Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 61 of 404 FirstFirst ... 11 51 59 60 61 62 63 71 111 161 ... LastLast
Results 1,201 to 1,220 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #1201 SP
    Junior Member rrrradu's Avatar
    eu ma oftic ca au anuntat acum diferenta asta mare de stocuri dintre digital si disc,la 60 de bucati sansele sunt minuscule,la 600 banuiesc ca e destul de ok ai o sansa buna sa prinzi

    ---------- Post added 19-11-2020 at 19:52 ----------

    si cum nu mi permit sa ma inscriu si la una si la alta o sa raman cel mai probabil fraier la ce noroc am eu

  2. #1202 SP
    Junior Member thomasapostol's Avatar
    Quote Originally Posted by Funky. View Post
    Da, mie imi apare "plata in asteptare", am platit cu Revolut la 18:01 cand nu era bannerul si aparea "In Stoc".
    Tot plata in asteptare? Iar la Raiffeisen spune "Transfer nedecontat si expira pe 29 noiembrie tranzactia"

  3. #1203 SP
    Member mladin86's Avatar
    s-a vehiculat de la pranz ca sunt gen 280 disk si doar 20 digital ... anuleaza si baga te la cea cu disc...

  4. #1204 SP
    Manager paul's Avatar

  5. #1205 SP
    Member Otman's Avatar
    @rrrradu Chiar asta am vrut sa zic si eu.
    Suna sa anuleze si comanda varianta digitala.

    Sansele sa o prinzi is cel putin de 10 ori mai mari...

  6. #1206 SP
    Member angellicus's Avatar
    Neplăcută faza cu greșeală de mai sus, dar cel puțin se străduiesc să facă treaba asta fair si sa nu ajunga cantități imense de stoc la bijnitari. +1 Altex de la mine

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  7. #1207 SP
    Junior Member rrrradu's Avatar
    Quote Originally Posted by mladin86 View Post
    s-a vehiculat de la pranz ca sunt gen 280 disk si doar 20 digital ... anuleaza si baga te la cea cu disc...
    nu cred ca pot sa mai anulez acum daca mi a luat banii,sau oricum si daca pot pana imi vin banii inapoi apuca sa se si incheie campania

  8. #1208 SP
    Member Otman's Avatar
    Suna acuma si intreaba in cat timp iti returneaza banii.

  9. #1209 SP
    Junior Member GlontzVidia's Avatar
    O intrebare. Am cumparat 2, una de pe mediagalaxy si una de pe altex, pentru frate, dar am folosit aceeasi adresa de mail. Am primit la ambele confirmare de plate, acum sper sa imi puna macar un tichet sa nu ma descalifice aveti vreun raspuns. Mi-e teama sa se intample asta sa nu am nici macar o sansa. Asta se intampla cand te grabesti ...

  10. #1210 SP
    Junior Member gabeylo's Avatar
    La cea cu disc sansele sunt ca si cum nu ar fi tombola. Am comandat fara grija. Mi se pare buna actiunea impotriva bisnitarilor. Nu e de blamat Altex.
    "Vremurile sunt complicate, dar sa stiti ca viata-i simpla"

  11. #1211 SP
    Junior Member Oppiz2's Avatar
    Salut, un sfat după ce m-am consultat cu avocatul rezident.
    Ceea ce au făcut cei de la Altex prin această "tombolă" este organizarea unui joc de noroc fără a avea aviz de la ONJN (Oficiul National al Jocurilor de Noroc). Prin condiționarea intrării în tombolă cu achitarea în avans a prețului, această tombolă, practic, nu are niciun premiu.
    De asemenea, în orice regulament de campanie trebuie CLAR specificat premiul (sau premiile), cantitatea și valoarea totală a acestora. În regulament nu este specificat la acest moment, acest lucru. Astfel, plătești să te joci, fără să știi pentru ce te joci.
    În ultimul rând, titlul produsului este "Consolă Playstation 5", nu "Intrare in tombolă Playstation 5", înșelător.
    Altex deci pune titlu înșelător, regulamentul nu specifica premiile și nu are autorizație.
    https://rrpb.ro/drept-comercial/ce-t...entru-clienti/
    Sper ca dacă mergeți mai departe pe această cale să aveți câștig de cauză.

  12. #1212 SP
    Junior Member Asadar's Avatar
    Quote Originally Posted by GlontzVidia View Post
    O intrebare. Am cumparat 2, una de pe mediagalaxy si una de pe altex, pentru frate, dar am folosit aceeasi adresa de mail. Am primit la ambele confirmare de plate, acum sper sa imi puna macar un tichet sa nu ma descalifice aveti vreun raspuns. Mi-e teama sa se intample asta sa nu am nici macar o sansa. Asta se intampla cand te grabesti ...
    Conform regulamentului daca sunt aceeasi consola, esti descalificat de la tombola

  13. #1213 SP
    Junior Member DaLord's Avatar
    Quote Originally Posted by Otman View Post
    Suna acuma si intreaba in cat timp iti returneaza banii.
    Un numar de contact?

  14. #1214 SP
    Junior Member DIAVOLINO's Avatar
    Quote Originally Posted by gabeylo View Post
    La cea cu disc sansele sunt ca si cum nu ar fi tombola. Am comandat fara grija. Mi se pare buna actiunea impotriva bisnitarilor. Nu e de blamat Altex.
    "Vremurile sunt complicate, dar sa stiti ca viata-i simpla"
    1213 Replies. 129017 Views. 145 users subscribed to this thread. There are currently 1470 users browsing this thread. (81 members and 1389 guests)

    Scrie in josul paginii

  15. #1215 SP
    Junior Member rrrradu's Avatar
    asta fac,daca ar si raspunde

  16. #1216 SP
    Junior Member MinistrulSuduri's Avatar
    Quote Originally Posted by rrrradu View Post
    asta fac,daca ar si raspunde
    Un amic a stat cred ca 40 de minute bune in queue pana i-au raspuns. Si cei de Altex i-au zis ca practic toate comenzile facute azi sunt pentru tombola si ca ei acuma nu au nicio consola in stoc.
    Asta i-au spus lui, sunt curios ce iti spun tie.

  17. #1217 SP
    Junior Member rrrradu's Avatar
    pe mine m ar interesa sa anuleze comanda si sa imi dea banii,nu cred ca e asa greu,dar sper sa mi se si raspunda

  18. #1218 SP
    Member maniac360's Avatar
    Mie mi se pare corect cum au facut, era cea mai buna solutie data fiind situatia in care i-a pus Sony. Banii sunt blocati pe card si oricum nu e o suma uriasa. Daca nu va convine puteti anula si fondurile vor fi deblocate destul de repede. Asa sunteti si voi multumiti si eu am sanse mai mari sa castig .
    Intr-adevar greseala lor a fost intarzierea de 5 minute de a anunta tombola (nici eu n-am stiut), dar s-a remediat acum. Din nou, puteti anula comanda, fara prea multe drame.

  19. #1219 SP
    Junior Member Bogdanl87's Avatar
    Ce a făcut altex e de-a dreptul ilegal. Despre ce vorbiti cand spuneti ca e corect? Au luat bani pentru o tombolă fara sa anunte. E ilegal.

  20. #1220 SP
    Junior Member Tony7Y's Avatar
    Greseala aia de 5 minute se plateste. Nu poti baga intr-o tombola ilegala cand tu nu anunti in prealabil. Noi am cumparat un produs, nu o intrare la tombola.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 61 of 404 FirstFirst ... 11 51 59 60 61 62 63 71 111 161 ... LastLast

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts