Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 308 of 404 FirstFirst ... 208 258 298 306 307 308 309 310 318 358 ... LastLast
Results 6,141 to 6,160 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #6141 SP
    Junior Member VforV's Avatar
    Quote Originally Posted by andreics96 View Post
    @VforV eu nu am genius sau altceva, dar am fost pe faza când a venit notificarea pe telegram ca a intrat in stoc, deci se poate și fără

    Trimis de pe al meu SM-A715F folosind Tapatalk
    Inteleg, mersi.

  2. #6142 SP
    Junior Member TheCryHD's Avatar
    nu stiu cata importanta are, probabil pentru cei cu distill si urmaresc consola digitala: Orange a schimbat statusul de la "Produsul nu mai revine in stoc" la "Momentan produsul nu e in stoc"

  3. #6143 SP
    Junior Member MinistrulSuduri's Avatar
    Quote Originally Posted by MinistrulSuduri View Post
    Adineauri am primit un apel de la Altex, m-au intrebat daca vreau sa reactiveze comanda (la tombola am fost necastigator, dar comanda o pusesem printre primii - nu stiu numarul, ca nu am primit niciodata acel mail cu voucherul). Mi-au spus ca o sa primeasca stocuri noi si pana pe 15 o sa am consola.
    Na sa va spun putin ce am patit eu. In noiembrie, la tombola, fusesem printre primii 100-150 inscrisi, nu stiu exact numarul, deoarece nu primisem niciun mail legat de tombola de la altex. Nu tu voucher, nu tu numar de inscriere, nimic. Mentionez ca primeam mail daca faceam o rezervare la un produs sau schimbam parola. Deci senderul nu era blocat.

    Bun, ma suna Altex daca vreau sa imi activeze linkul pt plata. Normal, am zis ca da. Nu primesc niciun Email. Au fost 48 de ore foarte frustrante deoarece am facut tickete la Altex, la providerul de Email (care a confirmat ca niciun Email nu a fost bounced de catre ei). Altex nu si nu, ca ei blocheaza. Sincer, nici nu cred ca si-au dat interesul prea mult.
    I-am rugat sa imi dea mail cu linkul pentru plata pe mail, prin ticket. Au refuzat. Mi-au spus ca ala se poate trimite doar automat si atat. Mi s-a parut incredibil, lucrez in IT, stiu ca acel f**ckin link (sau astfel de link-uri, mai bine zis) se poate vedea si trimite, daca se vrea, dar nu au vrut. Doar eu trebuia sa le dau bani. Asta a fost, in 48 de ore a expirat, comanda a fost anulata automat, altcineva a fost fericitul care a primit-o.
    In acest punct nu mai aveam nici ps4. Bummer. Pana de craciun am tot vanat, am zis ca doar-doar prind pe undeva. Nimic. De craciun am renuntat.
    Acum cateva zile, vazand ca doar scalperii prind, cu cativa norocosi care au fost foarte pe faza, am zis ca imi bag picioarele si fac ceva ce nu am vrut sa fac, pt ca... nu am vrut. Nu intru in detalii. Am o ruda foarte indepartata care lucreaza la unul din magazinele astea mari, online. L-am rugat daca imi poate rezerva o consola cand mai vine in stoc. A zis ca da. O saptamana mai tarziu, ma suna sa fac plata, consola e a mea.
    Problema rezolvata. Am facut plata, am primit consola. De la magazin, cu factura, totul legit, pretul fix ca in magazin, ca na, era o ruda. Evident, plus facut cinste omului.
    Eu acum ma intreb daca nu cumva si la Altex atunci s-a facut fix aceeasi chestie?! Nu stiu.

  4. #6144 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Eu acum ma intreb daca nu cumva si la Altex atunci s-a facut fix aceeasi chestie?! Nu stiu.
    Buna dimineata,

    Evident unde s-a putut (adica nu a fost un manager, team leader prea cu ochii pe agentii de vanzari) s-a facut. Am lucrat peste un deceniu in domeniu la majoritatea dintre ei. Nici eu nu am PS5, am crezut ca o sa fie disponibila cum a fost PS3 sau PS4. Insa aici pandemia a jucat si joaca un rol important. Ma uit la astia pe OLX care vor o anumita suma de bani si pe urma iti trimit consola . Am inteles ca se iau tepe la noi asa.

  5. #6145 SP
    Junior Member sharkyz's Avatar
    de curiozitate poti sa ne spui macar de la ce retailer ai reusit totusi sa o iei (prin cunostinta ta) ? sa stim si noi unde sa ne asteptam sa apara stoc

  6. #6146 SP
    Junior Member MinistrulSuduri's Avatar
    Quote Originally Posted by sharkyz View Post
    de curiozitate poti sa ne spui macar de la ce retailer ai reusit totusi sa o iei (prin cunostinta ta) ? sa stim si noi unde sa ne asteptam sa apara stoc
    Din pacate oricum nu ar fi relevanta aceasta informatie, acest lucru s-a intamplat acum cateva saptamani

  7. #6147 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Atunci care a fost scopul postarii tale? Sa te lauzi ca ai luat pe pile?

  8. #6148 SP
    Junior Member dekerom's Avatar
    Corect.Bine punctat.

  9. #6149 SP
    Member gabridinu's Avatar
    tipic romanesc

  10. #6150 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Cred că mai mult era o întrebare retorică: că dacă toți iau pe pile și combinații ce relevanță mai are lista aia de așteptare de la tombolă. Că poți sări rândul with the right connections...

  11. #6151 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai nu a fost asta, pentru ca 100% nu vorbea de Altex, adica de locul unde exista lista de asteptare.

  12. #6152 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Pai nu a fost asta, pentru ca 100% nu vorbea de Altex, adica de locul unde exista lista de asteptare.
    Atunci, da, postul nu-și are relevanță - acum că l-am citit mai cu atenție. Dar se confirmă că așa merge treaba în RO tot pe conexiuni și rude. O mână o spală pe alta. Ia să-mi caut și eu prin lista de contacte care lucrează pe la emag sau altex și să-mi încerc norocul ) Dacă așa merge treaba :-p

  13. #6153 SP
    Junior Member AndreiN's Avatar
    PS 5 sa mai fabrica sau? nu a declarat cumva Sony ca prin primavara nu vor mai fi probleme cu stocul?

  14. #6154 SP
    Member mladin86's Avatar
    Primavara 2023 … probabil

  15. #6155 SP
    nk4
    Junior Member nk4's Avatar
    Jalnic...Mai asteapta omul dar nici chiar asa.

  16. #6156 SP
    Junior Member pr0ph3t's Avatar
    A declarat inainte de criza asta de semiconductori. Sunt probleme peste tot, nu doar la Sony.

    Sent from my CLT-L09 using Tapatalk

  17. #6157 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Sony has sold 7.8 million PS5 consoles
    3.3 million moved from January to March
    https://www.theverge.com/2021/4/28/2...-2020-earnings


    "For the first quarter of 2021, however, Nintendo has sold more Switch units in the US than Sony has of the PS5, according to NPD."
    Sunt varza, produc putin iar ce produc ajunge la bisnitari. Samsung, Apple, Nintendo etc produc si vand mai mult ca Sony.

    ---------- Post added 28-04-2021 at 10:55 ----------

    Nu au fost in stare sa aduca 20.000 de bucati in Romania dupa 6 luni... daca trimit 200 de bucati pe luna e bine.


    Au reust sa vanda cu 200.000 de bucati mai mult fata de PS4 . Inca o confirmare ca vanzarile nu sunt asa de grozave si faptul ca productia e varza.

    PlayStation 5 has sold 7.8 million units in its first fiscal year on sale, ending March 31, 2021 – outstripping PS4's 7.6 million units sold in the same period. https://www.ign.com/articles/ps5-has...l-year-on-sale

  18. #6158 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Nu se gaseste pe nicaieri nici in Germania, apar cateva bucati si nu stiu cum sunt luate imediat de "scalperi". Vad ca se incearca acum bundle-uri si apar link-uri noi cu produsul (cel putin pe Amazon). De gasit se va gasi insa ma omoara asteptarea, am Demon Souls si nu pot sa-l joc

  19. #6159 SP
    Junior Member Leopardu's Avatar
    Ie... se va gasi in 2023 poate nici atunci, da-o dracului.. toata lumea a sperat ca in ianuarie-februarie se vor gasi, si suntem deja in mai..Xbox-ul la fel

  20. #6160 SP
    Member madskills's Avatar
    De curiozitate, cate jocuri de PS5 ai? Defapt nu, cate jocuri sunt pe piata la ora ACTUALA incat efectiv ati ajuns la disperare dupa consola asta? Ati jucat absolut ORICE joc merita jucat pe ps4, pc sau alta consola? (pentru ca majoritatea avem si din astea). Aveti mai fratilor rabdare, nu e ca si cand maine va luati PS5 si in secunda doi cumparati zeci de titluri sa le jucati...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 308 of 404 FirstFirst ... 208 258 298 306 307 308 309 310 318 358 ... LastLast

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts