sony ii cere pe Pulse 3D s-ar putea sa faca o mare diferenta.

  17. #237 SP
    Junior Member ScriAlex97's Avatar
    Cati dintre voi ati reusit sa prindeti pre order-ul la PS5?Ca fix cand ajung sa strang banii s-a gatat stocul si nici acum nu e actualizat

  18. #238 SP
    Member GoroMare's Avatar
    Posibil sa nu mai fie actualizat, dacă au epuizat numărul pe care il vehiculau pentru anul asta. Parca maxim 14 milioane bucăți in toată lumea. După mine foarte putine

  19. #239 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu stiam ceva de 10 milioane disponibile pentru lansare. Si ala este un numar foarte mare.
    Ca fapt divers, se pare ca PS4 a vandut 2.1 milioane de console in primele 2 saptamani.

  20. #240 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Sony a spus ca vor da catre vanzare 15 milioane de unități pana la finalul lunii Martie 2021. 10 milioane presupun ca vor fi pana la finalul acestui an, ma gandesc ca au la precomanda 4-5 milioane si restul pana la 10 milioane vor fi in preajma sărbătorilor. Mai apoi pana la finalul lunii Martie si restul.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 404 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 22 62 112 ... LastLast

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts