Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 246 of 404 FirstFirst ... 146 196 236 244 245 246 247 248 256 296 346 ... LastLast
Results 4,901 to 4,920 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #4901 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Quote Originally Posted by gompo View Post
    are cum daca exista o singura lista unde participantii sunt intercalati, disc sau digital, in functie de momentul in care au plasat comanda.
    Pai nu sunt intercalati. Sunt liste diferite pt digital si disc. Au fost oameni care au avut 1-2-3-4 etc la disc. Si sunt altii care au 1-2-3-4 etc la digital. Deci sunt doua liste

  2. #4902 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cei care aveti numere mici la digital, ati primit cumva 2 numere in mail? Digital si lista completa de asteptare?

  3. #4903 SP
    Member jetssskii's Avatar
    La urmatoarele livrari de PlayStation 5 vom prioritiza participantii la tragerea la sorti in ordinea inregistrarii comenzilor.
    Comanda ta are prioritatea numarul 3.
    Atat am primit in legatura cu prioritatea comenzii

    Sent from my Redmi Note 7 Pro using Tapatalk

  4. #4904 SP
    Member gompo's Avatar
    Quote Originally Posted by GabiCutlac View Post
    Pai nu sunt intercalati. Sunt liste diferite pt digital si disc. Au fost oameni care au avut 1-2-3-4 etc la disc. Si sunt altii care au 1-2-3-4 etc la digital. Deci sunt doua liste
    se pot face mai multe liste in functie de diversi parametri, dar cred ca numerele de prioritate alocate sunt unice, din moment ce exista oameni cu nr 6xxx la digital.

  5. #4905 SP
    Junior Member Schwichel's Avatar
    Salutari!

    Comanda mea are numarul 713 pentru versiunea Digital. Va anunt in caz ca o sa fiu sunat, dar cred ca sunt sanse destul de mici pentru stocul actual.
    Attached Images Attached Images capture.jpg

  6. #4906 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Asta inseaman ca ceva s-a intampla si dat peste cap in sistemul lor, lucru ce poate impacta lista respectiva. Daca oamenii au acelasi numar si nu stiu daca e digital sau normal (decat Altex in sistemul lor) atunci ceva nu este in regula.

    Daca tu stii ca ai comandat digital si ai #3 atunci e clar. Dar daca ne uitam pe cifrele publicate de Altex (care sincer, am dubii ca sunt reale ) si vedem ca la digital au ramas inscrisi 1870 de persoane, iar un prieten are ~#3500 la digital, este o problema, pentru ca el nu a primit numarul corect pe ce a comandat.

  7. #4907 SP
    Member jetssskii's Avatar
    Sunt sigur ca e digital, si la telefon mi s-a spus ca e vorba de digital.

    Sent from my Redmi Note 7 Pro using Tapatalk

  8. #4908 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Posibil sa fie listele diferite in funcție de unde ai pus comanda? Altex sau MG? Eu la disc am avut 107 la Altex, iar la digital am 705, comanda MG. In mailurile cu numerele de ordine nu scrie pt ce consola e, atat doar ca tin eu minte ce si de unde am comandat.

    ---------- Post added 02-03-2021 at 15:17 ----------

    Ma mai gândesc la ceva. Poate are dreptate colegul de mai sus si lista e aceeasi pt ambele. Au primit cu disc si au sunat pe cei cu disc. Iar acum cand au digitale ii suna in ordinea de pe lista pe cei care aveau numere la digital (de exemplu nr 2, 7, 18, 29 etc)

  9. #4909 SP
    Junior Member Rayce's Avatar
    Am numarul 173, inca nu am fost sunat si am vazut deja 2 persoane cu numarul 200+ care au fost sunate, plus macar una cu 100 si ceva.

  10. #4910 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai ok, voi discutati doar de numere mici, dar in cazul in care s-a facut comanda de digital si are #3500 din 1870...nu este o problema?

  11. #4911 SP
    Junior Member Schwichel's Avatar
    Cred ca au o lista cu toate comenzile 1 - 7001, iar numarul de prioritate este reprezentat de pozitia comenzii in acel total de 7001 si nu are nicio legatura cu tipul de consola comandat. Eu daca am 713, ma gandesc ca mare parte din cei 712 au optat pentru versiunea cu disk (sper).

  12. #4912 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, asa pare. Ce sa zic, inca unu lucru pe care l-au facut prost, cu "tombola" aia

  13. #4913 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Pai ok, voi discutati doar de numere mici, dar in cazul in care s-a facut comanda de digital si are #3500 din 1870...nu este o problema?
    Eu ma gândesc la posibilitatea ca din cei 7000, numerele de la digital sa fie intre alea 7000, nu neapărat in ordine de la 1 la 1800. Ci pe sărite, in funcție de momentul comenzii. Daca omu are 3500, poate nu înseamnă ca înaintea lui sunt inca 3499 cu digitale. Poate din aia 3500, 2500 au avut disc si mare parte din ei au fost sunați.

  14. #4914 SP
    Member gompo's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Pai ok, voi discutati doar de numere mici, dar in cazul in care s-a facut comanda de digital si are #3500 din 1870...nu este o problema?
    Daca aprox. doua treimi dintre participantii cu numar de prioritate mai mic de 3500 au varianta cu disc atunci nu e nicio problema.

  15. #4915 SP
    Junior Member Schwichel's Avatar
    Ar fi fost util sa primim numarul de prioritate pentru tipul de consola comandat. Ma intreb daca cei de la Altex ne pot ajuta cu informatia asta in caz ca sunam la ei.

  16. #4916 SP
    Junior Member StephanoDota's Avatar
    Deci din ce ziceti voi aici, numarul 1750 nu mai e chiar asa de mare ) Oricum, Altex lucreaza cu tehnici nestiute de plebii de rand ca noi. Poate au un sistem brevetat de numarare / enumerare

  17. #4917 SP
    Junior Member Rayce's Avatar
    Quote Originally Posted by Schwichel View Post
    Ar fi fost util sa primim numarul de prioritate pentru tipul de consola comandat. Ma intreb daca cei de la Altex ne pot ajuta cu informatia asta in caz ca sunam la ei.
    Am vazut un comentariu pe un grup de facebook precum a sunat cineva si i-a zis ca totul e confidential, inclusiv numarul de console primite, cat si numarul la care s-a ajuns cu sunatul.

  18. #4918 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    A fost totul atat de confidential, incat a ajuns pe aici mai repede decat s-a aflat oficial

  19. #4919 SP
    Junior Member Subliminal's Avatar
    Cred ca au o singura lista cu toti (tabel excel or whatever) cu nr de la 1 la 7000, cu mai multe coloane: nr crt, nume, nr comanda, nr telefon, tip consola, abc, si cei cu digitale sunt pusi pe sarite, dar fie ca sunt numarati 1, 2, 3, 4... 100, fie ca sunt numarati 4, 7, 50, 354, 1200, ordinea e aceeasi

  20. #4920 SP
    Member gompo's Avatar
    Quote Originally Posted by Subliminal View Post
    Cred ca au o singura lista cu toti (tabel excel or whatever) cu nr de la 1 la 7000, cu mai multe coloane: nr crt, nume, nr comanda, nr telefon, tip consola, abc, si cei cu digitale sunt pusi pe sarite, dar fie ca sunt numarati 1, 2, 3, 4... 100, fie ca sunt numarati 4, 7, 50, 354, 1200, ordinea e aceeasi
    Teoretic ar trebui sa fie 6341 de pozitii in tabelul ala daca din cei 7001 inscrisi scadem cei 660 de castigatori...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts