Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 257 of 404 FirstFirst ... 157 207 247 255 256 257 258 259 267 307 357 ... LastLast
Results 5,121 to 5,140 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #5121 SP
    Junior Member chinty's Avatar
    Am vazut ieri ca Bestbuy au avut stoc si au stat consolele o vreme buna in stoc.
    Trag speranta ca daca acolo s-a suplimentat atat de mult, poate si la noi o sa vina un stoc mai consistent, macar pana de Paste sa reusim sa prindem si cei care nu am participat la "tombola" Altex.

    Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

  2. #5122 SP
    NDM
    Member NDM's Avatar
    Gata.

    M-am saturat si l-am luat de pe Sotckx versiunea europea cu 3560 de lei. Doar transport si verificare a costat 300 de lei.

    Stiu ca am platit in plus dar nu me mai intereseaza. Sa stau dupa Emag, sa verific zilinic. Santate mintala conteaza mai mult

  3. #5123 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    La banii aia găseai si pe OLX, macar aveai garanție in țară...

  4. #5124 SP
    NDM
    Member NDM's Avatar
    Nu am incredere de loc pe Olx.

    Mai ales am platit in rate de aia.

  5. #5125 SP
    Junior Member ionitagelu's Avatar
    Quote Originally Posted by NDM View Post
    Nu am incredere de loc pe Olx.

    Mai ales am platit in rate de aia.
    La fel am luat si eu, 12 rate si macar acolo sunt verificate, se platesc si ceva taxe, am evitat impostorii de pe olx care cer bani inainte sau iti ascund unele informatii.

  6. #5126 SP
    NDM
    Member NDM's Avatar
    Quote Originally Posted by ionitagelu View Post
    La fel am luat si eu, 12 rate si macar acolo sunt verificate, se platesc si ceva taxe, am evitat impostorii de pe olx care cer bani inainte sau iti ascund unele informatii.
    Me bucur ca nu sunt singur ca sa gandit asa. Me simtiam putin vinovat

    Ce vine de pe stockx e super verificat si asta e ceva in plus fata de Olx.

  7. #5127 SP
    Junior Member mario08's Avatar
    Cu rabdare si.....fara tutun , poti gasi si pe olx multe produse din domeniul IT si cu garantie si chiar la preturi mai bune
    E adevarat ca in cazul consolelor , anunturile cu preturi la 2500/2700 lei sau chiar mai mici , din pacate numai prezinta incredere , chiar daca sunt pe bune
    Stiti vorba acea - Vine lupu , vine lupu......si cand e pe bune ca vine.....nimeni numai crede
    Am cumparat diferite componente IT de pe olx cu garantie si sunt functionabile si in prezent
    Asa ca de ce nu s-ar putea sa aveti noroc si de o consola cu garantie in RO de pe olx , fiindca unii au fost mai norocosi si acum le vand din varii motive
    E adevarat ca sunt putini useri corecti care le vand la pret oficial , restul.....incearca ''marea cu degetul'' , mai ales ca ''balta are destul peste'' care ofera mai mult decat pretul oficial.....

  8. #5128 SP
    NDM
    Member NDM's Avatar
    Da dar olx vrea doar cash, suma integrala.

    Eu am preferat sa fac 12 rate. Chiar daca puteam sa platesc integral.

    Prefer sa pun 3500 in cont de economie si sa platesc doar 290 de lei lunari.

    Asa me gandesc eu

  9. #5129 SP
    Junior Member whisker's Avatar
    Quote Originally Posted by NDM View Post
    Da dar olx vrea doar cash, suma integrala.

    Eu am preferat sa fac 12 rate. Chiar daca puteam sa platesc integral.

    Prefer sa pun 3500 in cont de economie si sa platesc doar 290 de lei lunari.

    Asa me gandesc eu
    Da, buna idee. Pui 3500 in contul de economii, unde ai dobanda (probabil 1-2%) si inflatie 2-3%. Mai bine iei din afara in 12 rate, si n-ai nici garantie.

  10. #5130 SP
    mur
    Junior Member mur's Avatar
    Deci il ignoram total pe baiatul cu nr 705 care nu a fost sunat desi cei cu 713 si 730 isi primesc deja consolele?

  11. #5131 SP
    NDM
    Member NDM's Avatar
    Vezi ca exista garantia legala la Sony. Chill down.

    Daca primesti consola cadou fara bon ce sa intempla? Normal ca ai garantia de la Sony un an.

  12. #5132 SP
    Junior Member whisker's Avatar
    Quote Originally Posted by NDM View Post
    Vezi ca exista garantia legala la Sony. Chill down.

    Daca primesti consola cadou fara bon ce sa intempla? Normal ca ai garantia de la Sony un an.
    Nu stiu cum se gospadareste Sony de produsele lor, dar 90% dintre producatori, daca n-ai bon, te trimit acasa, sau te pune sa te duci la magazinu' de unde ai luat consola. Mai sunt unii, mai draguti, care te trimit catre un service autorizat, dar putini, dar Sony nu prea are o politica client-centered. Aici nu vorbim de Apple sau Samsung, care au politica bazata pe SN.

  13. #5133 SP
    NDM
    Member NDM's Avatar
    Aici pentru garantia cu Stockx



    ---------- Post added 06-03-2021 at 13:47 ----------

    Chitanta de vanzare il primim de la Stockx, pentruca efectuam o tranzactie monetara, sau orice alta dovada de cumparare, care tot vine de la Stockx


  14. #5134 SP
    Junior Member Erines's Avatar
    Nu se merita sa dai nici 100 lei in plus pt consola. Dar daca nu aveti rabdare.. aruncati cu banii aiurea.

  15. #5135 SP
    Member papichullooo's Avatar
    Quote Originally Posted by Erines View Post
    Nu se merita sa dai nici 100 lei in plus pt consola. Dar daca nu aveti rabdare.. aruncati cu banii aiurea.
    Consola “nu se merită" pe ea? Ce aveți aproape toți cu "se merită" ăsta???


    Sent from my iPad using Tapatalk

  16. #5136 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Quote Originally Posted by NDM View Post
    Aici pentru garantia cu Stockx



    ---------- Post added 06-03-2021 at 13:47 ----------

    Chitanta de vanzare il primim de la Stockx, pentruca efectuam o tranzactie monetara, sau orice alta dovada de cumparare, care tot vine de la Stockx

    Ma nene, tu nu cumva esti de pe acolo, de pe la Stockx astia? Prea esti toata ziua numai cu ei in gura.

    Deja esti suspect.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #5137 SP
    Member Remediu's Avatar
    In mod normal nu merita, dar exista unii (cunosc si eu cativa) care si-au vandut consola veche inaintede aapritia ps5 si acum nu au pe ce sa se joace. Aia sunt cei mai nervosi.
    Eu nu stiu de ce ai vinde consola si sa stai fara, doar de dragul de a o vinde la un pret mai mare. Daca e sa te gandesti la bani, mai bine renunti la gaming, e un hobby costisistor.

    Sent from my IN2013 using Tapatalk

  18. #5138 SP
    NDM
    Member NDM's Avatar
    E ce vrei de la mine daca l-am achitat de acolo

    Doar ajutam pe altcineva care doreste sa cumpar de acolo. Este garantia, atat.

    Sunt casti PS5 3d pulse la Emag si Altex in stock. Poate intereseaza.

  19. #5139 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Quote Originally Posted by NDM View Post
    Chitanta de vanzare il primim de la Stockx, pentruca efectuam o tranzactie monetara, sau orice alta dovada de cumparare, care tot vine de la Stockx


    Ce e subliniat acolo e valabil pentru țări non-membre UE (deci nu este valabil pentru România). Mai bine postezi tot documentul sau doar partea care se referă la garanția în țările UE.

  20. #5140 SP
    NDM
    Member NDM's Avatar
    Quote Originally Posted by dronology View Post
    Ce e subliniat acolo e valabil pentru țări non-membre UE (deci nu este valabil pentru România). Mai bine postezi tot documentul sau doar partea care se referă la garanția în țările UE.
    Vezi ca scrie clar acolo unde SIEE a introdus acest produs pe pietele din Spatiul Economic Europeana acesta garantia este valabila . Romania e in spatiul economic European.




    Oricum nu vreau sa iau ban ca pare ca tin la Stockx. Eu v-am dat o informatie daca credeti sau nu e treaba voastra.

    Nu mai doresc sa vorbesc despre asta

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts