Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 259 of 404 FirstFirst ... 159 209 249 257 258 259 260 261 269 309 359 ... LastLast
Results 5,161 to 5,180 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #5161 SP
    Junior Member mmihailasergiu's Avatar
    Am citit pe un grup ca cica zilele astea Altex primeste stoc 700 cu disk si 300 digitale cica a primit informatia de la cineva care lucreaza acolo sper sa fie asa si sa ajunga consola unde trebuie,sunt sigur ca si emag vor mai baga in stoc pe site,au jegosii astia multe consolec pe stoc dar dau mai mult la parteneri,bafta baieti si sa aveti o zi frumoasa dar mai ales sa aveti grija de voi.cu stima

  2. #5162 SP
    Member alexandru92's Avatar
    Quote Originally Posted by mmihailasergiu View Post
    Am citit pe un grup ca cica zilele astea Altex primeste stoc 700 cu disk si 300 digitale cica a primit informatia de la cineva care lucreaza acolo sper sa fie asa si sa ajunga consola unde trebuie,sunt sigur ca si emag vor mai baga in stoc pe site,au jegosii astia multe consolec pe stoc dar dau mai mult la parteneri,bafta baieti si sa aveti o zi frumoasa dar mai ales sa aveti grija de voi.cu stima
    Pai vor fi livrate celor care.s pe lista de așteptare

  3. #5163 SP
    Junior Member Phorkias's Avatar
    Quote Originally Posted by mmihailasergiu View Post
    ,au jegosii astia multe consolec pe stoc dar dau mai mult la parteneri
    Nu inteleg de unde scoateti conspiratiile astea...

  4. #5164 SP
    Junior Member mmihailasergiu's Avatar
    O alta chestie ce am aflat,flanco vinde consola in bundle impreuna cu 2.3 jocuri ca au stoc mare la jocuri si nu se dau pe cale oficiala a mai auzit cineva asa ceva?oare chiar o fi adevarat?

  5. #5165 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Flanco n-a avut console din noiembrie

  6. #5166 SP
    Member Para81's Avatar
    Quote Originally Posted by mmihailasergiu View Post
    O alta chestie ce am aflat,flanco vinde consola in bundle impreuna cu 2.3 jocuri ca au stoc mare la jocuri si nu se dau pe cale oficiala a mai auzit cineva asa ceva?oare chiar o fi adevarat?
    Da, vinde PS4 impreuna cu 2 jocuri.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #5167 SP
    Member eidos's Avatar
    Am aflat / am auzit / mi-a zis mie cineva = este egal cu zero

    Niciodata sa nu crezi ce zice unu pe forum, nici pe mine sa nu ma crezi, serios ...

  8. #5168 SP
    Member alexandru92's Avatar
    Nu m.ar mira sa vad la flanco in viitor ps5 cu 2 jocuri la 3000 ron

  9. #5169 SP
    Junior Member Phorkias's Avatar
    Iar ne plictisim si venim cu o mie de teorii si presupuneri?

  10. #5170 SP
    Junior Member mmihailasergiu's Avatar
    Eu m-as mira mai mult sa dea 2j jocuri in300 la ce preturi au flanco parca vand caviar������������

  11. #5171 SP
    Junior Member Garkan's Avatar
    Quote Originally Posted by mmihailasergiu View Post
    Am citit pe un grup ca cica zilele astea Altex primeste stoc 700 cu disk si 300 digitale cica a primit informatia de la cineva care lucreaza acolo sper sa fie asa si sa ajunga consola unde trebuie,sunt sigur ca si emag vor mai baga in stoc pe site,au jegosii astia multe consolec pe stoc dar dau mai mult la parteneri,bafta baieti si sa aveti o zi frumoasa dar mai ales sa aveti grija de voi.cu stima
    Daca e adevarat, inseamna ca numai Altex o sa aduca console pana se termina tombola, la ce ritm au de aprovizionare. Ia tot ce aduce Sony in Ro.

  12. #5172 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nimeni nu "ia" nimic inafara de ce i se ofera Tot ce nu exista acum pe nicaieri ci doar la Altex, e strict vina Sony Romania.

  13. #5173 SP
    Junior Member mmihailasergiu's Avatar
    Din cate tin minte la cele cu disk au trecut de 2000 si la digital sunt pe la 730 incet ince termina lista aia

  14. #5174 SP
    Member eidos's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Nimeni nu "ia" nimic inafara de ce i se ofera Tot ce nu exista acum pe nicaieri ci doar la Altex, e strict vina Sony Romania.
    S-a mai discutat aici, SONY trimite pe baza cererii / intereselor si competitiei.

    Romania poate sa astepte, consumul de gaming pe console e nesemnificativ sa se oboseasca, neavand concurenta directa la cota de piata (ex, Microsoft ii doare in cur de romania de aia nu au lansat aici)

    Se pompeaza console pe pietele unde conteaza cota de piata acum nu peste 6 luni - 1 an - exemplu SUA acolo apar stocuri saptamanale pentru a impiedica migrarea catre xbox.

    Daca polonezii isi permit sa vanda chiar si la suprapret pe market / emag ... nu iti da de gandit?

    Sony nu are nici o vina ca Romania este o tara de mana a 3-a, saraca si corupta.

  15. #5175 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu nu discut despre world wide, ci strict de Romania - hence the Sony Romania
    Si nu, nu se trimite pe baza cererii Cu siguranta ca toate magazinele mici si mari au cerut la Sony sa le dea cateva mii de bucati.

    Problema intervine in momentul in care Sony Romania are 2000 de bucati si alege sa le dea pe toate catre Altex...asa cum au tot facut. Astfel ca toti cei care nu s-au inscris in "tombola", nu au nicio sansa sa puna mana pe o consola "oficial".

  16. #5176 SP
    Member eidos's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Eu nu discut despre world wide, ci strict de Romania - hence the Sony Romania
    Si nu, nu se trimite pe baza cererii Cu siguranta ca toate magazinele mici si mari au cerut la Sony sa le dea cateva mii de bucati.
    Ne invartim in jurul cozii ... pentru ce sa aloce in Romania?
    Importatorii romania pot sa ceara cat vor, ideea sa si primeasca.

    Altex primeste mai mult din simplu fapt ca au retea de retail destul de sanatoasa, da bine la "raft" vand si foarte multe jocuri etc.

    Dar mai mult de atat nu se poate face, nu trebuie, Romania poate astepta relax, poate la anul in primavara situatia se va schimba, dar nu mi-as face sperante mai devreme

    ---------- Post added 08-03-2021 at 14:36 ----------

    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    - hence the Sony Romania
    Poate ai inteles gresit, nu exista SONY Romania oficial, este doar un importator ca oricare altul... SONY Romania (https://www.sony.ro/) egal cu zero. Intelegi?

  17. #5177 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Discutam despre acelasi lucru dar spunem lucruri diferite. Nu are importanta cate bucati aloca Sony catre Romania, tara de mana a 3a sau a 15a. Important este faptul ca atunci cand Sony rRomania primeste acele 2-3-5-200 de bucati, acestia au de ales - sa dea 10 bucati la fiecare comerciant, indiferent ca e mic sau mare sau sa dea cate 100 de bucati catre cei 2 mari comercianti si 0 catre restu sau sa dea 200 de bucati catre 1 din ei, unde a existat o lista de oameni inscrisi si unde, teoretic, se poate combate bisnita (practic nu se intampla asta) pana se termina lista respectiva si apoi sa dea si la restu - incurajand astfel de practici ilegale (chiar daca au avut intentii bune) si nepasandu-le de oamenii care chiar vor sa cumpere acum consola de undeva si nu au de unde.

    Quote Originally Posted by eidos View Post
    Poate ai inteles gresit, nu exista SONY Romania oficial, este doar un importatori ca oricare altul... SONY Romania (https://www.sony.ro/) egal cu zero. Intelegi?
    Te rog eu, las-o mai moale cu atitudinea. Daca esti capabil sa purtam o conversatie civilizata, o purtam cu mare drag. Altfel te voi ignora cu la fel de mare drag.

    Revenind la subiect, Sony este reprezentat oficial de Sony Romania. Ei sunt importatori oficiali Sony si se ocupa inclusiv de PR pentru Sony.

  18. #5178 SP
    NDM
    Member NDM's Avatar
    Pare rau de OT este ultimu, dar vreau sa dau niste informati importante.

    In Primul rand, trebuie sa cer scuze. Ati avut dreptate, m-am informat mai bine, si consola de la Stockx nu are o garantia oficiala. Merge in strainatate dar in Romania, nici avem centrele de service autorizate Sony de cat am inteles. Si unde il trimiteti? Mai ales, Stockx ofera o hartie cu numar comanda si data de achitizie, atat.

    Aveti grija, si nu cumparati de la ei. Am reusit sa anulez comanda, nici stiu cum au aceptat, si acum am reinceput sa caut in Romania.

    Despre stockuri, eu cred e un acord intre Altex Flanco si Emag, pana nu sa termina lista aia, ei nu au voie sa vinde console. Nu e posibil ca in Martie Emag nu are nimic.

    Oricum obositor toatea situatia.

  19. #5179 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Again. Nu este un acord intre nimeni si nimic. Cu totii ar vrea sa primeasca si sa vanda PS5. Cu totii vor profit din vanzarea consolelor + accesorii + jocuri. Doar ca nu toti le primesc de acolo de unde trebuie.

    @NDM - ti-am editat eu postarea de 2 ori si ti-am scos acele 50 de spatii inutile. Te rog sa nu o mai editezi ca sa le adaugi.

  20. #5180 SP
    Member eidos's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post

    Te rog eu, las-o mai moale cu atitudinea. Daca esti capabil sa purtam o conversatie civilizata, o purtam cu mare drag. Altfel te voi ignora cu la fel de mare drag.

    Revenind la subiect, Sony este reprezentat oficial de Sony Romania. Ei sunt importatori oficiali Sony si se ocupa inclusiv de PR pentru Sony.
    Da o las mai moale, ai dreptate, totul va fi bine.
    Am incredere ca Sony Romania va trimite pana la sfarsitul lui Martie console in Romania suficient incat sa gasesti peste tot in magazine.

    Cu siguranta PR-ul lor e cu motoarele turate la maxim sa salveze onoarea emag/altex etc ... si vor combate bisnita de pe olx


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts